ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ההרפתקה המוזרה של ג'וגו
ジョジョの奇妙な冒険
ההרפתקה המוזרה של ג'וגו
220px-JoJo no Kimyou na Bouken cover - vol1.jpg

תמונת הכרך הראשון של המאנגה
סוגה הרפתקאות, על טבעי, פנטזיה
מאנגה
יוצר הירוהיקו אראקי
מאייר הירוהיקו אראקי
הוצאה

(יפן)Shueisha

(ארצות הברית)VIZ Media
התפרסם לראשונה במגזין

Weekly Shonen Jump (1987-2004)

Ultra Jump (2005 עד היום)
תקופת הפרסום המקורית 1 בינואר 1987 – רץ
מספר הכרכים שהתפרסמו 127 (נכון ל-28 באוגוסט 2020)
אנימה
אורך פרק 24 דקות
במאי נאוקטסו טסודה
סטודיו David Production
תקופת שידור מקורית 5 באוקטובר 2012 – 28 ביולי 2019
מספר העונות 5


ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו (JoJo's Bizarre Adventure) היא סדרת מאנגה, שנכתבה ואויירה על ידי הירוהיקו אראקי, פורסמה בהמשכים במגזין שונן ג'אמפ השבועי (Weekly Shonen Jump) מ-1987 עד 2004 ובמגזין חודשי אולטרה ג'אמפ (Ultra Jump) מ-2005.

הסדרה מחולקת לשמונה חלקים, כל חלק עוקב אחר הסיפור של פרוטגוניסט חדש הנושא את הכינוי "ג'וג'ו" ומשתייך לשושלת משפחת ג'וסטאר; החלק הנוכחי, "ג'וג'וליון" התחיל לצאת בהמשכים במאי 2011.

סדרת OVA בעלת 13 פרקים הופקה על ידי סטודיו A.P.P.P בין השנים 1993 ל-2002, וזו עיבדה את החלק השלישי של המנגה, צלבני אבק הכוכבים. בהמשך, הפיק הסטודיו סרט אנימה שעיבד את החלק הראשון של המנגה, דם הפנטום, והוא שוחרר לאקרני בתי הקולנוע שביפן בשנת 2007. באוקטובר 2012, שודרה לראשונה בערוץ Tokyo MX סדרת אנימה שהופקה על ידי הסטודיו David Production, שעקבה אחרי החלק הראשון והשני של המנגה. סטודיו זה עיבד את חלקי המנגה לעונות נוספות במהלך השנים- את החלק השלישי בשנת 2013, את החלק הרביעי בשנת 2016, ואת החלק החמישי בשנת 2018. סרט לייב אקשן המבוסס על החלק הרביעי של המנגה שודר ביפן בשנת 2017.

ששת החלקים הראשונים מתחברים לסאגה המתארת את הקונפליקטים העל טבעיים בין חברי משפחת ג'וסטאר ונבלים שונים. ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו נמכרה ביותר מ־100 מיליון עותקים[1], מה שהופך אותה לאחת מסדרות המנגות הנמכרות ביותר בכל הזמנים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל אחד משמונת גיבורי העלילה הוא חבר במשפחת ג'וסטאר, שצאצאיה נושאים כתם לידה בצורת כוכב מעל השכמה השמאלית, ושם שאפשר לקצר ל"ג'וג'ו". העלילה הכללית של כל חלק מתארת, בדרך כלל, את הגיבור הראשי, שאוסף קבוצה של בעלי ברית, שלומדים לשלוט ביכולתם העל טבעית, נלחמים באויבים שונים, ומתעמתים עם הנבל הכי חזק שבכל חלק. ששת החלקים הראשונים של הסדרה לוקחים מקום בתוך המשכיות יחידה שהסכסוך הרב דורי שלה נובע מתוך היריבות בין ג'ונתן ג'וסטאר ודיו ברנדו, בעוד ששני החלקים האחרונים מתחרשים ביקום חלופי, שם עץ משפחת ג'וסטאר עבר שינוי כבד.[2]

דם הפנטום (Phantom Blood)[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרכים 1–5, 44 פרקים.

בסוף המאה ה-19 באנגליה, אביו של ג'ונתן ג'וסטאר, ג'ורג', מאמץ את דיו ברנדו, בנו של איש עני שג'ורג' חושב שהציל את חייו אף על פי שבפועל ניסה לגנוב ממנו את רכושו. דיו מנסה להרוס את חיי ג'ונתן ולהפוך את אביו לשונאו, כדי לקבל את הירושה של משפחת ג'וסטאר. למרות זאת, ניסיונותיו נכשלים והוא נאלץ להשתמש במסכת אבן קדומה שהופכת אותו לערפד. ג'ונתן משתמש בטכניקה ששמה האמון (תנודה או אַדְוָה ביפנית), הכוללת שליטה באנרגיית החיים וזרימת הדם דרך נשימה, אותה למד מן המנטור שלו, ויליאם זפלי, אשר כבר נתקל בעברו בכוחות של מסכת האבן. יחד עם ויליאם ועם חבר כנופיה לשעבר בשם רוברט א.ו. ספידווגון, ג'ונתן יוצא להילחם בדיו, על מנת למנוע ממנו להשתלט על העולם.

נטיית הקרב (Battle Tendency)[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרכים 5–12, 69 פרקים.

בשנת 1938, בניו יורק, חי ג'וזף ג'וסטאר, נכדו של ג'ונתן. לאחר ששמע שספידווגון מת בחפירה ארכאולוגית, הוא הולך למקסיקו בשביל לחקור את ההתעוררות של איש עמוד (Pillar man), ישות דמוית אדם עתיקה ובעלת כוח עצום שהגזע שלה הוא האחראי ליצירתן של מסכות האבן. עוד שלושה אנשי עמוד מתעוררים ברומא, ומחפשים את האבן האדומה של אג'א, שיכולה להפוך אותם ליצורים האולטימטיביים. בשביל להביס אותם ג'וזף חובר לסיזר זפלי, נכדו של וויל, וביחד הם מתאמנים לשלוט בכוח ההאמון. המורה שלהם היא אישה בשם ליסה-ליסה, שהיא גם השומרת של האבן האדומה של אג'א.

צלבני אבק הכוכבים (Stardust Crusaders)[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרכים 13–28, 152 פרקים.

בשנת 1988, ג'וטארו קוג'ו, תלמיד תיכון יפני, מוצא את עצמו בכלא בגלל שהוא מאמין שהוא מכושף על ידי "רוח רעה". אמו, הולי קוג'ו קוראת לאביה, ג'וזף ג'וסטאר על מנת שיכניס היגיון בבנה. בעזרתו של חברו, נביא עתידות מצרי בשם מוחמד עבדול, ג'וזף מגלה שג'וטארו פיתח כוח על טבעי הנקרא סטאנד (Stand), שהופיע במשפחתם בגלל תחייתו של דיו, שגנב את גופו של ג'ונתן ויצר קשר דם בינו לבין משפחת ג'וסטאר. ג'וזף מסביר שהסטאנד, יכולת על טבעית, הוא התגלמות כוח המשתמש בצורת דמות שאינה גשמית. אחרי סיכול ניסיון ההתנקשות של תלמיד תיכון בשם נוריאקי קאקיואין, אשר היה תחת שליטתו של דיו, ג'וזף וג'וטארו מגלים שהולי גוססת כתוצאה מהתעוררות לא רצונית של הסטאנד שלה. ג'וטארו מחליט למצוא ולהרוג את דיו, וג'וזף מוביל אותו, את עבדול ואת קאקיואין (שהחלים) אל מצרים, בה דיו שוכן. בדרכם ליעד הם נלחמים במשתמשי סטאנד אויבים, אך גם פוגשים בבעלי ברית- הסייף הצרפתי ז'אן פייר פולנארף, שרוצה לנקום בשם מות אחותו, וכלב בוסטון טרייר בעל אינטליגנציה אנושית ששמו איגי. יחדיו הם יוצאים למסע מסביב לעולם במטרה להגיע למקום הימצאו של דיו במצרים, לפני שיעברו 50 ימים שלאחריהם הולי תמות.

היהלום בלתי שביר (Diamond Is Unbreakable)[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרכים 29–47, 174 פרקים.

ב-1999, ג'וטארו מגיע לעיירה היפנית הבדיונית, מוריו, ונפגש עם ג'וסקה היגאשיקאטה כדי לספר לו שהוא בנו הממזר של ג'וזף ג'וסטאר, אך גם על מנת להזהיר אותו שמוריו מתמלאת במשתמשי סטאנד. ג’וסקה מגלה על החץ והקשת המסתוריים, שביכולתם להעניק סטאנד לאלו שנדקרים על ידי ראש החץ. לאחר שהוא משיג נקמה על משתמש סטאנד שהרג את סבו, ג'וסקה מסכים לעזור לג'וטארו לתפוס את האדם שמחזיק בחץ ובקשת על מנת לעצור את התופעה. אל השניים מצטרפים קואיצ'י הירוסה, שנדקר מהחץ; אוקויאסו ניג'ימורה, שאחיו השתמש בחץ ובקשת עד שאלו נגנבו ממנו; מאייר המאנגה המפורסם רוהאן קישיבה; ואביו המבוגר ג'וזף ג'וסטאר. יחד החבורה נקלעת לקרבות עם משתמשי הסטאנד החדשים שבמוריו. לאחר זמן מה, אחד מחבריהם מת, וזה מוביל אותם לגלות על רוצח סדרתי שהשיג יכולת סטאנד על ידי החץ. ג'וסקה וחבריו נאלצים לרדוף אחר האדם שמאיים על שלום העיירה, ולעצור אותו לפני שיהיה מאוחר מדי.

רוח מוזהבת (Golden Wind)[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרכים 47–63, 155 פרקים.

בשנת 2001, ג'יורנו ג'יובנה, בנו של דיו (כאשר הזה השתלט על גופו של ג'ונתן) מעיר את כוחות הסטאנד שלו, ונתקל בברונו בוצ'אראטי – גאנגסטר בקרטל הסמים וארגון המאפיה "פאשיונה" (Passione). ג'יורנו מחליט להצטרף ליחידה שבוצ'אראטי מוביל על מנת למגר מבפנים את עסקאות הסמים שיוצר הארגון בנאפולי שבאיטליה. את ארגון המאפיה מנהיג הבוס המסתורי, שמחביא את זהותו גם מהבכירים ביותר בארגון. לאחר שג'יורנו מתנקש בקאפו מהארגון על מנת שבוצ'אראטי יתפוס את מקומו, מקבלת היחידה משימה ישירה מהבוס להוביל בבטחה את בתו הביולוגית טריש לוונציה – שם הוא נמצא. בדרך רודפת אחריהם יחידת המתנקשים, שרוצה לנצל את טריש כדי לגלות את זהותו האמיתית של הבוס ולהרוג אותו כנקמה על שרצח שניים מחברי היחידה. עם זאת מתחילות לעלות החששות בקרב ג'ורנו וחבריו שהבוס מתכנן משהו.

אוקיינוס האבן (Stone Ocean)[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרכים 64–80, 158 פרקים.

בשנת 2011 ליד נמל סנט לוסי, פלורידה, ג'ולין קוג'ו (בתו של ג'וטארו קוג'ו) נעצרת ונכלאת בכלא "רחוב הדולפין הירוק" באשמת תאונת פגע-וברח. אף על פי שהיא מתעקשת שהיא אינה אשמה, עורך דין מושחת מוודא שהיא בכל זאת תיכנס לכלא. לפני שהיא נאסרת, ג'ולין מקבלת במשלוח מג'וטארו את אחד מהחצים שמעירים את כוחות הסטאנד, ומעירה את הסטאנד שלה "Stone Free". בכלא ג'ולין פוגשת ומתחברת לטיפוסים מוזרים כמו: ארמס קוסטלו, אסירה נוספת שנכנסה לכלא במכוון על מנת למצוא את האדם שרצח את אחותה, בעלת הסטאנד "Kiss" שיכול ליצור כפיל מדויק של העצם עליו הוא שם מדבקה, אמפוריו אליניו, ילד שגדל בבית הסוהר ועוזר לג'ולין להתמצא בבית הכלא, בעל הסטאנד "Burning down the house" אשר מאפשר לו להשתמש ברוחות של חפצים, ווט'ר ריפורט, אסיר אשר איבד את זיכרונו מסיבה לא ידועה, בעל הסטאנד "Weather Report" אשר יכול לשלוט במזג האוויר כרצונו, נרקיסו אנאסואי, אסיר שמואשם ברצח חברתו וביתור גופתה ומתאהב באופן אובססיבי בג'ולין ואת פו פייטרס, מושבת פלנקטונים שהשיגה סטאנד ואינטליגנציה והשטלתה על גופתה של אסירה. ג'ולין מגלה שיותר ויותר אנשים מפתחים כוחות של סטאנד בתוך בית הכלא. לאחר שג'וטארו מבקר את ג'ולין בכלא, הוא מותקף על ידי הסטאנד "וויטסנייק" (Whitesnake), אשר יכול לקחת מאנשים תכונות ומאפיינים אנושיים ולצרוב אותם על דיסקים. ג'וטארו נכנס לקומה וג'ולין וחבריה לכלא יוצאים למרדף אחר וויטסנייק והמשתמש שלו, אנריקו פוצ'י, כומר בית הכלא, על מנת להחזיר את הזכרונות והסטאנד של ג'וטארו. הם לא יודעים שמאחורי וויטסנייק ישנה קונספירציה עמוקה הרבה יותר, שקשורה ליריבות הנצחית שבין משפחת ג'וסטאר לבין הערפד דיו בראנדו.

מרוץ כדור הפלדה (Steel Ball Run)[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרכים 81–104, 95 פרקים.

בציר זמן אלטרנטיבי ב-1890, ג׳יירו זפלי מגיע לארצות הברית כדי להשתתף בתחרות רכיבת סוסים העוברת בכל ארצות הברית הנקראת מרוץ כדור הברזל. על קו הזינוק הוא פוגש בג'וני ג'וסטאר – רוכב סוסים מקצועי בעברו שהפך לנכה ברגליו בעקבות קטטה שהשתתף בה, וכעת הוא שקוע בדיכאון והפך לצל של מה שהיה בעבר. ג'וני חוזה בג'יירו משתמש באמנות ה"ספין", בה ג'יירו מסובב כדורי פלדה ויכול לשלוט בעזרתם בצורה ובמאפיינים של כל מה שהם נוגעים בו. לאחר שג'וני נוגע במקריות בכדורי הפלדה של ג'יירו, הוא מקבל לרגע את היכולת ללכת שוב. ג'וני מחליט להתלוות לג'יירו כדי ללמוד ממנו את אמנות ה"ספין". עד מהרה השניים מגלים על קיומה של "גופה קדושה" ששייכת לקדוש נוצרי עתיק (אשר משתמעת בכבדות להיות גופתו של ישו מהברית החדשה), הגופה הזאת מעניקה לכל אלה שבאים איתה במגע כוחות משונים הנקראים "סטאנד" (Stand). השניים מגלים גם שמאחורי המרוץ ישנה קונספירציה הקשורה למציאת אותם חלקי גופה, ושהאחראים עליה הם לא אחרת ממארגני המירוץ, בניהם נשיא ארצות הברית בכבודו ובעצמו – פאני וואלנטיין.

ג'וג'וליון (Jojolion)[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרכים 105 והלאה, 100 פרקים (נכון לתאריך ה-28 באוגוסט 2020).

ב-2011, באותו יקום בו התרחש החלק הקודם של הסדרה, מכה בעיירה מוריו רעידת אדמה מסתורית. סטודנטית מקומית בשם יאסוהו הירוסה מוצאת ליד המקום בו התרחשה רעידת האדמה נער קבור מתחת למערום סלעים, אותו היא מכנה "ג'וסקה". הנער סובל מאמנזיה, ולא זוכר דבר מעברו או כיצד נקבר בעודו חי. הירוסה מציגה את ג'וסקה למשפחת היגאשיקטה, שמחליטה לאמץ אותו. בו בזמן היא וג'וסקה מנסים לחפש פרטים על זהותו של ג'וסקה ומי הוא למעשה, ומגלים קשר מסתורי בינו לבין אדם בשם "קירא יושיקאגה" שמת בנסיבות מסתוריות. אמנם במשפחת היגאשיקטה יש לא מעט סודות, אך מעבר לכך דרכיהם נצלבות בדרכיו של ארגון משונה המורכב מאנשים בעלי כוחות סטאנד. החיפוש אחר זהותו של ג'וסקה הופך למירוץ נגד הזמן כדי להשיג את פרי ה"לוקאקאקה" (Locacaca) שלו מסתדר, יש סגולות על טבעיות.

נכון ל-2020, הפרק עדיין יוצא לאור בתדירות של פרק לחודש.[2]

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דם הפנטום[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'ונתן ג'וסטאר (Jonathan Joestar)- בנו טוב הלב והג'נטלמן של ג'ורג' ג'וסטאר. יריבו ואחיו המאמץ של דיו ברנדו. לאחר שדיו הופך לערפד והורג את אביו, ג'ונתן יוצא למסע להביס את דיו בעזרת כוח ההאמון, אותו הוא לומד מזפלי. מאוהב בארינה בפנדלטון ואף מתחתן איתה. נהרג על ידי דיו אשר משתלט על גופו.
 • דיו ברנדו (Dio Brando)- בנו של הנוכל דאריו ברנדו ואחיו המאומץ של ג'ונתן ג'וסטאר. גדל בעוני מחפיר ולאחר שאומץ החליט לנסות ולגרום לג'ורג' ג'וסטאר להוריש לו את הונו במקום לג'ונתן. לאחר שמזימתו נכשלה והוא הפך לערפד בעזרת כוחה של מסכת האבן, מחליט לנסות להשתלט על העולם ולהשמיד את משפחת ג'וסטאר. שמו לקוח משמותיהם של הזמר רוני ג'יימס דיו והשחקן מרלון ברנדו.
 • רוברט אי. או. ספידווגון( Robert E.O. Speedwagon)- חבר כנופית רחוב מלונדון אשר ניסה להרוג את ג'ונתן אך הפך לבן בריתו נאמן ביותר. הקים את 'קרן ספידווגון' אשר מסייעת לאורך השנים למשפחת ג'וסטאר. שמו לקוח משם הלהקה אר.אי.או ספידווגון.
 • וויל א. זפלי (Will A. Zeppeli)- מאסטר של אמנות הלחימה האמון וארכאולוג איטלקי שחקר את ההיסטוריה של מסכת האבן. לאחר ששמע על דיו וכוונותיו להשתמש במסכה על מנת להשתלט על העולם, החליט לאמן את ג'ונתן את אומנות ההאמון כדי להביסו. נהרג בקרב נגד טארקוס. שמו לקוח משם הלהקה לד זפלין.
 • טארקוס וברופורד (Tarkus & Bruford)- זוג אבירים מהמאה ה-16 אשר שירתו את מלכת סקוטלנד, מרי והוצאו להורג. הוחזרו לחיים בתור זומבים על ידי דיו על מנת להרוג את ג'ונתן. שמותיהם לקוחים משמות האלבום Tarkus של להקת אמרסון, לייק ופאלמר והמתופף ביל ברופורד.
 • טונפטי (Tonpetty), דייר (Dire) וסטרייזו (Straizo)- שלושה משתמשי האמון מטיבט אשר הגיעו לסייע להביס את דיו וצבאו. שמותיהם לקוחים משמות הזמן טום פטי והלהקה דייר סטרייטס.

נטיית הקרב[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'וזף ג'וסטאר (Joseph Joestar)- נכדם של ג'ונתן ג'וסטאר וארינה פדלטון. נער יתום בן 18 החי בניו יורק יחד עם סבתו ובעל יכולות האמון טבעיות. לאחר שנלחם בסטרייזו שהפך לערפד, נוסע ג'וזף למקסיקו להציל את ספידווגון שנחטף על ידי חיילים נאצים המעירים את אנשי העמודים משנתם. בעקבות כך, ג'וזף מתחיל לעבור אימונים אינטנסיבים לשליטה בהאמון אצל המאסטרית ליסה ליסה על מנת לעצור מבעדם להשיג את אבן האדומה של אג'א. ומאבד את ידו השמאלית בקרב נגד קארס.
 • סיזר אנטוניו זפלי (Ceasar Anthonio Zeppeli)- נכדו של וויל זפלי ותלמידה של ליסה ליסה. לוחם להאמון בעל טכניקת הבועות אשר מסייע לג'וזף להלחם באנשי העמודים. נהרג בקרב נגד וואמו.
 • ליסה ליסה (Lisa Lisa)- מאסטרית האמון אשר מאמנת את ג'וזף וסיזר על מנת שיוכלו לשלוט בהאמון ולהביס את אנשי העמודים. בסוף הסיפור התגלה שהיא הייתה התינוקת אותה הצילה ארינה מהספינה ושהיא למעשה אימו של ג'וזף. שמה לקוח משמה של הזמרת ליסה ליסה.
 • רודול וון-שטרוהיים (Rudol Von Stroheim)- שטורמבאנפיהרר בצבא הנאצי אשר אחראי על יחידת המחקר החוקרת את אנשי העמודים. אוהב נלהב של מדע ובעיקר של עולם המדע הגרמני אותו הוא מחשיב כטוב בעולם. הופך לסייבורג לאחר שגופו נהרס בקרב נגד סנטנה ומשתף פעולה עם קרן ספידווגון על מנת להביס את שאר אנשי העמודים. בסוף המאנגה נאמר שוון-שטרוהיים נהרג בקרב על סטלינגרד. שמו לקוח משמו של השחקן הגרמני אריך פון שטרוהיים.
 • לוגינס ומשינה ( Loggins & Messina)- מאסטרי האמון אשר אימנו את ג'וזף וסיזר יחד עם ליסה ליסה. שמותיהם לקוחים משמם של המוזיקאים קני לוגינס וג'ים מסינה.
 • סוזי קיו (Suzi Q)- המשרתת של ליסה ליסה שאינה משתמשת האמון. מצאה את ג'וזף לאחר הקרב נגד קארס, טיפלה בו ולבסוף נישאה לו. שמה לקוח מהשיר Susie Q של הזמר דייל הוקינס ומשמה של הזמרת סוזי קוואטרו.

אנשי העמודים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סנטנה (Santana)- אחד מאנשי העמודים והראשון להתעורר. משרתם של קארס, וואמו ואיסידיסי אשר ננטש במקסיקו על ידם עד שחזר לחיים על ידי חייליו של שטרוהיים. הובס על ידי ג'וזף מכיוון שאיננו ידע שכח ההאמון הוא חולשתם של אנשי העמודים. שמו לקוח משמו של המוזיקאי קרלוס סנטנה.
 • קארס (Kars)- מנהיגם של אנשי העמודים ויוצר מסכת האבן. יצר את מסכת האבן על מנת להפטר מחולשת הגזע שלו לאור השמש ולהפוך לצורת החיים האולטימטיבית. בעל זוג להבים אשר יוצאים מזרועותיו ורגליו. שמו לקוח משם הלהקה המכוניות(The Cars).
 • וואמו (Wamuu)- אחד מאנשי העמודים אשר מנסים להשיג את האבן האדומה של אג'א. בעל היכולת לשלוט בתנועות גופו כך שיוכל לתקוף בעזרת רוח. הרג את סיזר בקרב בניהם בשווייץ והובס לאחר מכן על ידי ג'וזף. שמו לקוח משם הלהקה וואם.
 • איסידיסי (Esidisi)-אחד מאנשי העמודים אשר מנסים להשיג את האבן האדומה של אג'א. בעל היכולת להעלות את טמפרטורת הגוף שלו ואף להצר את הורידים שלו מחוץ לגופו ולהשתמש בהם ובדמו כנשק. הובס על ידי ג'וזף אך מוחו המשיך לחיות ללא גוף עד שהושמד על ידי אור השמש. שמו לקוח משם הלהקה AC/DC.

צלבני אבק הכוכבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצלבנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'וטארו קוג'ו (Jotaro Kujo)- הנכד החצי יפני של ג'וזף וסוזי ובנה של הולי. יוצא למסע למצרים על בכדי להציל את אמו ולחסל את דיו לפני שתמות. לאחר התחייה של דיו, ג'וטארו קיבל את הסטאנד סטאר פלטינום (Star Platinum), שלו כוח פיזי עצום ובעל צורת בן אדם המזכיר את ג'וטארו עצמו.
 • ג'וזף ג'וסטאר (Joseph Joestar) - הדמות הראשית של החלק השני ובעל ברית מרכזי בחלק זה, ג'וזף הוא סבו של ג'וטארו ומשמש כמעיין מנהיג ומנטור לצלבנים בדרכם למצרים, לאחר תחייתו מחדש של דיו, מקבל את הסטאנד הרמיט פרפל (Hermit Purple), אשר נראה כמו גפנים סגולים וקוצנים המסוגלים לתפוס דברים ולגלות דברים כאשר הוא משולב עם מכשיר טלוויזיה או מצלמה.
 • מוחמד עבדול (Muhammad Avdol)- מגיד עתידות ממצרים וחבר קרוב של ג'וזף ג'וסטאר. בעל ידע נרחב על סטאנדים אשר מסייע לג'וטארו וג'וזף במסעם להגיע אל דיו. בעל הסטאנד מג'ישיאנס רד (Magician's Red) אשר יכול לשלוט באש. שמו לקוח משמה של הזמרת פאולה עבדול.
 • נוריאקי קאקיואין (Noriaki Kakyoin)- תלמיד תיכון יפני אשר נשלח להרוג את ג'וטארו על ידי דיו שהשתלט על מוחו. לאחר שג'וטארו שיחחר אותו משליטתו של דיו, קאקיואין החליט להצטרף מסע להרוג את דיו ולהציל את הולי. בעל הסטאנד היירופנט גרין (Hierophant Green) אשר מסוגל לשלוט בבני אדם ולירות קריסטלי אנרגיה מידיו.
 • ז'אן פייר פולנארף (Jean Pierre Polnareff)- איש צרפתי אשר יצא למסע למצוא את האיש בעל שתי הידיים הימניות שרצח את אחותו, אך דיו השתלט על מוחו. לאחר שהובס על ידי עבדול והשתחרר משליטתו של דיו, הצטרף לקבוצה כדי לסייע להם להגיע לדיו עד שימצא את רוצח אחותו, שרי פולנרף. בעל הסטאנד סילבר צ'ריוט (Silver Chariot) בעל דמות של סייף משוריין אשר נלחם בעזרת רפייר. שמו לקוח משמותיהם של השחקן הצרפתי ז'אן-פול בלמונדו והזמר הצרפתי מישל פולנארף.
 • איגי (Iggy)- כלב לא חברותי מסוג בוסטון טרייר מניו יורק אשר נשלח על ידי קרן ספידווגון למצרים על מנת לעזור לקבוצה. בעל הסטאנד דה פול (The Fool) אשר מסוגל לשלוט בחול. שמו לקוח משמו של הזמר איגי פופ.

דיו וסוכניו[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דיו (נכתב כDIO החל מחלק זה) - אויבם הוותיק של משפחת ג'וסטאר שחזר לחיים לאחר שהיה כלוא בתוך ארון קבורה במעמקי הים למשך מאה שנים. לאחר שחזר החליט לחזור לתוכניתו להשתלט על העולם בעזרת צבא של בעלי סטאנד וכאשר הוא מחזיק בגופו של ג'ונתן ג'וסטאר. קיבל את הסטאנד העולם (The World) המסוגל לעצור את הזמן, לאחר שפגש במכשפה אניה שהשתמשה בחץ וקשת המיוחדים.
 • גריי פליי (Gray Fly)- איש זקן אשר נלחם בקבוצתו של ג'וטארו במטוס בוא טסו מבנגקוק למצרים. בעל הסטאנד המגדל האפור (Tower of Gray) אשר נראה כמו חיפושית אייל מפלצתית וגדולה. שמו לקוח משמו של הזמר גלן פריי.
 • קפטן טניל המתחזה (Captain Tennille)- מתנקש שנשלח להרוג את קבוצתו של ג'וטארו והתחזה לקפטן של הספינה עליה הם היו אמורים להפליג למצרים. בעל הסטאנד ירח כחול כהה (Dark Blue Moon) אשר מסוגל לשחות במהירות וביכולתו לנשום מתחת למים. שמו לקוח משם ההרכב המוזיקלי קפטן וטניל.
 • פוראבר (Forever)- קוף אורנגאוטן בעל אינטליגנציה גבוהה. בעל הסטאנד חוזקה (Strength) אשר נראה ומתפקד כאוניית משא ענקית. שמו לקוח משם האלבום Wu-Tang Forever של הרכב ההיפ הופ וו טאנג קלאן.
 • דיבו המקולל (Devo The Cursed)- שמאן אינדיאני אשר מנסה להרוג את פולנארף במלון בסינגפור. בעל הסטאנד השטן החום (Ebony Devil) אשר מעניק לו את היכולת להכניס את נשמתו לחפצים דוממים לאחר שהוא נפצע. שמו לקוח משמה של הלהקה דיבו.
 • ראבר סול (Rubber Soul)- מתנקש אשר פוגש את הקבוצה במהלך שהותם בסינגפור כאשר הוא מתחזה לקאקיואין. בעל הסטאנד ילו טמפרנס (Yellow Temperance) אשר מעניק לו את היכולת לשנות צורה ולהתחזות לאנשים. שמו לקוח משמו של האלבום Rubber Soul של להקת הביטלס.
 • ג'יי גייל (J. Geil)- בנה של אניה המכשפה,שותפו של הול הורס והאיש שרצח את אחותו של פולנארף. בעל שתי ידיים ימניות כמו בדומה לאימו. נפגש עם קבוצתו של ג'וטראו בכלכותה. בעל הסטאנד האיש התלוי (Hanged Man) אשר קיים בעולם המראה ויכול לקפוץ בין דברים בעלי השתקפות ויכול לתקוף משם. שמו לקוח משמה של הלהקה ג'יי גילס באנד.
 • הול הורס (Hol Horse)- קאובוי ושותפו של ג'יי גיל שנשלח לחסל את קבוצתו של ג'וטארו בכלכותה. בורח לאחר שג'יי גיל מת ומצוותת במשך במצרים יחד עם בוינגו ואף מנסה להרוג את דיו בעצמו. בעל הסטאנד הקיסר (Emperor) אשר הוא אקדח אשר מסוגל לירות מספר בלתי מוגבל של קליעים ונטב את כיוונם לאחר שנורו. שמו לקוח משמם של הצוות המוזיקאים הול ואוטס.
 • ננה(Nena)- מתנקשת המנסה להרוג את ג'וזף ג'וסטאר בואראנסי. בעל הסטאנד הקיסרית (Empress) אשר יוצר טפיל חי גוף המטרה שלה אשר הולך וגדל עד שהוא מקבל צורה אנושית. שמה לקוח משמה של הזמרת הגרמנית ננה.
 • זיזי (ZZ)- מנסה להרוג את הקבוצה כאשר הם נוסעים במכונית לפקיסטן. בעל הסטאנד גלגל המזלות (Wheel of Furtune) אשר נראה ומתפקד כמו מכונית. שמו לקוח משמה של הלהקה זיזי טופ.
 • אניה המכשפה (Enya The Hag)- אמו של ג'יי גיל. מכשפה בעל שתי ידיים ימניות אשר ממשמשת כעוזרת הראשית של דיו. לאחר שבנה נהרג על ידי פולנארף, יצאה לנסות לחסל את קבוצת הצלבנים בעצמה אך נכשלה. בעלת הסטאנד צדק (Justice) בעל צורה של גולגולת העשויה מערפל, אשר יכול ליצור אשליות ולשלוט ביצורים כמו בובות על חוטים. שמה לקוח משמה של הזמרת האירית אניה.
 • סטילי דן (Steely Dan)- מתנקש אשר פוגש את הקבוצה בפקיסטן כאשר הוא מתחזה למוכר קבב. הרג את אניה המכשפה לאחר שזו נכשלה להרוג את ג'וטארו וקובצתו. בעל הסטאנד האוהבים (Lovers) אשר הוא בעל מראה של פרעוש בגודל מקרוסקופי שמסוגל להעביר כל תחושת כאב ופציה שסטילי דן סופג אל המטרה שלו וכך סטילי דן נשאר ללא פגע. שמו לקוח משם הלהקה סטילי דן.
 • ארביה פאטס (Arabia Fats)- מתנקש אשר מנסה להרוג את קבוצה כאשר הם מגיעים אל המדבר. איננו פוגש את הקבוצה פנים אל פנים אך הובס על ידי ג'וטארו. בעל הסטאנד שמש (Sun) אשר נראה ומתפקד כמו השמש. שמו לקוח משמו של הפסנתרן פאטס דומינו.
 • מאניש בוי (Mannish Boy)- תינוק גאון אשר החבורה מנסה לעזור לו מבלי לדעת שהוא נשלח על ידי דיו. בעל הסטאנד מוות 13 (Death 13) אשר מכניס את כל מי שנרדם לידו לתוך עולם חלומות בוא הוא שולט. שמו לקוח משם השיר Mannish boy של הזמר מאדי ווטרס.
 • קמאו (Cameo)- מתנקש אשר פוגש את הקבוצה באי בים האדום בוא הם אוספים את עבדול. בעל הסטאנד יום הדין (Judgement) אשר מתנהג כמו ג'יני המגשים משאלות אך מעוות אותן. שמו לקוח משם הלהקה קמאו.
 • מידלר (Midler)- תוקפת את הקבוצה של ג'וטארו כאשר הם שטים בצוללת אל מצרים. אינה פוגשת את הקבוצה פנים אל פנים אלה רק דרך הסטאנד שלה. בעלת הסטאנד הכוהנת הגדולה (High Priestess) אשר מסוגל לשנות צורה לכל או חפץ שאינו אורגני. שמה לקוח משמה של הזמרת בט מידלר.
 • ונילה אייס (Vanilla Ice)- הערפד האחרון שנוצר על ידי דיו. בעל הסטאנד קרים (Cream) אשר נראה כמו שד אשר פיו משמש כשער לריק שמסוגל לשאוב לתוכו כל מה שנמצא בדרכו. שמו לקוח משמו של הראפר ונילה אייס. ונילה אייס הוא הדמות הראשונה ששם הסטאנד שלה הוא רפרנס מוזיקלי, כאשר שלו הוא ללהקה קרים.

תשעת אלי מצרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נ'דול (N'Doul)- המתנקש הראשון של דיו אותו הצלבנים פוגשים כשהם מגיעים למצרים. עיוור המשתמש ביכולות שמיעה מתקדמות על מנת להלחם. בעל הסטאנד גב (Geb) אשר הוא כמות מים קטנה אשר יכולה לשנות את צורתה, ובדרך כלל ימצא בצורה של יד. שמו לקוח משמו של הזמר הסנגלי יוסו נ'דור.
 • אוינגו ובוינגו (Oingo & Boingo)- זוג אחים כאשר אוינגו הוא האח הבכור. מנסים להרוג בפעם הראשונה את הקבוצה באסואן כאשר אוינגו מתחזה לג'וטארו. לאחר שאוינגו יוצא מפעולהת בוינגו משתף פעולה עם הול הורס אך נכשל בפעם השנייה. אוינגו הוא בעל הסטאנד ח'נום (Khnum) אשר מאפשר לו לשנות את צורתו לאנשים אחרים ובוינגו הוא בעל הסטאנד תחות (Tohth) אשר הוא ספר קומיקס אשר מראה את העתיד בעזרת ציורים. שמם לקוח משם הלהקה אוינגו בוינגו.
 • אנוביס (Anubis)- סטאנד ללא משתמש אשר כלוא בתוך חרב ומשתלט על כל אדם שמוצא אותה. נלחם בחבורה לאחר שהשתלט על מוחו של איכר בשם צ'אקה ופעם נוספת אחרי שהשתלט על מוחו של ספר בשם קאן. לאחר שהובס, החרב שבא אנוביס כלוא נזרקה לנוך נהר הנילוס. שמם של האנשים עליהם השתלט אנוביס נלקח משם הזמרת צ'אקה קאן.
 • מאריה (Mariah)- מתנקשת שנלחמת בג'וזף ועבדול כאשר החבורה מגיעה אל לוקסור. בעל הסטאנד בסתת (Bastet) אשר מופיעה בצורה שקע חשמלי שכל מי שנוגע בו הופך למגנט אנושי. שמה לקוח משמה של הזמרת מריה קארי.
 • אליסי (Alessi)- אדם סדיסטי אשר נלחם רק באנשים חלשים ממנו. בעל הסטאנד סת (Sethan) אשר בעל מראה של צל והופך את כל מי שבא איתו במגע לצעיר יותר. שמו לקוח משמה של הלהקה האחים אליסי.
 • דניאל ג'יי. ד'ארבי (Daniel J. D'Arby)- מהמר מומחה ואחיו הגדול של טלנס. בעל הסטאנד אוסיריס (Osiris) אשר לוקח את הנשמה של כל מי שמשחק נגד דניאל ונתפס מרמה ומכניס אותה לאסימון הימורים. שמו לקוח משמו של הזמר טרנס טרנט ד'ארבי.
 • פט שופ (Pet Shop)- בז אשר מתפקד כשומר השער לאחוזה של דיו. בעל הסטאנד הורוס (Horus) אשר מסוגל ליצור ולשלוט בקרח. שמו לקוח משם הלהקה פט שופ בויז.
 • טלנס טי. ד'ארבי (Telence T. D'Arby)- המשרת של האחוזה של דיו ואחיו הצעיר של דניאל. בעל הסטאנד אתום (Atum) אשר מתפקד כגלאי אמת ומסוגל לקחת את הנשמות של כל מי שהפסיד לטלנס במשחק וידאו ולהפוך אותן לבובות. שמו לקוח משמו של הזמר טרנס טרנט ד'ארבי.

היהלום בלתי שביר[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'וסקה היגאשיקאטה (Josuke Higashikata) - בנו של ג'וזף מרומן שניהל עם אישה יפנית ובעקבות זאת דודו של ג'וטארו. ג'וסקה הוא נער צעיר שחי בעיירה מוריו עם חבריו, לאחר שאחד מחבריו נרצח על ידי רוצח סדרתי, הוא מתחיל במרדף למצוא את אותו רוצח ולהביא אותו לצדק, יש לו מנהג לקבל התקף זעם בלתי נשלט כאשר מישהו מעליב את התסרוקת שלו. בעל הסטאנד היהלום המשוגע (Crazy Diamond) המסוגל לתקן כמעט כל דבר ולרפא פציעות. שם הסטאנד שלו לקוח משם השיר Shine On You Crazy Diamond של להקת פינק פלויד.
 • קואיצ'י הירוסה (Koichi Hirose)- תלמיד תיכון הגר בעיר מוריו. פגש את ג'וטארו כשהגיע לעיר והפך לבן ברית וחבר קרוב שלו ושל ג'וסקה. קיבל את הסטאנד שלו בעזרת החץ והקשת על ידי האחים ניג'ימורה במטרה שיקבל סטאנד שיהיה מסוגל להרוג את אביהם. בעל הסטאנד הדים (Echoes) אשר הוא בעל שלוש צורות: הצורה הראשונה אשר מסוגלת להטמיע קול בתוך עצמים ואנשים, הצורה השנייה אשר מסוגלת לתת תכונות חדשות לעצמים כאשר הוא רושם עליהם מילים והצורה השלישית אשר מסוגל להגדיל את המשקל של המטרה שלו ולמנוע ממנה לזוז. שם הסטאנד שלו לקוח משם השיר Echoes של להקת פינק פלויד.
 • אוקיאסו ניג'ימורה (Okuyasu Nijimura) - חברו ושכנו של ג'וסקה, אוקיאסו הוא נער בעל רמת משכל נמוכה והוא יודע זאת. פגש את ג'וסקה כאויב במקור כאשר עזר לאחיו הגדול קאיצ'ו להפוך את קואיצ'י למשתמש סטאנד על מנת למצוא מישהו שיוכל להרוג את אביהם. בעל הסטאנד היד (The Hand) אשר יכול למחוק מהיקום כל דבר החל מעצמים פיזיים ועד האוויר עצמו. שם הסטאנד שלו לקוח משם הלהקה הבנד (The Band).
 • אנג'ורו "אנג'לו" קאטאגירי (Anjuro "Angelo" Katagiri)- פושע מבוקש שברח מהכלא והפך למשתמש סטאנד על ידי קאיצ'ו ניג'ימורה. הרג את סבו של ג'וסקה כנקמה על כך שהכניס אותו לכלא. בעל הסטאנד שרשרת אקווה (Aqua Necklace) אשר נראה כמו יצור עשוי מים המסוגל להשתלט על אנשים. שמו לקוח משם המלחין אנג'לו בדלמנטי ושם הסטאנד שלו לקוח משם האלבום Aqua של הלהקה אסיה.
 • קאיצ'ו ניג'ימורה (Keicho Nijimura)- אחיו הגדול של אוקיאסו. האחראי ליצירתם של משתמשי הסטאנד בעיר מוריו בעזרת החץ והקשת על מנת למצוא אחד שיוכל להרוג את אביו. נרצח על ידי רד הוט צ'ילי פפר. בעל הסטאנד באד קומפני (Bad Company) שהוא צבא של חיילים, מסוקים וטנקים מיניאטורים. שם הסטאנד שלו לקוח משמה של הלהקה Bad Company.

השפעות ספרותיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסופר ויוצר הקומיקס, הירוהיקו אראקי, הוא חובב מושבע של מוזיקה, אופנה ואומנות, אשר באים לידי ביטוי בג'וג'ו; דמויות רבות נקראות על שם אומנים ולהקות (שושלת זפלי, דיו, אסידיסי, ג'אן פייר פולנארף), ואף את השמות של יכולות הסטנד של הדמויות, אשר מן החלק הרביעי והלאה, נקראות על שם להקות, אלבומים ושירים, כמו Crazy Diamond, Highway Star, King Crimson, Sticky Fingers וכדומה, וההשפעות של עולם האופנה על הבגדים של הדמויות לובשות, והפוזות הייחודיות לסדרה, הן ניכרות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ "Jojo's Bizarre Adventure" Manga Has Printed 100 Million Copies, Crunchyroll
 2. ^ 1 2 הירוהיקו אראקי, ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו, יפן: Shonen Jump, 1987