לדלג לתוכן

המועצה הישראלית ליחסי חוץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: ויקיזצייה, תעתוק לעברית של שמות, המרת טקסט באנגלית לעברית.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית.
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: ויקיזצייה, תעתוק לעברית של שמות, המרת טקסט באנגלית לעברית.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית.

המועצה הישראלית ליחסי חוץ (ICFR) היא פורום בלתי מפלגתי לחקר ודיון ביחסי חוץ ובפרט במדיניות החוץ של ישראל. המועצה הוקמה בשנת 1989 ביוזמת ד"ר דוד קמחי, דיפלומטים בגמלאות וחוקרים ליחסים בינלאומיים. המועצה פועלת בחסות הקונגרס היהודי העולמי.

פעילות המועצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המועצה מקיימת כנסים רבים, בהם מתארחים אישים המבקרים בישראל, המבקשים להציג את דעותיהם במסגרת לא-ממשלתית. מאז הקמתה היא אירחה ראשי מדינה רבים[1], ראשי ממשלה, שרי חוץ[2] ואורחים אחרים מחו"ל וכן אישים מקומיים מתחום מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים. כן אירחה המועצה אישים מתחומים אחרים, כמו מתיו ברונפמן[3].

המועצה מפרסמת את כתב העת The Israel Journal of Foreign Affairs היוצא לאור שלוש פעמים בשנה.

WJC President Ambassador Ronald S. Lauder speaking at ICFR event "The Middle East Vortex: Views from Washington, Moscow and Berlin"

המועצה היא מוסד עצמאי, בלתי תלוי ורב-תחומי שהוקם על פי הדגם של המועצה ליחסי חוץ בניו-יורק ושל צ'טהאם האוס הבריטי, במגמה לעורר מודעות ציבורית לגבי אירועים המתרחשים בעולם וליזום עריכת דיונים מעמיקים בסוגיות מדיניות חוץ בכלל, ובנוגע לישראל ולמזרח התיכון בפרט. לכן, המועצה מקפידה לתת מקום למגוון רחב של נקודות מבט. המשתתפים בפעילות המועצה כוללים דיפלומטים, פרופסורים, אנשי עסקים, עיתונאים וסטודנטים.

כתב העת הישראלי לענייני חוץ - The Israel Journal of Foreign Affairs[עריכת קוד מקור | עריכה]

כתב העת הישראלי לענייני חוץ נוסד בשנת 2006, והוא פרסום הדגל של המועצה הישראלית ליחסי חוץ. לכתב העת מוניטין רב, והוא משך את כתביהם של רשויות שונות בהיבטים שונים של יחסי חוץ מישראל ומחוצה לה. כתב העת פרסם גם מאמרים של סטודנטים מצטיינים לתואר שני מישראל, אוסטרליה, קנדה, הודו וארצות הברית. בכתב העת מפורסמים באופן שוטף תמלילי ההרצאות המוצגות במועצה. כתב העת מופץ באופן קבוע ברחבי העולם, ובין המנויים שלו נמצאים משרדי חוץ, שגרירויות ישראליות וזרות, ספריות ואוניברסיטאות גדולות וכן מוסדות ומועצות החוץ.

פעילויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנוסף לפרסום כתב העת, המועצה הישראלית ליחסי חוץ מספקת פורום חוץ ממשלתי למכובדים, דיפלומטים, אנשי אקדמיה ועיתונאים. היא מהווה יעד לביקור מנהיגים עסקיים, המחפשים פלטפורמה לא ממשלתית שבה יוכלו להציג את דעותיהם ולדון בהם. ארבע השנים האחרונות[דרושה הבהרה] כללו ביניהם את מרצי האורח הבאים:

The Late Israeli Prime Minister Yitzhak Rabin speaking at ICFR event

צוות המועצה הישראלית ליחסי חוץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • מייסד המועצה: ד"ר דוד קמחי (1928–2010)
  • נשיא המועצה: שגריר אבי פרימור
  • מנהל המועצה: ד"ר לורנס ויינבאום
  • עמית: איווט שומכר

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]