המתנה המושלמת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: ויקיזציה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
המתנה המושלמת
The Ultimate Gift.jpg

כרזת הסרט משנת 2006
שם במקור: The Ultimate Gift
בימוי: מייקל א. סאג'בל
שחקנים ראשיים:

דרו פולר

ג'יימס גארנר

אביגייל ברסלין
מוזיקה: מארק מקנזי
חברת הפצה: פוקס המאה ה-20
מדינה: ארצות הברית
משך הקרנה: 117 דקות
שפת הסרט: אנגלית

המתנה המושלמתאנגלית: The Ultimate Gift) הוא סרט קולנוע בכיכובם של דרו פולר, ג'יימס גארנר, ביל קובס ואביגייל ברסלין שיצא לאקרנים בשנת 2006. הסרט מבוסס על רב-המכר של ג'ים סטובל ובוים על ידי מייקל א. סאג'בל.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

כאשר סבו, הווארד (רד) סטיבנס נפטר, ג'ייסון חשב שהוא אינו כלול בצוואה שעשה סבו. למעשה, ג'ייסון שנא את סבו מכיוון שאביו של ג'ייסון נהרג כאשר הוא עבד אצל רד. אך למרבה הפתעתו, הוא היה היחיד שנכלל בצוואה. הוא הופתע לגלות שבכדי לקבל את הירושה עליו לעבור 12 משימות מאתגרות במיוחד. כל משימה מדברת על "מתנה" אחרת שהוא יקבל כאשר ישלים את המשימה. כאשר הוא ישלים את כל המשימות, הוא יקבל את "המתנה המושלמת" שסבו השאיר לו. לאורך כל המשימות, מלווים אותו מר המילטון, עורך דינו של סבו וחבר קרוב שלו, והמזכירה שלו, מיס הייסטינגס. הם אלו שיחליטו אם ג'ייסון אכן מילא את המשימות כמו שסבא שלו היה רוצה שימלא. אבל זו לא משימה פשוטה בשביל ג'ייסון, מכיוון שהוא צעיר, עשיר ומפונק שלא עבד יום אחד בחייו.

התרחשות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כשג'ייסון מקבל את המשימה הראשונה שלו, הוא כועס על "המשחק" של סבא שלו. בסופו של דבר, הוא מחליט לשתף פעולה וטס לטקסס אשר שם הוא נאלץ לעבוד בפעם הראשונה בחייו. כאשר הוא חוזר חזרה, כל מה שהוא מעריך נלקח ממנו פתאום – הדירה היקרה, המכונית המשוחזרת וכל הכסף שלו, הוא נותר ללא קורת גג. חברתו העשירה, קייטלין, עוזבת אותו כאשר כרטיס האשראי שלו נדחה במסעדה מפוארת, והיא מרגישה מושפלת כשהוא שואל אותה אם היא יכולה לשלם את החשבון. לאחר שאמו מספרת לו שהיא לא יכולה לעזור, כחלק מההסכם, הוא משוטט בעיר ובפעם הראשונה הוא מרגיש באמת לבד.

בעת שישן בפארק הוא פוגש אישה בשם אלכסיה ואת בתה אמילי. ג'ייסון מתיידד עם השתיים, אבל אז אומר להם שהוא זקוק להם שיבואו איתו למשרדו של מר המילטון ולאשר את עצמן כ"החברים האמיתיים" שלו על מנת לעבור את משימת "המתנה של חברים". אבל אחר כך, ג'ייסון הולך משם ומתעלם מבקשתה של אמילי לראות אותו שוב ובכך משכנע אותן שהוא מרוכז בעצמו מכדי להיות חבר אמיתי. עם זאת, זמן קצר לאחר מכן ג'ייסון מגלה בטעות כי אמילי סובלת מלוקמיה, ורואה את המשפחה הזו כהזדמנות לפתח קשר חזק עם מישהו. בנקודה זו מתחיל השינוי הגדול בג'ייסון – מאדם שמרוכז בעיקר בעצמו, הוא הופך לאדם אכפתי שדואג לאלכסיה ואמילי. וזהו גם הנושא המרכזי של הסרט.

מרגע זה ואילך, הוא מנסה ככל יכולתו כדי לעזור לאמילי לחיות חיים נהדרים כל עוד זה נמשך. אמילי גם "מהנדסת" ומעודדת את הרומן בין ג'ייסון לאמה.

התגמול[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחת המשימות מחייבת אותו לנסוע לאקוודור וללמוד בספרייה שסבו בנה כדי לעזור לאנשים שם. זה גם מאלץ אותו בחוסר רצון להתעמת עם מותו של אביו שם, מה שמוביל אותו בסופו של דבר לצאת לטיול מסוכן בהרים, כדי לראות היכן בדיוק זה קרה. עם השלמת שתים עשרה המשימות שלו, ג'ייסון מקבל סכום של $ 100,000,000 וכל רכושו חוזר אליו. חברתו לשעבר, בידיעה שהוא חזר לעושרו ומעמדו הגבוה, עושה ניסיון לזכות בו בחזרה, אבל הוא דוחה אותה והולך.

עם הירושה שלו, ג'ייסון בוחר לבנות בית חולים, הנקרא "הבית של אמילי" (על שם אמילי), לחולים עם מחלות קטלניות ובני משפחותיהם, הכולל גם כנסייה (בידיעה שאמילי הייתה לעתים קרובות בבית התפילה בבית החולים). אבל אז לפני שהבניין מתחיל, אמילי נפטרה. לאחר הנחת אבן הפינה ל"הבית של אמילי", הוא הוחזר למשרד עורכי הדין לפגישה נוספת. הוא עלה על הציפיות של סבו המת, ומקבל "מתנה" אחת סופית של סכום המעל 2,000,000,000$, כתגמול לא רק עבור השלמת המשימות, אלא גם על השימוש ב-100,000,000$ כדי לעזור לאחרים.

שתים עשר המתנות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. מתנת העבודה
 2. הכסף
 3. החברות
 4. למידה
 5. פתירת בעיות
 6. משפחה
 7. צחוק
 8. חלומות
 9. נתינה
 10. הכרת תודה
 11. מתנת היום
 12. אהבה

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]