המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל הוא גוף ללימודים לתואר הנדסאי. התארים המוענקים בסיום הלימודים מוענקים מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע מה"ט, אגף בכיר להכשרה מקצועית ולפיתוח כוח אדם  - משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, בשיתוף הנדסאים באריאל. מזה מספר שנים, בוגרי המכללה מגיעים למקומות ראשונים בהישגי בחינות הגמר העיוניות והמעשיות כאחד. כיום היא אחת משלוש המכללות הגדולות הפועלות בישראל להכשרת הנדסאים.

המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל פועלת בקמפוס אוניברסיטת אריאל בשומרון ובפרויקטים ייעודיים ברחבי הארץ. בנוסף, מופעלת יחידה לימודי תעודה, עם גורמים פעילים בתעשייה ובמשק.

טקס הענקת דיפלומות

המכללה מכשירה את בוגריה בכ- 20 מסלולי לימוד, המרוכזים תחת שני אשכולות:

הנדסה ולטכנולוגיה - ללימודי הנדסה וטכנולוגיה.

עיצוב ומדיה - ללימודי עיצוב, תקשורת ואדריכלות.

בנוסף, מפעילה המכללה יחידה ללימודי תעודה, כדי להכשיר את הסטודנט להתמקצעות בתחומי העסקה לעתיד.

היסטוריה

המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל החלה את פעילותה בשנת 1989, בשם "בית הספר להנדסאים של אריאל". עם הקידמה והחשיפה לתחומי דעת נוספים, שונה שמה ל"המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל בשומרון", ובהמשך ל"המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל".


רקע ופעילות

הנדסאים באריאל

המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל שוכנת בקמפוס אקדמי להשכלה גבוהה שבו מתקיימים לימודים לתארים מתקדמים, ומשתמש להוראה במשאבים אקדמיים – מעבדות, מכשור, אולפני תקשורת, ספרייה ועוד. סגל המכללה מורכב מאנשי מקצוע בתחומם, לצד אנשי אקדמיה.

במכללה ניתן ללמוד במספר רב מסלולי לימוד לתואר הנדסאי - לימודי יום, מסלולים משולבים (לימודי ערב המותאמים לאוכלוסייה עובדת), וכן מסלול ייחודי - הנדסאי-אקדמאי - לצבירת נקודות אקדמיות במהלך לימודי ההנדסאים, או בהמשך להם.  

לרשות הסטודנטים במכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל מערך תמיכה וליווי זהה ללומדים לתואר אקדמי במקום - דקנט סטודנטים, וכן אגודת סטודנטים. כמו כן רשאים הסטודנטים להשתמש במתקני הספורט – חדר כושר הנמצא בשטח הקמפוס בסמיכות למעונות, וכן מועדון ספורט עירוני.

כחלק מן השאיפה למצוינות ולשיפור מתמיד, הוסמכה המכללה בתקן הבינלאומי ISO-9001:2008 המעיד גם על תודעת שירות גבוהה ללקוחותיו.

'יחידות אקדמיות ותחומי לימוד עיקריים'

להלן מסלולי הלימוד במכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל

הנדסה וטכנולוגיה:

·        הנדסת חשמל

·        הנדסת אלקטרוניקה

·        הנדסה אזרחית (בניין) –  התמחות בניהול בנייה או תכנון מבנים

·        הנדסת תעשייה וניהול

·        הנדסת ביוטכנולוגיה

·        טכנולוגיות מים

·        הנדסת תוכנה - התמחות תקשורת רשתות ואינטרנט או סייבר

·        הנדסת מכונות – התמחות מכטרוניקה או רכב

עיצוב ומדיה:

·        אדריכלות ועיצוב פנים

·        עיצוב מדיה חדשה

·        הנדסת קול - סאונד

·        עיצוב המוצר - עיצוב תעשייתי

היחידה ללימודי תעודה והשתלמויות מפעילה קורסים יישומיים המיועדים לסטודנטים פעילים ולבוגרים, כדי להעשירם בכלים, להתפתחות מקצועית. היחידה פתוחה גם לקהל הרחב - כארגון או באופן יחידני. למובילות מקצועית, חוברת המכללה לגורמי חוץ להעברת קורסים בנושאים מגוונים. למסיימים מוענקות תעודות  בחתימת המכללה, בשיתוף הגורם המקצועי.  

'הנדסאי-אקדמאי' – הלומדים לתואר הנדסאי, יכולים לשלב או להמשיך את לימודיהם לתואר ראשון באוניברסיטת אריאל בשומרון, במסלול מובנה, במגוון תחומים אקדמיים, או במסלול צבירה לתואר.

'מכינה טכנולוגית' – למעוניינים ללמוד לתואר הנדסאי אשר אינם עומדים בדרישות הסף המוגדרות על ידי מה"ט, קיימת האפשרות להשתלב בלימודי המכינה.