היפה והחיה: עולמה הקסום של בל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
היפה והחיה: עולמה הקסום של בל
Beauty and the Beast: Belle's Magical World
היפה והחיה: עולמה הקסום של בל
היפה והחיה: עולמה הקסום של בל
מבוסס על היפה והחיה
בימוי קולן בליין
הופק בידי בוב קלין
דייוויד ו' קינג
תסריט אליס בראון עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים ראשיים דייוויד אוגדן סטירס
רובי בנסון
פייג' אוהרה
אן רוג'רס
ג'רי אורבך
מדבבים פייג' אוהרה
ג'ים קומינגס
ג'רי אורבך
רובי בנסון
ג'ף בנט עריכת הנתון בוויקינתונים
מוזיקה הארווי כהן עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה אולפני ההנפשה של וולט דיסני
חברה מפיצה חברת וולט דיסני
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה, direct-to-video עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה ארצות הבריתארצות הברית 17 בפברואר 1998
משך הקרנה 70 דקות (מהדורה רגילה)
90 דקות (מהדורה מיוחדת)
שפת הסרט אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט ילדים, מעשייה, סרט פנטזיה עריכת הנתון בוויקינתונים
סרט קודם היפה והחיה 2: חורף קסום
סרט הבא (אנ') Belle's Tales of Friendship
האתר הרשמי
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

היפה והחיה: עולמה הקסום של בל או היפה והחיה 3אנגלית: Beauty and the Beast: Belle's Magical World) הוא סרט אנימציה קלאסית משנת 1998 שהופק על ידי אולפני ההנפשה של וולט דיסני והוא מהווה פריקוול לסרט המצליח היפה והחיה מ-1991.

סרט זה מבוסס על מספר סיפורים קצרים מקובצים יחד שנוצרו לצורך סדרת טלוויזיה שלבסוף לא נוצרה ובמקומה הקטעים הפכו לסרט. הסרט יצא ב-17 בפברואר 1998.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחילת הסרט מתרחשת במהלך האירועים של כליאתה של בל בטירתו של החיה טרם שחרורה. בסרט ישנם 4 סיפורים קצרים המלווים את כלי הטירה. בסיפור הראשון החיה עומד לסעוד עם בל אך דורש לפתוח את החלון ובל שרועדת מקור מבקשת שיסגור אותו. הוא אומר לה שמי שקר לו שייצא ובל נעלבת ומבקשת שיתנצל, מה שמרתיח את החיה מזעם. הוא דורש ממנה להתנצל ולחזור לארוחה תוך שהיא מתעלמת ממנו. וובסטר, הנוצה והפנקס כותבים מכתב פיוס בשם החיה בו הוא מתנצל לבל. בל נרגעת וחוזרת לארוחה אך החיה מתעצבן כשהוא שומע על כך ודורש להעיף את שלושתם מהטירה. לבסוף הוא מבין שכוונתם הייתה לטובה ומרשה להם לשוב.

בסיפור השני לומייר מתכונן לדייט הראשון שלו עם אפיפי המטלית המנוצה והוא מארגן יחד עם בל את השירה והאמירות שהוא חושב לומר לאפיפי. אך אפיפי מצוטטת להם בעודם בגן והיא בטוחה שבל מכשפת את לבו לרעה. בעודה מרוגזת היא מעליבה את לומייר ומחזרת אחרי שעוני, יריבו, מולו. בלילה של הדייט לומייר מזמין את אפיפי לנוע איתו לגינה וליסוע במרכבת שלג. אלא שהם מסתבכים וכמעט נופלים מהמרפסת אל חפיר גבוה. בעודם תלויים על ענף דק לומייר אומר לאפיפי שהוא אוהב אותה יותר מכולם. בל ועוד כלים רואים אותם ונערמים אחד על השני כדי להגיע אליהם בזמן ולבסוף מצליחים. אפיפי מבינה שהטיול והדיבורים של לומייר עם בל נעשו רק לכבודה.

בסיפור השלישי גברת תיון נכנסת לדיכאון עקב מזג האוויר הקר והחבורה מחליטה לערוך לה מסיבת הפתעה בשביל לעודד אותה. אלא שלמסיבה אחראים לומייר ושעוני ושניהם רבים על כל דבר והורסים כל חלק במסיבה: את סוג השירים וכלי השיר, את הפרחים שמאורגני לגברת תיון וכמעט מעירים את החיה שנרדם לאחר שעבד קשה בלילה, ואת הטעמים של העוגה למסיבה, אליהם מצטרפים גם שתי כפפות אפייה, אחת כחולה ואחת אדומה, והורסים את העוגה, למרות ניסיונותיה של בל למנוע זאת. גברת תיון מגיעה ומבינה שההפתעה שלה נהרסה וחוזרת לדיכאון. לומייר, שעוני וכל השאר מצטערים על ההפתעה ההרוסה ומחליטים ללמוד לקח ולעשות עוגה חדשה ומצליחים ואז גם חוזרת השמש.

בסיפור הרביעי והאחרון בל מתארגנת לארוחה עם החיה אך לחדרה נמלטת ציפור עם כנף פצועה והיא מתעכבת בחבישת הפצע שלה. החיה מתרגז שהיא מאחרת ופורץ לחדרה ואז מבחין בציפור. הוא קורא להעיף אותה מטירתו ובל מתחננת שישאיר אותה, מה שרק מרתיח אותו עוד יותר. הוא מתחיל לרדוף אחרי הציפור הפגועה עד שנופל במדרגות. בעודו על הרצפה הוא שומע את הציפור מצייצת מעל עמוד ומחליט במקום להבריח אותה, לכלוא אותה בכלוב כדי שתשיר לו. בל מנסה להסביר לו שהיא לא תשיר, אך הוא כולא את הציפור ודורש ממנה לצייץ, אך הציפור מבוהלת מדי. בל אומרת לו שהוא צריך להניח לה וכך היא תשיר לו. בינתיים שעוני דורש משאר הכלים משמעת מוקפדת והכלים מתרחקים ממנו. כשהחיה מחליט שהציפור מספיק חזקה הוא מסיר ממנה את התחבושת ונותן לה לעוף, אך היא הייתה חלשה מדי והיא עומדת ליפול. החיה קופץ על הגג להציל אותה ויחד איתו שעוני. החיה תופס את הציפור וחוזר לטירה אך שעוני כמעט נופל מהגג הגבוה ורק בזכות חבריו שתופסים אותו עם סדין, הוא נשאר בחיים. לאחר מכן הוא לומד להיות פחות קשוח עם ידידיו והחיה לומד להיות יותר רחום ליצורים חלשים.

דמויות ומדבבים (בעברית)[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]