הדרך הקלה להפסיק לעשן (ספר)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הדרך הקלה להפסיק לעשן
The Easy Way to Stop Smoking
הדרךהקלהלהפסיקלעשן.jpg
עטיפת הספר
מידע כללי
מאת אלן קאר
שפת המקור אנגלית
סוגה עזרה עצמית
הוצאה
הוצאה בבל (מהדורה עברית)
שנת הוצאה 1985
הוצאה בעברית 2006
תרגום לעברית ארז אשרוב
מספר עמודים 216
קישורים חיצוניים
מסת"ב 978-0-615-48215-6
OCLC 746833706
הספרייה הלאומית 001764670, 002548801, 003566537

הדרך הקלה להפסיק לעשןאנגלית: The Easy Way to Stop Smoking) הוא ספר עזרה עצמית מאת הסופר והיועץ הבריטי אלן קאר, אשר מטרתו להביא לגמילה מעישון. זהו ספרו הידוע ביותר של קאר, והנמכר ביותר בין ספריו, אשר זכה לתהודה נרחבת בעולם, והפך לרב מכר עולמי.

כתיבת הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – אלן קאר

לאחר שנים רבות של עישון כבד, החל משנתו ה-18, הפסיק קאר לעשן בשנת 1983, בגיל 48. בעקבות זאת עזב קאר את עבודתו כרואה חשבון באותה שנה ופתח את "מרפאת הדרך הקלה" הראשונה, כדי לעזור למכורים אחרים. בנוסף לספרו זה כתב קאר עוד מספר ספרים אשר נועדו להוביל לגמילה מעישון, וכן ממשקל עודף, אשר חלקם היו אף הם רבי מכר.

תוכן הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדברי ההקדמה לספר כותב קאר כי שיטתו להפסקת העישון, שהינה "שיטת הדרך הקלה" אשר מוצגת בספר, לא מבקשת לגרום למעשן להפסיק לעשן כתוצאה מהפחדות והדגשת נזקי העישון, אלא מבקשת לחלופין להתמודד ישירות למול ההתמכרות הפסיכולוגית, שהינה, לפי קאר, הגורם המשמעותי ביותר בהתמכרות לסיגריות. הספר עצמו מחולק ל-44 פרקים, אשר מטרתם הינה להוביל את המעשן להגיע, עם סיום הקריאה בספר, להחלטה להפסיק לעשן, וזאת, לטענת קאר, כמעט וללא חסכי גמילה פיזיים ופסיכולוגיים.

השפעת הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

הספר זכה להימנות על רשימת הספרים רבי המכר בארצות רבות, ביניהן צרפת, ספרד, דרום אפריקה, אוסטרליה, קולומביה, ארצות הברית וישראל, כאשר בסופו של דבר למעלה מ-7 מיליון עותקים נמכרו ברחבי העולם. כמו כן הספר תורגם למספר שפות, ביניהן צרפתית, ספרדית ועברית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]