המכון למחקר רפואי ישראל-קנדה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

המכון למחקר רפואי ישראל-קנדהאנגלית: Institute for Medical Research, Israel-Canada) הוא מכון מחקר רפואי, המסונף לפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים.

המכון למחקר רפואי מציע בעיקר קורסים לתואר ראשון במדעים ביו-רפואיים מלבד זאת סטודנטים הלומדים יכולים לרכוש לימודי בסיס לקראת התוכניות הקדם-קליניות שילמדו בתואר ראשון בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית. נכון ל-2016 במכון לומדים כ-600 סטודנטים לתואר שני ודוקטורט. תוכניות הדוקטורט מציעות מגוון רחב של תחומי מחקר רבים במדעי הרפואה וזאת במסגרת שיתוף פעולה עם בית החולים הדסה.

המכון נתמך בחלקו על ידי ארגון הידידים הקנדים של האוניברסיטה העברית וממן את המלגות והמחקרים של המכון, בנוסף לכך הארגון מסייע בקידום שותפויות מחקר רפואיות בין קנדה לישראל.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המכון למחקר רפואי ישראל-קנדה הוקם ב-2008 וכבר עם הקמתו מנה חמש מחלקות: מחלקת אימונולוגיה וחקר הסרטן, מחלקת מיקרוביולוגיה וגנטיקה מולקולרית, מחלקת נוירוביולוגיה רפואית, מחלקת ביולוגיה התפתחותית וחקר הסרטן ומחלקת ביוכימיה וביולוגיה מולקולרית[1].

המייסד והיו"ר הראשון של המכן היה פרופסור איתן יפנוף, ב-2008 נבחר היו"ר השני של המכון, דוד ליכטשטיין. ב-2012 מונתה חיה לורברבאום-גלסקי לכהן כיו"ר המכון וזאת כיהנה בתפקיד עד 2020, מאז 2020 מכהן בתפקיד יו"ר המכון פרופ' רמי עקילאן.

חטיבות הוראה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המכון מעניק תואר ראשון במדעים ביו-רפואיים[2]. בנוסף לכך, המכון מלמד את בסיס המקצוע לקראת התוכניות הקדם-קליניות שילמדו בתואר ראשון בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית. בין התוכניות נמנות: רפואת שיניים, סיעוד, רפואה צבאית ועוד. נכון ל-2016 יותר מ-2800 סטודנטים נרשמו לתוכניות אלו.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ ​מחלקות המכון למחקר רפואי ישראל-קנדה, אתר המכון למחקר רפואי
  2. ^ "Teaching Division of Biomedical Sciences". Medicine.ekmd.huji.ac.il. 20 באפריל 2015. בדיקה אחרונה ב-17 ביוני 2016. 
Flag of Israel.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ישראל. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.