המסע לעמק החלומות 7: אבן האש הקרה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
המסע לעמק החלומות 7: אבן האש הקרה
The Land Before Time VII: The Stone of Cold Fire
כרזת הסרט ב-DVD
כרזת הסרט ב-DVD
מבוסס על המסע לעמק החלומות
בימוי צ'ארלס גרוסבנור
הופק בידי צ'ארלס גרוסבנור
תסריט לן אוהלי
מדבבים תומאס דקר
מייקל יורק
ג'ים קומינגס
ג'ון אינגל
מרים פלין
רוב פאולסן
Aria Curzon
ג'ף בנט
אנדי מקייפי
קנת' מארס עריכת הנתון בוויקינתונים
מוזיקה מייקל טברה
ג'יימס הורנר (שיר הנושא)
מדינה ארצות הבריתארצות הברית ארצות הברית
חברת הפקה Universal Cartoon Studios
חברה מפיצה MCA/Universal Home Video
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה, direct-to-video עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה ארצות הבריתארצות הברית 5 בדצמבר 2000
משך הקרנה כ-75 דקות
שפת הסרט אנגלית
סוגה הנפשה, הרפתקאות, מוזיקלי
סרט קודם המסע לעמק החלומות 6: הסוד שאסור לספר
סרט הבא המסע לעמק החלומות 8: הכפור הגדול
סרטים בסדרה המסע לעמק החלומות
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

המסע לעמק החלומות 7: אבן האש הקרהאנגלית: The Land Before Time VII: The Stone of Cold Fire) הוא סרט דרמת הרפתקאות מוזיקלית מונפשת אמריקאית שיצא ישירות לווידאו בשנת 2000 והסרט השביעי בסדרת "המסע לעמק החלומות", שהופק וביים צ'ארלס גרוסוונור. מככבים בו את קולותיהם של תומאס דקר, אנדי מקאפי, אריה קרזון, ג'ף בנט ורוב פולסן, ומציגים את צ'ארלס קימברו, פטי דויטש, ג'ים קאמינגס והשחקן הבריטי מייקל יורק. זהו הפרק הראשון שאין בו את הקריינות של ג'ון אינגל.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לילה אחד מאוחר, ליטלפוט רואה מטאור מוזר בצבע כחול נופל מהשמיים ומתרסק אל פסגת טריהורן, הר געש פעיל ברכס ההרים. כשליטלפוט מתארת את זה למחרת בבוקר, המבוגרים בעמק הגדול לא מתייחסים לזה כעניין רציני אם הם בכלל מאמינים בזה, למעט שני עולים חדשים, "פני הקשת בענן" המסתוריים, שהם דינוזאורים עם מקור בצבעי הקשת. פני הקשת מספרים להם על אפשרויות של פלאים מעבר למה שהם מכירים, ומציעים שהסלע עשוי להיות אבן של אש קרה, המסוגלת להחזיק בתכונות קסומות. אביה של סרה, לעומת זאת, עוצר את הפרצופים ואוסר עליהם או על מישהו אחר "למלא את ראשיהם של הילדים בשטויות". ליטלפוט מנסה לומר לאביה של סרה שהוא יודע היכן נמצא הסלע המעופף וכיצד הוא יכול למצוא אותו. אבל אביה של סרה מזהיר את ליטלפוט מפני המעבר המסתורי וכיצד זה אסור. סבא של ליטלפוט מסכים ואומר לליטלפוט שעד שהמטיילים הרחוקים יעזבו את העמק הגדול, מוטב שהם לא יעשו עוד מהומה על הסלע המעופף.

פטראנו, הדוד המנודה האבוד מזמן של פיטרי, ידידו של ליטלפוט, שומע את כל השיחה וקומם את הקשר למצוא את הסלע כדי להשתמש בכוחותיו כדי להשתלט על העמק. פטראנו שואל את פיטרי, שמעריץ אותו, את מיקומו של הסלע ולומד את מיקומו. חברתה של ליטלפוט, דאקי, שומעת את התוכנית של פטראנו, אבל לפני שהיא יכולה להזהיר את האחרים, פטראנו ומקורביו, רינקוס, רמפוריניקוס, וסיירה, צירדקטילוס, לוכדים אותה ויוצאים למצוא את האבן. לאחר שגילו את חטיפתו של דאקי, המבוגרים מספרים לצעירים כיצד פטראנו הוביל חלק מהעדר שלהם במהלך החיפוש אחר העמק, אך בטעות הביא את חסידיו לחבורת דיינוניכוס. פטראנו הצליח לעוף משם, אך האירוע הותיר אותו מצולק רגשית, והוא גורש מהעדר כעונש על שהוביל את חסידיו לסכנה. מכיוון שהמבוגרים מאטים להגיע להחלטה, ליטלפוט, פיטרי, סרה וספייק ממריאים בעצמם בחיפוש אחר דאקי.

בינתיים, דאקי בורחת מהפליירים ונופלת לתוך מערה בזמן שהיא בורחת. לאחר שהילדים מוצאים אותה, דאקי מנחמת את פיטרי, המום על מעשיו של דודו, בכך שהיא יכולה לדעת שפטראנו הוא הפחות מרושע מבין שלושת הפליירים, ושעדיין יש לו פוטנציאל לעשות טוב. רינקוס וסיירה פתאום לוכדים מחדש את דאקי ורודפים אחרי הילדים בניגוד לפקודותיו של פטראנו, אך הילדים מצליחים להערים על שני הפליירים המרושעים. כשהפליירים עפים משם, פיטרי אומר להם לא ללכת ומגיעה סופת רעמים. הם רואים קצת תאורה ושומעים רעמים. מאוחר יותר כשסופת הרעמים מגיעה ויש רוח, רעמים וברקים, הדינוזאורים הבוגרים נפגשים וסבא ארוך-צוואר אומר לאמא של פיטרי למצוא מעופף אחר שיעזור לה ולמהר. לאחר מכן, מאוחר יותר במהלך סופת הרעם כאשר יורד גשם, סיירה מציגה רגשות מרדניים כלפי פטראנו, אך רינקוס משכנע אותו לעצור לבגוד בפטראנו עד שימצאו את האבן. פטראנו שר שיר על כמה הוא יצור חשוב מאוד.

הילדים רודפים אחרי המעופפים, בתקווה להגיע לאבן לפניהם. הם מגיעים לתוך המערה והם ישנים במערה וסופת הרעמים נמשכה עד הבוקר. הילדים מתעוררים בבוקר כשסופת הרעמים נגמרת. בסיוע פני הקשת, שמופיעים לפתע ומציעים את הידע שלהם על הרי געש, הם מצליחים להגיע לפסגת טריהורן לפני המעופפים. עם זאת, שתי הקבוצות מגלות שהאבן היא רק מטאוריט רגיל. בקינה על ההבנה הזו, פטראנו מסביר שהוא התכוון ליצור גן עדן בכוחה של האבן, מבלי להבין שגן העדן הזה כבר קיים בדמות העמק הגדול. רינקוס וסיירה לא מוכנים להאמין שהאבן אינה קסומה, בוגדים בפטראנו. עם זאת, כשהם מנסים לגרום לאבן לתת להם כוח, הר הגעש מתחיל להתפרץ עם לבה, ברקים ורעמים, ופטראנו רואה את דאקי נאחזת בצוק וכאשר ברק מכה בקרבת מקום ודאקי נופלת, פטראנו מציל את דאקי ממוות בטוח .

אמו של פיטרי מגיעה עם קווצאלקואטלוס (שהוא מעופף ענק) כדי לפנות את הילדים, משאירה את רינקוס וסיירה להיתפס בפיצוץ המטאוריט (אותו הם ניסו לנגח) והם נוחתים בחזרה באתר שבו חנו קודם לכן (שרוף למדי, שר, וחבול). לפטראנו מודים על שהציל את חייו של דאקי. בחזרה לעמק הגדול, המבוגרים מקיימים פגישה ומחליטים על גורלו של פטראנו. להצלת הילדים (בדברי סבא של ליטלפוט), גלותו של פטראנו מהעמק תצומצם עד שיחלפו חמישה זמנים קרים (חמישה חורפים/שנים). פיטרי חותך פנימה ומנסה להתחנן נגד העונש, מתחנן למבוגרים לתת לפטראנו לחיות בעמק לנצח. עם זאת, אמו של פיטרי אומרת לפיטרי שלמרות שפטראנו אולי מצטער, זה לא משנה את מה שהוא עשה (מחק את מעשיו) ועדיין יש להטיל עליו אחריות. פטראנו, מסכים עם הגירוש, אומר לפיטרי שכולם (כולל הוא עצמו) צריכים לקחת אחריות על מעשיהם ומבטיח לפיטרי שהוא צריך להיות בסדר. כשהוא מקבל את התוצאה, פיטרי נפרד מפטראנו בבכי, מהאחרון אומר שהוא יתגעגע לפיטרי לפני שאביו של סרה יכריח את פטראנו להתרחק (מתחנן שימשיך הלאה). זה גורם לו להעיר לאחרון שיש דברים שהוא לא יפספס כלל.

באותו לילה, ליטלפוט מוצא את פני הקשת ושואל אותם אם המטאוריט באמת היה אבן של אש קרה. הם מודים שאמנם זה לא היה, אבל המאמץ שלו לחפש אותו היה מה שבאמת חשוב, וחוזרים על כך שיש הרבה אלמונים להתגלות "מעבר למעבר המסתורי". אז דעתו של ליטלפוט מוסחת לרגע, וכאשר הוא מסתובב, הוא מגלה שפני הקשת נעלמו בעמוד של אור, נרמז להיות קרן גרירה, מה שמצביע על כך שפני הקשת הם חייזרים. כשחבריו מוצאים אותו, ליטלפוט מלא השראה משקף שיש הרבה אלמונים וכי אלמונים כאלה הופכים את החיים לנפלאים.

מדבבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • תומאס דקר בתור ליטלפוט
 • אנדי מקאפי בתור סרה
 • אריה קרזון בתור דאקי
 • ג'ף בנט בתור פיטרי / דובר דינוזאור
 • מייקל יורק בתור פטראנו
 • רוב פולסן בתור רינקוס / ספייק
 • ג'ים קאמינגס בתור סיירה
 • קנת מארס בתור סבא ארוך-צוואר /מספר
 • מרים פלין בתור סבתא ארוכת-צוואר
 • ג'ון אינגל בתור אביה של סרה
 • טרס מקניל בתור אמא של דאקי / אמא של פיטרי
 • צ'ארלס קימברו ופאטי דויטש בתור פני הקשת

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפקת הסרט הסתיימה עד יוני 2000. [1] זהו הסרט הראשון בסדרה שמשתמש בדיו ובצבע דיגיטליים במקום באנימציית מסורתית שהייתה בשימוש ב-6 הסרטים הראשונים.

שירים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שירי הסרט נכתבו על ידי מישל בראורמן ואמנדה מקברום.

 • מעבר אל המעבר המסתורי - מבצעים: ליטלפוט (תומאס דקר), סרה (אנדי מקאפי), פני הקשת (בי. ג'יי וורד וצ'ארלס קימברו)
 • טוב מבפנים - מבצעים: ליטלפוט (תומאס דקר), סרה (אנדי מקאפי), דאקי (אריה קרזון) ופיטרי (ג'ף בנט)
 • יצור מאוד חשוב - מבצעים: פטראנו (מייקל יורק), רינקוס (רוב פולסן) וסיירה (ג'ים קאמינגס)
 • מעבר אל המעבר המסתורי (חזרה) - מבצעים: פני הקשת (בי. ג'יי וורד וצ'ארלס קימברו)

כמו כן שיר הנושא של הסרט המקורי המסע לעמק החלומות "If We Hold on Together" נשמע בסרט.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Hettrick, Scott (23 ביוני 2000). "Video bows mint coin". Variety. נבדק ב-4 בדצמבר 2016. {{cite web}}: (עזרה)