הטיסה לירח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הטיסה לירח
Objectif Lune
עטיפת הספר בעברית
עטיפת הספר בעברית
מידע כללי
מאת ארז'ה
שפת המקור צרפתית
סוגה קומיקס
הוצאה
הוצאה Casterman
הוצאה בשפת המקור Casterman
שנת הוצאה 1956
מספר עמודים 62
הוצאה בעברית
הוצאה מ. מזרחי
תרגום אריה חשביה
סדרה
סדרת ספרים טינטין
ספר קודם ארץ הזהב השחור
ספר הבא החוקרים על הירח
קישורים חיצוניים
מסת"ב 978-1-906587-18-5
הספרייה הלאומית 003668704, 001120198

הטיסה לירח (Objectif Lune) הוא הספר ה-16 בסדרת הקומיקס טינטין מאת ארז'ה, שנכתב, צויר ונצבע על ידי ארז'ה. רצועות הקומיקס של הספר הוצגו לראשונה בשנת 1956 בצבע.

הספר תורגם לעברית בשנת 1969 על ידי אריה חשביה.

עלילת הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה מתחילה בכך שנסטור מספר לטינטין שלפני 3 שבועות ביקר זר אצל פרופ' קאלקולוס, ולאחר שעה ארוכה של דיבורים ארז הפרופ' את מזוודתו והלך עם הזר.

כעבור כמה דקות מגיע מברק ככל הנראה מקאלקולוס, המספר להם שהוא בסילדאביה והם מוזמנים להצטרף אליו.

השלושה נוחתים בסילדאביה, ובביקורת הדרכונים מישהו מציג את עצמו כשליחו של קאלקולוס ואומר להם לבוא אִתו. הם נוסעים אתו ובדרך הם עוברים 3 מחסומי צבא, עד שמגיעים לאזור שבו שוהה קאלקולוס. הם פוגשים את עוזרו, פרנק וולף. קאלקולוס מראה להם את מרכז "ספרודז" למחקר אטומי, ומספר להם כי הוא הוזמן למרכז לעמוד בראש המחלקה האסטרונאוטית, תחום בו הוא מתמחה, ותוכניתו היא להנחית אדם על הירח. הוא אומר להם כי הוא הזמין אותם כדי שיצטרפו לטיסתו לירח. הוא מציג בפניהם את מנהל המרכז, מר בקסטר.

למחרת, מלווה פרנק וולף את טינטין, שלגי והאדוק לסיור. הוא מראה להם את הכור האטומי, בו הופכים מטילי אורניום למטילי פלוטוניום, ואת הטיל, איקס-פלר-6, שמתכנן קאלקולוס לשלוח לירח כדי שיאסוף מידע החיוני לטיסתם.

בלילה חודר מטוס בלתי מזוהה לשטח האווירי של מרכז ספרודז, ומוריד 3 צנחנים. צנחן אחד נהרג ואילו השניים האחרונים לא נתפסו.

למחרת, מגיעים הבלשים השלומיאליים תומסון ותומפסון למתחם. טינטין מודיע למר בקסטר שברצונו להתאוורר, לטפס על ההרים שסביב המרכז.

הוא מטפס על ההרים, ורואה את אחד מפתחי האוורור של המתחם. הוא ממתין ללילה, ואכן בלילה הוא רואה את אחד הצנחנים מקבל משהו מבעד פתח האוורור... הוא מאיים על הצנחן באקדח, אבל הצנחן השני יורה בו, והוא מאבד את ההכרה.

האדוק ומר בקסטר מגיעים לבקר את טינטין במרפאה שבמרכז, ובקסטר אומר לטינטין שהם עושים מאמצים לאתר את הבוגד שבמתחם.

למחרת, מגיע טינטין לטקס שיגור הטיל איקס-פלר-6. הטיל מיועד להקיף את הירח ולחזור, עם פרטים חשובים לטיסה לירח. הטיל משוגר ומקיף את הירח, אך בחזרתו משתלטת עליו תחנת אלחוט של אויב, אך קאלקולוס, בעצתו של טינטין, פוצץ את הטיל.

נודע כי כעת לא יוכן עוד טיל ניסוי, אלא הטיל הבא יהיה הטיל שיטיס את טינטין והשאר לירח.

כעבור מספר חודשים, מבצעים אנשי המרכז ניסויים בחליפת חלל, כשהאדוק הוא המנסה. הוא לובש את החליפה ונכנס לחדר שבו שורר מצב חלל. הניסוי הסתיים בכך שאכן החליפה עמידה בתנאי החלל.

בעת סיור בטיל, קאלקולוס נופל, מקבל מכה בראשו ומאבד את זיכרונו. לבסוף, מצליח האדוק להשיב לקאלקולוס את הזיכרון.

לאחר כמה שבועות, קורא מר בקסטר לכל המשתתפים בטיסה, למעט שלגי, שהיה בתוך חליפת חלל מותאמת לכלבים ואנשי המרכז בדקו את החליפה. בקסטר אומר להם שעוד שבוע בשעה 1:34 אחר חצות הם ימריאו לירח.

כעבור שבוע, יוצאים טינטין, שלגי, האדוק, קאלקולוס ווולף לאזור השיגור. הטיל ממריא אך כל מי ששהה בטיל התעלף מהלחץ שנוצר. אנשי ספרודז מנסים ללא הרף ליצור קשר עם הטיל, אולם ללא הועיל. הטיל משייט בחלל בדרכו לירח.

עלילת הספר ממשיכה בספר "החוקרים על הירח".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]