הוניגמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמליל הוניגמן
סמליל ישן (עברית ואנגלית)

הוניגמן ובניו בע"מ (מוכרת בקיצור: Honigman) היא חברה ישראלית העוסקת בעיצוב, בייצור ובשיווק ביגוד ואביזרי אופנה.

בראש הוניגמן עומדים האחים יעקב ומיכה הוניגמן, בעלי החברה. השניים הם בניהם של מייסדי החברה, שרה (אולה) ומשה (יולק), אשר הקימו תחילה את החברה כחנות ילדים בשנת 1947. מנכ"ל הקבוצה הוא מיכה רונן. הקבוצה מונה כיום למעלה מ-170 סניפים בישראל. בסך הכל מעסיקה קבוצת הוניגמן למעלה מ-1400 עובדים.

הוניגמן מייצרת את הבגדים במפעלים במזרח אסיה (הודו, סין ובנגלדש), באירופה (טורקיה ואיטליה) ובישראל. מרכזי הייצור בחו"ל מייצרים כ-65% ממוצרי הוניגמן.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סניף הוניגמן קידס

ב-1947 פתחה שרה (אולה) הוניגמן את חנות הוניגמן לבגדי ילדים ברחוב בן יהודה בתל אביב.

בשנות ה-70 משה (יולק) הוניגמן ובניו, יעקב ומיכה, החלו לנהל את חנות הילדים של אם המשפחה, שרה (אולה). לצד הפעילות השוטפת, הם פיתחו בגלריה הקטנה שמעל החנות פעילות ייצור והפצה סיטונאית בכל הארץ. לשם כך הוקמה ב-1978 חברת "הוניגמן ובניו". עם הזמן נשכרו מתפרות ושטחי עבודה נוספים באזורים סמוכים לחנות.

באותה תקופה החלה הוניגמן לייצר בגדים גם לחו"ל. החברה השתתפה בתערוכות בינלאומיות, וייצאה את מוצריה לרשתות ולמותגי קמעונאות מובילים בארצות הברית, בבריטניה ובגרמניה, כמו: , C&H, Casual Corner, Bloomingdale's, Harrods ו-Otto.

בשנות השמונים והתשעים, הפנתה הוניגמן חלק ניכר ממשאביה לאפיקי פעילות חדשים:

Honigman Kids Logo

אופנת ילדים – פתיחת שתי חנויות רחוב נוספות באתרי קניות מרכזיים בגוש דן, בכיכר המדינה בתל אביב וברחוב סוקולוב ברמת השרון. במקביל, התרחבה המכירה הסיטונאית של בגדי ילדים ברחבי הארץ.

בגדי הילדים והנשים נמכרו באותה החנות, ובכך אפשרו מענה לילדים ולאמהותיהם. בהמשך, התגברה המכירה הסיטונאית של בגדי הנשים. ההתפתחות המואצת של הקניונים הביאה לכך שהמכירות בחנויות הרחוב הלכו ופחתו. הוניגמן השקיעה מאמצים בפיתוח הרשת הקמעונאית - ובכל קניון וקניון הוקמה חנות ייעודית.

התמקדות בפעילות קמעונאית, בעקבות הצלחת סניפי הרשת. החברה צמצמה בהדרגה את פעילות המכירה הסיטונאית, עד להפסקתה המוחלטת באמצע שנות התשעים.

מותגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

TNT LOGO

בסוף שנות התשעים קבוצת הוניגמן העמיקה את פריסתה ברמה הארצית. במקביל פרצה לשווקים נוספים והתחדשה עם פיתוח סדרת מותגים חדשים. כיום, חנויות קבוצת הוניגמן מתחלקות לשישה מותגים, הפונים למגוון קהלי יעד שונים:

  • HONiGMAN – אופנה לנשים.
  • TNT – רשת אופנה לצעירים בישראל.
  • HONiGMAN KIDS – פריטים ואביזרים לילדים מגיל 5 ומעלה.
  • VIRUS – תת-מותג של אופנת רחוב לילדים ולנוער.

כתוצאה מבידול המותגים, בין השנים 1999 ל-2006 חלו גידול של 410% במספר חנויות הרשת וצמיחה של 535% במחזורי המכירות של הוניגמן.

הפרזנטורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך השנים ייצגו את מותג הנשים של הוניגמן כפרזנטוריות דוגמניות מוכרות רבות. בעבר ייצגה את המותג מלאני פרס, שליוותה את הוניגמן במשך תשע שנים מתחילת שנות האלפיים. בתוך כך, אף עוצב ליין שלם של בגדים בהשראת פרס. עוד ייצגה את הוניגמן דוגמנית העל הגרמנייה קלאודיה שיפר.

דוגמניות על ישראליות שהובילו קמפיינים של הרשת הן שירז טל, שירלי בוגנים ועמית מכטינגר. עוד כיכבו בפרסומות הוניגמן המגישה והשחקנית עדן הראל וכן הדוגמנית מור קציר והדוגמנית אילנית לוי, אשר לצידה הציג את אופנת הגברים הדוגמן ניר לביא. כיום מובילה את קמפיין הרשת הדוגמנית והשחקנית סנדי בר. לצידה, מציג את אופנת הגברים משתתף תוכנית הריאליטי "האח הגדול" והדוגמן, עתי שולברג.

במרכז הקמפיינים של רשת TNT היו מירי בוהדנה, ליהי אלון ואליס דלאל ובפרזנטורים אנחל בונני ועומר ברנע. בעבר הציגו גם את בגדי TNT בצוותא דנה פרידר, שחקנית ודוגמנית וכן ג'וש ביץ', כוכב רוק בריטי ודוגמן. כמו כן, כיכבו כפרזנטורים של המותג הדוגמן הברזילאי חסוס לוז, בן זוגה לשעבר של הזמרת מדונה והשחקן ורן טרוייר, הידוע יותר מכל בתפקידו כ"מיני מי" בסרטי הקולנוע "אוסטין פאוורס". כיום מובילה את קמפיין TNT לעונת סתיו-חורף 2011-2012 משתתפת תוכנית הריאליטי "האח הגדול" אלין לוי.

את בגדי התינוקות מציגים מדי קמפיין, גם ילדיהם של עובדי קבוצת הוניגמן.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Green globe.svg אתר האינטרנט הרשמי של הוניגמן