היכל התהילה (תוכנית טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
היכל התהילה
לוגו התוכנית
לוגו התוכנית
לוגו התוכנית
סוגה תוכנית מציאות
מנחים עינת ארליך וזוהר ישראל
זוכים בני אלבז
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 1
מספר פרקים 36
הפקה
חברת הפקה קופרמן הפקות
שידור
רשת שידור ערוץ 24
תקופת שידור מקורית 22 במאי 201117 ביולי 2011 (8 שבועות ויום)
קישורים חיצוניים
היכל התהילה

היכל התהילה היא תוכנית מציאות מוזיקלית של ערוץ 24 שעלתה לשידור ב-22 במאי 2011, כחלק מפרויקט שידורים מיוחד בשם "עושים כבוד לנוסטלגיה" שמהווה מחווה לזמר העברי.

חברת באזילה (Buzzilla), הבודקת את "התהודה" של תוכניות הטלוויזיה כפי שהן באות לידי ביטוי באינטרנט, מיקמה את "היכל התהילה" עם עלייתה לשידור במקום השלישי, מתחת ל"כוכב נולד" ו-"Glee".[1]

כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתוכנית השתתפו 12 זמרים וזמרות המייצגים ז'אנרים שונים ומגוונים של המוזיקה הישראלית, אשר לכל אחד המטען המוזיקלי האישי שלו וסגנונו הייחודי: אבי ביטר, אבי טולדנו, אביבה אבידן, אדם, איגי וקסמן, אילנה אביטל, אלונה דניאל, אריק סיני, בני אלבז, דפנה ארמוני, רוחמה רז ומייקל הרפז. מנחי התוכנית היו עינת ארליך וזוהר ישראל. התוכנית תיעדה את התמודדותם של המשתתפים עם משימות מוזיקליות שקיבלו, במטרה "לכבוש מחדש" את מקומם בשוק המוזיקה הישראלי. הם ביצעו שירים הנחשבים לנכסי צאן ברזל בתרבות המקומית.

התוכנית כללה מבט אל חדר החזרות של הזמרים, הופעות יומיות של אורחים מוזיקליים שהגיעו להיכל, ומופע מרכזי שהתקיים מדי ערב בשעות 18:00 - 20:00 בליווי להקה, שהיוותה תחרות מוזיקלית בשידור חי, במהלכו התחרו הזמרים בביצועים חיים של שירים ישראליים מכל התקופות. הזמרים ביצעו גרסאות כיסוי ללהיטים עבריים, יצרו שירים חדשים, וביצעו שירים מקוריים. בתוכנית התארחו מדי יום זמרים צעירים וותיקים.

מהלך התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדי בוקר קיבלו הזמרים את השירים לקראת התחרות בערב ותועדו במהלך החזרות עם המנהל המוזיקלי תמיר קליסקי, ממייסדי להקת "אתניX".

הזמרים הופיעו וקיבלו ציונים מהזמרים האחרים בתוכנית, וכך נקבעה רשימת המועמדים להדחה. בעקבות מריבות בין הזמרים שונה לאחר מספר שבועות שונה התקנון וחלוקת הציונים הפכה להיות אנונימית. בהמשך, הציונים הוענקו על ידי צוות שופטים שצורף לתוכנית, ובהם קובי אשרת, יוני רועה, אלדד שרים, מירית שם אור ושי להב.

אחת לשבוע לפי הצבעת צופי הערוץ, הודח אחד מהזמרים מהתוכנית, כאשר הזמר שנשאר אחרון בהיכל, בני אלבז, הוכרז כמנצח בתחרות.

"היכל התהילה" עוצב בהשראות מוזיקליות עם "קיר תהילה" שהורכב מרגעי השיא בקריירה של הזמרים, תמונות עבר נוסטלגיות, פרסים וגביעים מתחרויות שונות, קטעי עיתונות ואלבומי זהב. כמו כן, הוא הכיל חדר חזרות מקצועי, אולפן שידור מיוחד ובמת הופעות גדולה בחוץ אשר ממנה מועבר מדי יום המשדר המרכזי.

סדר ההדחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. אלונה דניאל
 2. איגי וקסמן
 3. אביבה אבידן
 4. אבי ביטר – הודח בשל הפרת כללי האתיקה ותקנון התוכנית.[2]
 5. דפנה ארמוני
 6. אילנה אביטל
 7. אריק סיני
 8. אבי טולדנו (יומיים לאחר הדחתו העפיל ישירות לגמר דרך תוכנית "גלגל הצלה" בהשתתפות כל המודחים)

משתתפי תוכנית הגמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

לתוכנית הגמר ששודרה ב-17 ביולי 2011, הגיעו:

 1. אדם – מקום חמישי
 2. אבי טולדנו – מקום רביעי
 3. רוחמה רז – מקום שלישי
 4. מייקל הרפז – מקום שני
 5. בני אלבז – הזוכה בגמר

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידע וכתבות:

ביקורות:

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]