הנדג'וב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
בחורה מבצעת הנדג'וב לאיבר המין הזכרי
הגדלה
ציור מצבע מים מאת יוהאן נפומוק גייגר משנת 1840, המתאר בחורה המענגת בחור בהנדג'וב

הנדג'ובאנגלית: Handjob. פירוש מילולי: עבודת יד) הוא פעולה מינית שמשמעה גירוי ידני של הפין או של שק האשכים של אדם על ידי אדם אחר בעזרת כפות ידיו במטרה לעורר אותו מינית, או לגרום לו לאורגזמה. פרקטיקה זו נפוצה אצל שני שותפים מיניים המבצעים זה לזה אוננות הדדית, כאשר האישה מבצעת לבן זוגה הנדג'וב, בעוד הגבר מבצע לה חזרה גירוי מיני של פי הטבעת, הדגדגן, הנרתיק או חלקים אחרים בפות בעזרת ידיו.

עבור אנשים נימולים נפוץ השימוש בשמן סיכה בזמן פעולת ההנדג'וב, בעוד אצל אנשים ערלים, הנדג'וב מבוצע על ידי הזזת העורלה הלוך וחזור.

ההנדג'וב נעשה בעזרת כפות הידיים, והוא מקביל לפעולת הפוטג'וב שנעשה בעזרת כפות הרגליים, ששניהם נעשים לאדם על ידי אדם אחר. אולם בעוד פעולת הפוטג'וב מיוחסת לבעלי נטיית הפטיש לכפות רגליים, פעולת ההנדג'וב לא בהכרח מיוחסת לבעלי נטיית הפטיש לכפות ידיים, ולרוב היא נעשית כחלק מיחסי מין ללא חדירה כתחליף לפעולת האוננות שהאדם מבצע לעצמו.

שכיחות ההנדג'וב במכוני העיסוי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברבים ממכוני העיסוי, במסגרת העיסוי עצמו או מיד לאחריו, עשויות חלק מהמעסות להעניק הנדג'וב ללקוחותיהן. כאשר בפרסומת מכון העיסוי מופיעות המילים "סיום שמח", ידוע שזוהי לשון נקייה לתוספת הנדג'וב לשירות העיסוי.[1][2] בישראל, המילים הנפוצות לביצוע ההנדג'וב במכוני העיסוי הן "עיסוי טנטרי" או "טיפולי טנטרה" (כתחליף למילים "עיסוי ארוטי" האסור לפרסום בישראל) או "הרפיה", שבמשמעותה המקורית כוונתה להורדת מתח וחרדה, אך בפועל הכוונה לסיפוק שירותי הנדג'וב.

על פי מחקר משנת 1975 שנעשה על ידי א. ג'. בלארד, בערי החוף המערבי של ארצות הברית ללא הזכרת שמותם, נפוץ מאוד המנהג להציע ללקוחות מכוני העיסוי שירותי הנדג'וב על ידי המעסות. עם פרסום פרטים אלו בעיתונות, בעקבות המודעות הציבורית לשכיחותה של פרקטיקה זו, פעלו ממשלות מקומיות בארצות הברית להטלת דרישות רישיון מחמירות על שירותי עיסוי, בדומה לאלה המוטלות על שירותי זנות. האופי המיני של רישיון זה הוביל לתפיסה כי מכוני העיסוי היו מציעים כעת יחסי מין כחלק משירותי העיסוי. מעסות הרגישו שאין להן מה להפסיד בכך שהן מערבות פרקטיקות מיניות לשירות העיסוי שלהן, ומכיוון שהתקנות החדשות מסווגות אותן כעובדות מין, הן החלו לערב שירותי מין נוספים במכוני העיסוי שניהלו. ובעצם הלכה למעשה חקיקת הממשלות עודדה עוד זנות ושידול לזנות בעיר.[3][4]

תחקיר שנעשה על ידי Time Out בינואר 2011 מצא כי רבים ממכוני העיסוי בניו-יורק מוסיפים למודעת הפרסום שלהם את צמד המילים "עיסוי חושני" שמשמעו סיפוק שירותי הנדג'וב. המכונים גובים בין 60 ל-160 דולרים, עם טיפ נוסף לעובדי המין (בדרך כלל 40 דולר) לעיסוי ו"סיום טוב", מילים המצביעות על סיפוק שירותי מין. על פי התחקיר שנעשה, הפעילות המינית היחידה שסופקה על ידי רוב מכוני העיסוי הייתה הנדג'וב, ולא מעבר לזה. כמו כן, הייתה מדיניות קפדנית הדורשת שהלקוחות הגברים לא יגעו כלל בנשים המעסות.[5]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא הנדג'וב בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Feifer, Jason (6 באוקטובר 2015). "I Booked a Massage at a High-End Resort and Got a Surprise Happy Ending". Maxim. נבדק ב-18 בדצמבר 2016. {{cite news}}: (עזרה)
  2. ^ "What It's Really Like To Get a Happy Ending Massage". Cosmopolitan. 20 בנובמבר 2015. נבדק ב-18 בדצמבר 2016. {{cite news}}: (עזרה)
  3. ^ Zajdow, Grazyna (2000-02-01). "Sex work and regulation; holding on to an image: a sociological reflection" (PDF). p. 178. אורכב מ-המקור (PDF) ב-2018-10-14. נבדק ב-2018-09-15.
  4. ^ Velarde, A. J. (1975). "Becoming prostituted: the decline of the massage parlour profession and the masseuse". British Journal of Criminology. 15 (3): 251–263.
  5. ^ "Best happy-ending parlors". Time Out New York. 25 בינואר 2011. אורכב מ-המקור ב-5 ביולי 2011. {{cite web}}: (עזרה)