המינהל הראשי לביטחון פנים של משטרת רוסיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
המינהל הראשי לביטחון פנים
Главное управление собственной безопасности МВД РФ
מידע כללי
מדינה רוסיה עריכת הנתון בוויקינתונים
תחום שיפוט רוסיה עריכת הנתון בוויקינתונים
משרד אחראי משרד הפנים
תאריך הקמה 18 בדצמבר 1995
סוכנות קודמת הפיקוח על סגל משרד הפנים הסובייטי (Инспекция по личному составу МВД СССР)
ממשלה ממשלת רוסיה
מטה מרכזי רחוב סדובאיה-ספאסקאיה 1/2, מוסקבה
שמות קודמים המחלקה לביטחון פנים
אתר רשמי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

המינהל הראשי לביטחון פנים של משטרת רוסיה, רשמית המינהל הראשי לביטחון פנים של משרד הפנים של הפדרציה הרוסיתרוסית: Главное управление собственной безопасности МВД России, בראשי תיבות: ГУСБ МВД РФ) הוא שמה של יחידת סמך משטרתית, המהווה יחידה מבצעית עצמאית במשרד הפנים של הפדרציה הרוסית, האחראית לחקירות שוטרים. פעילויות המינהל מתואמות ונשלטות באופן אישי על ידי שר הפנים של רוסיה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המינהל הראשי לביטחון פנים של משרד הפנים ברוסיה הוקם בדצמבר 1995, כגוף לחקירות פנים וחקירת שוטרים שהפרו חוק. בנובמבר 2004 הוקמה המחלקה לביטחון פנים של משרד הפנים של רוסיה במסגרת ארגון מחדש של מבנה משרד הפנים, בהתאם לצו נשיא רוסיה מיום 5 בנובמבר 2004 מספר 1407.

בעת הקמתה המחלקה נועדה למנוע מאנשי המשטרה לבצע מעשים לא חוקיים ולמנוע קליטת בעלי עבר פלילי לעבודה במשרד הפנים, למנוע ולגלות פשעים ושחיתות מצד עובדי המשרד, פקידי ממשל פדרליים, עובדי המשטרה ואזרחים בשירות המשטרה. סוכנויות לביטחון פנים היו קיימות מאז ומתמיד בכל המבנים: בוועדה לביטחון המדינה (ק.ג.ב.) ובמשרד הפנים של ברית המועצות פעל כוח חקירות שכזה, ההבדל הוא שבתקופה הסובייטית, אמצעי ההשפעה הוקצו לשירותי כוח אדם והיו בעלי אופי חינוכי, שכן ההפרות היו בעיקר משמעתיות.

בתנאי השוק שנוצרו לאחר התפרקות ברית המועצות, שוטרים רבים התפתו להתעשר בקלות. מספר הפשעים שביצעו קציני אכיפת החוק גדל, מה שאילץ את המדינה ומשרד הפנים ליצור בשנת 1995 גוף מיוחד למאבק בשוטרים שהפרו חוק. שירותים דומים קיימים במשטרות באירופה ובאמריקה שנים רבות וסמכויותיהם ומצבת כח האדם גדולה משמעותית מהגוף הרוסי. לדוגמה, מחלקת חקירות הפנים של משטרת ניו יורק מעסיקה יותר מ-540 עובדים - פי שלושה יותר ממחלקת ביטחון הפנים במשטרת מוסקבה.

בשנת 2011 פתרו עובדי השירות 5,000 פשעים שביצעו נציגי רשויות אכיפת החוק. שני שלישים מהם הואשמו בלקיחת שוחד והתעללות בעצורים בעת תפקידם[1].

ראשי המחלקה/המינהל הראשי לביטחון פנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]