לדלג לתוכן

החבובות - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

החבובותאנגלית: The Muppet Show) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית זוכת פרס אמי, בה מככבות דמויות בובות, אשר הופקה על ידי ג'ים הנסון ושודרה בין השנים 19811976. בנוסף, הופקו כעשרה סרטי קולנוע בכיכובן של החבובות, בין השנים 1979 ל-2014.

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קרמיט הצפרדע[עריכת קוד מקור | עריכה]

קרמיט הצפרדע
ערך מורחב – קרמיט הצפרדע

קרמיט הצפרדעאנגלית: Kermit the Frog) מופיע כבובת יד (בובת כפפה) בתוכניות "רחוב סומסום", "החבובות" ועוד. קרמיט הוא הדמות הידועה ביותר מהחבובות והיא הופעלה ודובבה על ידי ג'ים הנסון עד מותו ב-1990.

בובתו של קרמיט הייתה אחת הפשוטות והצנועות שבחבובות אך עם זאת הייתה אחת החינניות ביותר והאהובה ביותר באופן אישי על הנסון. דמותו החלה להופיע ברחוב סומסום בשנת 1969 שם הופיעה כעיתונאי המסקר אירועים. בשנת 1976 החל להופיע גם במופע "החבובות" בתפקיד המנחה הראשי של התיאטרון הבדיוני בו התקיים המופע. על אף היותו דמות נמוכה וקטנה, קרמיט היה מושא אהבתה של מיס פיגי.

מיס פיגי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיס פיגי
ערך מורחב – מיס פיגי

את מיס פיגיאנגלית: Miss Piggy) דיבב פרנק אוז, והחל מ-2001 החליפו באופן לא רשמי אריק ג'יקובסון. בראשית ימי שידור הסדרה בישראל, תורגם שמה של מיס פיגי כחזירונת.

מיס פיגי היא חזירה, המשוכנעת כי נועדה להיות כוכבת, ואשר אינה בוחלת באמצעים כדי להשיג את מטרתה. דמותה הציבורית של מיס פיגי כולה מלאת חן וגינונים נשיים, אך מצבי הרוח שלה משתנים כהרף עין עד כדי מעבר חד לזעם פרוע כאשר היא חושדת כי מעליבים אותה. קרמיט הצפרדע הוא אחד ממושאי הזעם של מיס פיגי ויעד למהלומות קרטה רבות. מיס פיגי רואה בקרמיט את אהוב לבה, שולחת אליו נשיקות באוויר ולעיתים חונקת אותו בנשיקות שבהן אינו חפץ. מקבלת תוכנית אירוח.

פוזי הדוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

פוזי הדוב
ערך מורחב – פוזי הדוב

פוזי הדובאנגלית: Fozzie Bear) מגלם דמות של דוב שעובד בתור סטנדאפיסט כושל, שלאחר זמן מה, כשהוא מספר בדיחה, הקהל נוהג לזרוק עליו עגבניות והופך ללעג במיוחד אצל סטטלר ווולדורף.

פוזי דובב במקור על ידי פרנק אוז, אם כי בשנים האחרונות של הסדרה הוא דובב על ידי אריק ג'ייקובסון. פוזי הדוב נועד להיות הדמות הראשית של פרנק אוז אך הפופולריות של מיס פיגי עקפה את זאת של פוזי. התפקיד הגדול ביותר של פוזי היה בסרט, "חג המולד של החבובות", שם הוא לקח את כל חבריו לחווה של אמו בחג המולד.

גונזו הגדול[עריכת קוד מקור | עריכה]

גונזו הגדול
ערך מורחב – גונזו הגדול

גונזו הגדול (אנגלית: Gonzo the Great) או בקיצור גונזו, מגלם דמות של יצור מוזר, ככל הנראה חייזר, שעובד בתור פעלולן. גונזו בוצע במקור על ידי דייב גולז והופעתו הראשונה הייתה בשנת 1970 בפרק "סנטה קלאוס הגדול".

בסדרה, החבובה גונזו הוצג בתור אמן ביצועים ופעלולן נועז והציג את עצמו בשם "גונזו הגדול". גונזו מאוהב בתרנגולת בשם קמילה והוא חבר של כל התרנגולות.

במהלך הסדרה התעסקו רבות במינו של גונזו. ג'ון קליז תיאר את גונזו: "קצת מכוער ומגעיל אשר תופס כדורי תותח". בהחבובות שאל אותו קרמיט:"מה מינך, גונזו?, הוא דומה קצת לתרנגול הודו" וגונזו השיב:" כן, קצת כמו תרנגול הודו אבל לא הרבה". בסרט "החבובות בחלל" גילה גונזו שהוא חייזר. בסדרה "חבובוטף", מגלה גונזו כוכב לכת עליו נמצאים בני מינו.

רולף הכלב[עריכת קוד מקור | עריכה]

רולף הכלב
ערך מורחב – רולף הכלב

רולף הכלבאנגלית: Rowlf the Dog) הוא כלב חום מגזע לא מוגדר. הוא מלוכלך, בעל אף שחור ומעוגל ואוזניים ארוכות. הוא נוצר ובוצע במקור על ידי ג'ים הנסון. שמו המלא הוא רולף קמרון סוויזי.

רולף הוא פסנתרן בתיאטרון החבובות. אף על פי שקרמיט זוכה לעיתים קרובות להיות הסמל של החבובות של הנסון, רולף היה החבובה הראשונה שכיכבה בתוכנית אחרת.

רולף הוא כלב רגוע ושקט. הוא אוהב מוזיקה קלאסית (בעיקר בטהובן) ומחזות זמר. רולף חובב בדיחות קרש. רולף הוא אחד מהחבובות שנרגזים לעיתים רחוקות על ידי מהומות בתוכנית, שקורות כמעט בכל תוכנית.

רולף נבנה ב-1962 עבור פרסומת למזון כלבים, שבה הוא הופיע יחד עם בסקרוויל הכלב. ג'ים הנסון תכנן את רולף ודון סחלין בנה אותו.

סקוטר[עריכת קוד מקור | עריכה]

סקוטר
ערך מורחב – סקוטר (החבובות)

סקוטראנגלית: Scooter) הוא "הגופר" (אדם הנשלח לסידורים של להקות ומופעים). הוא בוצע במקור על ידי ריצ'רד האנט, עד למותו בשנת 1992. דודו של סקוטר הוא הבעלים של התיאטרון שדורש מהחבובות דרישות בלתי אפשריות.

צבעו של סקוטר הוא כתום כהה, והוא מרכיב משקפיים. בסדרת הטלוויזיה, חבובוטף סקוטר מתואר כילד פיקח בעל ידע במחשבים עם אחות תאומה בשם סקיטר.

וולטר[עריכת קוד מקור | עריכה]

וולטר

וולטראנגלית: Walter) הוא דמות בדיונית בזיכיון "החבובות". וולטר הופיע לראשונה בסרט החבובות, בו הוא מתגלה בתור "המעריץ מספר 1 של החבובות", בסרט הוא גילה שהחבובות איבדו את הפופולריות שלהם, ולכן בעזרתם של גארי ומארי הוא איחד יחד עם קרמיט הצפרדע את כל החבובות. בהמשך הסרט וולטר גילה שהוא חבובה ובסוף הסרט הוא מצטרף לחבורה המרכזית של החבובות.

מאז הסרט וולטר לקח חלק בפרויקטים נוספים של החבובות.

פפה מלך החסילונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פפה מלך החסילונים

פפה מלך החסילוניםאנגלית: Pepe the King Prawn, או רק פפה) הוא דמות בדיונית מסדרת הטלוויזיה החבובות. מדבב אותו ביל ברטה. הופעתו הראשונה הייתה בשנת 1996 בליל החבובות. באותו זמן, הוא שר יחד עם חברו, סימור הפיל, אם כי אף אחד מהשניים לא בורך בכישרון מוזיקלי.

בהמשך פפה נטש את חברו (סימור לא נראה מאז שליל החבובות ירד מהאוויר) והחל לעשות תפקיד סולו החל מהסרט החבובות בחלל, ובהמשך כיום כאחד מכוכבי החבובות העיקרים והבולטים.

הוא משמש לעיתים קרובות את ריזו העכברוש כמיקומו הישן. הוא כיכב כטוטו בסרט החבובות בארץ עוץ וזה אחד מתפקידיו הבולטים ביותר שהיו לו.

ריזו העכברוש[עריכת קוד מקור | עריכה]

ריזו העכברוש.

ריזו העכברושאנגלית: Rizzo the Rat) הוא דמות בדיונית מסדרת הטלוויזיה החבובות. הוא מבוצע עלי ידי סטיב וייטמיר. ריזו הופיע לראשונה בפרק 418 של הסדרה, כאחד מקבוצות עכברושים שהקיפו את כריסטופר ריב. לאחר מכן הוא הצטרף באופן קבוע לסדרה.

בסרט תעלול החבובות הגדול, הופיע כנער העובד כשליח בבית מלון מוזנח בלונדון. הוא הופיע גם בסרט החבובות כובשות את מנהטן בתור מלצר בבית קפה ובתוכנית ליל החבובות. במזמור חג המולד של החבובות, פיתח ריזו קשר גדול עם גונזו הגדול, מה שהמשיך גם בסרטים החבובות באי המטמון, החבובות בחלל והחבובות בארץ עוץ.

חיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חיה
ערך מורחב – חיה (החבובות)

חיהאנגלית: Animal, תורגם גם אנימל), הוא דמות בדיונית פרימיטיבית ומטורפת שמתופפת בלהקת החשמליות של ד"ר שיניים, הלהקה הבדיונית בסדרת הטלוויזיה החבובות. הוא אחד החבובות שנוצר במקור על ידי מיכאל ק. פרית.

פרנק אוז דיבב אותו מהופעתו הראשונה בסדרה עד הופעתו בסרט החבובות בחלל בשנת 1999, ומהסרט חג המולד של החבובות (2002) מדבב אותו אריק ג'ייקובסון.

בסדרת הטלוויזיה החבובות, התיפוף שלו בוצע על ידי רוני וורל. חיה הופיע בכל סרטי החבובות, והוא היה החבר היחיד מלהקת החשמליות שהופיע באופן קבוע בסדרת הבת חבובוטף. בשתי העונות הראשונות של חבובוטף קולו הושמע על ידי האווי מנדל, ובעונות הבאות הושמע קולו על ידי דייב קולייר.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הטבח השוודי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הטבח השוודי
ערך מורחב – הטבח השוודי

הטבח השוודיאנגלית: Swedish Chef) הוא דמות מסדרת הטלוויזיה "החבובות" שנוצרה על ידי ג'ים הנסון. הוא הופעל בעבר על ידי ג'ים הנסון ופרנק אוז וכיום מופעל על ידי ביל ברטה.

דמותו של הטבח השוודי מהווה פרודיה על שפים בתוכניות בישול. הוא חובש כובע טבחים ובעל גבות עבות שמסתירות את עיניו. הטבח השוודי מבשל תוך כדי שירה בג'יבריש ומשליך כלי מטבח שונים לכל עבר. מילות השיר משתנות מעט מפרק לפרק אך הוא תמיד מסיים את שירו במשפט: "בורק, בורק, בורק". בשנת 2010 נצפה הטבח השוודי עונד טבעת, דבר המרמז על כך שהוא נשוי.

סטטלר ווולדורף[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטטלר (ימין) ווולדורף (שמאל)
ערך מורחב – סטטלר ווולדורף

סטטלר ווולדורףאנגלית: Statler and Waldorf) הם דמויות בדיוניות – זוג קשישים זעפנים שהופיעו בסדרת הטלוויזיה החבובות, כשהם מעירים הערות ציניות כלפי שאר המשתתפים ממושביהם ביציע. השניים מופיעים בשיר הפתיחה של המופע בדיאלוג בו הם תוהים מדוע הם תמיד באים לתוכנית ומדמים את הצורך לצפות בו לעינוי. הצמד הופיע כמעט בכל פרק של הסדרה. בסדרת ההמשך Muppets Tonight, שהתבססה על תוכנית טלוויזיה ולא על הופעה באולם, הם הופיעו כשהם צופים בתוכנית בטלוויזיה בבית אבות, כאשר הם ממשיכים במנהגם להעיר הערות ציניות לעבר המסך. הם זכו לפופולריות רבה מהמעריצים וזו הביאה לתוכנית אינטרנט בכיכובם ב-2005 שהופיעה במשך שנה בשם "סטטלר ווולדורף מהמרפסת" ומציגה את סטטלר ווולדורף צופים בסרטי קולנוע חדשים, לועגים להם בצורה קיצונית והומוריסטית ומעריכים אותם לטובה או לרעה.

סטטלר ווולדורף נקראים על שמם של שני מלונות מפוארים בניו יורק - סטטלר ווולדורף-אסטוריה. אשתו של וולדורף, אסטוריה, היא אחותו של סטטלר (והופיעה בסדרה כבובה של סטטלר לבושה בגדי נשים), ועל כן השניים הם למעשה גיסים.

הארי המטורף[עריכת קוד מקור | עריכה]

הארי המטורף

הארי המטורףאנגלית: Crazy Harry) הוא דמות בדיונית מהחבובות עם קיבעון ניפוץ. את הדמות דיבב לרוב ג'רי נלסון.

להארי המטורף יש שיער שחור מוזנח, סנטר פרוע וזקן עבות. בתחילת העונה הראשונה, הוא ניגן במשולש בתזמורת החבובות. בדרך כלל הוא נשא עמו ידית כדי להפעיל חומר נפץ מוסתר, לעיתים קרובות למורת רוחם של קורבנותיו.

הארי המטורף הופיע בפינה קבועה בשתי העונות הראשונות של התוכנית, לאחר מכן הפינה נגנזה יחד עם הארי.

בשנת 2009 הופיע בווידאו קליפ של החבובות "Bohemian Rhapsody" המהווה פרודיה לשיר המקורי של להקת קווין.

בשנת 2011 הופיע בטריילר של הסרט החבובות ובסרט עצמו.

ד"ר שיניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ד"ר שיניים

ד"ר שינייםאנגלית: Dr. Teeth) הוא דמות בדיונית מסדרת הטלוויזיה החבובות. ד"ר שיניים הוא נגן כלי מקלדת, בעל קול צווחני ומנהיג להקת החשמליות. הוא תמיד מופיע עם זקן מוזנח, אפוד פרווה, חולצת פסים וכובע רעוע על ראשו.

הוא בעל זרועות ארוכות על מנת להפעיל את כלי המקלדת. שורות הפתיחה שלו בסרט החבובות - הסרט היו: "שיני זהב וגוונים זהובים, מוזמנים בנוכחותי". במקור, ג'ים הנסון דיבב אותו, והוא מבוסס על ידי המוזיקאי ד"ר ג'ון.

ד"ר שיניים שר רק בעונה הראשונה והשנייה, לפני שרולף הכלב הפך להיות פסנתרן קבוע בתוכנית. ד"ר שיניים הופיע ברוב סרטי החבובות. בשנת 2011 הוא הופיע בסרט החבובות, והיה אחד מהדמויות הראשיות בסרט.

סרג'נט פלויד פפר[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרג'נט פלויד פפר

סרג'נט פלויד פפר או פלויד פפר, או רק פלוידאנגלית: Sgt. Floyd Pepper), הוא דמות בדיונית מתוכנית הטלוויזיה החבובות. פלויד פפר הוא נגן הבס בלהקת החשמליות של ד"ר שיניים.

הוא בחור רגוע, עם גוף ורוד ושיער כתום ארוך. שמו בא משמו של האלבום המפורסם של הביטלס, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band ונקרא על שם להקת פינק פלויד. הוא בדרך כלל חובש כובע צבאי ירוק וחליפה צבעונית שקשור גם לשמה של הדמות בגלל שבסרג'נט פפר הביטלס לובשים בגדים אלו. הוא מנגן בבס בידו השמאלית, כמו פול מקרטני (שקשור לשמה של הדמות). את הדמות דיבב ג'רי נלסון עד 2004. בשלב זה, פרש נלסון מלבצע את רוב גיבוריו, מסיבות בריאותיות, וג'ון קנדי המשיך לדבבו החל מהחבובות בארץ עוץ.

פלויד הוא החבר הציני ביותר של הלהקה ואולי גם מכל החבובות, בכמה פרקים, הוא ציין כי חבריו מהחבובות מבצעים תעלולים מאחורי הקלעים שהוקדשו בהנאה רבה ושלא מגיע לצחוק עליהם. הוא גם קצת יהיר.

ג'ניס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ניס

ג'ניסאנגלית: Janice) היא גיטריסטית בלהקת החשמליות של ד"ר שיניים. היא בעלת שיער בלונדיני, גבות ושפתיים גדולות, ובדרך כלל היא חובשת כובע אדום עם אבן חן בצבע טורקיז ונוצה.

היא אמנם באופן שגרתי שרה בלהקה, אך רק פעמים ספורות בתוכנית היא הייתה הסולנית. היא גם השתתפה במערכונים מעת לעת. ג'ניס ניגנה בלהקה בגיטרה מובילה, תוך שהיא מנגנת ביד שמאל.

הגיטרה האהובה עליה היא גיבסון לס פול בצבע שחור-אדמדם.

ג'ניס הייתה חברה של זוט בעונה הראשונה, אבל שודכה לסרג'נט פלויד פפר בתחילת העונה השנייה.

ג'ניס דובבה בעונה הראשונה על ידי המדבבת ארן אוזקר, ולאחר מכן דיבב אותה ריצ'רד האנט, עד מותו בשנת 1992. הסיבה שגבר דיבב את דמותה לאחר עזיבתה של אוזקר היא חוסר בנשים בצוות המדבבים.

לאחר מותו של האנט, בסרט "חג המולד של החבובות" היא דובבה ידי בריאן הנסון. בסרט "החבובות בארץ עוץ", היא דובבה על ידי טיילר באנצ'. האחרון שדיבב אותה היה דודו רודמן. רודמן קיבל במשך הזמן גם את סקוטר, וכך הוסיף שתי דמויות של ריצ'רד האנט לדמויותיו בחבובות. מאט ווגל דיבב את קולותיהם במשחקי הווידאו של החבובות.

בסדרה של החבובות ג'ניס הייתה מושא אהבתו של סם העיט, שניסה בסדרה לחזר אחריה.

ג'ניס היא חברת להקת החשמליות היחידה, מלבד חיה שהשתתפה בסדרת הבת חבובוטף. בתוכנית זו היא דובבה על ידי דייב קולייר שדיבב גם את חיה, ד"ר בנסון ובין הארנב.

זוט[עריכת קוד מקור | עריכה]

זוט

זוטאנגלית: Zoot) הוא נגן סקסופון, קירח ומרכיב משקפיים כהות וחובש כובע. צבע גופו ירוק (לפעמים כחול). זוט הוא בדרך כלל בחור רגוע ושלו. הוא נקרא על שם נגן הסקסופון האמריקאי, זוט סימס והיוצרת והמעצבת שלו היא בוני אריקסון. מודל החיקוי שלו הוא אמן הג'אז הלטיני גאטו ברביירי, והמדבב שלו הוא דייב גולז.

הוא נתפס כמוזיקאי מדוכא כבן חמישים שעבר זמנו, אבל כאשר התפקיד הוטל על המדבב גולז, הוא לא ידע כיצד לבצע סוג זה של אופי. לכן הוא יצר את אופיו בעיקר דרך נגינתו ולא על ידי דיבור. זוט דיבר הרבה יותר בעונה הראשונה, שם הוא נראה לעיתים קרובות רוקד עם ג'ניס במערכוני הריקודים.

גולז הצהיר כי הוא ניסה לגרום לכך שמותו של זוט תשפיע על דמויות אחרות וביניהם בעיקר על פלויד. השחקן המדבב של פלויד, ג'רי נלסון, לא ביצע את התפקיד במשרה מלאה בעונה הראשונה, מה שמסביר את העובדה שלזוט בעונה הראשונה היו יותר דיאלוגים.

בסרט חג המולד של החבובות: מכתבים לסנטה, זוט גילה כי הוא יהודי שחוגג את חג החנוכה.

שפתיים (ליפס)[עריכת קוד מקור | עריכה]

שפתיים

שפתייםאנגלית: Lips) הוא חבר בלהקת החשמליות, שהצטרף אליה בפרקים האחרונים של הסדרה כנגן חצוצרה. מדבב אותו סטיב וייטמיר.

יש לו תסרוקת אפרו צהובה וזקנקן. הופעותיו בתוכנית היו מעטות מאוד, וכשעשה זאת בפרקים או בסרטים מאוחרים יותר, הוא כמעט לא עשה מאומה פרט מלנגן בחצוצרה.

שפתיים נוצר בעיקר כדי שלמדבב שלו, וייטמיר, תהיה דמות שמנגנת בלהקת החשמליות. הדמות של שפתיים אינה מפותחת, ככל הנראה בשל חוסר הביטחון של וייטמיר בגילום דמותו של שפתיים. וייטמיר היה מפעיל בובות לא מנוסה, והוא רצה שקולו של שפתיים יהיה כקולו של לואי ארמסטרונג, אך חשש לפגוע באפרו-אמריקאים.

אחרי הסרט "חג המולד של החבובות", שפתיים לא השתתף בסרטים במשך מספר שנים, והוא שב והשתתף בסרט החבובות שיצא לאקרנים בשנת 2011.

ד"ר בונזן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ד"ר בונזן

ד"ר בונזן האנידואנגלית: Bunsen Honeydew) הוא דמות בדיונית מסדרת הטלוויזיה החבובות, ומדבב אותו דייב גולז. הוא קירח, ממושקף, ומשתתף בקטעי המדע מעת לעת. אין לו עיניים, וזה מקנה לו מראה אינטלקטואלי מפוזר. הוא נקרא על שמו של רוברט בונזן, המדען שהמציא את מבער הבונזן, ושם משפחתו נגזר משמו של המלון הצהוב האני-דיו (טל דבש), שדומה לצורת ראשו. ד"ר בונזן קיבל את תואר הדוקטורט מאוניברסיטת קרנגי מלונהד (שילוב של ראש-מלון ואוניברסיטת קרנגי מלון).

הניסויים שלו בדרך כלל גורמים נזק רב לעוזרו, ביקר. בונזן עבד לבדו בעונה הראשונה של התוכנית, אך החל מהעונה השנייה, ביקר חסר המזל תמיד איתו.

כמה מהמצאותיו שנוצרו ונבדקו כללו: מהדקי נייר אכילים, גלאי גורילות, תכשיר להצמחת שיער, מחדד בננות, רובוט פוליטיקאי ואף מחמם-אף חשמלי. בתגובה לניסיון האלכימי להפוך חומר לזהב, בונזן יצר מכשיר שהופך זהב לגבינת קוטג'.

ביקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביקר

ביקראנגלית: Beaker) הוא דמות בדיונית מסדרת הטלוויזיה החבובות. הוא ביישן, וסובל רבות מהיותו עוזר של ד"ר בונסון. צורת גופו היא גלילית. פירוש השם "ביקר" באנגלית הוא כוס כימית, שהיא כלי המשמש לערבוב, לאידוי, לחימום ולמדידת נוזלים.

במהלך העונה הראשונה של התוכנית, ד"ר בונסון הציג את סצנות המעבדות לבדו; ביקר נוסף בעונה השנייה כעוזרו במעבדה. ביקר הוא בעל עיניים גדולות, גשר בפה ורעמת שיער אדומה. במקור הוא דובב על ידי ריצ'רט האנט עד מותו ב-1992, ולאחר מותו הוא דובב על ידי סטיב וייטמיר.

ביקר הוא מגנט של חוסר מזל: הופעותיו בדרך כלל מסתיימות בפיצוצו, בהתחשמלותו, באכילתו על ידי מפלצות ענקיות, או איבוד חלקים מגופו. ביקר בדרך כלל מתקשר בעצבים שלו, ובציוצים גבוהים כמו "מי-מי-מי".

אנדי ורנדי החזירים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנדי ורנדי החזירים

אנדי ורנדי החזיריםאנגלית: Andy and Randy Pig) הם האחיינים הצעירים והטיפשים של מיס פיגי.

בהופעתם הראשונה בתיאטרון החבובות הקלאסי, אנדי ורנדי החזירים, יחד עם "אחותם" סנדי (בגילומה של מיס פיגי), כיכבו בגרסה של הסיפור "שלושה חזירונים קטנים". בנוסף, אנדי ורנדי הופיעו גם בקטעים אחרים של תיאטרון החבובות הקלאסי. בהפקה זו, את אנדי דיבב בריאן הנסון, אך בהופעותיו האחרות הוא דובב על ידי סטיב וייטמיר. רנדי תמיד דובב על ידי דייב גולז.

בליל החבובות, הדמויות אנדי ורנדי הופיעו עם בובות שונות מהמוכרות. אף על פי שהם נשכרו כעוזרי הפקה, בעטיו של חוסר מיומנותם הם מביאים יותר נזק לתוכנית מאשר תועלת. כאשר הם מתמודדים עם משימה כלשהי, אנדי ורנדי קוראים יחדיו, "העבודה הזאת קשה מדי!". בנוסף ל"עבודה" מאחורי הקלעים, אנדי ורנדי הוצגו בסצינות חוזרות.

אנדי ורנדי הופיעו גם במשחקי הווידאו של החבובות.

סם העיט[עריכת קוד מקור | עריכה]

סם העיט

סם העיטאנגלית: Sam the Eagle) הוא דמות בסדרה. השם "סם" נגזר כנראה מן הדוד סם. עיטם לבן-ראש מופיע בסמל ארצות הברית.

הרוח הפטריוטית של סם מבדילה אותו מיתר דמויות החבובות. בגלל זה, זה החבובות הם בדיחה חוזרת, ובסרטי החבובות, הפטריוטיות שלו מוצגות כלפי ארצות הברית.

סם בדרך כלל מוחה כנגד בידור ברמה נמוכה, והוא טוען, בדומה לסטטלר ווולדורף, שלעולם לא ניתן כבוד בתוכנית, ושהיא בדרך כלל לא הצלחה ממשית.

בסדרה של החבובות ניסה לחזר אחרי ג'ניס.

בין הארנב[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין הארנב

בין הארנבאנגלית: Bean Bunny) הוא דמות בדיונית בסדרת הטלוויזיה החבובות. הופעתו הראשונה הייתה בסרט הטלוויזיה "פיקניק הארנבים". לאחר מכן הוא צורף לתוכנית.

מדבב אותו סטיב וייטמיר. בחבובוטף, מדבב אותו דייב קולייר, שלקח על עצמו את כל התפקידים של האווי מנדל (למעט סקיטר, אשר אותו לקח פרנק ולקר 1985–1990).

לדברי בריאן הנסון, הוא אינו פופולרי ואהוב בקרב החבובות :"בתוך חבורת החבובות, אנחנו אוהבים לשנוא את בין הארנב."

פו-פו[עריכת קוד מקור | עריכה]

פו-פו ומיס פיגי

פו-פואנגלית: Foo-Foo) היא כלבה בדיונית בסדרת הטלוויזיה החבובות. היא פודל לבן שבבעלות הדיווה מיס פיגי. מיס פיגי מאוד עדינה אליה, היא אפילו מדברת אליה כמו לתינוקת.

בפרק הראשון של ליל החבובות, מיס פיגי קינאה במישל פייפר ומקבלת את פו-פו בסוף הפרק. לאחר מכן, פייפר שלחה את חיה כדי שיטרוף את הכלב.

סטיב וייטמיר עשה את קולות הנביחה הגבוהות של פו-פו. ובסדרת החבובות, פו-פו היה בגילומו של אחד מהחבובות.

ארנב הפלדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארנב הפלדה

ארנב הפלדהאנגלית: Steel Rabbit) הוא דמות בדיונית בסדרת הטלוויזיה החבובות. הוא ארנב רובוט שהופיע במספר פרקים.

הוא נמשך לגזרים מגנטיים שהומצאו על ידי ד"ר בונזן וביקר. כאשר נוצרו בובות וצעצועים של החבובות ב-2002, ארנב הפלדה בא יחד עם ד"ר בונזן, אך זוהה בטעות בתור "רובוט ארנב".