המשביר לצרכן ירושלים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
גרם מדרגות נעות בתוך החנות

המשביר לצרכן ירושלים הוא סניף של המשביר לצרכן בירושלים, חנות הכלבו הגדולה בישראל וסניף הדגל של הרשת. הסניף נמצא בכיכר ציון - בנקודת המפגש של מדרחוב בן יהודה ומדרחוב יפו.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסניף הירושלמי של רשת המשביר לצרכן היה הסניף הראשון של הרשת כשנפתח בשנת 1947[1] בבניין סנסור[2][3][4] שבפינת רחוב יפו ורחוב בן יהודה. מספטמבר 1970 שכן הסניף בארבע הקומות העליונות של בניין המשביר לצרכן, מבנה בעל 5 מפלסים[5]. עם סיום חוזה השכירות בשנת 2010 הקימה הנהלת המשביר לצרכן סניף חדש בכיכר ציון, במבנה היסטורי בו שכן בעבר מועדון אנדרגראונד. במרפסת הבניין נשא מנחם בגין את "נאום השילומים" המפורסם שלו, מרפסת זו נשמרה בעת שיפוץ המבנה. בבניין זה גם שכן הסניף הראשון של רשת סטימצקי. סניף המשביר לצרכן בכיכר ציון הוא בין הבודדים מבין הסניפים שאיננו ממוקם בתוך קניון.

מתחם החנות[עריכת קוד מקור | עריכה]

החנות כיום ממוקמת ברחוב יפו בכיכר ציון בפינה הדרום מזרחית של הכיכר, והיא כוללת שבע קומות, שתיים מתוכן קומות קרקע. בחנות 5,000 מ״ר של שטחי מכירות, בקומת המרתף של המבנה ממוקמים משרדים ומחסנים ושש הקומות הנוספות משמשות לאזורי מכירות. בקומת הקרקע בגדי גברים וספורט, בקומה ראשונה: קוסמטיקה וטיפוח, בשאר הקומות הלבשה תחתונה ובגדי ילדים, מוצרים לבית ובגדי ונעלי נשים. בקומה השביעית סניף אופיס דיפו (השייכת לאותם הבעלים) ובית קפה.

הקמת החנות[עריכת קוד מקור | עריכה]

רשת המשביר השקיעה בחנות 120 מיליון שקל - והבניינים יפו 39 ו-41 פורקו וחזיתותיהם שולבו במבנה וקומות נוספו לבניין המקורי. בהקמת הסניף ניצבת מטרה ברורה להפוך את הסניף לסמל של חנות כלבו-כמו הרודס בלונדון כך לדברי רמי שביט מבעלי הרשת.

הסניף נפתח ב-1 בנובמבר 2011 באירועים חגיגיים שעלותם הייתה כ-1.5 מיליון שקל ובנוכחות של אלפי אנשים שצבאו על הדלתות ואף שברו אותן על מנת להיכנס. באירוע הפתיחה התקיים מופע אור קולי הכולל מזרקות מים צבעוניות מרקדות בקצב הצלילים, הקרנת וידאו על מפל מים ומיצג מולטימדיה על חזית המבנה. תהלוכה ססגונית נעה לאורכו של מדרחוב בן יהודה בניצוחה של תזמורת כלי הנשיפה הירושלמית דנדורמה. בתהלוכה שולבו אקרובטים, אמני קרקס וכן פסלים אנושיים, אירוע הפתיחה כולו אף שודר בשידור חי ברדיו ירושלים.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]