הייזל מקקליון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הייזל מקקליון, ראש עיריית מיסיסוגה בשנת 2010.

הייזל מקקליון (אנגלית: Hazel McCallion, נולדה בפורט-דניאל בקוויבק ב-14 בפברואר 1921) היא ראש העיר של מיסיסוגה באונטריו, העיר השישית בגודלה בקנדה, המונה כ-700 אלף איש. מקקליון התמנתה לתפקיד בשנת 1978 והיא מכהנת בו ברציפות מאז ועד היום. היא אחת מראשי הערים בעלי תקופות הכהונה הרצופות הארוכות בעולם. היא ניצחה ב-11 מערכות בחירות. בגיל 92 היא נבחרה ברוב של 76% לתקופת כהונתה ה-12 בשנת 2011.

חייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הייזל ג'ורנו (לימים מקקליון) גדלה בקוויבק. עבדה בחברה מסחרית במונטריאול והתבקשה במסגרת עבודתה לעבור לטורונטו. נישאה לסם מקקליון והם עברו להתגורר בסטריטסויל, שהפכה אחר כך לחלק ממיסיסוגה. בני הזוג ייסדו עיתון מקומי. לזוג נולדו שלושה ילדים. סם מקקליון נפטר בשנת 1997 לאחר מחלת אלצהיימר.

פעילות פוליטית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הייזל מקקליון נבחרה לתפקיד ראש עיירית סטריטסויל בשנת 1970 וכיהנה בו עד שנת 1973. בשנת 1978 נבחרה לתפקיד ראש עיריית מיסיסוגה. מקקליון קיבלה את תפקיד ראש העיר, תקופה קצרה אחרי שהוחלט בשנת 1974 לצרף את העיירות פורט קרדיט וסטריטויל לעיר. מיסיסוגה הייתה אז עיר קטנה בפרברים של טורונטו. בימי כהונתה עברה העיר מהפכה. היא משכה אליה אוכלוסייה רבה, הוקם בה מרכז עיר עם בנינים רבי קומות וחברות רבות עברו אליה.

מקקליון ניצחה על תהליך זה תוך הקפדה על איזון תקציבי ומניעת גרעונות. מדיניותה ואופייה הביאו רבים להשוותה למרגרט תאצ'ר ראש ממשלת בריטניה. הצלחתה הפוליטית והישגיה בפיתוח העיר הקנו לו מעמד ויוקרה ציבוריים והיא אחת מראשי הערים הנודעים ביותר בקנדה. היא זכתה לשלל פרסים בינלאומיים על פעליה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]