הממלכה המאוחדת (אפקוט)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מבנה בסגנון בית טיודור המזכיר את ארמון המפטון קורט.
קוטג' אנגלי טיפוסי

הממלכה המאוחדת הוא ביתן באזור "תצוגת העולם" של פארק השעשועים אפקוט באתר הנופש דיסניוורלד שבפלורידה, הבא להציג למבקר את תרבותה של הממלכה המאוחדת.

הביתן נפתח עם הקמת הפארק, ב-1 באוקטובר 1982.

ביתן הממלכה המאוחדת נבנה על מנת להציג מספר רב של סגנונות ארכיטקטוניים שונים. כל מבנה ומבנה מציג סגנון ארכיטקטוני שונה תוך יצירת קולז' ארכיטקטוני שלא ניתן למצוא כמוהו בממלכה המאוחדת עצמה. מרבית המבנים נבנו בסגנון כפרי, ובהתאם גינות הבתים כוללת צמחייה האופיינית לאזור הכפר באנגליה. אחד המבנים בנוי בסגנון טיודור המזכיר את ארמון המפטון קורט (בעיקר בשל הארובות המסולסלות האופייניות), ובהתאם נבנה בסמוך לו גן מבוך אופייני. אחד המבנים בנוי בסגנון עירוני, ובסמוך לו מצוי פארק האופייני לפארקים העירוניים של לונדון. מבין המבנים הבנויים בסגנון כפרי ניתן לראות רחוב ראשי של כפר (שורת קוטג'ים) וכן מבני קוטג' האופייניים לאזורי דרום אנגליה (ובייחוד לאזור הקוטסוולדס).

במבנים מספר חנויות המוכרות מוצרים המזוהים עם הממלכה המאוחדת (בעיקר מוצרי מזון - תה ומיני מאפים, וכן צעצועים ומוצרים המזוהים עם להקת הביטלס).

בביתן מופיעה הלהקה - "The British Invasion" המחקה את להקת הביטלס. כמו כן בביתן מסעדות המגישות מזון בריטי טיפוסי: פיש אנד צ'יפס, וסוגי בירה.

תמונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא הממלכה המאוחדת בוויקישיתוף