המירוץ למיליון (תוכנית טלוויזיה ישראלית)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
המירוץ למיליון
סמליל התוכנית
סוגה תוכנית מציאות
מנחים רז מאירמן (עונה 1)
רון שחר (עונות 2–6)
משתתפים בעונה הראשונה
בעונה השנייה
בעונה השלישית
בעונה הרביעית
בעונה החמישית
בעונה השישית
זוכים שי וגיא (עונה 1)
בר ואינה (עונה 2)
טליה וקובי (עונה 3)
שני ושי (עונה 4)
רז ועמית (עונה 5)
פרסים בעונה 1: מיליון שקלים חדשים ושני רכבים היברידיים לזוכים, חופשה באירופה למקום השני, חופשה בארץ למקום השלישי
בעונות 2–3: מיליון שקלים חדשים לזוכים, שני קטנועים למקום השני, חופשה מחוץ לישראל למקום השלישי
בעונה 4: מיליון שקלים וכן "חופשה אקזוטית" לזוכים, פרסים שטיבם לא נחשף בתוכנית למקום השני והשלישי
בעונה 5: מיליון שקלים וכן "חופשה מפנקת" לזוכים, 15 אלף ש"ח ופרס נוסף שטיבו לא נחשף למקום השני, חופשה זוגית מחוץ לישראל למקום השלישי
ארץ מקור ארצות הברית
שפות עברית
מספר עונות 6
הפקה
מפיקים בפועל איל אלקבץ ורוית ליאור-מנדל (עונות 1–4)
עידו ברון (עונות 5–6)
עורכים שחר מורד (עונות 1, 4–6)
עידו גרינברג (עונות 2–3)
אורך פרק 105 דקות
שידור
רשת שידור

ערוץ 2 (רשת) (עונות 1-5)

רשת 13 (עונה 6)
תקופת שידור מקורית 5 בפברואר 2009 – ממשיך

המירוץ למיליון היא הגרסה הישראלית לתוכנית המציאות האמריקאית "The Amazing Race". התוכנית שודרה, החל מ-5 בפברואר 2009, בערוץ 2, על ידי הזכיינית "רשת". שידורה של העונה השישית של התוכנית החל ב-21 באוקטובר 2017. עם פיצול ערוץ 2 בחודש שלאחר מכן, המשכה של התוכנית עבר להיות משודר ברשת 13.

בטקס פרסי האקדמיה הישראלית לטלוויזיה לשנת 2014, זכתה התוכנית בפרס "תוכנית המציאות הטובה ביותר".

אופן המשחק

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – The Amazing Race

בתוכנית משתתפים מספר צוותים בתחרות מסביב לעולם. המתחרים שואפים להגיע ראשונים לסוף "קטע המירוץ" בכל תחנה במהלך התוכנית, כדי להימנע מאפשרות של הדחה. בכל קטע מרוץ (למעט ארבעה "קטעי מרוץ ללא הדחה") מודח הצוות שהגיע אחרון. הצוות המודח זוכה לעיתים בפרס כספי קטן, הניתן ככרטיס "חישגד" לגירוד. לבסוף נותרים שלושה צוותים במשחק והם העולים לשלב הגמר. בנקודה זו, הצוות שמגיע ראשון לסוף קטע המירוץ זוכה בפרס הגדול – שהוא מיליון שקלים חדשים.

מאפייני התוכנית הישראלית

בתוכנית מתחרים עשרה או אחד עשר זוגות בעלי מאפיינים שונים, על פרס בסך מיליון שקלים חדשים. המרוץ מתבצע במדינות שונות ברחבי העולם. עלות הפקת התוכנית עומדת על יותר מחמישה מיליון ש"ח[1][2] וככזו, היא אחת מתוכניות הטלוויזיה היקרות ביותר שהופקו בישראל. התוכנית מתבססת על הפורמט האמריקאי, עם שינויים קלים.

מנחה העונה הראשונה של התוכנית היה רז מאירמן והחל מהעונה השנייה המנחה הוא רון שחר (הנשוי למיה קרמר, שהתחרתה בעונתה הראשונה של התוכנית עם בן זוגה דאז).

מפיקי התוכנית, בעונות 1–4 היו איל אלקבץ ורוית ליאור-מנדל (אשר הפיקו בין היתר, את העונה הראשונה של התוכנית "הישרדות") ובעונות 5-6, המפיק הוא עידו ברון. עורך העונה הראשונה, הרביעית, החמישית והשישית הוא שחר מורד. בעונות השנייה והשלישית, העורך היה עידו גרינברג.

שינויים מאופן המשחק המקורי

בגרסה הישראלית בוצעו מספר שינויים אשר מבדילים אותה מהגרסה המקורית האמריקאית:

 • התוכנית הוארכה מעבר ל-13 פרקים המסורתיים לעונה בגרסה האמריקאית. זאת כדי להביא לניצול מקסימלי של המדרוג הגבוה לו זוכה התוכנית[3] ולשידורה למשך תקופה ארוכה יותר[4]. כל קטע מרוץ שנמשך פרק אחד בגרסה האמריקאית המקורית, נמשך בין שניים לשלושה פרקים בגרסה הישראלית. זאת, פרט לקטע המירוץ הראשון, אשר נמשך פרק אחד.
 • משימות ה"מעקף" (Detour) נקראות בגרסה הישראלית "צומת" ו"מעבר מהיר" (Fast Forward) נקראת "קיצור דרך".
 • בגרסה האמריקאית מציינים בתחילת כל קטע את התקציב שמקבלים המתמודדים להשלמתו. אם לזוג אזל הכסף באופן לא צפוי, גם עובדה זו זוכה לאזכור. בגרסה הישראלית, לעומת זאת, מלבד בעונה הראשונה, לא מצוין הסכום הכספי אותו קיבלו המתמודדים, אם כי בכל עת בה הם נדרשים לשלם במהלך המירוץ, הם מוצגים כמי ששולפים את כרטיס האשראי שניתן להם מהפקת התוכנית.
 • הפרסים שונו (פירוט בנפרד תחת כל עונה).
 • בשונה מהפורמט האמריקאי, גמר התוכנית הישראלית מצולם אחרי שידור רוב פרקי התוכנית ומתקיים בחו"ל.

שינויים בעונה הראשונה

 • רק בעונה הראשונה התחרו עשרה צוותים במקום 11 בגרסה האמריקאית.
 • הפרסים: מיליון שקלים חדשים ושני רכבים היברידיים לזוכים, חופשה באירופה למקום השני, חופשה בארץ למקום השלישי.
 • שלושת הזוגות שנותרו אחרונים במירוץ, תום וגיל, מיה ועמיחי וגיא ושי, וכן כל המודחים, טסו ב-30 במאי 2009, לצילום המשימה האחרונה של פרק גמר התוכנית ביעד סודי[5]. מאוחר יותר התברר יעד זה כניו זילנד, המדינה ממנה חזרו המשתתפים לארץ טרם צילום חלקו האחרון של פרק הגמר. בעונה השנייה הנושא לא נשמר בחשאי ולאחר שהחל השידור הטלוויזיוני של הפרקים, פורסם בתקשורת שהמתמודדים נסעו לסינגפור לצילומי שני פרקי הגמר.

שינויים בעונה השנייה

 • הפרסים: מיליון שקלים חדשים לזוכים, שני קטנועים למקום השני וחופשה בחו"ל לזוג במקום השלישי.
 • החל מהעונה השנייה של התוכנית, סימן ה"סיבוב פרסה" וסימן ה"עצור" הם בעלי משמעות השונה מזו שבפורמט המקורי. ברוב קטעי המירוץ, כל הזוגות נדרשים לבחור איזה צוות הם רוצים "לסובב" או לעצור. הצוות שקיבל את מירב הקולות באותו קטע מרוץ, נאלץ לבצע גם את משימת הצומת השנייה או לחכות זמן שנקבע מראש (בדרך-כלל 15–30 דקות), בהתאמה.
 • התווספו קטעי מרוץ ללא הדחה: ארבעה במספר. הצוות שהגיע אחרון קיבל עונש מסוים, כגון משימות "פס האטה", או עונש של המתנה טרם קבלתו לנקודת הסיום.
 • בחלק גדול מקטעי המירוץ נערכו משימות "דו-קרב" בין הצוותים. הצוותים התחרו ביניהם במשימה ראש בראש, שהמנצח בה המשיך הלאה במירוץ והמפסיד חיכה להגעתו של הצוות הבא לעריכת דו-קרב נוסף. הצוות שנשאר אחרון מבין כל הצוותים קיבל עיכוב של רבע שעה לפני שקיבל את הרמז הבא.

שינויים בעונה השלישית

 • בעונה השלישית של התוכנית נוסף "כרטיס גלגל הצלה". הכרטיס מאפשר לזוג שהגיע ראשון לחלק מנקודות הסיום היומיות בחירה בין הצלת הזוג שהגיע אחרון לאותה נקודה, לבין קבלת יתרון על הזוגות האחרים בהזנקה הבאה על ידי הזנקתו שעה אחת מוקדם יותר. עוד נוסף "סיבוב פרסה כפול" בו הזוג שנבחר על ידי יתר הזוגות לבצע משימה נוספת, ובכך להתעכב, התבקש לבחור בעצמו זוג נוסף עליו הוא מטיל את ביצוע המשימה השנייה באותו קטע.
 • היו שני קטעי מרוץ ללא הדחה בלבד: העונש בקטע הראשון היה להמשיך ללבוש את כל הבגדים החמים שלבש הצוות בפריז גם לאורך כל שהותו בקטע המירוץ הבא שבברזיל החמה; ובקטע המירוץ השני, הזוג שהגיע אחרון נאלץ להמתין חצי שעה טרם הזנקתו לקטע המירוץ הבא.
 • כמעט כל קטעי המירוץ נפרסו על פני שלושה פרקים, לעומת ממוצע של שני פרקים בעונות הקודמות.
 • לראשונה הוצג סוג חדש של משימה: "מסלול משותף". במשימה מסוג זה שני צוותים חוברים לביצוע משימה יחדיו. הצוות שהגיע ראשון לאתר בו מבוצעת המשימה רשאי לקבוע האם הוא מעוניין לחבור לזוג שהגיע מיד אחריו או להמתין לזוג אחר.

שינויים בעונה הרביעית

 • בעונה הרביעית התחרו 14 זוגות על כרטיס העלייה למטוס, בשתי קבוצות שונות, כשבכל אחת שבעה זוגות. ששת הזוגות המנצחים שהגיעו לנקודת המפגש לקראת היציאה מישראל, נתקלו לראשונה בששת הזוגות שבקבוצה השנייה. כך, לראשונה הוקדשו שני פרקים למשימת העלייה הראשונה למטוס.
 • בעונה זו התקיים גם כן, כמו בעונה השלישית "מסלול משותף", אולם הפעם הזוג הראשון שהגיע למשימה היה חייב לחבור, לצורך ביצועה, לזוג שהגיע אחריו.
 • בעונה זו, בניגוד לעונות קודמות, קטע ההכרזה על הזוכים בגמר התקיים בישראל בעוד תוכנית הגמר עצמה צולמה בארגנטינה.

העונה הראשונה

מסלול המירוץ בעונה הראשונה

העונה הראשונה שודרה החל מה-5 בפברואר ועד ל-18 ביוני 2009, בימי חמישי (ובמשך תקופה, שודרה גם במוצאי שבת).

מנחה: רז מאירמן

הצוותים

קבוצה הוצגו כ: הדחה / מקום בגמר
שי וגיא חברים ושותפים עסקיים המנצחים במרוץ
מיה ועמיחי בני זוג מקום שני
תום וגיל בת ואביה החורג מקום שלישי
מיכל ורן נשואים עם שלושה ילדים הדחה שביעית
ענבל והדס חברות בלונדיניות הדחה שישית
אליאנה ויעל חברות 18 שנה הדחה חמישית
חנה ומרגלית חברות קיבוץ בעמק הירדן פרשו מהמירוץ עקב מחלה של מרגלית - הדחה רביעית
אלן וענבל בני זוג לשעבר הדחה שלישית
מאור ואשר חברים ללימודים הדחה שנייה
לירן וילנה מלכות יופי הדחה ראשונה

היעדים

המדינות והערים אליהן הגיעו הצוותים במהלך המירוץ:

העונה השנייה

העונה השנייה שודרה החל מה-25 באוקטובר 2011 ועד ל-11 בפברואר 2012. בתחילה היה זה בימים ראשון ושלישי ובינואר 2012, עת החליפו הזכייניות "רשת" ו"קשת" את ימי השידור, עברה התוכנית להיות משודרת בימים רביעי וחמישי.

רגע ההזנקה של אחד-עשר הצוותים באצטדיון טדי, ירושלים; מתוך פרק הבכורה של העונה השנייה

על-פי נתוני המדרוג, התוכנית בעונה השנייה זכתה לשיעורי צפייה גבוהים מאוד בקרב משקי הבית הנבדקים. רוב פרקי העונה זכו לרייטינג של למעלה מ-30 אחוזים, לעומת העונה הראשונה שאחוזי הצפייה בה היו נמוכים יותר. בהתאם לאותם נתונים, מספר הצופים בתוכנית הגמר של העונה נאמד ביותר ממיליון ו-400 אלף, כ-42 אחוזי רייטינג, מה שהגדיר אותה כגמר תוכנית המציאות הנצפה ביותר מיום תחילת מדידת הצפייה בישראל[6].

מנחה: רון שחר

הצוותים

קבוצה הוצגו כ: הדחה / מקום בגמר
בר ואינה חברות ילדות המנצחות במירוץ
אורן ואלון אחים מקום שני
ענהאל ועקיבא זוג דתי נשוי מקום שלישי
אדל וטום בני זוג, מתעמלת אומנותית וכדורגלן הדחה שמינית
אסנת (אוסי) וכרמית חברות ממוצא תימני הדחה שביעית
מוטי ועידן (פונדק) חברים מילדות הדחה שישית
חן ואלון נשואים טריים הדחה חמישית
שירה ופיראס בני זוג, יהודיה ומוסלמי הדחה רביעית
ניצן ופיפי אופה ובתו של בעל המאפייה הדחה שלישית
מור וטל מדריכת כושר ובתה הדחה שנייה
אלונה וגדי חברים ללהקה הדחה ראשונה
מסלול המירוץ בעונה השנייה

היעדים

המדינות והערים אליהן הגיעו הצוותים במהלך המירוץ:

הרקע לשידורי העונה

באפריל 2009, במהלך שידור העונה הראשונה, החלו ב"רשת" ההכנות להפקת העונה השנייה של התוכנית. אחת האפשרויות שנשקלה הייתה הפקת גרסה מיוחדת בה ישתתפו ידוענים ישראלים במירוץ, בדומה לתוכנית "האח הגדול VIP". רעיון זה עלול היה לייקר באופן משמעותי את עלות ההפקה[7]. האפשרות נבדקה ביחד עם רשת הטלוויזיה CBS האמריקאית, המחזיקה בבעלות על הפורמט. לאחר מכן סוכם כי תצולמנה שתי עונות נוספות של התוכנית, כאשר אחת תהיה עם ידוענים והשנייה, ללא ידוענים[8].

בסוף דצמבר 2009, הודיעה הנהלת "רשת", כי בשל העלויות הגבוהות, בוטלה הפקתה של עונה נוספת של התוכנית. זאת אף על פי שכבר החלו ההכנות לצילומי העונה שנייה ואף השלישית של התוכנית[9].

ב-20 בספטמבר 2010 הודיעה "רשת" כי בכוונתה להפיק בכל זאת עונה נוספת של התוכנית, אך בעלות מצומצמת יותר[10]. במהלך חודש נובמבר 2010 פורסמו בעיתונות מודעות מטעם "רשת", הקוראות לציבור להירשם למיונים אשר עתידים להתקיים, לבחירת הזוגות שישתתפו בעונה השנייה. ב-11 בפברואר 2011 נודע כי רון שחר ינחה את העונה השנייה של המירוץ למיליון במקום רז מאירמן[11]. צילומי עונה זו החלו באפריל 2011, שידורה החל ב-25 באוקטובר 2011 והיא הסתיימה ב-11 בפברואר 2012.

ביקורת

"להב"ה", גוף המגדיר עצמו כ"ארגון למניעת התבוללות" קרא להחרים את התוכנית בשל העבודה כי אחד הזוגות בתחרות, פיראס ושירה, מורכב מבני זוג מוסלמי ויהודייה. הארגון טען שבכך יש עידוד התבוללות. "רשת" מסרה בתגובה כי "הם משקפים את האוכלוסייה בישראל על כל גווניה"[12].

העונה השלישית

מלון "גרנד הוטל" בטאייפי - נקודת הסיום האחרונה של המירוץ בעונה השלישית

עם סיום שידורה של תוכנית הגמר של העונה השנייה, הכריזה "רשת" על פתיחת ההרשמה להתמודדות בעונה השלישית של התוכנית. צילומי העונה השלישית החלו באמצע ינואר 2013[13].

שידורי העונה השלישית החלו ב-11 במאי 2013 והסתיימו ב-31 באוגוסט באותה שנה. על-פי נתוני המדרוג, גם עונה זו, כמו השנייה, זכתה לשיעורי צפייה גבוהים ובגמר התוכנית רשמה נתון של 39.1%[14].

מנחה: רון שחר

הצוותים

קבוצה הוצגו כ: הדחה / מקום בגמר
טליה וקובי זוג נשוי המנצחים במרוץ
רומי וקורל אחיות מקום שני
מעיין ובת-אל בנות דודות, משני הצדדים מקום שלישי
אלירן ודוד חברים לעבודה בנמל אשדוד הדחה שמינית
דנה ודבי אמא ובת הדחה שביעית
אלירן ואיציק חברים מילדות הדחה שישית
מור וליאור זוג נשוי מאילת הדחה חמישית
יסמין ושימי בני זוג[15] הדחה רביעית
רונית ולירן חברים טובים הדחה שלישית
אנדריאה ורוני סבתא וסבא פרשו עקב פציעה ברגלו של רוני באחת המשימות - הדחה שנייה
יופטוט וחרות בנות אולפנה דתיות הדחה ראשונה
מסלול המירוץ בעונה השלישית

היעדים

המדינות והערים אליהן הגיעו הצוותים במהלך המירוץ:

העונה הרביעית

מסלול המירוץ בעונה הרביעית

עם סיום שידורה של תוכנית הגמר של העונה השלישית, הכריזה "רשת" על פתיחת ההרשמה להתמודדות בעונה הרביעית של התוכנית. הקדימון לעונה הרביעית שודר בראשית נובמבר 2014 ושידורי העונה נמשכו מה-22 בנובמבר 2014 עד ל-28 במרץ 2015.

זוהי העונה הראשונה בה הזוגות חולקו לשתי קבוצות והוזנקו משני מקומות שונים בישראל. לכל אחת מהקבוצות נודע על השנייה רק לאחר שתי ההדחות הראשונות. בנוסף, בשונה ממה שהיה נהוג בשלוש העונות שקדמו לזו, זהות המנצחים בתוכנית לא נחשפה בעת הגעתם לנקודת הסיום האחרונה של המירוץ. משהגיעו שני זוגות לנקודת הסיום הארבע-עשרה בלוחאן שבארגנטינה (הזוג השלישי בגמר החליט לוותר על המשימה ולפרוש), הם לא פגשו את המנחה, אולם נודע להם שעליהם לחזור לישראל, וששם תמסר ההודעה לגבי הזוג הזוכה. כך, חזרו הזוגות לישראל ונסעו משדה התעופה למגדל משה אביב. במרומי המגדל חיכו להם יתר משתתפי העונה ובמעמד המפגש, מסר המנחה לזוגות את מיקומם הסופי.

לפי נתוני המדרוג, עונה זאת נחשבת לנצפית ביותר בתוכנית. בפרק הפתיחה צפו 32.8% ממשקי הבית, ותוכנית הגמר רשמה נתון של 41.8% ושיא צפייה של 45.6% אחוזים. ממוצע העונה עמד על 33.6% רייטינג לתוכנית.

מנחה: רון שחר

הקטנה (11 תמונות)

הצוותים

קבוצה הוצגו כ: הדחה / מקום בגמר
שני ושי[16] החבר הטוב ביותר של בעלה - בעלת צימר ולולן המנצחים במרוץ
אוריאל וטום[16] חברים - כוריאוגרף ועורך מוזיקלי ב-MTV מקום שני
יוכי ולינור[16] חברות - חוזרות בשאלה מקום שלישי
אלה ווובה בני זוג לשעבר - עולים חדשים הדחה אחת-עשרה
ליאל וגל זוג מאורס הדחה עשירית
מאירי ודניאל חברים - סטודנטים למנהל עסקים הדחה תשיעית
אלכסה ורז בני זוג - דוגמנית בינלאומית ויהלומן הדחה שמינית
שי ועדי תאומים זהים הדחה שביעית
רוני ויעל אחיות - זמרת ושחקנית הדחה שישית
יפה ובועז אמא ובן הדחה חמישית, עקב מחלה של בועז
טילטיל ומזרחי חברי ילדות - נהג מונית וחלפן כספים הדחה רביעית
אירית וסיני אמא ובת - מורות לחינוך גופני הדחה שלישית
צוקי וחוטי בנות דודות הדחה שנייה
פנינה וחן אמא ובת - אשת עסקים ובתה הדחה ראשונה, עקב פציעתה של פנינה

היעדים

העונה החמישית

עם סיום שידורה של תוכנית הגמר של העונה הרביעית, הכריזה "רשת" על פתיחת ההרשמה להתמודדות בעונה החמישית של התוכנית. צילומי עונה זאת החלו בשלהי אוקטובר 2015. שידורה החל ב-17 במאי 2016. עוד קודם לכן, ב-9 במאי, שודרה התוכנית "המירוץ למיליון: רגע לפני", בה הוצגו חלק מהזוגות המשתתפים בעונה החמישית. ימי השידור של "רשת" בהם שובצה התוכנית היו ראשון ושלישי. עקב משדרי טורניר הכדורגל "יורו 2016" בתקופת שידור עונה זאת, חלק מתוכניות "המירוץ למיליון" שודרו בימי שני.

בשלהי יולי 2016, בעיצומו של שידור העונה, הופצה ברשת הוואטסאפ הודעה ובה נחשף סדר ההדחה-לכאורה של הזוגות בתוכנית. מהפקת התוכנית נמסר, בתגובה לספוילר זה, כי זהות המנצחים לא ידועה עדיין, שכן צילומי תוכנית הגמר של העונה טרם נערכו, נכון לאותה עת[17]. תוכנית הגמר של העונה שודרה ב-26 בספטמבר, לאחר שחלקה האחרון, בו הוכרז על הזוכים, צולם מוקדם יותר באותו החודש. המשימה האחרונה של העונה התקיימה באוסטרליה, אולם משהגיעו שלושת הזוגות לקצהו של מבוך הדג'נד במלבורן ודרכו על שטיח נקודת הסיום, הם לא פגשו את המנחה ולא נמסר סדר הגעתם לנקודה. סדר זה נחשף בטקס הסיום, שהתקיים באותה נקודה ממנה הוזנקו הזוגות אל מחוץ לישראל בראשיתה של התוכנית, בפארק אריאל שרון.

לראשונה לאחר ארבע עונות של התוכנית, את העונה החמישית לא הפיקו אייל אלקבץ ורווית מנדל[18] עם חברת "אבוט המאירי תקשורת בע"מ"[19], כי אם עידו ברון.

בעונה זאת הגיעו הצוותים לראשונה למדינות שאליהן הגיע כבר המירוץ, בגרסתו הישראלית, בעונות קודמות. היה זה בעת ביצוע המשימות בווייטנאם ובאוסטרליה, אשר אליהן הגיעו גם משתתפי העונה הראשונה, אם כי לערים שונות.

מנחה: רון שחר

מסלול המירוץ בעונה החמישית
"Melbourne Star" - גלגל הענק עליו בוצעה המשימה העיקרית בתוכנית הגמר של העונה החמישית

הצוותים

קבוצה הוצגו כ: הדחה / מקום בגמר
רז ועמית אבא ובן, מנהל קבוצת כדורסל ועורך דין המנצחים במירוץ[20]
לי וטל חברות טובות, מאמנת כושר ופרסומאית מקום שני
ג'וזי ואלכס חברים טובים, עולים חדשים מצרפת מקום שלישי
ציון ואביב כדורגלנים הדחה אחת-עשרה
יעל ויוסיאל בני דודים, כוריאוגרפית וסטודנט הדחה עשירית[21]
אורי ובן אחים, מוזיקאי ובייביסיטר הדחה תשיעית[22]
קים ושון ידידים, סטודנטית ומתווך נדל"ן הדחה שמינית
מונדה ואדריאנו בני זוג, מנהלת בית ספר לגלישה ושחקן הדחה שביעית
נעמי וחן גיסות, אשת עסקים ומתמחה במשפטים הדחה שישית
גלי ודניאל בני זוג, בזוגיות 9 שנים הדחה חמישית
ספיר ודור הכירו באפליקציית היכרויות, יח"צנית וברמן הדחה רביעית
שירה ובר חברות, ברמניות הדחה שלישית
לי ויוסי משוחררים טריים, מלצרית ומטפל ב-NLP הדחה שנייה
אבי ואבי חברי ילדות הדחה ראשונה

היעדים

סדר הגעת הזוגות לנקודות הסיום

קטע המירוץ 1 2 3 4 5 6 - ללא הדחה 7 8 9 10 - ללא הדחה 11 12 13 נקודת הגמר
זוג/נקודת סיום אגמון
הסופרלנד
פארק
אריאל שרון
הקולוסיאום,
רומא
טרסה
דל-פינצ'ו,
רומא
מצודת
בראשוב,
בראשוב
הכנסייה
הלותרנית
,
ווינדהוק
תחנת
הרכבת
הישנה,
סווקופמונד
מזח
אסקווה
זאלו,
זנזיבר סיטי
מתחם
קבר
הומאיון
,
ניו
דלהי
הכפר
האולימפי
של
אולימפיאדת
סיאול
,
סיאול
מצודת
טהאנג
לונג
,
האנוי
מקדש
בפואן,
אנגקור
בניין
העירייה,
ג'ילונג
מבוך
הדג'נד,
מלבורן
רז ועמית 1 8 6 7 2 4 1 1 2 3 1 2
1[20]
לי וטל 4 1 7 8 4 8 5 5 3 4 3 1
2
ג'וזי ואלכס 6 6 5 3 1 1 3 3 6 2 4 3
3
ציון ואביב 2 3 4 4 9 2 6 4 1 5 2 4 הדחה אחת-עשרה
יעל ויוסיאל 2 9 9 2 5 7 7 2 4 1 5[21] הדחה עשירית
אורי ובן 3 10 8 9 7 6 2 6 5 6[22] הדחה תשיעית
קים ושון 5 4 2 5 6 5 4 7 הדחה שמינית
מונדה ואדריאנו 4 2 1 1 3 3 8 הדחה שביעית
נעמי וחן 3 5 10 6 8 9 הדחה שישית
גלי ודניאל 1 7 3 10 הדחה חמישית
ספיר ודור 5 11 11 הדחה רביעית
שירה ובר 6 12 הדחה שלישית
לי ויוסי 7 הדחה שנייה
אבי ואבי 7 הדחה ראשונה

העונה השישית

לאחר שבסיומה של תוכנית הגמר של העונה החמישית הכריז רון שחר על פתיחת ההרשמה להתמודדות בעונה הבאה של התוכנית, הצילומים שלה החלו במאי 2017. ב-10 במאי שודרו בתוכנית "ערב טוב עם גיא פינס" קטעים, בהם נראים מתמודדי התוכנית בנמל התעופה בן-גוריון, בדרכם ליעד הראשון אליו נשלחו מחוץ לישראל. נמסר אז כי הטיסה שהם עלו עליה יצאה לארצות הברית ונחשפו שמותיהם של שניים מן המתמודדים, שמוכרים לרבים, בהיותם ידוענים עוד קודם להופעתם בתוכנית: הזמר רגב הוד יצא למירוץ עם אשתו הלן, כשמולו מתמודדות, בין היתר, מור סילבר וחברתה מור סוויד. בהמשך, חודשים טרם תחילת שידור התוכנית, פורסמה ידיעה לא מדויקת לפיה סילבר נאלצה לפרוש מהמירוץ ולחזור לישראל, עקב פציעתה של חברתה, מור סוויד, במהלך צילומי המשימות[23]. בפועל מור סוויד אמנם נחבלה ברגליה אבל הן סיימו את קטע המירוץ והודחו בהיותן אחרונות.

ב-21 באוקטובר 2017 החל שידורה של העונה השישית בערוץ 2, במסגרת שידורי "רשת", כשבועיים טרם המעבר לערוץ 13[24]. התוכנית שודרה בערוץ "רשת 13" החל מ-1 בנובמבר, היום בו החלו השידורים בערוץ. ימי השידור בהם שובצה התוכנית היו רביעי ושבת, למעט תוכנית אחת, ששודרה ביום שני, עקב משדר כדורגל שתוכנן ליום רביעי.

להבדיל מהנוהג בעונות הקודמות, בעונה השישית לא נפתחו התוכניות בפתיח בו הוצגו כל הזוגות המשתתפים במירוץ. כל תוכנית החלה בקטע מעבר באורך שניות בודדות, בו הוצגה אנימציה של סמליל "המירוץ למיליון" בלבד.

"קיוסקו מוריסקו" במקסיקו סיטי - נקודת הסיום הרביעית בעונה השישית
סרטונים הגנים הבוטניים ("קוסמו-ויטראל") בטולוקה - נקודת הסיום החמישית בעונה השישית (וידאו)
ככר קודרינסקאיה במוסקבה. נקודת הסיום השמינית בעונה הששית

הצוותים

קבוצה הוצגו כ: הדחה/מקום בגמר
רגב והלן זוג נשוי + 2
טוהר ואוולין זוג נשוי + 2
אן וירדן חברות הכי טובות
נטע ועומר אחים
דניאל ואליהו חברים - דוגמנים
עדי ומיתר חברי ילדות הדחה שביעית
מור ומור חברות - אמהות טריות הדחה שישית
יוסי ואודי חברים - כבאי ומתנדב במשטרה הדחה חמישית
אביבית והני פקחיות בעיריית חולון הדחה רביעית
יונתן ונמרוד פסנתרנים הדחה שלישית
אסף וג'סיקה אקסים הדחה שנייה
נעה ומעיין בנות דודות הדחה ראשונה

היעדים

סדר הגעת הזוגות לנקודות הסיום

קטע המירוץ 1 2 3 4 5 6 7 - (ללא הדחה) 8 9 מיקום סופי
זוג/נקודת סיום מקווה
ישראל
כיכר
טיימס
,
ניו יורק
חוף
וואי'אלה,
הונולולו
קיוסקו
מוריסקו,
מקסיקו סיטי
הגנים
הבוטניים,
טולוקה
פלאזה
דה טורוס,
קרטחנה
מועדון הגולף
טרייל,
מונטיגו ביי
בניין
קודרינסקאיה,
מוסקבה
קירגיזסטן
נטע ועומר 10 4 6 3 3 5 6 1
דניאל ואליהו 11 1 1 4 7 4 2 2
רגב והלן 1 7 2 2 6 1 4 3
אן וירדן 4 9 5 5 5 2 5 4
טוהר ואוולין 3 8 9 1 1 6 3 5
עדי ומיתר 2 2 3 7 4 3 1 6 הדחה שביעית
מור ומור 6 5 7 8 2 7 הדחה שישית
יוסי ואודי 8 10 4 6 8 הדחה חמישית
הני ואביבית 7 6 8 9[25] הדחה רביעית
יונתן ונמרוד 5 3 10 הדחה שלישית
אסף וג'סיקה 9 11 הדחה שנייה
נעה ומעיין 12 הדחה ראשונה

לוח ההצבעה

מס' קטע המירוץ 2 3 4 5 6 7 8 9
סוג העיכוב עצור סיבוב פרסה סיבוב פרסה עצור עצור עצור עצור
הזוג המעוכב רגב והלן רגב והלן רגב והלן רגב והלן
ודניאל ואליהו
דניאל ואליהו רגב והלן
ודניאל ואליהו
רגב והלן
ודניאל ואליהו
מס' הקולות שקיבל 6/11 5/10 3/9 2/8 3/7 2/6 2/6
הזוג הצבעת הזוגות
נטע ועומר רגב והלן רגב והלן מור ומור טוהר ואוולין אן וירדן אן וירדן אן וירדן
דניאל ואליהו רגב והלן רגב והלן רגב והלן רגב והלן רגב והלן רגב והלן רגב והלן
רגב והלן טוהר ואוולין דניאל ואליהו הני ואביבית דניאל ואליהו דניאל ואליהו דניאל ואליהו דניאל ואליהו
אן וירדן רגב והלן יוסי ואודי יוסי ואודי יוסי ואודי נטע ועומר נטע ועומר נטע ועומר
טוהר ואוולין אסף וג'סיקה יוסי ואודי נטע ועומר דניאל ואליהו דניאל ואליהו דניאל ואליהו דניאל ואליהו
עדי ומיתר רגב והלן רגב והלן רגב והלן רגב והלן רגב והלן רגב והלן רגב והלן הדחה שביעית
מור ומור הני ואביבית יונתן ונמרוד נטע ועומר נטע ועומר דניאל ואליהו הדחה שישית
יוסי ואודי אן וירדן אן וירדן אן וירדן אן וירדן הדחה חמישית
הני ואביבית רגב והלן רגב והלן רגב והלן הדחה רביעית
יונתן ונמרוד רגב והלן רגב והלן הדחה שלישית
אסף וג'סיקה טוהר ואוולין הדחה שנייה
נעה ומעיין הדחה ראשונה

ראו גם

קישורים חיצוניים

מידע וכתבות:

ביקורות:

הערות שוליים

 1. ^ ערן סויסה, מתחילים לרוץ: המירוץ למיליון תגיע למסך בשבוע הבא, באתר nrg‏, 27 בינואר 2009
 2. ^ יעל גאוני, ‏רשת תשקיע 400 אלף דולר בתוכנית הגמר של "המרוץ למיליון", באתר גלובס, 31 במאי 2009
 3. ^ יוני פרת, ‏"המירוץ למיליון" פותח חזית מול "הישרדות", באתר ‏mako‏‏, ‏1 במרץ 2009‏
 4. ^ לי-אור אברבך, אולי הפעם, מוסף "עסקים", מעריב, 30 בינואר 2009
 5. ^ ערן בר-און, צ'יקי צ'יקי צ'ק אין, באתר ynet, 31 במאי 2009
 6. ^ דוד אברהם‏, רייטינג יומי: סוף המירוץ, באתר וואלה! NEWS‏, 12 בפברואר 2012
 7. ^ אמיר טייג, רשת שוקלת גרסת VIP של סדרת "המירוץ למיליון", באתר כלכליסט, 9 במאי 2009
 8. ^ יוני פרת, ‏מסתמן: המירוץ למיליון VIP, באתר ‏mako‏‏, ‏21 בספטמבר 2009‏
 9. ^ לי-אור אברבך, ‏רשת ביטלה את העונה השנייה של "המירוץ למיליון": "אין צידוק כלכלי", באתר גלובס, 20 בדצמבר 2009
 10. ^ לי-אור אברבך, ‏רשת מאשרת: תפיק עונה שנייה של "המירוץ למיליון", באתר גלובס, 20 בספטמבר 2010
 11. ^ ערן בר-און, רון שחר ינחה את "המירוץ למיליון", באתר ynet, 11 בפברואר 2011
 12. ^ יהושע בריינר‏, "המירוץ למיליון": "להחרים את התוכנית בגלל הזוג המעורב", באתר וואלה! NEWS‏, 1 בנובמבר 2011
 13. ^ מידע שנמסר בתוכנית "חדשות הבידור", בערוץ "HOT בידור ישראלי", 20 בינואר 2013. בתוכנית הוצגו תמונות בודדות מצילומי התוכנית במדריד.
 14. ^ קובי וטליה הם הזוכים בגמר המירוץ למיליון, באתר ערוץ עשר, 31 באוגוסט 2013 (במקור, מאתר "nana10")
 15. ^ בנקודת הסיום בריו דה ז'ניירו, לאחר שהודחו מהתחרות, הציע שימי ליסמין נישואין
 16. ^ 16.0 16.1 16.2 רן בוקר, המירוץ למיליון: "לא באנו בגלל הכסף", באתר ynet, 27 במרץ 2015
 17. ^ סרטונים נחשפו הזוכים של המירוץ למיליון, באתר ערוץ עשר, 27 ביולי 2016 (במקור, מאתר "nana10")
 18. ^ דניאל קמינסקי, החיים בריאלטי, באתר ynet, 26 בספטמבר 2016
 19. ^ מיה מנע‏, עושה לביתה: רשת מעבירה הפקות פנימה, המפיקים זועמים, והרשות תבדוק חריגה, באתר וואלה! NEWS‏, 1 בפברואר 2016
 20. ^ 20.0 20.1 עמית ורז הם הזוכים הגדולים ב"מירוץ למיליון", באתר nrg‏, 26 בספטמבר 2016
 21. ^ 21.0 21.1 סרטונים סמדר שילוני, "המירוץ למיליון": שלום, ותודה על הפיצוחים, באתר ynet, 14 בספטמבר 2016
 22. ^ 22.0 22.1 סרטונים סמדר שילוני, המירוץ למיליון: הדחה רגועה, באתר ynet, 7 בספטמבר 2016
 23. ^ ליהי עטר בכר‏, מור סילבר פרשה מהמירוץ למיליון בעקבות פציעה, באתר וואלה! NEWS‏, 7 ביוני 2017
 24. ^ אפרת מלטר, המירוץ למיליון: בדרך לפיצול עוצרים בתוכן שיווקי, באתר nrg‏, 22 באוקטובר 2017
 25. ^ סרטונים סמדר שילוני, "המירוץ למיליון": לא צריך לקרוא ביאליק בשביל להיגעל מג'וקים, באתר ynet, 26 בנובמבר 2017


הקודם:
2013 - אקס פקטור ישראל
פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה - תוכנית מציאות
2014 - המירוץ למיליון
הבא:
2015 - מאסטר שף