היכל התהילה (תוכנית טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: יש לכתוב בלשון עבר.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
היכל התהילה
היכל התהילה.jpg
לוגו התוכנית
סוגה תוכנית מציאות
מנחים עינת ארליך וזוהר ישראל
זוכים בני אלבז
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 1
מספר פרקים 25
הפקה
חברת הפקה קופרמן הפקות
שידור
רשת שידור ערוץ 24
תקופת שידור מקורית מאי 2011
קישורים חיצוניים
היכל התהילה

היכל התהילה היא תוכנית מציאות מוזיקלית של ערוץ 24 שעלתה לשידור במאי 2011, כחלק מפרויקט שידורים מיוחד בשם "עושים כבוד לנוסטלגיה" שמהווה מחווה לזמר העברי. הפרויקט הושק כחלק מלוח שידורי קיץ 2011 של הערוץ בהובלת נירית וייס שהחלה באותה שנה את תפקידה כעורכת הראשית של הערוץ.

חברת באזילה (Buzzilla), הבודקת את "התהודה" של תוכניות הטלוויזיה כפי שהן באות לידי ביטוי באינטרנט, מיקמה את "היכל התהילה" עם עלייתה לשידור במקום השלישי, מתחת ל"כוכב נולד" ו-"Glee".[1]

כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתוכנית משתתפים 12 זמרים וזמרות המייצגים ז'אנרים שונים ומגוונים של המוזיקה הישראלית, אשר לכל אחד המטען המוזיקלי האישי שלו וסגנונו הייחודי: אבי ביטר, אבי טולדנו, אביבה אבידן, אדם, איגי וקסמן, אילנה אביטל, אלונה דניאל, אריק סיני, בני אלבז, דפנה ארמוני, רוחמה רז ומייקל הרפז. מנחי התוכנית הם עינת ארליך וזוהר ישראל. התוכנית מתעדת את התמודדותם של המשתתפים עם משימות מוזיקליות, במטרה "לכבוש מחדש" את מקומם בשוק המוזיקה הישראלי ולבצע שירים הנחשבים לנכסי צאן ברזל בתרבות המקומית.

רצועת השידור כוללת מבט אל חדר החזרות של הזמרים, תוכניות הגשת קליפים מתוך "היכל התהילה", הופעות יומיות של אורחים מוזיקליים שמגיעים להיכל, ומופע מרכזי שמתקיים מדי ערב בשעות 18:00 - 20:00 בליווי להקה, שמהווה תחרות מוזיקלית בשידור חי, במהלכו מתחרים הזמרים בביצועים חיים של שירים ישראליים מכל התקופות. הזמרים מבצעים גרסאות כיסוי ללהיטים עבריים, יוצרים שירים חדשים, מבצעים שירים מקוריים, מארחים מדי יום זמרים צעירים וותיקים, מגישים תוכניות קליפים, ועוסקים לאורך היום במוזיקה. אל "היכל התהילה" מצטרפים זמרים אורחים יומיים.

מהלך התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדי בוקר מקבלים הזמרים את השירים לקראת התחרות בערב ומתועדים במהלך החזרות עם המנהל המוזיקלי תמיר קליסקי, כותב, מלחין, מעבד וממייסדי להקת "אתניX".

הזמרים מופיעים ומקבלים ציונים מהזמרים האחרים בתוכנית, וכך נקבעת רשימת המועמדים להדחה. לאחר מספר שבועות שונה התקנון וחלוקת הציונים הפכה להיות אנונימית. בהמשך, הציונים הוענקו על ידי צוות שופטים שצורף לתוכנית, ובהם קובי אשרת, יוני רועה, אלדד שרים, מירית שם אור ושי להב. אחת לשבוע לפי הצבעת צופי הערוץ אחד מהזמרים מודח מהתוכנית. הזמר שיישאר אחרון בהיכל יוכרז כמנצח בתחרות.

"היכל התהילה" מעוצב בהשראות מוזיקליות עם "קיר תהילה" שמורכב מרגעי השיא בקריירה של הזמרים, תמונות עבר נוסטלגיות, פרסים וגביעים מתחרויות שונות, קטעי עיתונות ואלבומי זהב. כמו כן, הוא מכיל חדר חזרות מקצועי, אולפן שידור מיוחד ובמת הופעות גדולה בחוץ אשר ממנה מועבר מדי יום המשדר המרכזי.

סדר ההדחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. אלונה דניאל
 2. איגי וקסמן
 3. אביבה אבידן
 4. אבי ביטר – הודח בשל הפרת כללי האתיקה ותקנון התוכנית.[2]
 5. דפנה ארמוני
 6. אילנה אביטל
 7. אריק סיני
 8. אבי טולדנו (יומיים לאחר הדחתו העפיל ישירות לגמר דרך תוכנית "גלגל הצלה" בהשתתפות כל המודחים)

משתתפי תוכנית הגמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

לתוכנית הגמר ששודרה ב-17 ביולי 2011, הגיעו:

 1. אדם – מקום חמישי
 2. אבי טולדנו – מקום רביעי
 3. רוחמה רז – מקום שלישי
 4. מייקל הרפז – מקום שני
 5. בני אלבז – הזוכה בגמר

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידע וכתבות:

ביקורות:

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]