הגביע הרוסי בכדורגל 2020/2021

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
גביע רוסיה 2020/2021
Кубок России по футболу 2020/2021
Кубок России по футболу 2020-2021.png
תאריך התחלה 5 באוגוסט 2020
תאריך סיום 12 במאי 2021
מספר משתתפות 91
הזוכה לוקומוטיב מוסקבה
מספר משחקים 99
מספר שערים 256 (2.59 בממוצע למשחק)
מספר צופים 173,755 (1,755 בממוצע למשחק)
מלך השערים גינאהגינאה פרנסואה קמאנו (4 שערים)
אצטדיון ניז'ני נובגורוד, שנבחר לארח את משחק הגמר ב-12 במאי 2021.

הגביע הרוסי בכדורגל 2020/2021 הוא טורניר כדורגל, הנערך בשיטת הדחה, החל משלב 1/256 גמר. הקבוצה שמנצחת בגמר הטורניר מקבלת את הזכות לשחק בליגה האירופית בעונת 2021/2022 (משלב הבתים) ולהתמודד גם נגד אלופת רוסיה 2020/2021 במשחק הסופרקאפ הרוסי.

בניגוד לתחרויות הקודמות בגביע, הטורניר עבר שינויים משמעותיים, כאשר הקבוצות המשתתפות במפעלים האירופיים מתחילות את השתתפותן בגביע כבר משלב שמינית הגמר, בעוד שאר קבוצות ליגת העל הרוסית בכדורגל מתחילות להשתתף משלב 16 האחרונות. בנוסף שונה פורמט ההשתתפות של קבוצות מליגת הכדורגל הלאומית ומליגת הכדורגל המקצוענית, כאשר שלב 16 האחרונות מורכב משלב בתים ובו עשרה בתים בני 3 קבוצות שמשתתפות בו רק קבוצות מקצועניות ללא קבוצות מליגת הכדורגל החובבנית.[1] זוכת הגביע מתמודדת בעונת 2021/2022 בליגה האירופית, החל משלב הבתים.

נותנת החסות – חברת ההימורים Betcity.

ייצוג ליגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ליגת העל: 16 מועדונים;
  2. הליגה הלאומית: 20 קבוצות (לא כולל קבוצות-בת);
  3. הליגה המקצוענית: 54 קבוצות (לא כולל קבוצות-בת);
  4. בשל הימשכות המצב האפידמיולוגי במדינה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה ברוסיה קבוצות חובבניות נאסרו להשתתפות בטורניר הגביע.[2][3]

שלבים מוקדמים[עריכת קוד מקור | עריכה]

השלבים המוקדמים הכוללים את 128 האחרונות ייערכו החל מ-5 באוגוסט 2020; שלב 64 האחרונות יחל ב-14 באוגוסט ושלב 32 האחרונות יחל ב-26 באוגוסט; שלב הבתים ייערך מ-16 בספטמבר עד 22 באוקטובר; שלבי ההכרעה, החל משמינית הגמר, ייצאו לדרך ב-21 בפברואר 2021.

1/256[עריכת קוד מקור | עריכה]

טורניר הגביע יצא לדרך ב-5 באוגוסט 2020 כאשר ההגרלה על השלבים המוקדמים נערכה במשרדי התאחדות הכדורגל הרוסית ב-29 ביולי 2020.[4][5][6][7][8][9][10]

תאריך מארחת תוצאה אורחת
דרום
05.08.2020 אנז'י מחצ'קלה ‏0:1 מחצ'קלה
05.08.2020 ספרטק נלצ'יק ‏5:0 יסנטוקי
05.08.2020[11] פורטה טאגאנרוג ‏0:1 קובאן הולדינג
05.08.2020 טואפסה ‏0:2 קובאן קרסנודאר
מערב ומרכז
05.08.2020 טבר ‏0:0
5:4 בפנדלים
זבזדה סנקט פטרבורג
05.08.2020 קראסני סמולנסק 0:3 (-:+)* לוקי אנרגיה
05.08.2020 רודינה מוסקבה ‏3:2 סטרוגינו מוסקבה
05.08.2020 סאטורן ראמנסקויה ‏3:0 קולומנה
05.08.2020 קלוגה ‏2:3 סמולנסק
05.08.2020 מטאלורג וידנויה ‏0:1 קוונט אובנינסק
05.08.2020 מורום ‏1:2 ריאזאן
05.08.2020[12] זנאמיה טרודה ‏1:0 זנאמיה נוגינסק[13]
אורל-עבר הוולגה
05.08.2020 לאדה טוליאטי ‏3:0 וולנה ניז'ני נובגורוד
05.08.2020 זניט איז'בסק ‏2:1 טיומן

* קבוצת קרסני סמולנסק ספגה הפסד טכני לאחר שמספר משחקניה נמצאו חיוביים לנגיף COVID-19‏.[14][15]
במדי זנאמיה נוגינסק שיחקו ארבעה שחקנים לשעבר מנבחרת רוסיה בכדורגל — אלכסנדר ששוקוב, רינאט יאנבאייב, אלכסנדר סמדוב ורומן פאבליוצ'נקו.[16]

1/128[עריכת קוד מקור | עריכה]

תאריך מארחת תוצאה אורחת
דרום
19.08.2020 לגיון דינמו מחצ'קלה ‏0:1 אנז'י
19.08.2020 דינמו סטברופול ‏1:4 ספרטק נלצ'יק
19.08.2020 סק"א רוסטוב ‏4:2 קובאן הולדינג
19.08.2020 צ'רנומורץ נובורוסיסק ‏1:4 קובאן
19.08.2020 ביולוג נובוקובאנסק ‏0:3 דרוז'בה מייקופ
19.08.2020 אינטר צ'רקסק ‏2:3 מאשוק-KMV פיאטיגורסק
מערב ומרכז
19.08.2020 לנינגראדץ ‏1:2 זבזדה סנקט פטרבורג
19.08.2020 אולימפ-דולגופרודני ‏1:1 (4:5 בפנדלים) לוקי אנרגיה
19.08.2020 טורפדו ולדימיר ‏2:0 רודינה מוסקבה
19.08.2020 סחלין[17][18][19] ‏2:0 קולומנה
19.08.2020 אוונגרד קורסק ‏2:1 קלוגה
19.08.2020 סאליוט בלגורוד ‏0:1 מטאלורג וידנויה
19.08.2020 סוקול סרטוב ‏1:2 מורום
19.08.2020 מטאלורג ליפצק 0:3 (-:+)* זנאמיה נוגינסק
אורל-עבר הוולגה
19.08.2020 וולגה אוליאנובסק ‏0:0 (1:4 בפנדלים) וולנה ניז'ני נובגורוד
19.08.2020 זבזדה פרם ‏1:2 טיומן
19.08.2020 קאמאז ‏1:1 (4:2 בפנדלים) לאדה דמיטרובגרד
19.08.2020 צ'ליאבינסק 3:0 (+:-)* נוסטה נובוטרויצק
מזרח
19.08.2020 נובוסיבירסק ‏1:0 דינמו ברנאול
19.08.2020 צ'יטה ‏0:1 זניט אירקוטסק

* מטאלורג ליפצק ונוסטה נובוטרויצק ספגו הפסד טכני לאחר שמספר משחקניהן נמצאו חיוביים לקורונה ונמנעה השתתפות הקבוצות במשחקי הגביע.[20]

64 האחרונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קבוצות הליגה המקצוענית והלאומית מתמודדות ביניהן על הזכות להעפיל לשלב הבא, 20 הקבוצות הטובות מעפילות לשלב הבא.

קבוצות הליגה המקצוענית[עריכת קוד מקור | עריכה]

תאריך מארחת תוצאה אורחת
דרום
02.09.2020 מאשוק-KMV ‏1:2 לגיון דינמו מחצ'קלה
02.09.2020 צ'רנומורץ נובורוסיסק ‏0:4 ביולוג נובוקובאנסק
02.09.2020 קובאן הולדינג ‏4:3 דינמו סטברופול
מערב ומרכז
02.09.2020 לנינגראדץ ‏1:2 אולימפ-דולגופרודני
02.09.2020 רודינה מוסקבה ‏2:3 קולומנה
02.09.2020 קלוגה ‏0:0 (7:6 בפנדלים) סאליוט בלגורוד
02.09.2020 זנאמיה נוגינסק ‏0:0 (5:6 בפנדלים) סוקול סראטוב
אורל-עבר הוולגה
02.09.2020 וולגה אוליאנובסק ‏0:2 קאמאז נברז'ניה צ'לני
02.09.2020 זבזדה פרם ‏1:3 צ'ליאבינסק
מזרח
02.09.2020 זניט אירקוטסק ‏1:1 (3:4 בפנדלים) נובוסיבירסק

קבוצות הליגה הלאומית[עריכת קוד מקור | עריכה]

תאריך מארחת תוצאה אורחת
26.08.2020 צ'ייקה ‏2:0 טקסטילשצ'יק איוואנובו
26.08.2020 ולס מוסקבה ‏1:4 בלטיקה קלינינגרד
26.08.2020 סק"א חברובסק ‏0:0 (7:8 בפנדלים) פאקל וורונז'
26.08.2020 קריליה סובייטוב סמרה ‏0:5 אירטיש אומסק
26.08.2020 יניסיי ‏1:2 וולגר אסטרחן
26.08.2020 טורפדו מוסקבה ‏2:1 שיניק יארוסלבל
26.08.2020 נפטכימיק ניז'נקאמסק ‏1:0 דינמו בריאנסק
26.08.2020 אורנבורג ‏1:2 אלניה ולדיקווקז
26.08.2020 טום טומסק ‏1:0 ניז'ני נובגורוד
26.08.2020 אקרון טוליאטי ‏1:0 צ'רטנובו

שלב בתים עליון (16 ו-32 אחרונות)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשלב הבתים מתמודדות 10 קבוצות מליגת העל הרוסית בכדורגל שאינן מתמודדות במפעלים האירופיים, אליהן מצטרפות 10 קבוצות מהליגה הלאומית ו-10 נוספות מהליגה המקצוענית, שהעפילו מהשלבים המוקדמים יותר. כולן מפוצלות לעשרה בתים בני 3 קבוצות, אחת מכל ליגה. שלב הבתים מורכב משלושה מחזורים, כאשר הקבוצות מהליגות הנמוכות יותר מארחות את המשחקים.[21][22]

  • מחזור 1: 15-17 בספטמבר. קבוצות הליגה המקצוענית נגד קבוצות ליגת העל.
  • מחזור 2: 30 בספטמבר — 1 באוקטובר. קבוצות הליגה המקצוענית נגד קבוצות הליגה הלאומית.
  • מחזור 3. 21-22 באוקטובר. קבוצות הליגה הלאומית נגד קבוצות ליגת העל.

אופן הענקת הנקודות נקבע באופן הבא: על כל ניצחון מוענקות 3 נקודות, 2 נקודות מוענקות על שוויון בזמן החוקי ועל ניצחון בבעיטות עונשין. על הפסד בפנדלים מוענקת נקודה אחת בלבד. על הפסד בזמן החוקי לא מוענקת נקודה.

בית א'[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית א'
קבוצה מ נ ת ה ש"ז ש"ח ± נק הערות
אורל 2 2 0 0 6 1 5 6 העפלה לשמינית הגמר
ולס מוסקבה 2 1 0 1 7 3 2 3
וולגה אוליאנובסק 2 0 0 2 2 7 4- 0
16.09.2020 וולגה 0–3 אורל טרוד, אוליאנובסק
שיפוט: רפאל שפייב (וולגוגרד)
  אנדריי פאניוקוב 14', 44'
דייוויד קראייב 91'
30.09.2020; 16:00 וולגה 2–4 ולס טרוד, אוליאנובסק
דמיטרי רחמאנוב 80' (פ')
איליה קרפוק 93' (פ')
סעיד אלייב 2', 19', 87'
איליה סטפאנוביץ' 41'
21.10.2020 ולס 1–3 אורל אצטדיון אוונגרד, דמודדובו
צופים: ללא
שיפוט: יונוס קושקו (בלורצ'נסק)
ארטיום מקסימנקו 54' (סיקור) אריק ביקפלבי 86' (פ'), 89', 94'

בית ב'[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ב'
קבוצה מ נ ת ה ש"ז ש"ח ± נק הערות
ספרטק מוסקבה 2 1 0 1 5 2 5 3 העפלה לשמינית הגמר
יניסיי קרסנויארסק 2 1 0 1 1 3 2- 3
רודינה מוסקבה 2 1 0 1 4 5 1- 0
16.09.2020 רודינה 1–5 ספרטק אוטקריטיה ארנה, מוסקבה
צופים: 0
שיפוט: אנטון פרולוב (מוסקבה)
מגומדחביב עבדולסלאמוב 61' (סיקור) ג'ורדן לארסון 35'
אוסטון אורונוב 53'
איירטון לוקאס 56'
רומן זובנין 59'
אסקיאל פונסה 80'
30.09.2020; 13:00 רודינה 3–0 יניסיי
דניל לופאטין 17'
ניקיטה יריומנקו 72'
מקסים פיצ'וגין 90'
 
21.10.2020 יניסיי 1–0 ספרטק האצטדיון המרכזי, קרסנויארסק
צופים: ללא
שיפוט: רומן גלימוב (אולן-אודה)
ארגנטינהארגנטינה חואן לסקאנו, 47' (סיקור)  

בית ג'[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ג'
קבוצה מ נ ת ה ש"ז ש"ח ± נק הערות
ארסנל טולה 2 0 2 0 1 1 0 4 העפלה לשמינית הגמר
טקסטילשצ'יק איוואנובו 2 1 1 0 0 3 3 3
סאליוט בלגורוד 2 0 1 1 1 3 3- 1
23.09.2020 סאליוט 1–1 ארסנל אצטדיון סאליוט, בלגורוד
צופים: 5,750
שיפוט: איוואן אברוסימוב (סנקט פטרבורג)
בוריקין (64') (סיקור) פנטלייב (62')
    תוצאת פנדלים  
בוריקין
צ'אושיץ'
דגטב
3–4 קומבארוב
סמייקין
קובאלב
פנטלייב
 
30.09.2020 סאליוט 0–3 טקסטילשצ'יק אצטדיון סאליוט, בלגורוד
  חיזיר אפאייב 14', 34'
אלכסיי גוריושקין 30'
21.10.2020 טקסטילשצ'יק 0–0 ארסנל אצטדיון ספרטק ע"ש פיודור צ'רנקוב, מוסקבה
צופים: 50
שיפוט: סרגיי קוליקוב (סרנסק)
  (סיקור)  
    תוצאת פנדלים  
רומאננקו
מנצקאניאן
אפאייב
סידורוב
3–4 בורלאק
באואר
קיריל פנצ'נקו
אלכסנדר לומוביצקי
 

בית ד'[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ד'
קבוצה מ נ ת ה ש"ז ש"ח ± נק הערות
אופה 2 2 0 0 4 0 4 6 העפלה לשמינית הגמר
לנינגרדץ 2 0 1 1 0 1 1- 2
צ'רטנובו מוסקבה 2 0 1 0 0 3 3- 1
16.09.2020 לנינגראדץ 0–1 אופה רושצ'ינו ארנה, רושצ'ינו, מחוז לנינגרד
צופים: 275
שיפוט: אנדריי פיסנקו (אומסק)
  (סיקור) לוברו ביזיאק 58'
01.10.2020 לנינגראדץ 0-0 צ'רטנובו רושצ'ינו ארנה
צופים: 500
שיפוט: רומן גלימוב (יקטרינבורג)
  (סיקור)  
    תוצאת פנדלים  
פוליאקוב
קאזאקוב
אומארוב
פטרוב
קוסטין
5-6 וורוביוב
מולצ'אנוב
מולטנינוב
פרשין
 
21.10.2020 צ'רטנובו 0–4 אופה
טימור ז'אמאלטדינוב 9'
דנילה מולודניאקוב 58' (עצמי)
ויאצ'סלב קרוטוב 69'
קומנן אנדריץ' 78'

בית ה'[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ה'
קבוצה מ נ ת ה ש"ז ש"ח ± נק הערות
חימקי 2 1 1 0 2 1 1 5 העפלה לשמינית הגמר
ניז'ני נובגורוד 2 0 2 0 1 1 0 2
זניט אירקוטסק 2 0 1 1 0 1 1- 1
15.09.2020, 13:00 זניט 0–1 חימקי אצטדיון טרוד, אירקוטסק
צופים: 2,700
שיפוט: אלכסנדר סדינקין (ולדיווסטוק)
  (סיקור) מוחמד קונאטה 64'
30.09.2020 זניט 0-0 ניז'ני נובגורוד אצטדיון טרוד, אירקוטסק
צופים: 547
  (סיקור)  
    תוצאת פנדלים  
נסאדיוק, בונדארנקו, סלמנייב 3–4 פופוב, גאשצ'נקוב, סוליימאנוב, זויקוב  
21.10.2020 ניז'ני נובגורוד 1–1 חימקי אצטדיון ניז'ני נובגורוד, ניז'ני נובגורוד
צופים: ללא
שיפוט: ארטיום ליובימוב (סנקט פטרבורג)
רוסיהרוסיה אלכסנדר סטאבפץ 51' (סיקור) חוף השנהבחוף השנהב מוחמד קונאטה 74'
    תוצאת פנדלים  
9–10  

בית ו'[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ו'
קבוצה מ נ ת ה ש"ז ש"ח ± נק הערות
אחמט גרוזני 2 1 1 0 3 2 2 5 העפלה לשמינית הגמר
זנאמיה נוגינסק 2 1 1 0 3 3 1 3
שיניק יארוסלבל 2 0 1 1 1 4 2- 0
17.09.2020 זנאמיה נוגינסק 0–3 אחמט
  אנטון שווץ 16', 39'
אולג איוואנוב 90'
30.09.2020 זנאמיה נוגינסק +/-[23] שיניק
   
21.10.2020 שיניק 1–1 אחמט
פאבל יבסייב 94' אסלאם אלסולטאנוב 54'
    תוצאת פנדלים  
{{{פנדלים 1}}} 3–4 {{{פנדלים 2}}}  

בית ז'[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ז'
קבוצה מ נ ת ה ש"ז ש"ח ± נק הערות
קריליה סובייטוב סמרה 2 2 0 0 5 1 3 6 העפלה לשמינית הגמר
דינמו סטברופול 2 1 0 1 4 4 3+ 3
רוטור וולגוגרד 2 0 0 2 0 6 6- 0
23.09.2020 דינמו סטברופול +/-[24] רוטור וולגוגרד
   
30.09.2020 דינמו 4-1 קריליה סובייטוב אצטדיון דינמו, סטברופול
ולרי צרוקיאן 51' (סיקור) סרגיי בוז'ין 32'
דמיטרי ציפצנ'קו 48'
אנטון זינקובסקי 89'
ולדיסלב סרוולי 94'
21.10.2020 קריליה סובייטוב 3–0 רוטור וולגוגרד סמרה ארנה, סמרה
רוסיהרוסיה דמיטרי קומבארוב 33'
דמיטרי ציפצ'נקו 44'
יגור גולנקוב 74'

בית ח'[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ח'
קבוצה מ נ ת ה ש"ז ש"ח ± נק הערות
סוצ'י 2 2 0 0 4 0 4 6 העפלה לשמינית הגמר
אורנבורג 2 1 0 1 3 3 0 3
זבזדה פרם 2 0 0 2 0 2 6- 0
16.09.2020 זבזדה פרם 0–1 סוצ'י אצטדיון זבדה
שיפוט: ארטיום פטרנקו (נובוסיבירסק)
  ארתור יוסופוב 20'
30.09.2020 זבזדה +/-[25] אורנבורג
21.10.2020 אורנבורג 1–1 סוצ'י אצטדיון גזוביק, אורנבורג
צופים: ללא
רוסיהרוסיה ארטיום יוסופוב 18' קרואטיהקרואטיה מרקו דוגאנדז'ייץ' 30 (פ')
    תוצאת פנדלים  
{{{פנדלים 1}}} 2–4 {{{פנדלים 2}}}  

בית ט'[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ט'
קבוצה מ נ ת ה ש"ז ש"ח ± נק הערות
סק"א חברובסק 2 2 0 0 4 1 3 6 העפלה לשמינית הגמר
רובין קאזאן 2 1 0 1 4 3 2 3
צ'רנומורץ נובורוסייסק 2 0 0 2 3 7 4- 0
16.09.2020 צ'רנומורץ 2–4 רובין האצטדיון המרכזי, נובורוסייסק
שיפוט: אלכסנדר משליאקביץ' (מוסקבה)
מוראד אומארוב 7'
איוואן מצ'וסנקה 69'
סילביה בגיץ' 25'
הוואנג אין-באום 52'
דניס מקארוב 62', 89'
30.09.2020 צ'רנומורץ 1–3 סק"א האצטדיון המרכזי, נובורוסיסק
ריזוואן אחמדחאנוב 52' דמיטרי ברקוב 13'
קיריל בולשאקוב 25'
רמזן גודז'ימוראדוב 45'
04.11.2020 סק"א 1–0 רובין אצטדיון לנין
צופים: 50
שיפוט: פאבל שאדיחאנוב (מוסקבה)
רמאזן גאג'ימוראדוב 75'  

בית י'[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית י'
קבוצה מ נ ת ה ש"ז ש"ח ± נק הערות
טמבוב 2 2 0 0 2 3 1 6 העפלה לשמינית הגמר
מאשוק-KMV 2 1 0 1 2 2 1 3
דינמו בריאנסק 2 0 0 2 0 3 3- 0
16.09.2020 מאשוק-KMV 1–2 טמבוב האצטדיון המרכזי, פיאטיגורסק
שיפוט: סרגיי קוסטביץ' (קורסק)
אלכסנדר קרנדלייב 94' גרמן אונגוחה 22'
קיריל פנצ'נקו 91'
30.09.2020 מאשוק-KMV 1–0 דינמו בריאנסק האצטדיון המרכזי, פיאטיגורסק
שיפוט: יאן מארושקו (סמרה)
ז'מבולאט דולאייב 76' (סיקור)
21.10.2020 דינמו בריאנסק 0–2 טמבוב אצטדיון דינמו, בריאנסק
צופים: ללא
שיפוט: איוואן סידנקוב (סנקט פטרבורג)
  (סיקור) רוסיהרוסיה גרמן אונוגחה 11'
רוסיהרוסיה ויטאלי שאחוב 85'

שמינית גמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

משלב זה משתתפות שש קבוצות ליגת העל הרוסית בכדורגל שמשתתפות גם במפעלים האירופיים והן המארחות את המשחקים שלהן.

תאריך אורחת תוצאה מארחת אצטדיון
21.02.2021 לוקומוטיב מוסקבה ‏0:3 טמבוב RZD ארנה
21.02.2021 קרסנודאר ‏2:1 סוצ'י אצטדיון קרסנודאר
20.02.2021 דינמו מוסקבה ‏0:2 ספרטק מוסקבה VTB ארנה
20.02.2021 זניט סנקט פטרבורג ‏2:1 ארסנל טולה גזפרום ארנה
21.02.2021 צסק"א מוסקבה ‏0:2 סק"א חברובסק (ליגת הכדורגל הלאומית) VEB ארנה
21.02.2021 רוסטוב ‏1:0 אחמט גרוזני רוסטוב ארנה
22.02.2021 חימקי ‏4:0 קריליה סובייטוב (ליגת הכדורגל הלאומית) חימקי ארנה
03.03.2021 אופה ‏0:3 אורל יקטרינבורג אצטדיון נפטיאניק

רבע גמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחקי רבע הגמר נקבעו עם סיום משחקי שמינית הגמר, במסגרת הגרלה.

תאריך מארחת תוצאה אורחת
07.04.2021 סוצ'י ‏1:0 לוקומוטיב מוסקבה
07.04.2021 אחמט גרוזני ‏0:1 אופה
08.04.2021 קריליה סובייטוב ‏0:2 דינמו
08.04.2021 ארסנל טולה ‏2:1 צסק"א

חצי גמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

זוגות חצי הגמר תקבענה 3 ימים לאחר סיום משחקי רבע הגמר בהגרלה.

תאריך מארחת תוצאה אורחת
21.04.2021 לוקומוטיב מוסקבה ‏0:3 צסק"א מוסקבה
21.04.2021 אחמט גרוזני ‏(1)0:0(4) קריליה סובייטוב סמרה

משחק הגמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

גמר גביע רוסיה 2021
מראה לילי של אצטדיון ניז'ני נובגורוד
מראה לילי של אצטדיון ניז'ני נובגורוד
אירוע גמר הגביע הרוסי בכדורגל
https://premierliga.ru/match/match_14563.html
תאריך 12 במאי 2021
מיקום אצטדיון ניז'ני נובגורוד, ניז'ני נובגורוד
שיפוט סרגיי איוואנוב (רוסטוב על הדון)[26]
צופים 20,808
מזג אוויר +20°C

משחק גמר הגביע ייערך ב-12 במאי 2021 וישתתפו בו לוקומוטיב מוסקבה וקריליה סובייטוב סמרה. מנצחת המשחק מעפילה לשלב הבתים של הליגה האירופית לעונת 2021/2022. זו הפעם הששית בתולדות הטורניר שבגמר משחקת קבוצה שלא מליגת העל והפעם ה-13 ברציפות שהמשחק נערך מחוץ למוסקבה.[27][28]

האצטדיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

אצטדיון ניז'ני נובגורוד שנבחר לארח את משחק הגמר הוא בעל תכולה של 43,319 מושבים ואירח ששה ממשחקי מונדיאל 2018. בנוסף האצטדיון אירח את משחק הסופר קאפ הרוסי בין צסק"א ללוקומוטיב בעונת 2018, שבו ניצחה לוקומוטיב בתוצאה 1:0 והוא אירח גם את הסופר קאפ הרוסי בכדורגל נשים, במשחק בין צסק"א ללוקומוטיב שגם בו זכתה לוקומוטיב בתוצאה דומה. בנוסף, האצטדיון מהווה את מגרשה הבייתי של קבוצת ניז'ני נובגורוד.

פורמט[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק ייארך 90 בזמן החוקי ובמקרה של שוויון ייערך דו-קרב פנדלים ללא הארכה, כל קבוצה יכולה לערוך חמישה חילופים. התאחדות הכדורגל הרוסית מעניקה פרס על הישגים ספורטיביים: הקבוצה המנצחת מקבלת 20 מיליון רובל רוסי, הקבוצה המפסידה מקבלת 5 מיליון רובל.

הקבוצות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-23 באפריל, נקבע בשידור טלוויזיוני ברשת Match TV כי לוקומוטיב מוסקבה תיחשב למארחת משחק הגמר[29].

הישגים בגביע
מועדון תוצאה 2019 2017 2015 2007 2004 2001 2000 1998 1997 1996
לוקומוטיב 9 גמרים גביע רוסיה גביע רוסיה גביע רוסיה גביע רוסיה גביע רוסיה גביע רוסיה גמר גביע רוסיה גביע רוסיה
קריליה סובייטוב משחק גמר אחד גמר
ראש בראש בטורנירי הגביע
תאריך מיקום שלב מארחת ליגה יריבה טורניר תוצאה אצטדיון צופים
הגביע הסובייטי בכדורגל
31.07.1944 קויבישב 1/16 קריליה סובייטוב ליגה II לוקומוטיב ליגה I ‏1:5 אצטדיון בורוווסטניק
06.10.1953 מוסקבה חצי גמר לוקומוטיב קלאס А זניט סמרה קלאס А ‏0:2 אצטדיון דינמו 17,000
08.10.1958 קויבישב שמינית גמר קריליה סובייטוב קלאס А לוקומוטיב קלאס А 0:2 אצטדיון דינמו סמרה
24.04.1970 מוסקבה ‏1/32 לוקומוטיב בית א' קריליה סובייטוב בית א' ‏0:0 אצטדיון לוקומוטיב 1,000
25.04.1970 ‏3:1 אצטדיון לוקומוטיב 1,000
29.02.1972 חוסטה, סוצ'י ‏1/16 לוקומוטיב ליגת העל קריליה סובייטוב ליגה ראשונה ‏1:1 אצטדיון לוקומוטיב, חוסטה 1,500
12.03.1972 סוצ'י 3:0 האצטדיון המרכזי, סוצ'י
הגביע הרוסי בכדורגל
28.05.1997 מוסקבה 1/2 לוקומוטיב ליגת העל קריליה סובייטוב ליגת העל ‏1:0 אצטדיון לוקומוטיב 3,500
27.10.2016 סמרה 1/8 קריליה סובייטוב ליגת העל לוקומוטיב ליגת העל ‏1:3 מטאלורג 4,841
21.09.2017 סמרה 1/16 קריליה סובייטוב ליגת הכדורגל הלאומית לוקומוטיב הפרמייר-ליג ‏3:2 מטאלורג 9,271
הקבוצות במפגשים רשמיים בשנת 2021 (עד לגמר)
קבוצה סך הכל 21 22 27 06 08 10 14 18 20 24 28 03 07 08 11 12 17 21 24 28 02 05 08
פברואר מרץ אפריל מאי
לוקומוטיב 13 משחקים ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון הפסד תיקו
קריליה סובייטוב 18 משחקים ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון תיקו תיקו ניצחון ניצחון ניצחון ניצחון
מידע נוסף, נכון ליום קיום המשחק[30][31]
מועדון שווי גיל ממוצע כוכב הקבוצה שווי
לוקומוטיב 88,5 מיליון € 27,7 אנטון מיראנצ'וק 14,0 מיליון €
קריליה סובייטוב 20,0 מיליון € 26,2 אנטון זינקובסקי 2,5 מיליון €
הקבוצות תחת שיפוטו של סרגיי איוואנוב
תאריך טורניר עיר משחק תוצאה
19.11.2012 אליפות סמרה קריליה סובייטוב—לוקומוטיב 0—1
05.03.2017 אליפות סמרה קריליה סובייטוב—לוקומוטיב 0—3

סיכום[עריכת קוד מקור | עריכה]

מחזיקת הגביע לעונת 2020/2021
מוסקבהמוסקבה
לוקומוטיב
מוסקבה

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "Разбираем новый Кубок России с двумя групповыми этапами: экзотика на высоких стадиях почти исключена, но есть риск проходных матчей". Матч ТВ. 14 בפברואר 2020. 
  2. ^ РФС ПРЕЗЕНТОВАЛ НОВУЮ СХЕМУ РОЗЫГРЫША КУБКА РОССИИ (ФОТО)
  3. ^ РАЗБИРАЕМ НОВЫЙ КУБОК РОССИИ С ДВУМЯ ГРУППОВЫМИ ЭТАПАМИ: ЭКЗОТИКА НА ВЫСОКИХ СТАДИЯХ ПОЧТИ ИСКЛЮЧЕНА, НО ЕСТЬ РИСК ПРОХОДНЫХ МАТЧЕЙ
  4. ^ Итоги жеребьевки 1/256 и 1/128 финала Бетсити Кубка России
  5. ^ Турнир ПФЛ в этом сезоне начнётся 9 августа‏, vk.com
  6. ^ "В 1/128 финала Кубка России «Динамо-Барнаул» встретится с «Новосибирском», а в Первенстве России с двенадцатью командами « ФК "Динамо-Барнаул" — Официальный сайт". fcdb.ru. בדיקה אחרונה ב-10 ביולי 2020. 
  7. ^ "Таганрогский ФК «Форте» проведёт сегодня первый матч в рамках Кубка России — DONTR.RU". dontr.ru. בדיקה אחרונה ב-5 באוגוסט 2020.  Unknown parameter |lang= ignored (|language= suggested) (עזרה)
  8. ^ "🔥MATCH DAY🔥 🏆 Бетсити.. | ФК «Кубань Холдинг» | ВКонтакте". vk.com. בדיקה אחרונה ב-5 באוגוסט 2020. 
  9. ^ "5 августа в 17:00 в Орехово-Зуево на стадионе «Торпедо» ФК «Знамя Труда» проводит гостевой матч 1/256 финала Бетсити Кубка России по футболу сезона 2020-2021". fc-znamya.ru. בדיקה אחרונה ב-5 באוגוסט 2020. 
  10. ^ "Старт нового сезона уже завтра: начинаем с Кубка России 2020/2021". Sports.ru. בדיקה אחרונה ב-5 באוגוסט 2020. 
  11. ^ "В этом посте речь пойдет про Кубок России 🏆... Футбольный клуб "Форте". ВКонтакте". m.vk.com. בדיקה אחרונה ב-30 ביולי 2020. 
  12. ^ "Как мы сообщали ранее, кубковая игра с ногинским... ФК «Знамя Труда». ВКонтакте". m.vk.com. בדיקה אחרונה ב-30 ביולי 2020. 
  13. ^ מבקיע שער הנצחון היה רומן פאבליוצ'נקו
  14. ^ Команда Виктора Булатова выбыла из Кубка России из-за коронавируса
  15. ^ ФК «Красный» присуждено техническое поражение в Кубке России из-за тестов на коронавирус
  16. ^ https://vk.com/wall-74434806_5403
  17. ^ הקבוצה התמודדה במסגרת "מערב-מרכז" משום שהתמקמה זמנית במחוז מוסקבה.
  18. ^ ПСК «Сахалин»‏, VK
  19. ^ Первые матчи обновленной футбольной команды пройдут на Сахалине в сентябре
  20. ^ "🚫 Матч 1/128 финала Бетсити Кубка России "... ФК "Челябинск". ВКонтакте". m.vk.com. בדיקה אחרונה ב-17 באוגוסט 2020. 
  21. ^ Итоги жеребьёвки элитного раунда Бетсити Кубка России
  22. ^ РФС представил новый фирменный стиль Бетсити Кубка России
  23. ^ מאחר שמרבית שחקני שיניק נמצאו חיוביים לנגיף COVID-19 ונמנע משחקניה מליטול חלק במשחק נפסק לשיניק הפסד טכני, מקור
  24. ^ מאחר שמרבית שחקני רוטור נמצאו חיוביים לנגיף COVID-19 ונמנע משחקניה מליטול חלק במשחק נפסק לרוטור הפסד טכני
  25. ^ מאחר שמרבית שחקני זבזדה נמצאו חיוביים לנגיף COVID-19 ונמנע משחקניה מליטול חלק במשחק נפסק לזבזדה הפסד טכני
  26. ^ "Финал Бетсити Кубка России рассудит бригада Сергея Иванова". Российский футбольный союз. בדיקה אחרונה ב-6 במאי 2021.  Unknown parameter |lang= ignored (|language= suggested) (עזרה)
  27. ^ "​15 цифр о Бетсити Кубке России". Российский футбольный союз. בדיקה אחרונה ב-2 במאי 2021.  Unknown parameter |lang= ignored (|language= suggested) (עזרה)
  28. ^ "Главные события Кубка. Чем запомнился текущий розыгрыш". Российский футбольный союз. בדיקה אחרונה ב-30 באפריל 2021.  Unknown parameter |lang= ignored (|language= suggested) (עזרה)
  29. ^ "Определены хозяева и гости финала Бетсити Кубка России". Российский футбольный союз. בדיקה אחרונה ב-23 באפריל 2021.  Unknown parameter |lang= ignored (|language= suggested) (עזרה)
  30. ^ "Локомотив Москва". transfermarkt.ru. בדיקה אחרונה ב-1 במאי 2021.  Unknown parameter |lang= ignored (|language= suggested) (עזרה)
  31. ^ "Крылья Советов Самара". transfermarkt.ru. בדיקה אחרונה ב-1 במאי 2021.  Unknown parameter |lang= ignored (|language= suggested) (עזרה)