המטה לביטחון שדרות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המטה לביטחון שדרות הוקם על ידי קבוצה של תושבי שדרות ומערב הנגב בעקבות התקפות של ארגוני טרור פלסטינים על העיר שדרות והנגב המערבי.

מקים המטה הוא אלון דוידי, והוא שימש כיו"ר המטה. המטה הביאו לתודעה הציבורית ובשנת 2008 עזב את המטה לטובת מועמדות לראשות העיר שדרות אך נכנס רק כחבר במועצת העיר. באוקטובר 2013 נבחר דוידי לראשות העיר שדרות.

על פי בדיקת עיתון הארץ ב-2008 המטה אינו רשום ברשם העמותות ופעילותו ממומנת על ידי ארגון "אופק חדש", שגם הוא הוקם על ידי דוידי. לטענת דוידי זהו גוף אחד בעל שני שמות, רשמי ותקשורתי[1].

מטרת התנועה היא החזרת הביטחון והשקט לשדרות על ידי לחץ תקשורתי על ממשלת ישראל, הפגנות מחאה, פעילות הסברתית בחו"ל ופעילות משפטית שמטרתה קבלת מלוא הזכויות שצריכות להינתן לשדרות והנגב המערבי לאחר שבמשך כ-7 שנים העיר נמצאת תחת איום מתמיד של רקטות הקסאם.

בנוסף מארגן המטה אירועי תמיכה וסולידריות עם תושבי שדרות והסביבה, צעדות הזדהות, הקמת מטה נוער - "נוער למען שדרות", פעילויות כיף לילדים[2] ועזרה למשפחות ולבעלי עסקים שמתקשים לעמוד תחת הנטל.

בתחום המשפטי התנועה הגישה עתירה לבג"ץ [1] לחייב את מדינת ישראל למגן את מוסדות החינוך בעיר את בתי הספר וגני הילדים. בג"ץ קיבל את טענות המטה לביטחון שדרות וחייב את המדינה למגן את בתי הספר וגני הילדים מיגון הולם, בניגוד למצב הקיים עד לעתירת המטה לביטחון שדרות - שיטת המרחבים המוגנים שבמקרה של התקפת טילי הקאסם אילצה את התלמידים לרוץ לתוך המרחב המוגן תוך 15 שניות מרגע הישמע אזעקת "צבע אדום". בעקבות העתירה התחייבה מדינת ישראל לבנות 14 בתי ספר חדשים.

בנוסף מארגן המטה תובענה ייצוגית של מאות תושבי שדרות והנגב המערבי נגד הרשות הפלסטינית על פשעי מלחמה כנגד אוכלוסייה אזרחית ופיצויים על נזקים שנגרמו בגלל ירי רקטות הקאסם.


קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]