המפץ הגדול - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
השחקנים הראשיים בסדרה בכנס קומיק-קון ב-2008 משמאל: ג'וני גאלקי, ג'ים פרסונס, קיילי קווקו וסיימון הלברג.

המפץ הגדול היא קומדיית מצבים אמריקאית של CBS שנהגתה והופקה על ידי צ'אק לורי וביל פארדי. הסדרה שודרה לראשונה ב-CBS ב-24 בספטמבר 2007 והיא עוסקת בשני גאונים צעירים, אחד מהם פיזיקאי תאורטי והשני פיזיקאי ניסיוני, שעובדים במכון הטכנולוגי של קליפורניה וגרים בדירה מול מלצרית עם שאיפות להצליח בעסקי השעשועים כשחקנית. התכונות החנוניות והאינטליגנציה הגבוהה שיש להם מוצגים בסדרה בניגוד לכישורים החברתיים שאין להם.

הדמויות הראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים אלו היו בסדרה מאז התחלתה. למעט מקרים שהם היו פצועים, הדמויות שלהם הופיעו בכל הפרקים.

לנרד הופסטטר[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – לאונרד הופסטטר
ג'וני גאלקי (משמאל) וג'ים פרסונס המגלמים בסדרה את לנרד ליקי הופסטטר ושלדון לי קופר

ד"ר לנרד ליקי הופסטטר (ג'וני גאלקי) הוא פיזיקאי ניסיוני עם מנת משכל של 173. הוא במקורו מניו ג'רזי וקיבל את הדוקטורט שלו כשהיה בן 24. הוא חולק דירה עם עמיתו וחברו שלדון קופר. אחד מקווי העלילה המשעשעים בסדרה, שקיים עוד מפרק הפיילוט, הם היחסים בינו לבין פני. המתח המיני הבלתי פתור בינו לבין פני הוא מקור מרכזי לדרמה בסדרה. לנרד ופני היו חברים במהלך רוב העונה השלישית והעונה השישית. לנרד היו יחסים רומנטיים, מלבד פני, עם עמיתתו לעבודה ד"ר לזלי וינקל, הרופאה ד"ר סטפני ברנט, צרפתיה בעלת דוקטורט בספרות ששמה לא ידוע והמרגלת הצפון קוריאנית ג'ויס קים. לאחר הפרידה שלו מפני, לנרד החל מערכת יחסים עם פרייה קוטרפאלי, אחותו של ראג'. נרמז בסדרה שהיה להם מפגש מיני קצר לפני תחילת הסדרה בהזדמנות שבה ביקרה פרייה את ראג'. חוץ ממנו, יש עוד שלושה בעלי דוקטורט במשפחתו: אמו, ד"ר בוורלי הופסטטר, אביו ואחותו ששמה לא ידוע. יש ללנרד גם אח שהוא פרופסור למשפטים באוניברסיטת הרווארד. בעונה החמישית, לאחר הפרידה מפריה קוטראפלי, חזר לאונדר לפני. בסוף העונה השביעית לנרד מתארס עם פני.

שלדון קופר[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – שלדון קופר

ד"ר שלדון לי קופר (ג'ים פרסונס) הוא פיזיקאי תאורטי בעל דוקטורט במדעים ומנת משכל של 187. הוא במקור ממזרח טקסס. הוא היה ילד פלא, החל ללמוד בקולג' בגיל 11 וקיבל את הדוקטורט שלו בגיל 16. הוא זהיר יתר על המידה. שלדון מציג הקפדה על שגרה עד כדי הפגנת הפרעה אובססיבית כפייתית, כמו למשל הצורך הכפייתי שלו לדפוק שלוש פעמים על הדלת, לומר את שמו של האיש (/אנשים) שאותו הוא מחפש אחרי שלוש דפיקות והשלמתה של השגרה אפילו אם האיש פתח את הדלת לפני שהוא סיים את הדפיקות. הוא מראה חוסר הבנה של אירוניה וסרקזם וחש עליונות אינטלקטואלית על כולם. בניגוד למשפחתו של לנרד, שלדון נראה ייחודי בין בני משפחתו: אביו, ג'ורג', שמת לפני התחלת הסדרה, תואר כטקסני סטריאוטיפי שאהב כדורגל אמריקאי, ירי בצלחות חרס, ושתייה חריפה, אמו, מרי, היא נוצרית אוונגליסטית אדוקה, שאינה חכמה בכלל ביחס לחכמתו של שלדון (אם כי היא מציגה הרבה מאוד שכל ישר). אחותו התאומה, מיסי, וגם אחיו ג'ורג' הבן, תוארו על ידי מרי, אמו, בתור "טיפשים כמו מרק". בכל פעם שהוא מספר בדיחה או עושה מתיחה הוא, בדרך כלל, מדגיש את זה עם המילה "באזינגה!" (Bazinga). בסוף העונה ה11 מתחתן עם איימי פארה פאולר.

פני[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – פני (המפץ הגדול)
קיילי קווקו המגלמת בסדרה את פני

פני (שם המשפחה טרם התגלה) (קיילי קווקו), היא שחקנית כושלת אשר מתגוררת בשכנות לשלדון ולנרד. במקור היא מאומהה, נברסקה, ועובדת כמלצרית לפרנסתה במסעדת הצ'יזקייק פקטורי. בהמשך הסדרה היא זונחת את חלומה להיות שחקנית, ומתקבלת לעבודה כמוכרת תרופות בחברה גדולה. במהלך הסדרה היו לה כמה וכמה דייטים עם אנשים שונים, ביניהם קורט, סטיוארט וזאק. לנרד ערג לפני בעונה הראשונה והם יצאו לדייט אחד בתחילת העונה השנייה שהוביל לאי נוחות מסוימת. הם התחילו לצאת שוב והיו זוג במשך רוב העונה השלישית אך לבסוף נפרדו. הפרידה הגיעה לאחר שלנרד אמר לפני שהוא אוהב אותה, אך היא לא הייתה מוכנה להגיד לו את אותו הדבר, מכיוון שרגשותיה לא היו זהים לשלו. מאוחר יותר במהלך הסדרה היא התחרטה על החלטתה פעמים רבות. פני הושפעה במידה מסוימת על ידי החבר'ה, כולל אובססיה למשחקי אינטרנט, התייחסויות בדבריה למסע בין כוכבים, והבנה שהיא חייבת לצאת עם גברים יותר אינטליגנטים. היא כעסה לעיתים קרובות על אישיותו החנונית והמנותקת- חברתית של שלדון, אבל הם הראו אחד לשני במספר הזדמנויות שהם חברים טובים. בעונה החמישית פני חוזרת ללנרד, ובסוף העונה השביעית השניים מתארסים.

האוורד וולוויץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הווארד וולוויץ

הווארד יואל וולוויץ (סיימון הלברג) הוא מהנדס במחלקה של מכון הטכנולוגי של קליפורניה להנדסה. לעיתים קרובות הוא נמצא בדירה של לנרד ושל שלדון. שלא כמו שלדון, לנרד וראג', להווארד אין דוקטורט. הוא מגן על זה בהצביעו על כך שיש לו תואר שני בהנדסה מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס והוא מעצב רכיבים ומכשירים לחלל. הווארד חי עם אמו השתלטנית, המתייחסת אליו כמו ילד. אף על פי שלפעמים הוא מביע רוגז על טיפול זה, לרוב נראה שהוא מעדיף את זה. הווארד משתגע מתכונות מסוימות של אמו ומשתף את החבורה בשגרה שלו איתה. אביו עזב אותם כשהוא היה 11, והסיבה לכך אינה ידועה. הווארד הוא רודף נשים ומנסה משפטי פתיחה בכל פעם שאשה נוכחת, דבר שלעיתים קרובות מתפרש כבלתי הולם. הוא יהודי, אם כי אינו אדוק באמונתו ובקיום מצוות. הווארד יצא לזמן קצר עם ברנדט רוסטנקובסקי בעונה השלישית. לאחר קשיים מסוימים, הם חזרו להיות ביחד בעונה הרביעית והתארסו במהלכה. בסוף העונה החמישית הווארד מתאמן בנאס"א כאסטרונאוט וטס לתחנת החלל הבינלאומית. הווארד וברנדט התחתנו לפני שהוא טס לחלל, ולבסוף עברו לגור ביחד. אמו מתה בעונה השמינית. נולדו לו שני ילדים: האלי ומייקל, על שם אביה של ברנדט.

ראג'ש קוטרפאלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – ראג'ש קוטרפאלי
קונאל נייאר המגלם בסדרה את ראג'ש קוטרפאלי

ד"ר ראג'ש ראמאיין קוטרפאלי (קונאל נייאר) הוא החבר הטוב ביותר של הווארד וולוויץ, ועוד גאון בחבורה (שמו מתקצר, לרוב, לראג'). הוא במקור מניו דלהי, הודו. הוא עובד במחלקה לפיזיקה במכון הטכנולוגי של קליפורניה, ההתמחות שלו שם היא באסטרופיזיקה. כמו חבריו, הוא בעל אובססיה למדע בדיוני וספרי קומיקס בכלל. הוא בדרך כלל שואל שאלות משונות על החיים בספרי מדע בדיוני שונים כאשר רביעיית החנונים אוכלים או בדירה של שלדון ולנרד. ראג' ביישן מאוד בסביבת נשים ובעונות הראשונות לא היה מסוגל לדבר איתן, אלא אם שתה משקה אלכוהולי. כאשר פני או ברנדט היו לידו, ראג' בדרך כלל לחש את מה שרצה לומר להווארד או ללנרד, שהיה חוזר או מגיב למה שראג' אמר בקול רם. ראג' בא ממשפחה עשירה מאוד בהודו, ולעיתים קרובות מתקשר עם הוריו, ד"ר וגברת קוטרפאלי, באמצעות מצלמת רשת. במהלך הסדרה הוריו התגרשו.

שחקנים אלו התחילו בתור דמויות חוזרות, וקודמו מאוחר יותר לתפקיד ראשי. הדמויות שלהם לא הופיעו בכל הפרקים, והשחקנים קיבלו קרדיט רק בפרקים שהופיעו בהם.

ברנדט מריאן רוסטנקובסקי-וולוויץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

ד"ר ברנדט מאריאן רוסטנקובסקי (מליסה ראוש) עבדה בתחילה כמלצרית יחד עם פני במסעדת הצ'יזקייק פקטורי כדי לממן את לימודיה, ולאחר שקיבלה את הדוקטורט שלה במיקרוביולוגיה, עברה לעבוד בחברת תרופות גדולה. בדיחה חוזרת בסדרה היא התייחסות לטיפולה של ברנדט בדגימות ביולוגיות זיהומיות לפני הכנת/אכילת מזון, או מגע גופני עם אנשים. הווארד מבקש מפני שתשדך לו את אחת מחברותיה, והיא מחליטה לשדך לו את ברנדט. בהתחלה הם לא מסתדרים משום שנראה כי אין להם דבר במשותף, אך מאוחר יותר הם מגלים שלשניהם יש אמהות שתלטניות ומתחילים להתחבר. בתחילת הקשר ביניהם מטיל הווארד ספק ברגשותיו לברנדט, משום שציפה למשהו טוב יותר, לדבריו, אך לבסוף הוא מבין שברנדט מייצגת הזדמנות לפתח מערכת יחסים אמיתית שתשרוד, ולכן, באופן אימפולסיבי, הוא מציע לה נישואין. אף על פי שברנדט דוחה את הצעתו הם נשארים ביחד לפרק זמן מסוים, אשר בסופו הם נפרדים משום שברנדט תופסת את הווארד באמצע סייבר סקס עם "הטרולית גלסינדה", במשחק המחשב World of warcraft. (מאוחר יותר התברר שהטרולית הייתה שרת מהאוניברסיטה). בהמשך השניים דנים בבעיותיהם, חוזרים להיות ביחד, ולבסוף מתחתנים. לאחר שהיא והווארד מתחתנים השם שלה משתנה לד״ר ברנדט מאריאן רוסטנקובסקי-וולוויץ.

איימי פארה פאולר[עריכת קוד מקור | עריכה]

השחקנית מים ביאליק המגלמת את דמותה של איימי פארה פאולר.

ד"ר איימי פארה פאולר (מים ביאליק) היא דוקטור לנוירוביולוגיה (גם בחייה האמיתיים של ביאליק יש לה דוקטורט בנוירוביולוגיה). בתחילה מצטרפת איימי לחבורה על תקן "החברה האפלטונית" של שלדון, ובהמשך הופכת לבת זוגו. הווארד וראג' פותחים לשלדון כרטיס באתר היכרויות ללא ידיעתו, (על ידי מילוי תשובות שהוא היה נותן אילו היה פותח את החשבון בעצמו), ומגלים שהאתר התאים לו את איימי. הם מצליחים לשכנע את שלדון לפגוש אותה, וכשהשניים נפגשים הם מגלים שיש להם תכונות דומות רבות, והתאמה אינטלקטואלית גדולה. פעמים רבות איימי מתוארת כ"מקבילה הנשית של שלדון". בהמשך איימי הופכת, כמו ששלדון מנסח זאת- לבחורה שהיא ידידה שלו, אבל לא "חברה" שלו, אך לאחר זמן קצר הם מסיימים את הידידות ביניהם משום שנקלעו לוויכוח לגבי מהו תחום המחקר הטוב יותר- פיזיקה תאורטית, או נוירוביולוגיה. לאחר פרידתם מתחיל שלדון לפתח התנהגויות מוזרות כתוצאה מגעגועיו לאיימי, (אף על פי שאינו מודה בכך) אך לאחר התערבותה של אמו של שלדון, שגורמת לו (בצורה ערמומית) להסכים עם איימי, הם משלימים. מלבד היותה מיודדת עם שלדון, מתחברת איימי גם לפני וברנדט. בהתחלה היא מכניסה את עצמה בכוח לחייהן, ובמיוחד לחייה של פני, (אשר אותה היא מגדירה כחברה הטובה ביותר שלה) אך בהמשך הופכות השלוש לחברות טובות. איימי אינה מסתפקת ביחסים אפלטוניים עם שלדון, וחושקת גם ביחסים אינטימיים איתו אותם הם מקיימים פעם בשנה ביום הולדתה. מאוחר יותר היא גורמת לשלדון להגדיר אותה כבת זוגו. בהמשך הם עוברים לגור יחד. בסוף העונה העשירית שלדון מציע נישואין לאיימי ובתחילת העונה האחת עשרה היא מסכימה. בסוף אותה עונה הם מתחתנים. אימה של איימי מוצגת לרוב כשתלטנית, במיוחד בסצנות בהן היא נמצאת יחד עם בעלה.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

השחקן ויל ויטון מגלם בסדרה גרסה אנטגוניסטית של עצמו

דמויות אלו הופיעו בכמה פרקים. הרשימה היא מיון לפי סדר כרונולוגי של ההופעה, בהתחשב בהופעה הראשונה שלהם בסדרה.

 • ד"ר לזלי וינקל (שרה גילברט) (הופיעה בשמונה פרקים בסך הכל, בארבעה מתוכם כאחת מהשחקנים הראשיים) היא פיזיקאית אופטית שעובדת באותה מעבדה שבה לנרד עובד. סגנון הופעתה דומה לשל לנרד- מרכיבה משקפיים במסגרת שחורה, לובשת חולצות מודפסות ומיזעים, ונועלת סניקרס. היא אחת מאויבותיו של שלדון, בשל התאוריות המדעיות הסותרות שלהם. אף על פי ששניהם רואים אחד את השני כנחות מבחינה אינטלקטואלית, לזלי הרבה יותר שנונה מאשר שלדון, וקוראת לו בקביעות "טמבל" ("dumbass"). בוויכוחים בין שלדון לבינה יש לה תמיד תשובה שנונה למה ששלדון אומר (הפעם היחידה שהיא הופתעה הייתה כשרמונה נוביצקי הייתה ליד שלדון וענתה לה במקומו). לזלי הייתה "יזיזה" של לנרד לזמן קצר ולאחר מכן הייתה "יזיזה" של הווארד לזמן קצר. לזלי חזרה להופעה חד פעמית לאחר זמן רב כאשר הופיעה במסיבת יום ההולדת של שלדון.
 • קורט (בריאן פטריק ווייד): בריון גבוה, שרירי ומאיים. קורט הוא החבר לשעבר של פני בתחילת הסדרה. בפרק הפיילוט לנרד ושלדון הלכו לדירה שלו וניסה לקחת את הטלוויזיה של פני ממנו. הם לא הצליחו במטרתם וחזרו הביתה בלי המכנסיים שלהם כיוון שקורט לקח להם אותם. אף על פי שפני עזבה אותו כי הוא בגד בה, הוא עדיין הוזמן למסיבת ליל כל הקדושים שלה. כאשר פני נקלעה לקשיים כספיים, ניסו לנרד והחבר'ה לשכנע את קורט להחזיר לפני בחזרה את הכספים שהלווה ממנה;. קורט בהתחלה סירב והתעלל בלנרד, אך המטרה בסופו של דבר הושגה: קורט החזיר לפני את הכסף שלה. היו לכך גם תוצאות שליליות (מבחינתו של לנרד): כיוון שקורט החזיר את הכסף לפני, פני חשבה שהוא השתנה ויצאה לדייט איתו.
 • ד"ר אריק גייבלהאוזר (מארק הרליק): ד"ר גייבלהאוזר הוא הבוס של הקבוצה באוניברסיטה וראש מחלקת הפיזיקה. בהופעה הראשונה שלו, הוא פיטר את שלדון אחרי ששלדון העליב את האינטליגנציה ואת המחקרים שלו. בסופו של דבר, שלדון הועסק מחדש כי לגייבלהאוזר היה עניין רומנטי במרי קופר, אמא של שלדון. גייבלהאוזר מתייחס לשלדון, לנרד וראג' כדוקטורים, אבל להווארד הוא פונה בתואר "אדוני" בלבד ללא תואר כבוד, משום שלהווארד אין דוקטורט (אך הוא בעל תואר שני). ד"ר גייבלהאוזר היה גם אחראי על הבאת הילד גאון, דניס קים, לאוניברסיטה ועל הנחיית חידון הפיזיקה באוניברסיטה.
 • מרי קופר (לורי מטקאלף): מרי היא אמא של שלדון. היא נוצרייה אדוקה המתגוררת בטקסס. מלבד שלדון יש לה עוד שני ילדים: אחותו התאומה של שלדון, מיסי והאח הבכור, ג'ורג' הבן. בפרק "The Cruciferous Vegetable Amplification" התגלה שג'ורג' הבן מבוגר בשלוש שנים משלדון ומיסי. מרי הופיעה בפרק הרביעי בעונה הראשונה, פרק הבכורה בעונה השלישית, הפרק השלישי בעונה הרביעית, ובפרק השישי בעונה החמישית. מרי עצמה לא אינטלקטואלית בצורה יוצאת דופן, אבל יש לה שכל ישר בשונה משלדון. היא כנראה אמא טובה מאוד, והיא היחידה שהצליחה מאז ומעולם לשלוט בשלדון. לנרד תיאר את מרי כ"קריפטונייט" של שלדון. כאשר פני ושלדון היו במריבה רצינית, פני ביקשה את עזרתה של מרי, שהתקשרה לאחר הבקשה לשלדון ונזפה בו על מעשיו. לעיתים קרובות היא אומרת אמירות שאינן תקינות פוליטית, כגון בהתייחסותה לאותיות סיניות כ"מכתבי קונג פו", כאשר לנרד לוקח אותה למסעדת סושי. במקרה אחר, כאשר היא רואה את ראג' שיכור היא אומרת "חשבתי שלאינדיאנים שלנו יש בעיית שתייה" (באנגלית המילה "Indian" מציינת הן אינדיאנים והן הודים).
 • גברת דבי וולוויץ (קולה של קרול אן סוזי): האם היהודייה השתלטנית של הווארד. היא מעולם לא נראתה על המסך אך קולה נשמע כאשר הוא בבית שלהם או כשהוא מדבר איתה בטלפון. כשהיא מדברת להווארד היא תמיד צועקת לו מחדר אחר, וכתוצאה מכך נוצרות שיחות מביכות כאשר הווארד צועק בחזרה אליה. גברת וולוויץ אדישה לכך שהווארד עובד כמהנדס, ועדיין מדברת אליו כאילו הוא ילד. היא לעיתים קרובות מתייחסת ללנרד, שלדון וראג' כמו "החברים הקטנים" של הווארד כאשר היא צועקת לו (לדוגמה "עשיתי כמה עוגיות לך ולחברים הקטנים שלך!"). היא מאמללת את חייו של הווארד בבית והווארד בתגובה קורא לה "גברת זקנה מטורפת". עם זאת, בפרק אחד, הווארד ניסה לעזוב את הבית וחשב שאמו תנסה להכריח אותו להישאר, אך כאשר בפועל היא דחקה בו לצאת והוא נשאר. כאשר הווארד גילה לה שהוא הציע נישואים לברנדט והיא הסכימה, גברת וולוויץ התמוטטה, מה שגרם להווארד להיבהל (ולשבור את זרועו כשהוא ניסה לפרוץ לחדר האמבטיה כדי לעזור לה). העיתוי הוביל את הווארד להאמין שהיא אולי לא אהבה את ברנדט (כשבדיעבד, ברנדט מצאה חן בעיניה למרות העליות והירידות ביניהן) ולקתה בהתקף לב מההלם של החדשות. בפועל, ההתעלפות הייתה במקרה עקב הרעלת מזון ולא הייתה קשורה לכך. כמו כן, בתקופת האירוסין של הווארד, ניתן להבין שגברת וולוויץ מפחדת לחיות לבדה (יכול להיות שבגלל נטישתו של אביו של הווארד) - מדי פעם שהיא מעלה את הנושא, היא מאבדת שליטה ומתחילה לבכות., במיוחד לאחר שהווארד מתחתן ועובר לגור עם ברנדט. כתוצאה מכך, במהלך עונה 7, הווארד דואג לכך שתהיה עזרה סיעודית לאימו במטרה שלא תהיה לבדה. בסופו של דבר, סטיוארט הוא זה שמסייע לה ואף מתחבר אליה בקלות ולפי בקשתה, הוא קורא לה בשמה הפרטי (מה שגורם לפרט זה להתגלות בסוף עונה 7) דבי. כתוצאה מכך, בזמן שחנותו עוברת שיפוצים לאחר השרפה שהתחוללה שם, סטיוארט עובר לגור עימה. במהלך עונה 8, דבי מתה במהלך ביקור אצל דודה גלאדיס, כשמותה מתואר כ״הלכה לישון ומאז לא התעוררה״[1]. ההחלטה להמית את דמותה הייתה בעקבות מותה של השחקנית קרול אן סוזי[2] ב-11 בנובמבר, כשאז צופים רבים העלו ספקולציות מה יקרה עם הדמות לאחר מותה.
 • ד"ר ו.מ. קוטרפאלי (בריאן ג'ורג') וגברת קוטרפאלי (אליס אמטר): ההורים של ראג' ופרייה בהודו. הם מתקשרים עם בנם באמצעות וידאו צ'אט וכל הזמן מנסים לארגן דייטים בשבילו. הם רוצים שבנם יתחתן עם אישה ממוצא הודי שתלד להם נכדים. גברת קוטרפאלי מודאגת במיוחד, כי אף על פי שראג' מבוגר מספיק כדי להתחתן, הדבר הקרוב ביותר שיש להם ככלה הוא "ילד יהודי" (הווארד). בפרקים רבים במהלך הסדרה ראג' מזכיר שהוא גדל בעוני, וחבריו מזכירים לו את ההפך בהצביעם על כך שד"ר קוטרפאלי הוא רופא נשים ונוהג בבנטלי (בתגובה לכך ראג' אומר ש"היא שכורה"). הקוטרפאלים נהנים משידורים חוזרים של סדרת דוגי האוזר, אשר ככל הנראה נחשבת לחדשה להודו. מלבד ראג', הם שומרים על קשר עם פרייה קוטרפאלי בכל פעם שהיא מחוץ להודו באמצעות וידאו צ'אט, כמו ראג'. הם כעסו על לנרד כשהתברר להם שהוא חבר של פרייה ללא ידיעתם.
 • ד"ר סטפני ברנט (שרה רו): רופאה כירורגית. סטפני נראתה לראשונה כדייט של הווארד, אבל מיד אחר כך היא הפכה לחברתו של לנרד. כאשר התוכנית של הווארד לתת לה לנהוג ברכב המאדים נכשלה, היא עזבה עם לנרד ושניהם נמשכו מיד זה לזה. שלדון החל להתערב במערכת היחסים החדשה של סטפני ולנרד במאמץ לגבש אותה, שכן בעיניו, סטפני הייתה בת הזוג "הנסבלת" שהיה ללנרד מאז ומתמיד. לאחר מספר שבועות של היכרויות, סטפני החלה רשמית לגור עם לנרד בדירה שלו ושל שלדון. עם זאת, לאחר היסוס רב, לנרד אמר לה לחזור לדירתה כי הוא לא חש בנוח עם הקצב של מערכת היחסים. אף על פי שהם לא נראו נפרדים בסדרה, הראיות מצביעות על כך שיחסיהם הסתיימו. ביל פארדי, אחד מיוצרי הסדרה, אישר זאת בראיון, בציינו:"סטפני הייתה ההזדמנות של לנרד ללמוד כי רק כיוון שמישהו אוהב אותך, זה לא אומר שאתה תאהב אותו בחזרה". סטפני עשתה את הסטאז' הרפואי שלה בבית החולים שבו שלדון נולד.
 • ד"ר בוורלי הופסטטר (כריסטין ברנסקי): אמו האנליטית יתר על המידה של לנרד. בוורלי היא נוירולוגית ופסיכיאטרית. בדפוסים הנוקשים שיש לה נכללים דיבור נוירוטי, חוסר הבנה של המוסכמות החברתיות, ותשומת לב יתרה על המידה לפרטים, ובכך היא המקבילה הנשית של שלדון. שניהם חולקים משיכה מוזרה ולא רומנטית זה לזה. בוורלי ציינה שאחיו של לנרד ואחותו מצליחים יותר בתחומם מאשר שהוא מצליח בתחומו. למרבה האירוניה שלדון קרוב לבוורלי יותר מאשר בנה הוא ולנרד קרוב יותר לאמו של שלדון מאשר לאמו הוא. בשנים 2009 ו-2010, כריסטין ברנסקי הייתה מועמדת לפרס אמי עבור השחקנית האורחת הטובה ביותר בסדרת קומדיה. בפרק הראשון בעונה החמישית היא מופיעה שוב, דרך שיחה ב-סקייפ.
 • בארי קריפקי (ג'ון רוס בואי): עמית לא חביב לעבודה של לנרד ושלדון שעובד בפיזיקת פלזמה. לקריפקי יש עיוות בדיבור שגורם לו לבטא את האותיות "R" ו"L" כמו "W" (בדומה לאלמר פאד מלוני טונס). בהופעה הראשונה שלו, הוא משסה את הרובוט שלו, "Krippler Kripke" (או, כפי שהוא קרא לו, "Kwipke Kwippwuh"), ברובוט של החבר'ה, מונטי, בקרב רובוטים לא רשמי. במקרה אחר, שלדון ניסה להתיידד עם קריפקי על מנת לקבל גישה למחשב רשת עם יכולת מחשוב סריגי על מנת לבצע מחקר, אבל ניסיון זה התברר כעקר, מכיוון שלקריפקי לא היה את השליטה על המחשב כמו ששלדון חשב. שלדון ניסה להתיידד עם קריפקי בפעם אחרת כאשר הוא הרגיש רצון להחליף את החברים שלו, אבל קריפקי הרבה יותר התחבר עם החברים האחרים בקבוצת החברים החדשה של שלדון מאשר עם שלדון.
 • סטיוארט בלום (קווין ססמן): סטיוארט הוא הבעלים של חנות הקומיקס שאליה הולכים החבר'ה לעיתים קרובות. כמוהם, הוא חנון, אבל יש לו כישרון בציור, הוא בוגר בית הספר של רוד איילנד לעיצוב ובעל מיומנויות חברתיות טובות משלהם. במהלך ההופעה הראשונה של סטיוארט, החבר'ה הביאו את פני יחד איתם לחנות, והוא הצליח להציע לה לצאת איתו לדייט. הדייט הלך בסדר עד שסטיוארט נגרר לדיון על ספרי קומיקס עם שלדון, ועזב את פני, שנרדמה בינתיים. בדייט השני עם פני, סטיוארט ביקש עצה מלנרד, אבל מכיוון שלנרד הרגיש מאוים הוא בסופו של דבר נתן לו עצה רעה. הדייט הלך בסדר, אבל כאשר פני הייתה ברגע רומנטי איתו היא בטעות קראה לו "לנרד", והשאירה אותו הרוס. סטיוארט היה השותף של ויל ויטון בטורניר משחק קלפים פנטזיה, שם הם ניצחו את הצמד שנוצר על ידי ראג' ושלדון. מכיוון שסטיוארט הוא מנהל של חנות קומיקס, יש לו ידע עצום על גיבורי קומיקס. באחד הפרקים, הוא רמז שהוא בצרה כספית מכיוון שחנות הקומיקס עכשיו היא גם ביתו. הוא הצהיר שהוא עובד 70 שעות בשבוע עם משכורת ממוצעת של 1.65 $ לשעה. משתמע מכך שהכנסתו השבועית כ-115 $. באופן כללי נראה כי סטיוארט אינו מרוצה מחייו [כאשר הבנות מבקשות עצה בנוגע לקומיקס הוא אומר- אל תפתחו חנות קומיקס]. סטיוארט גם לוקח הרבה תרופות נגד דיכאון ומצבו הבריאותי רעוע. בעונה השישית סטיוארט וראג' מתיידדים יותר בעקבות היעדרותו של הווארד.
 • ויל ויטון (מגלם גרסה אנטגוניסטית של עצמו): שלדון נכנס לטורניר משחק קלפי פנטזיה על מנת להתעמת עם ויל ויטון בגלל אירוע שהתרחש בשנת 1995, כאשר שלדון היה הרוס בגלל ויטון לא הופיע בכנס מעריצים אחרי ששלדון נסע במשך 10 שעות באוטובוס כדי להשתתף בכנס. במשחק האחרון, שלדון עומד להביס את היריב השנוא שלו, אבל ויטון אומר לשלדון שהסיבה שהחמיץ את הכנס היא כיוון שסבתא שלו מתה. אחרי ששלדון מפסיד בכוונה מתוך אהדה (לשלדון יש סבתא שאליה הוא קשור מאוד), ויטון מגלה שסבתא שלו לא מתה והוא שיקר רק לאפשר לו לנצח במשחק. ויל ויטון עושה את הופעתו השנייה כאשר הוא שובר את מערכת היחסים של לנרד ופני כדי לנצח בתחרות באולינג נגד הדמויות הראשיות. בפרק "The 21-Second Excitation", ויטון מופיע בהקרנה של שודדי התיבה האבודה, ומשתמש במעמד הסלבריטי שלו כדי לעקוף את התור הארוך. ויטון ופמלייתו למעשה מונעים משלדון והחבר'ה להיות בהקרנה כאשר המושב האחרון בקולנוע הולך לאדם האחרון שלפניהם בתור. בסופו של דבר, שלדון גונב את הסרט מהקולנוע ויטון מוביל אספסוף זועם של אוהדי אינדיאנה ג'ונס אחרי שלדון, הווארד, ראג' ולנרד. בפרק בעונה החמישית נראה שויטון באמת מצטער על מה שעשה בעבר, והוא נותן לשלדון דמות חתומה ממסע בין כוכבים כדרך להתנצל לשלדון. בגלל המחווה שלו מעמדו כ"אויב בן תמותה" משתנה על ידי שלדון והוא מקבל חיבוק משלדון. ויטון מופיע עוד מספר פעמים בסדרה באחד המקרים פני מתקבלת לתפקיד בסדרה שולית ובהמשך מתברר שויטון משחק לצידה לאחר מכן פני פוטרה ווויל שתמך בה פוטר גם הוא. פעם נוספת בה וויטון התארח בסדרה הייתה ביום הולדתו של שלדון.
 • זאק ג'ונסון (בריאן תומאס סמית'): רפה שכל שיצא עם פני לאחר הפרידה השנייה שלה מלנרד. לנרד מזמין את פני ואותו לגג כדי לצפות בניסוי שלהם, כשהם יורים קרני לייזר על הירח. לזאק אין מושג מה קורה, והוא חושש שהם יפוצצו את הירח אם יעשו את הניסוי. מאוחר יותר, הוא ופני יוצאים לדייט, אבל היא כל כך נגעלת מכך שהוא טיפש שהיא מבלה את הלילה עם לנרד, ואומרת שלנרד הרס את יכולתה לצאת עם גברים טיפשים. בפרק מאוחר יותר, הוא נכנס למסעדה שבה נמצאות פני, ברנדט ואיימי, ואיימי חשה משיכה אליו, אך מתגברת על המשיכה. שלא כמו חברים אחרים של פני, הוא רואה את לנרד, הווארד, שלדון וראג' כמגניבים ועושה מאמץ אמיתי להכיר אותם ומחשיב אותם לחבריו. אחרי שהוא מלווה אותם לחנות הקומיקס (הוא וראג' חולקים חיבה הדדית לארצ'י קומיקס), הוא הולך איתם למסיבת תחפושות בראש השנה האזרחית החדשה, ומתחפש לסופרמן. הוא עובד כמעצב תפריטים במסעדות ומועסק בחברה של אביו. ז'אק התיידד עם בארי קריפקי וסטיוארט, כאשר שלדון אירח את שלושתם. באחד הריבים בין פני ללנרד הסתבר שז'אק נישא לפני בחתונה שפני החשיבה לחתונה מזויפת, שהתרחשה כשהשניים השתכרו. לכן לנרד הפציר בה להתגרש מזא'ק, דבר שבסופו של דבר מתרחש על אף שתחילה זא'ק התנגד אולם כאשר פני טענה שהיא חולה הסכים.
 • פרייה קוטרפאלי (אארטי מאן): אחותו של ראג' ועורכת דין שסיימה כאחת מהמצטיינות בכיתה שלה בקיימברידג'. היא הופיעה לראשונה בעונה הרביעית, ונרמז שהיא ולנרד היו ביחסים חמש שנים קודם לכן (ללא אישור של ההורים שלה או של ראג') כשהייתה בעיר. לנרד הציע גם לעבור לניו דלהי כדי להיות איתה. הוא מנסה לשמור על מערכת היחסים שלהם בסוד מפני החבר'ה, אבל שלדון מגלה את פרייה בדירתם. לנרד בסופו של דבר מגלה לשאר החבר'ה שהוא בילה את הלילה עם פרייה, מכיוון שהוא אינו מסוגל לשאת בנטל של שמירת הסוד. פרייה חוזרת ללוס אנג'לס והיא ולנרד מחליטים לנסות לקיים מערכת יחסים אמיתית, למרות מחאותיו של ראג'. פרייה במהרה מתחילה לקנא בפני, ודורשת מלנרד שיבקש ממנה להפסיק לבלות איתו. הסכם השותפים של שלדון עם לנרד (המיטיב עם שלדון) מתבטל על ידיה באמצעות הפעלת הרקע המשפטי שלה כדי למצוא את הפרצות בהסכם ולנצל אותם לטובת לנרד. בתגובה שלדון מכין טיוטה של הסכם חדש וגורם ללנרד לחתום עליו או שהוא יספר על הקשר בין לנרד לפרייה להוריה. בפרק הסיום של העונה הרביעית, לנרד מגלה שהיא עוברת בחזרה להודו ולא סיפרה לו, דבר שלנרד מפרש כסוף היחסים שלהם וגורם לו לחשוף את מערכת היחסים הסודית שלהם להוריה. אף על פי שהם מופרדים מאז שפרייה עזבה אחורה חודש מוקדם מהצפוי, הם בכל זאת שומרים על קשר באמצעות מצלמת רשת. לאחר שלנרד מספר לפרייה על משיכתו לחובבת קומיקס בשם אליס, פרייה מודה שהיא חזרה להיות עם החבר לשעבר שלה, דבר שמרגיז את לנרד. בפרק הבא, לנרד מתייחס אל עצמו כאל "רווק", וטוען שהוא פרייה נפרדו.
 • אמלי סאווניי (לורה ספנסר): בת הזוג של ראג' החל ממהלך העונה השביעית עד העונה התשיעית. היא פגשה אותו בתקופה בה כבר הוא היה יכול לדבר עם נשים. לאמילי יש חיבה לסרטי אימה ולכל הקשור בנושא. כמו כן, אמילי מתהדרת בקעקוע של סאלי, דמות מהסרט הסיוט שלפני חג המולד.

הופעות קמע[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • צ'ארלי שין: (בעונה השנייה, בפרק "The Griffin Equivalency"): כאשר ראג' מגלה גוף שמימי הוא מאוד מתרגש מזה. בצ'יזקייק פקטורי, ראג' אומר למי שיושב בשולחן הסמוך, "היי, חבר אני הולך להיות בפיפל!"; צ'רלי שין מסתובב, מרים את משקפי השמש שלו ואומר: "כן!? תתקשר אליי כשתגיע לעמוד השער". (באותו זמן, שין כיכב בסדרת הטלוויזיה שני גברים וחצי, שגם היא הופקה על ידי צ'אק לורי).
 • ג'ורג' סמוט (בעונה השנייה, בפרק "The Terminator Decoupling"): לאחר נסיעה ברכבת לכנס בסן פרנסיסקו, שלדון מציג את מאמרו לחתן פרס נובל בפיזיקה לשנת 2006, ג'ורג' סמוט, ומציע לו לעשות מחקר משותף; סמוט דוחה את הרעיון של שלדון בשאלה "עם כל הכבוד, ד"ר קופר, אתה על קראק?".
 • סטן לי (בעונה השלישית, "The Excelsior Acquisition"): כאשר שלדון מחמיץ את הופעתו של סטן לי בחנות הקומיקס כי הוא הלך לבית המשפט לתעבורה לאחר שעבר באור אדום בגלל פני, פני מנסה לפצות אותו על ידי זה שהיא לוקחת אותו לבית של לי, ללא הזמנה או הודעה מראש. סטן לי לא מתרשם מהחדירה הבלתי צפויה, ומעיר בציניות "למה אתה לא פשוט בא לראות את המשחק של הלייקרס איתי?" שלדון, שלא מבין את הציניות שבדבריו, ממהר להיכנס לבית. סטן לי כועס עליו ומחליט לתבוע צו מניעה. לאחר מכן שלדון מציג את ה"הקדשה" שלו, על צו הרחקה מסטן לי, ללנרד, הווארד וראג', ומעיר שזה ייראה גדול כשיהיה תלוי ליד צו הרחקה שלו מלנרד נימוי.
 • סטיב ווזניאק (בעונה הרביעית בפרק "The Cruciferous Vegetable Amplification") ווזניאק סועד במסעדה של פני באותו זמן שהחבר'ה נמצאים שם. הוא מחמיא לשלדון עבור "מכשיר הנוכחות הווירטואלי" שלו (ומשתמש בשם של שלדון עבור המכשיר מבלי לשמוע איך שלדון מכנה אותו) ובתורו שלדון מחמיא לווזניאק ואומר לו שהוא במקום ה-15 ברשימתו של אנשי החזון הטכנולוגי האהובים עליו. כאשר ווזניאק מזייף אכזבה, שלדון מנסה לנחם אותו באומרו שהדירוג הוא שישה מקומות לפני מייסד אפל סטיב ג'ובס.
 • בריאן גרין (בעונה הרביעית, בפרק "The Herb Garden Germination"): שלדון ואיימי משתתפים באירוע חתימות לספר מדע פופולרי של גרין, מציאות מוסתרת: יקומים מקבילים וחוקיו העמוקים של הקוסמוס. באירוע, שלדון בהתחלה לועג לגרין בשיחה פרטית עם איימי, ואחר כך גם קם בפומבי כדי ללעוג לגרין, ולשאול אותו למה הוא לא עושה משהו מועיל יותר עם ​​הזמן שלו מאשר לכתוב מדע פופולרי (לאחר מכן שלדון שיקר שהוא התלוצץ).
 • סטיבן הוקינג (בעונה החמישית, בפרק "The Hawking Excitation"): סטיבן הוקינג מגיע להרצות באוניברסיטה והווארד אחראי לתיקון כיסא הגלגלים שלו. הווארד מעביר להוקינג מאמר פורץ דרך של שלדון, בפגישה ביניהם הוקינג מביע התרשמות מהתאוריה אלא שלרוע המזל היא שגויה מיסודה בשל טעות חישובית בעמוד השני.חוץ מזה הוקינג הופיע עוד פעמים בסדרה ,ואפילו שר יום הולדת שמח לשלדון ביום הולדתו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]