לדלג לתוכן

המועצה העולמית לתיירות מקיימת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
המועצה העולמית לתיירות מקיימת
Global Sustainable Tourism Council
שפה רשמית אנגלית
מטה הארגון וירטואלי
מקום פעילות עולמי
מנכ"ל רנדי דרבנד עריכת הנתון בוויקינתונים
תקופת הפעילות 2010–הווה (כ־14 שנים)
www.gstcouncil.org
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

המועצה העולמית לתיירות מקיימתאנגלית: Global Sustainable Tourism Council [1] (GSTC)) היא ארגון ללא מטרת רווח, הקובע ומוביל את הסטנדרטים לקיימות בתחום התיירות ברמה העולמית.

תפקיד המועצה מוכר על ידי מערכת האומות המאוחדות, בפרט על ידי ארגון התיירות העולמי (UNWTO) [2] ומומחי תיירות בת קיימא ברחבי העולם [3] .

ל- GSTC שתי קבוצות סטנדרטים, המכונות ביחד כקריטריונים של GSTC [4] ובאופן נפרד כקריטריונים של GSTC ליעדים (GSTC-D v2) [5] וקריטריונים של GSTC למלונות ומפעילי תיירות (GSTC-I) [6]

כמו תקנים אחרים, הקריטריונים של GSTC משמשים לחינוך והכשרה, פיתוח מדיניות, כקו מנחה למדידה, וכבסיס להתעדה והסמכה.

המועצה פועלת גם כגוף הסמכה[7], באמצעותה סטנדרטים לתיירות בת קיימא יכולים לקבל דירוגים על בסיס עמידתם בקריטריונים ובסטנדרטים של GSTC.

מטרת הארגון

[עריכת קוד מקור | עריכה]

מטרתו העיקרית של הארגון היא להגדיל את הידע והנוהגים בתיירות בת קיימא בקרב גורמים פרטיים וציבוריים. על מנת להשיג מטרה זו, הוגדרו כמה יעדים: פיתוח תקנים בינלאומיים, ביצוע ושיפור קיימות זו ביעדים, קידום גישה לשוק, הגדלת הידע ושיטות העבודה המומלצות ועזרה באימות תקני הקיימות. ה-GSTC מגדיר תיירות בת קיימא בכללותה, באמצעות ארבעה סעיפים: השפעות סביבתיות, אחריות חברתית, כדאיות כלכלית ותרבותית של קהילות היעד התיירותי וניהול תוכנית קיימות.

בשנת 2008 פרסמה השותפות למען קריטריוני התיירות העולמית בר קיימא את הקריטריונים למלונות ולמפעילי תיירות. בשנת 2010, ארגון זה והמועצה למנהלות תיירות בת קיימא התמזגו ויצרו את המועצה העולמית לתיירות מקיימת (GSTC). החברים המייסדים כוללים את ארגון התיירות העולמי של האו"ם (UNWTO) [8], התוכנית הסביבתית של האו"ם (UNEP) [9], הארגון הלא ממשלתי Rainforest Alliance וקרן האומות המאוחדות (United Nations Foundation).

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  • אתר האינטרנט הרשמי של המועצה העולמית לתיירות מקיימת (באנגלית)

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  1. ^ "GSTC - Promoting Sustainable Travel, Criteria and Certification - GSTCouncil.org". www.gstcouncil.org. נבדק ב-2016-01-26.
  2. ^ "Launch of the Global Sustainable Tourism Criteria | Sustainable Development of Tourism". sdt.unwto.org. נבדק ב-2016-01-27.
  3. ^ Lau, Mélusine. "GSTC, pour Global Sustainable Tourism Council (en français, le Conseil mondial du tourisme durable)". www.voyageons-autrement.com (בצרפתית). נבדק ב-2016-01-27.
  4. ^ Brown, David. "Critères mondiaux de référence pour le tourisme durable (francais) - GSTCouncil.org". www.gstcouncil.org. נבדק ב-2016-01-27.
  5. ^ Moses, Jimena. "Criteria for Destinations - GSTCouncil.org". www.gstcouncil.org. נבדק ב-2016-01-26.
  6. ^ Andzenge, Greta. "Criteria for Hotels & Tour Operators - GSTCouncil.org". www.gstcouncil.org. נבדק ב-2016-01-26.
  7. ^ Hocking, Tim. "Integrity Program - GSTCouncil.org". www.gstcouncil.org. נבדק ב-2016-01-26.
  8. ^ "Community of UNWTO Affiliate Members | Committed to Tourism, Travel and the Millennium Development Goals". affiliatemembers.unwto.org. נבדק ב-2016-01-26.
  9. ^ "resource-efficiency > Policy > SCP Policies and the 10YFP > Marrakech Process > Task Forces > Sustainable Tourism". www.unep.org. נבדק ב-2016-01-26.