הוצאת כרמל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הוצאת כרמל
לא ממוזער
סוג הוצאת ספרים
מייסדים ישראל כרמל
שנת הקמה 1987
משרד ראשי גבעת שאול, ירושלים
בעלות ישראל כרמל
ענפי תעשייה דפוס, הוצאות לאור
http://www.carmelph.co.il/

הוצאת כרמל היא הוצאת ספרים ישראלית השוכנת בירושלים.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

"כרמל" החלה את דרכה בירושלים בשנת 1987 כהוצאת נישה שהתמחתה בספרי שירה ובכתב עת לענייני שירה "כרמל". במרוצת הזמן התרחבה, וכיום היא מרבה לפרסם גם סיפורת עברית ומתורגמת וספרי עיון.

מייסד ההוצאה, הבעלים והמו"ל הוא ישראל כרמל, שבצעירותו שימש מורה להיסטוריה ומאוחר יותר היה אחד העורכים של האנציקלופדיה העברית.

סדרות בולטות בהוצאה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספרות עברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

במסגרת סדרת "מקומי", בעריכת המשוררת והמתרגמת טל ניצן, מוציאה ההוצאה לאור כותרים עבריים של יוצרים כגון אברי הרלינג, דרור דניאל, אלכס אפשטיין ועוד. קובץ נוסף של ספרות עברית הוא סדרת "כבר" בעריכת ליאת קפלן, שבה יצירות של יקיר בן משה, נורית זרחי, נתן וסרמן ועוד. בשנים האחרונות פורסמו בהוצאת כרמל גם מרבית ספריה של רבקה מרים. בהוצאה פורסמו גם שלושה ספרים של המשורר ישראל אלירז.

ספרות מתורגמת[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוצאת כרמל מפרסמת מגוון גדול של יצירות מתורגמות, בהן תרגומי הספרות הפינית שנעשו בידי המשורר רמי סערי, תרגומים מספרדית של יצירות לטינו-אמריקניות במסגרת סדרת "אלדורדו" בעריכת אוריאל קון, כגון קלאס לחוליו קורטאסר, תרגומים מפורטוגלית, מצרפתית, מגרמנית, ותרגומים רבים מהשפה הרוסית של סופרים כדוגמת אנטון צ'כוב, פיודור דוסטוייבסקי, לב טולסטוי, ועוד.

סדרה נוספת בהוצאה מאגדת את ספרי הקלאסיקה מיוון ומרומי, ובהם "תולדות מלחמת היהודים ברומאים" מאת יוסף בן מתתיהו, כל כתבי טקיטוס: "דברי הימים" ו"ספרי השנים" (בשיתוף מוסד ביאליק), "רפואות האהבה" לאובידיוס, "אינאיס" מאת ורגיליוס ו"מלחמת גאליה" מאת יוליוס קיסר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]