הפועל בני-ג'דידה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הפועל בני ג'דידה היא קבוצת כדורגל עירונית של הכפר ג'דיידה.

בשנת 2001 לאחר הפסקה של כמה שנים בשל מצוקה כלכלית, החליטה הנהלת הקבוצה להקים את הקבוצה מחדש ולבנותה בצורה שתתקדם לליגות הבכירות בישראל.

הקבוצה שיחקה בעונת 2006/7 בליגה א' צפון והעפילה בשנה זו לליגה הארצית. במסגרת הקבוצה הוקמו גם כן מחלקות נוער וילדים. כיום חלק גדול מסגל שחקני הקבוצה הם שחקני בית מהכפר או בוגרי מחלקת הנוער, שנוטלים חלק במשחקי הקבוצה בליגה ובגביע. המגרש הביתי של הפועל בני ג'דידה אינו מתאים לקריטריוני ההתאחדות לכדורגל בישראל לכן נכון לעכשיו המגרש שמשמש כמגרש בית הוא האצטדיון העירוני של העיר נהריה, בו היא מארחת את כל משחקי הבית. היריבה העירונית, הפועל מקר, היוותה יריבה מושבעת לקבוצה במשך שנים כאשר שיחקו באותה ליגה, המשחקים שהתקיימו בין שתי הקבוצות משכו קהל צופים מהמגזר הערבי ולא דווקא תמיד את תושבי הכפר, אך בגלל קבוצת הפועל מקר נמצאת כיום בתחתית ליגה א' והדרבי בינתיים לא אקטואלי, אך בשל מספרם הנמוך של הקבוצות מהמגזר שמשחקות בליגה הארצית, 3 במספר (הפועל בני טמרה, מכבי כפר כנא, והפועל בני ג'דידה) הסימפטומים של הדרבי נמצאים בכל משחק עם אחת מהקבוצות הנ"ל.

בסוף עונת 2008/9 ירדה הקבוצה בחזרה לליגה א' בחלוף עונה נוספת נשרה הקבוצה לליגה ב'. שנתיים מאוחר יותר נשרה הקבוצה לליגה ג'.