החממה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
החממה
Hahamama.jpg
סוגה נוער,דרמה
חברת הפקה ענני תקשורת
כותבים גיורא חמיצר, דניאלה זליגובסקי, דקלה קידר, רוני ידור, אלה טל-שנהב, חן שנהב
בימוי רועי פלורנטין (עונה ראשונה ושנייה)
עודד לוטן (עונה שלישית)
שחקנים גאיה שליטא-כץ
לי בירן
דר זוזובסקי
דניאל ליטמן
ידין גולדמן
ג'וי ריגר
ליאור שבתאי
שיר מורנו
אלי קרן-אסף
תמיר גינזבורג
סמדר חייט
פרסים "סדרת הילדים ונוער הטובה ביותר" לשנים 2013 - 2014 ב"פרס האקדמיה לטלוויזיה"
ארץ מקור ישראל
שפות עברית, אנגלית
מספר עונות 3
מספר פרקים 175
הפקה
אתר צילומים כנרת, אולפני ברודקאסט
אורך פרק כ-23 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ ניקלודיאון (yes)
תקופת שידור
בישראל
17 בדצמבר 2012 – רץ
קישורים חיצוניים
אתר הסדרה

החממה היא סדרת נוער ישראלית. הסדרה משודרת החל משנת 2012 בערוץ ניקלודיאון למנויי Yes. את הסדרה יצר וכתב גיורא חמיצר. לסדרה 3 עונות ו- 175 פרקים.
הסדרה מתארת את עלילותיהם של בני נוער הלומדים בבית ספר למנהיגים המכונה "החממה" שעל שפת הכנרת. בינואר 2014 החממה עלתה לשידור בערוץ ניקלודיאון בבריטניה (הממלכה המאוחדת), שם דובבה.

בעקבות הסדרה יצאו שני ספרים "החממה - בעקבות גן העדן האבוד" ו"החממה - הרפתקה במאיץ" שנכתבו על ידי דניאלה זליגובסקי.

הסדרה זכתה בתואר "סדרת הילדים והנוער הטובה ביותר" לשנים 2013 ו-2014, בטקס "פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה"‏[1].

עלילה

העונה הראשונה

פרקים 1-50 (50 פרקים)
שודרה בתאריכים: 17 בדצמבר 2012 - 26 במאי 2013

אל בית הספר למנהיגים - "החממה", בניהולו של לואיס קליין, מצטרפים אלפי ואלה-לי רשף, ילדיה של נעמי רשף - האסטרונאוטית הישראלית הראשונה שנהרגה בתאונת חלל מסתורית. בהמשך העונה מתגלה שמאחורי החזות הפסטורלית של בית הספר, מסתתרת מזימה נוראית, ששני האחראיים לה הם ג'ודי גורן וזאב נאמן. תלמידי החממה הרגישו שבחממה מתרחשים דברים מוזרים והחליטו לחקור זאת בשיתוף פעולה. יחד הם צ"ל לסכל את המזימה של זאב וג'ודי ובמקביל חוו אהבות חדשות ומשברים אישיים. בסוף העונה, מתגלה כי נעמי חיה. התלמידים הצליחו לסכל את המזימה של זאב וג'ודי, והחיים חזרו למסלולם.

העונה השנייה

פרקים 51-100 (50 פרקים)
שודרה בתאריכים: 22 בדצמבר 2013 - 8 באפריל 2014

לאחר שהצילו את העולם וסיכלו את מזימתם של זאב וג'ודי, תלמידי החממה חזרו לשגרה. ספי שחל מונה לראש הממשלה במקומו של מורדי. ספי, שהועף מהחממה בילדותו, מנסה להדיח את לואיס מניהול בית הספר, לבסוף בעקבות חקירה משטרתית ספי מצליח להעיף את לואיס בעקבות אתגר שבו נפצעו כמה תלמידים בניהם סופי נוימן שהודתה בחקירה נגד לואיס ובמקומו מתמנה נעמי רשף. אויב חדש תכנן מזימה חדשה הקשורה למגנטיט - להפיץ וירוס (שנוצר בעת חימום המגנטיט) בכנס שלום שבו נמצאים כל מנהיגי העולם וכתוצאה מכך - להרוויח הון רב. תלמידי החממה חשו בדבר וניסו לסכל את מזימתו החדשה של "הלקוח". במקביל לסיכול המזימה, תלמידי החממה חוו משברים חדשים ואהבות חדשות שהשפיעו עליהם גם בתקופה זו. בסוף העונה הצליחו להכשיל את מזימתו של הלקוח שבורח למקום לא נודע והחיים בחממה שבים לשגרה.

העונה השלישית

פרקים 101-175 (75 פרקים)
העונה השלישית של הסדרה משודרת החל מהתאריך: 15 בפברואר 2015.

שבועות אחרי שהצילו את העולם, בסוף החופש הגדול, מקבלים ילדי החממה הזמנה מסתורית לפארק השעשועים "לונה ספארק", ושם ניצלים מפצצות שהוטמנו להם. ימים לאחר מכן, שנה חדשה נפתחת בחממה, אל הבתים מצטרפים יובל ומנו, לנשרים ולעורבים בהתאמה. עוד, נודע כי אלפי נסע למחנה ה- NBA. אל הנשרים, מלבד יובל, מצטרפת איימי, אשר סולקה מבית הספר בסוף השנה שעברה. נטלי, שעברה לעורבים מהנשרים, הופכת לקפטנית העורבים לאחר שיפתח פרש מהתפקיד לטובת פרוייקט סוכנות החלל.

דמויות

תלמידי החממה

 • אלה-לי רשף (גאיה שליטא-כץ) - אחותו הגדולה של אלפי ובתם הבכורה של נעמי וגורי רשף. נערה חכמה, צינית, יפה, כריזמטית, אגואיסטית ומנהיגה מלידה. אלה לי התקבלה לחממה במפתיע כאשר ליוותה את אחיה למבחני הקבלה. במהלך העונה הראשונה לקחה חלק בבית העורבים, כמו אמה נעמי שלמדה בחממה בילדותה. לאחר השתתפותה במבצע "גלאפגוס", סיכלה יחד עם חבריה הטובים את מזימתם של זאב וג'ודי. בעונה השנייה, לאחר שהסתכסכה עם חברי בית העורבים בעקבות יחסיה עם דניאל, היא מחליטה לעבור לבית הנשרים. בסוף העונה השנייה היא חוזרת לזרעותיו של יפתח ושל בית העורבים. בעונה השלישית, לאחר שחוותה משבר, מאושפזת אלה-לי בבית הבראה.
 • יפתח הר-לב (לי בירן) - קפטן העורבים בשתי העונות הראשונות. מוזיקאי, חכם ורגיש. מאוהב באלה - לי. בתחילת העונה הראשונה מתחילה להתפתח בינו לבין אלה לי מערכת יחסים אך בהמשך מגיעה בת זוגו לשעבר, איימי, שקוטעת את הקשר ביניהם. בהמשך מנסה להתקרב חזרה אל אלה לי אך זו מתרחקת ממנו והופכת לבת זוגו של דניאל. עוד, בעונה השנייה הוא נדבק בוירוס הקטלני והתאשפז בבית ההבראה כאשר הוא משותק, שם ניסו להרוג אותו, אך הוא הצליח לברוח. בסוף העונה השנייה, לאחר שנרפא, אלה-לי חוזרת אליו ולבית העורבים. בעונה השלישית, לפני תחילת השנה, מופיע יפתח עם הלהקה שלו. נכנס לתכנית אשר שולחת אסטרונאוט ישראלי לחלל.
 • דניאל גורן (דניאל ליטמן) - בנה של ג'ודי. קפטן הנשרים בתחילת העונה הראשונה. שחצן ויהיר, אך טוב לב. עילוי בכדורסל ובן זוגה של נטלי. בעקבות פרשת האקדח הוא מודח מתפקידו כקפטן ומאבד את מקומו לסופי. בהמשך העונה הראשונה הוא נפרד מנטלי וזו הופכת לבת זוגו של אלפי. מתאהב באלה לי בעקבות מבצע "גלאפגוס" ולבסוף הופך לבן זוגה אך זו חוזרת אל זרועותיו של יפתח בסיום העונה השנייה. בתחילת העונה השלישית, ניצל ברגע האחרון מהפצצה בלונה ספארק.
 • נטלי קליין (דר זוזובסקי) - בתו של לואיס ואחותו הקטנה של רובי. חברה בבית הנשרים בעונה הראשונה, ובעונה השנייה עוברת לבית העורבים. נערה יפה, סקרנית, וביצ'ית לא קטנה. חברתה הטובה ביותר של סופי. בת זוגו של דניאל בתחילת הסדרה. בהמשך השניים נפרדים בעקבות ויכוחים רבים. מתאהבת באלפי ואלה הופכים לבני זוג. הופנטה על ידי מרכוס וג'ודי אך בהמשך יוצאת מההיפנוזה בעזרת דניאל ואלה -לי. נפרדה מאלפי באמצע העונה השנייה ועברה לבית העורבים. בעונה השלישית מתמנת לקפטנית העורבים.
 • אלפי רשף (ידין גולדמן עונות 1-2 אורח ב3) - בנם של נעמי וגורי. אחיה הקטן של אלה לי. חבר בבית הנשרים. חם מזג ורגיש. מוכשר ועילוי גדול בכדורסל. בהמשך העונה הראשונה מתאהב בנטלי, אך זו עוזבת אותו במהלך העונה השנייה. בעונה השלישית עוזב את החממה לטובת מכללת NBA.
 • דינה נבון (ג'וי ריגר) - חברה בבית העורבים. נערה בעלת אופי מיוחד, בעלת לשון מחוספסת וחדה, צינית. שוחררה באישור מיוחד מהכלא לאחר ששדדה בנק, והתקבלה לחממה. בת זוגו של מתי מסוף העונה הראשונה. בעונה השנייה חוזר אוזי, בן זוגה מהעבר הרוצה שיחזרו להיות בני זוג אך היא מסרבת ודוחה אותו.
 • מתי ספיבק (ליאור שבתאי) - חבר בבית העורבים. נער גאון. בעליה של מעבדת מחשבים משוכללת בחממה. התאהב באלונה, אך בסוף העונה הראשונה הפך לבן זוגה של דינה.
 • איימי בלום (אלי קרן-אסף) - נערה שחצנית, שקרנית ונצלנית. מצטרפת לחממה באמצע העונה הראשונה. למדה מוזיקה בלונדון. הייתה בת זוגם של יפתח ושל רון. בעונה השלישית הודחה מהחממה, אך חזרה לנסות להתקבל שוב ונכנסה לבית הנשרים.
 • אלונה ברגר (סמדר חייט) - חברה בבית העורבים. גאונה. שיתפה פעולה עם רובי ועזרה לנתק את הקשר עם הלוויין בנימין שלא מרצונה. מאוהבת במתי.
 • סופי נוימן (שיר מורנו) - עיתונאית מלידה. נערה יפה, רגישה וסקרנית. חברתה הטובה ביותר של נטלי. נבחרת לקפטנית בית הנשרים לאחר שדניאל הודח. מאוהבת באלפי. מפעילה את "בלוג החממה". שחקנית טניס מצטיינת. בסוף העונה השנייה הופכת לבת זוגו של רון.
 • רון אשכנזי (תמיר גינזבורג) - חבר בבית הנשרים. חברו הטוב ביותר של דניאל. היה מאוהב בסופי וניהל רומן עם איימי. לאחר שנפרדו הוא וסופי התקרבו ונהיו זוג.
 • יובל פרישמן (צופית עמנואל) (עונה 3) - מהממת, גבוהה ותלמידה חדשה בחממה, בבית הנשרים. יובל היא שחקנית כדורסל מצטיינת ובת לכדורסלן מוכר.
 • עמנואל "מנו" בלוך (דיוויד טטרו) (עונה 3) - ספורטאי מחונן. מלא ביטחון וכריזמה. חבר בית העורבים. חסר טאקט, אחד שאומר את הכל בפנים.
 • עומאר (אמיר חורי) (עונה 3) - תלמיד חדש בחממה. בנו של מלך נוביה.

דמויות נוספות

 • לואיס קליין (רפי תבור) - מנהל ומייסד "החממה". אדם מקסים, חכם ובעל לב רחב. אביהם של רובי ונטלי. מזלזל בבנו רובי ולא יודע על מעלליו. בעונה השנייה הוא פוטר מתפקידו כמנהל "החממה", אך בסוף העונה חזר לתפקידו.
 • נעמי רשף (שרון שטרק) - אשתו של גורי ואמם של אלפי ואלה-לי. תלמידת עבר בחממה. האסטרונאוטית הישראלית הראשונה. בעקבות פיצוץ המעבורת נחשבה כמתה, אך הייתה מורדמת כל הזמן בתוך מתקן חסין לפיצוצים. לאחר שקמה מהתרדמת התמנתה למנהלת החממה במקומו של לואיס, אך בסוף העונה השנייה עזבה את ניהול החממה.
 • גורי רשף (דני גבע) - בעלה של נעמי ואביהם של אלפי ואלה-לי. שוטר. בעונה השנייה נסחט על ידי הלקוח.
 • גרשון (רועי אדר) - מאמן הכדורסל של נבחרת הנשרים ומאמן הספורט של בית ספר החממה.
 • אורנה (לנה אטינגר) - מורה בחממה. מלמדת בבית העורבים. הופנטה על ידי "הלקוח" בעונה השנייה. לאחר שנתפסה הלקוח הורה לה לא להוציא מילה.
 • מרדכי רוזן (גיא לואל) (עונה 1) - ראש ממשלת ישראל הצעיר אי פעם. תלמיד עבר בחממה. התפטר לאחר חשיפת מזימתו של זאב.
 • ספי שחל (יגאל זקס) (עונות 2-3) - ראש הממשלה ושר החינוך לשעבר. היה תלמיד בחממה אך לימודיו הופסקו לאחר שהעתיק במבחן. מטרתו היא לסגור את החממה כנקמה בלואיס. נסחט על ידי שרי. מארגן כנס שלום עולמי.
 • קארין פינטו (ורד פלדמן) (עונה 2-3) - העוזרת של ספי שחל במלחמתו כנגד הוירוס הקטלני. מייצרת את הנוגדן לוירוס. אחראית על התכנית של שליחת אסטרונאוט ישראלי לחלל.
 • אוזי (לירן דוד) (עונות 2-3) - בן זוגה לשעבר של דינה שעדיין מאוהב בה. גדל בירושלים. מצטרף לחממה בתור אב הבית אך בעצם רוצה להתקרב לדינה שוב.
 • השועל (פיני קידרון) (עונה 2) - מנהל נבחרת הכדורסל שתעלה לNBA, בה משחק אלפי.
 • אייזנברג (אלי גלפרין) (עונה 3) - מדען וגאון. עבד 14 שנה על 'איקרוס', פרויקט חדשני ומהפכני, שיכול לגרום להשמדה טוטלית, ובעצם, נשק "יום הדין".
 • נינה (מיכל לוי) (עונה 3) - מטפלת בבית הבראה שאלה-לי נמצאת בו.

הרעים

 • רובי קליין / "הלקוח" (אסף שיינברגר / אדריאנו חאובל) - המנהל בפועל של החממה. בנו של לואיס ואחיה הגדול של נטלי. בתוך רובי שוכנות שתי זהויות - אחת של הילד המתוסכל וטוב הלב שמרגיש שאביו לא מספיק מעריך אותו, ושנייה של "הלקוח" הכל יכול, גאון מטורף ושטני. לאחר שמזימם של ג'ודי וזאב נכשלה הוא נכנס לכלא ושוחרר על ידי ג'רמי. בתור "הלקוח", רובי מתקשר עם אנשים כאשר הוא נעזר בעיוות קולו. בעונה הראשונה העסיק את זאב וג'ודי באישיותו השנייה. בעונה השנייה ניסה להפיץ וירוס קטלני בכנס של מנהיגי העולם למטרות הון, תוך ניסיונות חוזרים לחסל את יפתח ואלה-לי הנושאים נוגדן לוירוס בגופם. נפגע מהעשן של גלאי העשן שהתקין בכנס השלום ופונה לבי"ח. בסיום העונה השנייה, ברח רובי מבית החולים אל מקום לא ידוע.
 • זאב נאמן (שרון אלכסנדר) (עונה 1) - ראש לשכתו של מרדכי רוזן. איש רשע ונוכל. שיתף פעולה עם הלקוח כדי להתעשר. לאחר שמזימתם נכשלה הוא נרצח על ידי ניקול.
 • ג'ודי גורן (נתי קלוגר) - אמו של דניאל. אישה קרה ואכזרית. שותפתו של זאב. זאב ירה בה לאחר שהמרתה את פיו אך היא טופלה ולאחר מכן נשלחה למאסר עולם בכלא. בעונה השנייה יוצאת לחופשה מהכלא ועוזרת ללקוח, אך היא נתפסת.
 • מרכוס (רן אפלברג) (עונה 1) - מדען גאון ותימהוני. שרת בחממה. נוצל על ידי זאב וג'ודי והיה שותפם למזימה. התאבד כדי לסכל את מזימתם חנון.
 • אריק (מורדי גרשון) (עונות 1-2, אורח בעונה 3) - שוטר מושחת. חברו הטוב של גורי. שותפם של זאב וג'ודי. נרצח על ידי נעמי בסיום העונה השנייה.
 • בוריס (גרא סנדלר) (עונה 1) - שכירם של זאב וג'ודי. איש ביטחון רשע. נרצח על ידי רובי.
 • ניקול (אור דניאל) (עונה 1) - העוזרת של "שרי". רצחה את זאב.
 • ג'רמי (דורון צפריר) (עונה 2)- עוזרו של רובי. מבצע כל מה שהוא אומר לו. מנסה להרוג את יפתח, אך לא מצליח. נרצח על ידי יפתח.
 • סילבר (אולג לוין) (עונה 3) - עוקב אחר תלמידי החממה ואייזנברג. הזמין את תלמידי החממה ל"לונה ספארק".

מופע החממה - החממה Live

המופע הראשון

בעקבות הסדרה הופק מופע המבוסס על הסדרה. המופע נקרא "החממה Live".

המופע הראשון עלה ב-7 באפריל 2014 בהיכל נוקיה במהלך חופשת הפסח.

המופע הוצג בהשתתפות רוב השחקנים הראשיים בסדרה: גאיה שליטא-כץ, לי בירן, דר זוזובסקי, דניאל ליטמן, ג'וי ריגר, שיר מורנו, תמיר גינזבורג וסמדר חייט.

המופע כלל עיבודים חדשים לשירים מהסדרה, במהלכו הוצגו קטעים מהסדרה, קליפים וסיפורים של הדמויות ובסוף המופע הוקרן הפרק האחרון של העונה השנייה.

המופע השני

המופע השני עלה ב-24 ביולי 2014 בהיכל התרבות בפתח תקווה במהלך החופש הגדול ובמהלך מבצע צוק איתן.

במופע השתתפו רוב השחקנים הראשיים בסדרה: גאיה שליטא-כץ, לי בירן, דר זוזובסקי(שבגלל בקשות הקהל החולט שתשתתף במופע), דניאל ליטמן, שיר מורנו ותמיר גינזבורג.

מתוכנן מופע נוסף שיעלה ככל הנראה בפסח, שעליו היה כתוב באלבום המדבקות של החממה ושכונה שיצא בתחילת 2015

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הקודם:
2012 - אליפים
פרס האקדמיה לטלוויזיה - סדרת הילדים והנוער הטובה ביותר
2013,2014 - החממה
הבא:
2015 - טרם נקבע