הוהנצולרן-הכינגן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הוהנצולרן-הכינגן
Hohenzollern-Hechingen
דגלסמל
ממשל
שפה נפוצה גרמנית
עיר בירה הכינגן
גאוגרפיה
יבשת אירופה
היסטוריה
הקמה חלוקת רוזנות צולרן בין בניו של קרל הראשון, רוזן הוהנצולרן
תאריך 1576
פירוק סיפוח הנסיכות לממלכת פרוסיה
תאריך 1850
ישות קודמת רוזנות צולרן
ישות יורשת פרובינציית הוהנצולרן

הוהנצולרן-הכינגן (גרמנית: Hohenzollern-Hechingen) הייתה ענף בשושלת הוהנצולרן. נסיכי השושלת שלטו בנסיכות קטנה בדרום מערב גרמניה עד לשנת 1849, בה סופחה הנסיכות לפרוסיה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1576 מת קרל הראשון, רוזן הוהנצולרן, ונחלתו חולקה בין שלושת בניו; אייטל פרידריך הרביעי, רוזן הוהנצולרן ירש את הוהנצולרן-הכינגן, קרל השני, רוזן הוהנצולרן-זיגמרינגן ירש את הוהנצולרן-זיגמרינגן, וכריסטוף, רוזן הוהנצולרן-הייגרלוך ירש את הוהנצולרן-הייגרלוך. בשנת 1605 מת אייטל פרידריך הרביעי, ובנו יוהאן גאורג, רוזן הוהנצולרן-הכינגן עלה לשלטון במקומו. בשנת 1623 קיבל יוהאן גאורג את התואר נסיך, יחד עם בן דודו יוהאן, רוזן הוהנצולרן-זיגמרינגן.

בשנת 1806 הצטרפה הנסיכות לקונפדרציה של הריין, ובשנת 1815 הצטרפה הנסיכות לקונפדרציה הגרמנית. בשנת 1848 הוכרח קונסטנטין, נסיך הוהנצולרן-הכינגן במהלך מהפכות אביב העמים לתת חוקה לנסיכות, ולבסוף נאלץ לקבל סיוע מהצבא הפרוסי. בדצמבר 1849 הגיע קונסטנטין לידי הסכם עם ממלכת פרוסיה על סיפוח הנסיכות לפרוסיה, ובשנת 1850 סופחה הנסיכות לפרוסיה יחד עם נסיכות הוהנצולרן-זיגמרינגן, והשתיים אורגנו כפרובינציית הוהנצולרן.

לאחר מותו של קונסטנטין, נסיך הוהנצולרן-הכינגן בשנת 1869 ללא יורשים, קיבל קרל אנטון, נסיך הוהנצולרן-זיגמרינגן את התואר "נסיך הוהנצולרן".

טירת הכינגן

שליטי הוהנצולרן-הכינגן[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוזני הוהנצולרן-הכינגן[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • אייטל פרידריך הרביעי 15761605
  • יוהאן גאורג 16051623

נסיכי הוהנצולרן-הכינגן[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא הוהנצולרן-הכינגן בוויקישיתוף