המחלקה לענייני חיילים משוחררים של ארצות הברית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
המחלקה לענייני חיילים משוחררים של ארצות הברית
חותם המחלקה

סמלי המחלקה
נוסדה 21 ביולי 1930
15 במרץ 1989 (בדרגת מחלקת קבינט)
מזכיר המחלקה דייוויד שולקין
תקציב שנתי 87.6 מיליארד דולר (2009)
מספר עובדים 280,000 (2009)
va.gov

המחלקה לענייני חיילים משוחרריםאנגלית: The United States Department of Veterans Affairs ‏, בקיצור: VA) היא רשות פדרלית ממשלתית בעלת מערך צבאי למען רווחת החיילים המשוחררים, האחראית לאספקת שירותי בריאות ורווחה עבורם. ב-2009 תקציבה עמד על 78.6 מיליארד דולר והעסיקה 280,000 איש במתקני שיקום ורפואה שונים ברחבי המדינה. המחלקה אחראית על הפנסיה והענקת שירותי חינוך לילדי החיילים המשוחררים כמו גם לרווחתם אחזקת המרפאות ובתי החולים הצבאיים. זוהי מחלקה בדרגת משרד ממשלתי, היחידה מסוגה בעולם העוסקת ברווחת חיילים משוחררים, כאשר תפקידים דומים לה במדינות העולם הם מחלקות ייעודיות ולא משרדים ממשלתיים.

ארגון ותפקוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

בראש המחלקה עומד המזכיר לענייני חיילים משוחררים, הממונה על ידי הנשיא בהמלצת הסנאט.

המחלקה מורכבת משלוש מנהלות ראשיות שבראשן עומד תת-מזכיר:

  • מנהלת הבריאות לחיילים משוחררים (Veterans Health Administration) - מספקת שירותי בריאות מכל סוג שהוא, כמו גם מחקרים רפואיים ומתחזקת את המרפאות ובתי החולים האזוריים עבור חיילים משוחררים.
  • מנהלת הקצבות לחיילים משוחררים (Veterans Benefits Administration) - אחראית להענקת קצבאות, רישום ועל כל בצד הלוגיסטי הנוגע לרווחת החיילים המשוחררים.
  • מנהלת בתי הקברות הלאומית (United States National Cemetery) - מנהלת את בתי הקברות הצבאיים וטקסי הקבורה. מנהלת את בית הקברות הלאומי ארלינגטון.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]