הילדים עם העיניים השחורות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ילד בעל עיניים שחורות

הילדים עם העיניים השחורות (או הילדים שחורי העיניים) הם אגדה אורבנית על יצורים על טבעיים בדמות ילדים בגילאים 6 עד 16 לערך, עם עור לבן חיוור ועיניים שחורות נטולות אישונים, שלפי דיווחים נראו מבקשים טרמפים או מקבצים נדבות, או נצפו בפתחי בתי מגורים. סיפורים על ילדים שחורי עיניים הופיעו בתרבות הפופולרית מאז סוף שנות התשעים.[1][2][3][4][5]

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ישנה טענה שמקור האגדה הוא בשנות השמונים, מפרסומים שנכתבו על ידי הכתב בריאן בית'אל על "רשימת תפוצה הקשורות לרוחות רפאים" הנוגעת למפגשים לכאורה עם "ילדים שחורי עיניים" באבילין, טקסס, פורטלנד ואורגון.[6] עם זאת, מרב המקורות העוסקים בתופעה החלו להופיע בסוף שנות התשעים.[7][8]

בשנת 2012, הופק סרט האימה "הילדים שחורי העיניים" בעזרת פרויקט מימון המונים שנעשה באתר Kickstarter, מנהלו של הפרויקט ציין כי הילדים שחורי העיניים הם "אגדה אורבנית שכבר מרחפת באינטרנט שנים, אני תמיד חשבתי שזה סיפור מרתק".

בסוף ספטמבר 2014, הציג הצהובון הבריטי "הדיילי סטאר" בעמודו הראשון שלושה סיפורים על תצפיות לכאורה של ילדים שחורי עיניים. התצפיות נלקחו ברצינות על ידי ציידי רפאים, חלקם מאמינים שילדים אלו יכולים להיות חייזרים, ערפדים או רוחות רפאים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Legend: Mysterious black-eyed children show up at the homes of unsuspecting residents Snopes.com
  2. ^ Hill, Sharon. "Behind black eyes: Reports of spooky black-eyed kids". JREF. randi.org. בדיקה אחרונה ב-30 בספטמבר 2014. 
  3. ^ Smith, Patrick (3 Oct 2014). Everything You Need To Know About Black-Eyed Ghost Children, BuzzFeed
  4. ^ (19 November 2013). Black eyed children: Real, or just a creepy myth?
  5. ^ Romano, Aja. "The definitive guide to creepypasta—the Internet’s scariest urban legends". dailydot.com. The Daily Dot. בדיקה אחרונה ב-21 בנובמבר 2014. 
  6. ^ Smith, Patrick (3 באוקטובר 2014). "Everything You Need To Know About Black-Eyed Ghost Children". BuzzFeed. בדיקה אחרונה ב-11 במרץ 2019. 
  7. ^ ‏קבוצות Google, groups.google.com
  8. ^ Black Eyed Children, Know Your Meme