הכשרת הישוב בישראל אלפא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הכשרת היישוב בישראל אלפא בע"מ
ILDCE Logo.jpg
מייסדים חברת הכשרת הישוב
תאריך הקמה 2010
מיקום המטה תל אביב
ענפי תעשייה אנרגיה
מוצרים עיקריים חיפושי נפט וגז
הכנסות 0 ש"ח (2018)[1]
רווח תפעולי הפסד של 9.80 מיליון ש"ח (2018)[1]
רווח הפסד של 12.5 מיליון ש"ח (2018)[1]
הון עצמי הפסד של 3.25 מיליון ש"ח (2018)[1]
סך המאזן 4.95 מיליון ש"ח (2018)[1]
אנשי מפתח

עופר נמרודי, יו"ר

חגי מילר, מנכ"ל
 
הכשרה אנרגיה
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

חברת הכשרת הישוב בישראל אלפא בע"מ[2] ובשמה הקודם הכשרת הישוב בישראל - אנרגיה בע"מ (בקיצור: הכשרה אנרגיה), נוסדה במרץ 2010, ומאז הקמתה עסקה בחיפושי גז ונפט בישראל, ובוחנת אפשרויות לפעילויות שונות בתחומי האנרגיה החליפית והאנרגיה המתחדשת. החל מסוף חודש נובמבר 2010 החברה היא חברה ציבורית, הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

פעילות החברה נעשית במישרין ובאמצעות תאגידים בשליטתה.

שרה ומירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לחברה שני רישיונות לקידוח ימי: 347/"מירה" ו- 348/"שרה", באמצעות עמנואל אנרגיה בע"מ שהיא חברה פרטית בבעלות מלאה של החברה, ובאמצעות "עמנואל אנרגיה – חיפושי גז ונפט, שותפות מוגבלת", שגם היא בשליטתה המלאה של החברה, ויחד עם החברה האם חברת הכשרת היישוב בישראל בע"מ המחזיקה ב-5% מהזכויות, זכויות בהיקף כולל של כ-46.6%. שדות "שרה" ו"מירה" הם בגודל של 400,000 דונם כל אחד ונמצאים בתחום המים הכלכליים של מדינת ישראל, כ- 40 ק"מ מערבית לחדרה, דרומית למאגרי הגז "דלית" ו-"תמר". בין השותפים הנוספים ברישיונות האמורים ניתן למצוא את קבוצת אי.די.בי. והאחים עופר.

קידוח מירה הסתיים ב-6 בספטמבר 2012 והשותפות בקידוח הודיעו לציבור שלא נמצא בו גז. קידוח שרה הסתיים ב-20 באוקטובר 2012 והשותפות בקידוח הודיעו לציבור שגם בו לא נמצא גז.

רישיונות נוספים בארץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

להכשרת היישוב, עמנואל אנרגיה ושותפות עמנואל אופציה לזכויות בשיעור של כ-11.5% ברישיון "שמואל", הממוקם סמוך לחופי ישראל במים רדודים בין אשקלון לבת-ים. עד כה מימשה קבוצת עמנואל אופציה לרכוש 7.128% (מתוך 100%) ברישיון "שמואל". העברת הזכויות שמומשו כאמור לעיל כפופה לאישור הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה והמים. בנוסף, לקבוצת עמנואל אופציה לזכויות בשיעור של כ- 7.5% ברישיון "עוז" (בשמו הקודם- "בנימין דרום"), הממוקם כ-40 ק"מ מערבית לחדרה, בסמוך לרישיונות "שרה" ו"מירה", כנגד העברת 2.5% מן הזכויות ברישיונות "שרה" ו"מירה".

בית הכשרת הישוב- בניין הנהלת החברה

פעילות בחו"ל[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה מחזיקה כ- 51% מהון מניות חברת .Emanuelle Adriatic Energy Ltd, שהגיעה להסכמות עם נציג ממשלת אלבניה, בדבר קבלת זכויות לפתח, להפיק ולמכור מוצרים הידרוקרבוניים (נפט וגז) בשלושה בלוקים ימיים בים האדריאטי, בשטח כולל של כ- 5,070 קמ"ר, המצויים מול חופי אלבניה ובשליטתה, וזאת בכפוף לחתימה על הסכם מפורט וקבלת אישורים רגולטוריים.

ביום 11 במאי 2012 חברה בת בבעלות מלאה של החברה, "עמנואל אינטרנשיונל", הגישה הצעה במסגרת מכרז שפורסם על ידי ממשלת קפריסין לרכישת זכויות חיפוש והפקה של נפט ו/או גז בשטח המים הכלכליים של קפריסין.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1.0 1.1 1.2 1.3 1.4 הכשרת היישוב בישראל אלפא בע"מ: נתונים כספיים באתר מאי"ה.
  2. ^ דוח מידי על שינוי שם תאגיד, באתר מאי"ה