לדלג לתוכן

היהלום שבכתר (2018)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
היהלום שבכתר (2018)

הפוסטר הרשמי של האירוע בכיכובם של אנדרטייקר,
קיין, שון מייקלס וטריפל H
מידע
ארגון WWE
מותג (ים) Raw
סמאקדאון
תאריך 2 בנובמבר 2018
עיר ריאד, ערב הסעודית
אולם האצטדיון הבינלאומי המלך פהד
שיר (י) הנושא "Disconnect (המיקס המלא)" בביצוע
Mark Moore
ספונסר (ים) Saudi General Sports Authority
סדרת אירועי שלם וצפה של ה-WWE
אבולושן היהלום שבכתר
(2018)
:NXT TakeOver
WarGames II
סדרת אירועי ה-WWE בערב הסעודית
הרויאל ראמבל
הגדול ביותר
היהלום שבכתר
(2018)
סופר שואודאון
סדרת אירועי היהלום שבכתר
ראשון היהלום שבכתר
(2018)
2019

היהלום שבכתר (2018) היה אחד מאירועי השלם וצפה של ארגון ההיאבקות האמריקאי, ה-WWE, ששודר בערוץ של ה-WWE Network. האירוע כלל את שני המותגים (Raw וסמאקדאון) ונערך ב-2 בנובמבר 2018, באצטדיון הבינלאומי המלך פהד שבריאד, ערב הסעודית. האירוע היה האירוע השני של ה-WWE בערב הסעודית אשר כלל בנוסף את גביע העולם הראשון בתולדות ה-WWE.[1] בנוסף, האירוע כלל את חזרתו לזירה של שון מייקלס, שפרש מהיאבקות באופן פעיל בשנת 2010.

ב-5 במרץ 2018, ה-WWE ורשות הספורט הסעודית פרסמו את אירוע הרויאל ראמבל הגדול ביותר, אירוע בשידור ישיר שייערך ב-27 באפריל 2018, באצטדיון הבינלאומי "המלך עבדאללה" בג'דה שבערב הסעודית. ב-17 בספטמבר 2018, ה-WWE ורשות הספורט הסעודית הודיעו על אירוע נוסף בשם "היהלום שבכתר", אירוע אשר יתקיים ב-2 בנובמבר באצטדיון הבינלאומי המלך פהד שבריאד, ערב הסעודית. האירוע הוא חלק מהסכם חוצה פלטפורמות של עשר שנים בין ה-WWE לבין רשות הספורט הסעודית כאות תמיכה בתוכנית הרפורמית החברתית והכלכלית של המדינה, הנקראת "החזון הסעודי 2030".

האירוע כלל קרבות שנבעו מעלילות מתוסרטות גם מ-Raw וגם מסמאקדאון.

באירוע סאמרסלאם, רומן ריינס ניצח את ברוק לסנר וזכה באליפות האוניברסלית. לילה לאחר מכן בתוכנית Raw, הג'נרל מנג'ר של התוכנית, קורט אנגל אמר לנציג של לסנר, פול היימן, שלמרות שלרשותו של לסנר חוזה לקרב חוזר, הוא לא יקבל את קרב זה בעתיד הקרוב. באירוע גיהנום בכלוב, רומן ריינס וברון סטרומן נאבקו ביניהם ללא הכרעה בקרב גיהנום בכלוב על האליפות האוניברסלית, מכיוון שברוק לסנר הגיע, תקף את שניהם ולכן השופט פסק להפסיק את הקרב כי השניים לא יכלו להמשיך בקרב. לילה לאחר מכן בתוכנית Raw, הג'נרל מנג'ר, ברון קורבין קבע קרב משולש בין ריינס, סטרומן ולסנר על התואר באירוע היהלום שבכתר. ב-22 באוקטובר בתוכנית Raw, ריינס נאלץ לוותר על חגורת האליפות עקב מאבק במחלת הלוקמיה,[2] מה שגרם לקרב להפוך לקרב יחידים בין סטרומן לבין לסנר על חגורת האליפות הפנויה.[3]

ב-17 בספטמבר 2018, ה-WWE הכריזו שהאירוע יארח את גביע העולם הראשון בתולדות הארגון בעזרת טורניר אשר יקבע את הטוב בעולם. הטורניר יכלול ארבעה מתאבקים מהתוכנית Raw וארבעה מתאבקים מהתוכנית סמאקדאון. ב-8 באוקטובר בתוכנית Raw, המתאבק החופשי ג'ון סינה הוכרז כמשתתף הראשון בקרב, בתור מי שייצג את Raw. באותה התוכנית, נערך באטל רויאל של עשרה מתאבקים ובו הזוכה העפיל לטורניר. הג'נרל מנג'ר ברון קורבין לקח חלק בבאטל רויאל, אך הודח על קורט אנגל, שהיה מחופש לקונקיסטדור, וכתוצאה מכך אנגל העפיל גם הוא אל הטורניר. שני משתתפים נוספים הצטרפו אל הטורניר ב-9 באוקטובר בתוכנית סמאקדאון: ג'ף הארדי ניצח את סמואה ג'ו ורנדי אורטון ניצח את ביג שואו. שני משתתפים נוספים נקבעו ב-15 באוקטובר בתוכנית Raw, שבה סת' רולינס ניצח את דרו מקינטייר ודולף זיגלר ניצח את דין אמברוז. שני המשתתפים האחרונים בגביע העולם נקבעו לילה לאחר מכן במסגרת פרק ה-1000 של התוכנית סמאקדאון, שבו המיז ניצח את רוסב וריי מיסטריו ניצח את שינסקה נקאמורה. ב-29 באוקטובר בתוכנית Raw, הג'נרל מנג'ר ברון קורבין החליף את סינה בבובי לאשלי, לאחר שהוא התרשם מהתקיפה שלו על פין באלור בתום הקרב ביניהם. כחלק מהעלילה, קורבין החליף את סינה, משום שהוא לא העפיל דרך קרב אל הטורניר. במציאות, סינה סירב לקחת חלק פעיל באירוע עקב תקרית רצח העיתונאי באיסטנבול, שבו הייתה מעורבת ערב הסעודית. ב-30 באוקטובר בתוכנית סמאקדאון, הנציב הממונה, שיין מקמהן, הציב אולטימטום בפני ארבעת המשתתפים מהמותג שלו: אם הפיינליסט שלו יפסיד לפיינליסט של Raw, לא יהיה לפיינליסט זה חלק יותר בסמאקדאון והוא יפוטר.

באירוע סופר שואו-דאון, AJ סטיילס ניצח את סמואה ג'ו בקרב ללא ספירות חוץ וללא פסילות ושמר בהצלחה על תואר אליפות ה-WWE. באותו האירוע, דניאל בריאן ניצח את המיז בקרב אשר קבע את הטוען לכתר החדש. קרב בין סטיילס לבין בריאן נקבע לאירוע היהלום שבכתר. לעומת זאת, לאחר עימות חריף בין השניים ב-30 באוקטובר בתוכנית סמאקדאון, הנציב הממונה, שיין מקמהן הודיע שקרב האליפות יוקדם וייערך באותו הערב. בקרב זה, סטיילס הגן בהצלחה על תואר האליפות לאחר שהכניע את בריאן בעזרת מהלך ההכנעה שלו, הקאלף קראשר. לאחר הקרב, סמואה ג'ו תקף את השניים וחנק כל אחד בתורו בעזרת מהלך הקוקינה קלאץ'. בתגובה, סטיילס דרש מהג'נרל מנג'ר של התוכנית, פייג' קרב נגד סמואה ג'ו באירוע בערב הסעודית. פייג' נאלצה להסכים למרות שלא חשקה בהענקת הקרב לג'ו.[4]

באירוע סופר שואו-דאון, טריפל H ניצח את אנדרטייקר בקרב ללא פסילות. לאחר הקרב, אנדרטייקר וקיין תקפו את טריפל H ושון מייקלס. בתוכנית של Raw שבאה לאחר האירוע, טריפל H ומייקלס הציבו אתגר בפני "האחים להרס", כשהפעם טריפל H ושון מייקלס יופיעו כחלק מקבוצת D-Generation X, שבה לקחו חלק במהלך הקריירה שלהם. זהו יהיה הקרב הראשון של שון מייקלס מאז רסלמניה 26, שהתקיימה בשנת 2010.[5]

ב-16 באוקטובר במסגרת פרק ה-1000 של התוכנית סמאקדאון, הבר (סזארו ושיימוס) ניצחו את הניו דיי (ביג אי ואקסבייר וודס) וזכו באליפות הזוגות של סמאקדאון. קרב חוזר בין הזוגות נקבע לאירוע היהלום שבכתר.[6]

ב-1 בנובמבר, נודע ששינסקה נקאמורה יגן על אליפות ארצות הברית נגד רוסב במופע המקדים לאירוע.[7]

אישיויות אחרות על המסך
תפקיד: שם:
צוות השידור באנגלית מייקל קול
רנה יאנג
קורי גרייבס
צוות השידור בערבית פייסל אלמוסייב
סולטן אלחרבי
ג'וד אלדג'אני
כרוז גרג המילטון
שופטים דנילו אנפיביו
ג'ייסון איירס
שון בנט
ג'ון קון
דריק מור
ריאן טראן
מראיין ביירון סקסטון
פאנל של המופע המקדים ג'ונתן קואצ'מן
דייוויד אוטונגה
בוקר טי

מופע מקדים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך המופע המקדים, שינסקה נקאמורה הגן על אליפות ארצות הברית נגד רוסב. נקאמורה השתמש במכה מתחת לחגורה בעזרת ראשו, מה שגרם לו לנצל זאת ולבצע על רוסב את מהלך הסיום שלו, הקינשאסה, ולשמור על התואר בהצלחה.

קרבות מקדימים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

האירוע עצמו נפתח בהופעה של המתאבק האלק הוגאן, שביצע את חזרתו הרשמית אל ה-WWE לאחר שלוש שנות היעדרות. הוגאן הגיע כדי להלהיב את הקהל לתחילת האירוע.

בקרב הראשון, ריי מיסטריו התחרה נגד רנדי אורטון בשלב רבע הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE. במהלך הקרב, אורטון ניסה להסיר מראשו של מיסטריו את המסיכה שלו. אורטון התחמק ממהלך ה-619 והפך את מהלך זה למהלך ה-DDT. סיום הקרב התנהל כך שמיסטריו התחמק מניסיון RKO של אורטון והפך זאת להצמדה שהעניקה לו את הניצחון בקרב ואת המקום הראשון בשלב חצי הגמר. לאחר הקרב, אורטון זעם על הפסדו ותקף את מיסטריו בעזרת מהלך ה-RKO. בנוסף לכך, אורטון המשיך לתקוף את מיסטריו והטיח את גופו בשולחן השדרנים הערבי.

אז, המיז התחרה נגד ג'ף הארדי בשלב רבע הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE. הארדי ביצע את מהלך ה-Whisper in the Wind, אך המיז הצליח לצאת מההצמדה לפני ספירת שלוש. הקרב הסתיים לאחר שהמיז התחמק ממהלך הטוויסט אוף פייט והפך אותו למהלך הסיום האישי שלו, הסקול קראשינג פינאלי. לאחר מכן, המיז הצמיד את הארדי לניצחון שהקנה לו את המקום השני בשלב חצי הגמר, שם יתחרה נגד ריי מיסטריו.

בקרב שבא לאחר מכן, סת' רולינס התחרה נגד בובי לאשלי (שלווה לקרב על ידי ליאו ראש) בשלב רבע הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE. הקרב הסתיים לאחר שרולינס ביצע על לאשלי את מהלך הקורב סטומפ, מה שהבטיח לו את המקום השלישי בשלב חצי הגמר.

בקרב הרביעי, קורט אנגל התחרה נגד דולף זיגלר (שלווה לקרב על ידי דרו מקינטייר) בשלב רבע הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE. אנגל ביצע על זיגלר סדרה של שלושה מהלכי סופלקס, אך לא הצליח להצמיד את האחרון לספירת שלוש מלאה. זיגלר ביצע את מהלך ה-DDT, אך גם הוא לא הצליח להצמיד בהצלחה את אנגל. האחרון ביצע את מהלך האנגל סלאם, שלא הספיק לו כדי לנצח בקרב. זיגלר ביצע על אנגל את מהלך הפיימוסר, אבל גם הוא לא הצליח לנצח בקרב. אנגל ביצע על זיגלר את מהלך ההכנעה, האנקל לוק, אך זיגלר הצליח לצאת מנעילה זו כעבור זמן מה. הקרב הסתיים לאחר שזיגלר ביצע את מהלך הסיום שלו, הזיג זג. זיגלר ניצח בקרב והעפיל לקרב חצי הגמר נגד סת' רולינס.

אז, הבר (סזארו ושיימוס) (שלוו לקרב על ידי ביג שואו) הגנו על אליפות הזוגות של סמאקדאון נגד הניו דיי (ביג אי וקופי קינגסטון) (שלוו לקרב על ידי אקסבייר וודס). סיום הקרב התנהל כך ששיימוס התחמק ממהלך הביג אנדינג של ביג אי והשליך אותו אל ביג שואו, שעמד על דופן הזירה. כשדעתו של השופט הוסחה, שואו הכה את ביג אי בעזרת אגרוף הנוקאאוט שלו, מה שאיפשר לשיימוס לבצע את מהלך הברוג קיק ולהצמיד את ביג אי לניצחון שהעניק לו ולסזארו הגנה מוצלחת על חגורות האליפות.

לאחר מכן, המיז התחרה נגד ריי מיסטריו בשלב חצי הגמר של סמאקדאון כחלק מטורניר גביע העולם של ה-WWE. מיז ביצע על מיסטריו את מהלך הסיום שלו, הסקול קראשינג פינאלי, אך לא הצליח להצמיד אותו לספירת שלוש. מנגד, מיסטריו ביצע על המיז את מהלך ה-619. הקרב הסתיים לאחר שהמיז התחמק ממהלך הספלאש מהחבל העליון והפך את מהלך זה להצמדה מוצלחת שהעניקה לו את הניצחון ואת המקום בגמר.

אז, סת' רולינס התחרה נגד דולף זיגלר (שלווה לקרב על ידי דרו מקינטייר) בשלב חצי הגמר של Raw כחלק מטורניר גביע העולם של ה-WWE. רולינס ביצע את מהלך הברך הגבוהה לפניו של זיגלר, אך לא הצליח לצאת עם ידו על העליונה. מנגד, זיגלר ביצע על רולינס את מהלך הפיימוסר, אך גם הוא לא הצליח לנצח בקרב. זיגלר התחמק ממהלך הפאלקון ארו והפך זאת למהלך הזיג זג. הקרב הסתיים לאחר שרולינס ניסה לבצע את מהלך הספלאש מהחבל העליון, אך דרו מקינטייר דחף את רולינס אל הזירה, לאחר שדעתו של השופט הוסחה בפציעתו של זיגלר. זיגלר ניצל זאת וביצע על רולינס סופרקיק, שהעניק לו ניצחון אשר הבטיח לו את המקום השני בגמר. לאחר הקרב, ביירון סקסטון ראיין את זיגלר, שמצידו הבטיח שהוא יזכה בגביע העולם של ה-WWE.

בקרב התשיעי, AJ סטיילס הגן על אליפות ה-WWE נגד סמואה ג'ו. ג'ו שלט בתחילת הקרב ושם לעצמו כמטרה לפגוע בברכו של סטיילס. הקרב הסתיים לאחר שסטיילס ביצע על ג'ו את מהלך הפנומנל פורארם שהעניק לו את הניצחון בקרב ושמירה מוצלחת על התואר.

לאחר מכן, ברון סטרומן התחרה נגד ברוק לסנר (שלווה לקרב על ידי פול היימן) על האליפות האוניברסלית הפנויה. הג'נרל מנג'ר, ברון קורבין הציג את חגורת האליפות למשתתפים, אך באותה נשימה תקף את סטרומן בעזרת האליפות לפני שהפעמון צלצל. לסנר ניצל זאת ותקף את סטרומן בעזרת שלושה מהלכי F5, לעומת זאת, שלושת מהלכים אלה לא הספיקו כדי לנצח את סטרומן. לסנר ביצע F5 נוסף על סטרומן, אך השליך אותו אל מחוץ לזירה. הקרב הסתיים לאחר שלסנר ביצע את ה-F5 החמישי, הצמיד אותו לספירת שלוש מלאה וזכה באליפות. לסנר הפך לאלוף הראשון שזכה בתואר האליפות האוניברסלית פעמיים.

בקרב הלפני אחרון, המיז היה אמור להתחרות נגד דולף זיגלר (שלווה לקרב על ידי דרו מקינטייר) במסגרת שלב הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE. מקינטייר הורחק מתחומי הזירה וחזר אל מאחורי הקלעים. המיז תקף את זיגלר והשליך אותו אל מחוץ לזירה. בזמן שיצא מהזירה, המיז ספג פציעה, שמנעה ממנו להמשיך בקרב. פציעה זו הובילה להתערבות של הנציב הממונה, שיין מקמהן, שנכנס להתחרות בקרב במקום המיז. כשהקרב החל, מקמהן תקף את זיגלר, אך ברון קורבין הפריע לקיום הקרב וגם הוא הורחק מתחומי הזירה. זיגלר ביצע את מהלך הזיג זג, שלא הספיק לו כדי לנצח את מקמהן. הקרב הסתיים לאחר שמקמהן ביצע על זיגלר את מהלך ה"חוף אל חוף", שהעניק לו את הניצחון בקרב ואת הזכייה בגביע העולם של ה-WWE. מקמהן חגג ביחד עם גביע העולם ברחבי האולם.

הקרב המרכזי

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקרב המרכזי, D-Generation-X (טריפל H ושון מייקלס) ניצחו את "האחים להרס" (אנדרטייקר וקיין) בקרב הראשון של מייקלס מאז הפרישה שלו בשנת 2010. במהלך הקרב, טריפל H ספג פציעה שהתבררה לאחר מכן כקרע בשריר החזה.

כמו בביקור הקודם בערב הסעודית באירוע הרויאל ראמבל הגדול ביותר, ה-WWE נמצאו בצומת דרכים בנוגע להגעה למדינה עקב שימוש לרעה בזכויות אדם, שהוביל למלחמת האזרחים בתימן ולמעמד האישה בערב הסעודית.[8]

באירוע הרויאל הראמבל הגדול ביותר, רק מתאבקים ממין זכר הורשו להגיע למדינה ולהופיע בשל הגבלת הופעת נשים בפומבי בערב הסעודית. לפני ההכרזה על קיום אירוע היהלום שבכתר, ה-WWE הודיעו על קיומו של אירוע השלם וצפה הראשון של הנשים בתולדות ה-WWE, שנקרא בשם אבולושן ונערך ב-28 באוקטובר 2018. טריפל H, המשמש כסמנכ"ל ה-WWE הכחיש שהאירוע אבולושן התקיים כדי לפצות את הנשים על כך שהם לא יוכלו להופיע באירוע בערב הסעודית והסביר שהמתאבקות של ה-WWE ראויות להזדמנות להפגין את יכולותיהן, וזהו היה הזמן הנכון ביותר לקיים את הדבר.[9] לעומת זאת, אירוע היהלום שבכתר אמור לכלול את רנה יאנג בעמדת השידור.[10]

כשהתברר שהעיתונאי הסעודי, ג'מאל ח'אשוקג'י, נרצח בידי סוכנים סעודים בקונסוליה באיסטנבול, ה-WWE ניצבו בפני דילמה האם לבטל את האירוע, כשמסביב הדמוקרטים והרפובליקנים ביקרו את אופן ההתנהלות של החברה בערב הסעודית.[11] שאלות רבות הועלו בפני ה-WWE ובפני עמדת מנהלת מינהל העסקים הקטנים, לינדה מקמהן, שהיא אשתו של מנכ"ל ה-WWE, על ההשקעה בערב הסעודית ועל כך שקיום האירוע עדיין נשקל רק משום שהחברה דואגת לכלכלה שלה.

ראש מחוז נוקס והמתאבק גלן "קיין" ג'ייקובס, שאמור להשתתף בקרב זוגות, הודיע שלמרות הכל הוא ייקח חלק באירוע,[12] בניגוד לדיווחים על כך שרוב המתאבקים הרגישו לא בנוח לקחת חלק באירוע.[13] מתאבק העבר, ג'ון "בראדשו" לייפילד התראיין לפוקס ניוז לגבי ההיבט לקידום האירוע,[14] בזמן שמתאבקים פעילים כמו רנדי אורטון, רונדה ראוזי ומארק הנרי התראיינו בנושא ל-TMZ.[15][16][17] מאידך, ג'ון סינה, שהיה אמור לקחת חלק בטורניר גביע העולם של ה-WWE ואמר באירוע הקודם, הרויאל ראמבל הגדול ביותר, שזה "כבוד וזכות גדולה" להתחרות על אדמת ערב הסעודית, הוחלף במתאבק בובי לאשלי. החלפה זו נבעה בשל הסירוב של סינה לטוס עם החברה לערב הסעודית ולקחת חלק פעיל באירוע בשל תקרית ח'אשוקג'י. עקב סיבות דומות, דניאל בריאן, שהיה אמור להתחרות על אליפות ה-WWE נגד AJ סטיילס באירוע, התחרה באותו הקרב במועד מוקדם (ב-30 באוקטובר בתוכנית סמאקדאון). במקום לבטל את הקרב על אליפות ה-WWE באירוע, סמואה ג'ו החליף את בריאן והוא זה שהתחרה במקומו נגד סטיילס על התואר.

ה-WWE עדיין קידמו את האירוע, אך מחקו את כל ההפניות שקושרו למיקום קיומו של האירוע בערב הסעודית. ב-19 באוקטובר, ששימש כיום למכירת הכרטיסים, הממשלה הסעודית אישרה את רצח העיתונאי בקונסוליה ומשום כך ה-WWE הסירו את פרטי מכירת הכרטיסים מדף האירוע שלהם.[18] ב-25 באוקטובר, ה-WWE הודיעו שהאירוע רשמית ימשיך כמתוכנן, כשציינו את ההתחייבות החוזית שלהם לרשות הספורט הסעודית.[19] בריאיון לסקיי ספורטס בנושא קידום האירוע למרות תקרית הרצח, המנהלת הראשית של המותג, סטפני מקמהן, דיברה על כך ש"זאת הייתה החלטה קשה, אך לבסוף זאת הייתה החלטה עסקית".[20]

האירוע קיבל בדרך כלל ביקורת מעורבת/שלילית מהמבקרים, כשהדגש היה על טורניר גביע העולם והקרב על האליפות האוניברסלית אשר קיבלו ביקורות לא נעימות.

CBS ספורטס נתנו לאירוע זה ציון של "-C", ותיארו את האירוע כ"כישלון בתור אירוע נורמלי", בעוד שהבוקינג והתכנונים ארוכי הטווח של ה-WWE היו מפוקפקים. לגבי הקרב על האליפות האוניברסלית, האתר נתן ציון "+D", וציין ש"למרות שבטח ולא תאהבו את התוצאה, זאת הייתה הפתעה, וה-WWE ראויים לקרדיט על כך." לעומת זאת, היעדר יכולות התקיפה של סטרומן בקרב זה בוקרו גם כן ובנוסף נאמר ש"עדיין, למרות שום התקפה מצד סטרומן, קרב זה לא יכול לקבע ציון איכותי." הציון שקיבל טורניר גביע העולם היה "+C", תוך כדי שתיארו את ההחלפה של המיז בשיין מקמהן ואת הזכייה של שיין כ"מהלך יצירתי, אך טיפה מבלבל, בטח זה מהלך שמקדם אותנו לקראת אירוע סדרת ההישרדות." הקרב המרכזי שסגר את האירוע בניצחון DX על "האחים להרס" קיבל גם כן ציון "+C". ניצחון זה תואר בצורה ש"כל ארבעת המתאבקים נתנו תצוגה מספקת ביחס לגילאים והיכולות האתלטיות שלהם, אך היה ניתן לראות שככל שהקרב התקדם, הוא נהפך לאיטי יותר, כך שהמהלכים נראו כוריאוגרפים למדי." עוד נאמר על קרב זה ש"הצמדים קיבלו ציון A על המאמץ והנוסטלגיה, משום שזאת הייתה מתנה, אך לא יותר מזה."[21]

בריאן רוז מהמגזין Wrestling Observer תיאר את היהלום שבכתר כאירוע שהסתיים ב"רחמים" לאחר קרב מרכזי מייגע וארוך במיוחד. למרות זאת, בריאן ציין שהקרב המרכזי היה טוב יותר מהקרב המרכזי של האירוע סופר שואו-דאון. בין קרבות טורניר גביע העולם, בריאן ציין את הקרב של זיגלר נגד אנגל כקרב "מכובד" ואת הקרב של זיגלר נגד רולינס כקרב "די טוב". לעומת זאת, הקרב של זיגלר נגד מקמהן ולסנר נגד סטרומן תואר כ"לא היה ניתן להרוס את הקרב במידה יותר רבה כלפי המתאבקים שהכי היו צריכים את התמריץ לקריירה שלהם". זכייתו של מקמהן בגביע העולם תוארה כ"משל למשהו שעומד לקרות בעתיד." לבסוף, הקרב של סטיילס נגד ג'ו תואר כ"טוב, אך היו לשניים קרבות טובים יותר."[22]

ג'ייסון פאוול מהאתר Pro Wrestling Dot Net שצפה באירוע ותיאר אותו כ"מסחטת כסף" של ה-WWE, כתב ש"היהלום שבכתר היה מגעיל בשל כל הסיבות הברורות, כולל וינס מקמהן שהכפיל את הסכסוך על ידי כך שהחזיר את האלק הוגאן." לקרב הזוגות ששימש כקרב המרכזי, פאוול כתב ש"למרות כל המאמצים של המתאבקים במשרה מלאה של הדור הנוכחי, מי שקיבלו את אור הזרקורים היו ארבעת המתאבקים של הדור הקודם שמופיעים במשרה חלקית." פאוול הרגיש שהקרבות שנכללו בטורניר גביע העולם היו "בסיסיים וקצרים", וששיין מקמהן הפך ל"עוד דמות הילית בהנהלה של ה-WWE." פאוול הצליח למצוא כמה נקודות אור מהאירוע, כשחלק מהם היו ההחלטה לא למהר להעניק לסטרומן את האליפות הראשית של הארגון וקרב איכותי של המופע המקדים בין נקאמורה לבין רוסב.[23]

מס' תוצאות התניות זמן
P1 שינסקה נקאמורה (א) ניצח את רוסב קרב יחידים על אליפות ארצות הברית[24] 09:30
2 ריי מיסטריו ניצח את רנדי אורטון קרב במסגרת שלב רבע הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE[25] 05:30
3 המיז ניצח את ג'ף הארדי קרב במסגרת שלב רבע הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE[26] 07:05
4 סת' רולינס ניצח את בובי לאשלי (עם ליאו ראש) קרב במסגרת שלב רבע הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE[27] 05:30
5 דולף זיגלר (עם דרו מקינטייר) ניצח את קורט אנגל קרב במסגרת שלב רבע הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE[28] 08:10
6 הבר (סזארו ושיימוס) (א) (עם ביג שואו) ניצחו את הניו דיי (ביג אי וקופי קינגסטון) (עם אקסבייר וודס) קרב זוגות על אליפות הזוגות של סמאקדאון[29] 10:30
7 המיז ניצח את ריי מיסטריו קרב במסגרת שלב חצי הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE[30] 11:15
8 דולף זיגלר (עם דרו מקינטייר) ניצח את סת' רולינס קרב במסגרת שלב חצי הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE[31] 13:05
9 AJ סטיילס (א) ניצח את סמואה ג'ו קרב יחידים על אליפות ה-WWE[32] 11:15
10 ברוק לסנר (עם פול היימן) ניצח את ברון סטרומן קרב יחידים על האליפות האוניברסלית הפנויה[33] 03:15
11 שיין מקמהן ניצח את דולף זיגלר קרב במסגרת שלב הגמר של טורניר גביע העולם של ה-WWE[34] 02:30
12 D-Generation X (טריפל H ושון מייקלס) ניצחו את "האחים להרס" (אנדרטייקר וקיין) קרב זוגות[35] 27:45
(א) - מתייחס למתאבק/מתאבקים שהגיעו לקרב כאלוף/אלופים
P - מציין שהקרב התקיים במופע המקדים לאירוע

גביע העולם של ה-WWE

[עריכת קוד מקור | עריכה]

טורניר גביע העולם של ה-WWE הוא טורניר הדחות בן 8 משתתפים אשר יקבע את ה"טוב בעולם". 4 משתתפים יגיעו מהתוכנית Raw ו-4 משתתפים יגיעו מהתוכנית סמאקדאון. כל שמונת המשתתפים הוכרזו.[36] משתתפים מ-Raw יתחרו אחד נגד השני ומשתתפים מסמאקדאון יתחרו אחד נגד השני עד שכל מותג ייוצג על ידי מתאבק אחד, כך שהפיינליסט של Raw יתחרה נגד הפיינליסט של סמאקדאון בקרב הגמר. ג'ון סינה היה אמור לקחת חלק בטוניר והעפיל באופן אוטומטי בשל הישגיו הקודמים ב-WWE, אך הוחלף על ידי בובי לאשלי לאחר שסירב לקחת חלק פעיל באירוע עקב תקרית רצח העיתונאי באיסטנבול, שבו הייתה מעורבת ערב הסעודית.[37][38]

מתאבק תאריך העפלה ייצוג מותג הערות
קורט אנגל 8 באוקטובר 2018 Raw העפיל לגביע העולם דרך באטל רויאל, שבו היה מחופש לקונקיסטדור.
ג'ף הארדי 9 באוקטובר 2018 סמאקדאון העפיל לגביע העולם לאחר שניצח את סמואה ג'ו לאחר עצירת הקרב על ידי השופט.
רנדי אורטון העפיל לגביע העולם לאחר שניצח את ביג שואו.
סת' רולינס 15 באוקטובר 2018 Raw העפיל לגביע העולם לאחר שניצח את דרו מקינטייר כתוצאה מספירת חוץ.
דולף זיגלר העפיל לגביע העולם לאחר שניצח את דין אמברוז.
המיז 16 באוקטובר 2018 סמאקדאון העפיל לגביע העולם לאחר שניצח את רוסב.
ריי מיסטריו העפיל לגביע העולם לאחר שניצח את שינסקה נקאמורה.
בובי לאשלי 29 באוקטובר 2018 Raw החליף את ג'ון סינה, שסירב להגיע עם הארגון לאירוע בערב הסעודית בשל הסכסוך שסובב את האירוע; לפני האירוע, סינה העפיל אוטומטית לגביע העולם בשל הישגיו הקודמים ב-WWE.
רבע גמר חצי גמר גמר
                   
       
 סת' רולינס  הצמדה
 בובי לאשלי  05:30  
 סת' רולינס  הצמדה
   דולף זיגלר  13:05  
 קורט אנגל  הצמדה
 דולף זיגלר  08:10  
 דולף זיגלר  הצמדה
   שיין מקמהן*  02:30
 ג'ף הארדי  הצמדה
 המיז  07:05  
 המיז  הצמדה
   ריי מיסטריו  11:15  
 ריי מיסטריו  הצמדה
 רנדי אורטון  05:30  

(*) - שיין מקמהן החליף את המיז, שלא היה יכול להתחרות בקרב.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 1. ^ אירוע היהלום שבכתר של ה-WWE ייערך על אדמת ערב הסעודית ב-2 בנובמבר
 2. ^ רומן ריינס ויתר על חגורת האליפות האוניברסלית לאחר שחשף שהוא נאבק במחלת הלוקמיה
 3. ^ סטרומן נגד לסנר בקרב על האליפות האוניברסלית הפנויה
 4. ^ סטיילס יגן על אליפות ה-WWE נגד סמואה ג'ו
 5. ^ טריפל H ושון מייקלס נגד אנדרטייקר וקיין
 6. ^ סזארו ושיימוס יגנו על אליפות הזוגות של סמאקדאון נגד הניו דיי
 7. ^ נקאמורה יגן על אליפות ארצות הברית נגד רוסב (קרב במופע המקדים)
 8. ^ הסיוט הסעודי של ה-WWE
 9. ^ טריפל H בראיון על אירוע הנשים הראשון בתולדות הארגון: אבולושן
 10. ^ רנה יאנג צפויה לקחת חלק באירוע היהלום שבכתר
 11. ^ אירוע עתיר בכסף בסכנת ביטול עקב המצב בערב הסעודית
 12. ^ למרות הכל, קיין יתאבק באירוע היהלום שבכתר
 13. ^ דיווח: מתאבקי ה-WWE מרגישים לא בנוח להופיע בערב הסעודית
 14. ^ ג'ון "בראדשו" לייפילד תומך בקיום האירוע
 15. ^ רנדי אורטון בראיון: "ההצגה חייבת להימשך, למרות הנסיבות"
 16. ^ רונדה ראוזי: "אני תומכת ברעיון קיום האירוע, עדיין ניתן לגשר בינינו"
 17. ^ מארק הנרי: "אם הייתי ג'ון סינה, הייתי עדיין בוחר להתאבק בערב הסעודית"
 18. ^ מכירת הכרטיסים לאירוע היהלום שבכתר נדחתה
 19. ^ ה-WWE בהודעה: "האירוע ימשיך כמתוכנן בערב הסעודית"
 20. ^ סטפני מקמהן תומכת בקיום האירוע בערב הסעודית
 21. ^ הביקורת המלאה על אירוע היהלום שבכתר באתר CBS Sports
 22. ^ הביקורת של בריאן רוז באתר המגזין Wrestling Observer
 23. ^ הביקורת של ג'ייסון פאוול באתר Pro Wrestling Dot Net
 24. ^ נקאמורה ניצח את רוסב ושמר על אליפות ארצות הברית (קרב במופע המקדים)
 25. ^ מיסטריו ניצח את אורטון (רבע גמר גביע העולם של ה-WWE)
 26. ^ המיז ניצח את הארדי (רבע גמר גביע העולם של ה-WWE)
 27. ^ רולינס ניצח את לאשלי (רבע גמר גביע העולם של ה-WWE)
 28. ^ זיגלר ניצח את אנגל (רבע גמר גביע העולם של ה-WWE)
 29. ^ הבר ניצחו את הניו דיי ושמרו על חגורות האליפות
 30. ^ המיז ניצח את מיסטריו (חצי גמר גביע העולם של ה-WWE)
 31. ^ זיגלר ניצח את רולינס (חצי גמר גביע העולם של ה-WWE)
 32. ^ סטיילס ניצח את ג'ו ושמר על התואר
 33. ^ לסנר ניצח את סטרומן בקרב על האליפות הפנויה; הפך לאלוף האוניברסלי החדש
 34. ^ שיין מקמהן ניצח את זיגלר (גמר גביע העולם של ה-WWE)
 35. ^ DX ניצחו את "האחים להרס"
 36. ^ שמונה משתתפים ייקחו חלק בגביע העולם
 37. ^ ג'ון סינה לא יתחרה באירוע היהלום שבכתר שייערך בערב הסעודית
 38. ^ ג'ון סינה הוסר מאירוע היהלום שבכתר בערב הסעודית