החיפוש הגדול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
החיפוש הגדול
The Great Hunt
החיפוש הגדול.jpg
רנד, לבוש בבגדים המהודרים שהביאה לו האמירלין, ומניף את קרן ואלר אחרי שגנב אותה מפדן פיין. מולו עומדים לויאל ו"סלין".
מידע כללי
מאת רוברט ג'ורדן
שפת המקור אנגלית
סוגה פנטזיה אפית
הוצאה
שנת הוצאה 1990
הוצאה בעברית אופוס
שנת הוצאה בעברית 1997
תרגום לעברית בועז וייס
מספר עמודים החיפוש הגדול - 357
קרן ואלר - 309
סדרת ספרים כישור הזמן
ספר קודם עין העולם
ספר הבא שובו של הדרקון
מספר כרכים החיפוש הגדול, קרן ואלר
קישורים חיצוניים
OCLC החיפוש הגדול, באתר OCLC (באנגלית)

החיפוש הגדולאנגלית: The Great Hunt, "הציד הגדול"), הוא הספר השני מתוך סדרת הפנטזיה מחזור כישור הזמן מאת רוברט ג'ורדן. בגרסה המתורגמת לעברית הוא מחולק לשני כרכים: ה"חיפוש הגדול" ו"קרן ואלר". במהדורה השנייה של הספר באנגלית הוא גם חולק לשני כרכים "החפוש מתחיל" ו"איומים בתבנית".

בציור כריכת הגרסה החדשה (באנגלית) לחלק השני, מופיעה אגוין בכריכה, כשהיא קשורה באדאם לרנה, ומאחור חייל סינצ'ני משגיח עליהם.

החיפוש הגדול[עריכת קוד מקור | עריכה]

סיואן סנצ'ה מודיעה לרנד שהוא הדרקון שנולד שוב. מצודת פאל דארה מותקפת, ופדן פיין, ידיד האופל המטורף בורח. הוא לוקח איתו את הפגיון המקולל משאדר לוגות ואת קרן ואלר.

רנד וחבריו יוצאים ביחד עם קבוצת חילים בפיקודו של לורד אינגטר השאינרי, כדי למצוא את פדן פיין ואת קרן ואלר, ובמקביל מוריין מובילה את אגוין, אליין ונינאב למגדל הלבן. נינאב הופכת למקובלת במגדל הלבן, ואגוין ואליין חניכות.

חבורת הגברים ישנה ליד אבני מעבר, ורנד מעביר בטעות את לויאל והורין איתו לעבר זמן אחר באותו מקום, על ידי סאידין. אישה מסתורית בשם סלין עוזרת להם לחזור למציאות העכשוית. קיצור הדרך עוזר להם למצוא את ידידי האופל ולהחזיר את הקרן והפגיון. בינתיים, פרין מתחבר לזאבים עוד יותר.

רנד מגיע לקאירייהין ולפני שהוא מספיק להתחבר לחבורה מחדש, החפצים נגנבים ממנו שוב.

קרן ואלר[עריכת קוד מקור | עריכה]

רנד מקבל הודעה מפדן פיין שאם הוא רוצה את החפצים עליו לבוא לכף תומאן, הנמצאת בצידה השני של היבשת, וכבושה כרגע על ידי הסינצ'נים, שבאו מעבר לים.

ליאנדרין, אאס סדאי שנחשבה מהאג'ה אדומה (ולמעשה שחורה) מפתה את אגוין ונינאב לבוא איתה לפאלם שבכף תומאן בשקרים, בטענה שרנד בצרה. מין ואליין מצטרפות אליהן, אך בהגיעם לפאלם ליאנדרין מסגירה אותם לסינצ'נים. מתברר שהסינצ'נים שמים על אאס סדאי קולר ועל ידי כך הם שולטים ומשתמשים בכוחה, נינאב ואליין מצליחות לברוח, אך מין ואגוין נתפסות, אחת הסינצ'ניות בשם רנה קושרת את אגוין בקולר אדאם, ומתעללת בה.

רנד מגיע לפאלם הורג את מנהיג הסינצ'נים לורד טוראק, ולוקח בחזרה את הקרן והפגיון. במקביל נינאב מתעלת זרזיף קטן של סאידר, לעבר אאס סדאי בקולר ומצליחה לשחרר אותה. היא ואליין משתמשות בקולר על הסינצ'נית שעד עכשיו כבלה נשים, סטה, ומגלות שזה עובד גם עליה. הן הולכות לכלא של אגוין משחררות אותה. וכובלות את רנה.

רנד, מאט והשאינרים מנסים לברוח דרך היבשה, כשהם נלכדים בין שני צבאות הנלחמים ביניהם הגלימות הלבנות והסינצ'נים הבאים לקראתם מהעיר. מאט תוקע בקרן ואלר ומזמן את מאה גיבורי הקרן לעזרה. ארתור הוקינג קורא לרנד "לואיס תרין". תוך כדי המלחמה בעלזמון מופיע, ונלחם ברנד בשמי העיר בקרב שנראה לעיני כל, אך רנד מביסו. בעקבות זאת, רנד הכריז על עצמו כדרקון שנולד מחדש.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]