הלגיון הגרמני של המלך

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הלגיון הגרמני של המלך
KGL-flag.jpg
דגל של אחד הגדודים עם סמל הלגיון.
פרטים
מדינה הממלכה המאוחדתהממלכה המאוחדת  הממלכה המאוחדת
שיוך הצבא הבריטיהצבא הבריטי  הצבא הבריטי
סוג לגיון מעורב
אירועים ותאריכים
הקמת היחידה 1803
פירוק היחידה 1816
מלחמות המלחמות הנפוליאוניות
נתוני היחידה
כוח אדם 10 גדודים רגליים
5 רגימנטי פרשים
כוחות ארטילריה והנדסה
סך הכל כ-14,000 חיילים

הלגיון הגרמני של המלךאנגלית: King's German Legion; בראשי תיבות: KGL) הייתה יחידה בצבא הבריטי במהלך המלחמות הנפוליאוניות אשר שירתו בה חיילים גרמנים ברובם המכריע מממלכת הנובר. הלגיון היה מעורב ממספר סוגים של יחידות והורכב מ-10 רגימנטים רגליים, 5 רגימנטי פרשים, 6 סוללות ארטילריית שדה ויחידת הנדסה.

הלגיון הוקם בשנת 1803 עם נפילת נסיכות הנובר וכיבושה על ידי הצבא הצרפתי בראשותו של נפוליאון בונפרטה. הנובר נשלטה באוניה פרסונלית יחד עם הממלכה המאוחדת ובית הנובר אשר מלך על שניהם, כך שכיבוש הנובר היה מעשה של עוינות גם כלפי הממלכה המאוחדת. חיילי הלגיון היו למעשה נתיני המלך הבריטי והתגייסו ליחידה תחת שירות ישיר של הצבא הבריטי, כחלק מהמשך הלחימה כנגד צרפת ובעלות בריתה. בשנת 1814 שוחררה הנובר מהשלטון הצרפתי והפכה לממלכת הנובר, כאשר הלגיון המשיך לשרת את הצבא הבריטי עד תום הקרבות ותקופת השלום שבאה אחריהם בשנת 1816.

לאורך שנות קיומו של הלגיון, לחמו חייליו לצד החיילים הבריטים בקרבות והמערכות העיקריים של המלחמה, בהם המערכה בחצי האי האיבירי, קרב גורדה וקרב ווטרלו. חיילי הלגיון נחשבו לבעלי משמעת רבה ויכולות לחימה טובות, יחידות הפרשים נחשבו לחלק מיחידות הפרשים הטובות בצבא הבריטי. לאחר פירוק הלגיון עם שיקום הצבא ההנובריאני, יחידות שונות מוזגו ליחידות צבא הנובר ומורשתם המשיכה גם לתוך יחידות אשר מוזגו בהמשך לצבא הקיסרות הגרמנית.

תמונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • Mike Chappell, The King's German Legion (1): 1803-1812, Oxford, UK, Osprey, 2000.
  • Mike Chappell, The King's German Legion (2): 1812-1816, Oxford, UK, Osprey, 2000.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]