היער הלאומי סטניסלוס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אגם צ'רי

היער הלאומי סטניסלוסאנגלית: Stanislaus National Forest) משתרע על פני 3,634.5 קילומטרים רבועים בארבעה מחוזות ברכס סיירה נבדה שבצפון קליפורניה. היער הוקם רשמית ב-22 בפברואר 1897, והוא אחד היערות הלאומיים הוותיקים ביותר בארצות הברית. היער קרוי על שם נהר סטניסלוס.

אזור הטבע הבראשיתי אמיגרנט (Emigrant - מהגר) שוכן בתוך גבולות היער. חלקים מאזור הטבע הבראשיתי קרסון-אייסברג, כולל פסגת ההר דרדנלס קון בגובה 2,903 מטרים, ואזור הטבע הבראשיתי מוקלאמן שוכנים גם כן בגבולות היער. רוב היער נמצא במזרח מחוז טולומן, ליד החלק הצפון-מערבי של הפארק הלאומי יוסמיטי, אך חלקים ממנו משתרעים גם על אדמות המחוזות (לפי שטח יער יורד) בדרום אלפין, צפון מריפוסה, ומזרח קאלאבראס.

היער מכיל 78 אגמים ו-1,305.2 קילומטרים של נהרות ונחלים. יש בו כ-1,770 קילומטרים של שבילים שאינם מיועדים לכלי רכב, ו-4,601 קילומטרים של דרכים, שמתוכם 302.6 קילומטרים מרוצפים. ביער יש 560 קילומטרים רבועים של יער ראשוני, הכולל מינים אחדים של אורן ואשוח.

היער נחשב לאתר תיירות פופולרי בזכות קרבתו לאזור מפרץ סן פרנסיסקו. התצורות הנוף הגעשיות והגרניטיות באזורי הטבע הבראשיתיים נפגמות במקצת על ידי רעיית בקר נרחבת. במים הלבנים של נהר טולומן ונחל צ'רי ניתן לבצע שיט רפטינג וקיאקים. נהרות אחרים הזורמים מהיער הם נהר קלייבי ונהר סטניסלוס, ונהר מרסד לאורך הגבול הדרומי.

ביער יש שני אתרי סקי הפועלים ברישיון מיוחד. משרדי הנהלת היער שוכנים בעיר סונורה שבקליפורניה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]