הפועל בני-ג'דידה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הפועל בני ג'דידה הייתה קבוצת כדורגל עירונית של הכפר ג'דיידה-מכר. הקבוצה שיחקה את משחקיה הביתיים באצטדיון ג'דיידה שבעירה. הקבוצה הוקמה בשנת 2001 ומהווה המשך ישיר לקבוצת הפועל ג'דידה שפורקה כמה שנים קודם לכן בשל מצוקה כלכלית, במטרה להגיע לליגות הבכירות בישראל. יחד עם הקבוצה הבוגרת הוקמו גם מחלקות נוער וילדים כדי שהקבוצה תורכב בעיקר משחקני בית.

בסיום עונת 2003/2004 הקבוצה זכתה לראשונה בתולדותיה באליפות ליגה ב' במחוז צפון א', והעפילה לליגה א'. בסוף עונת 2006/2007 הקבוצה זכתה אף באליפות ליגה א' צפון. זכייה זו הביאה לה את הקידום ההיסטורי לליגה הארצית. בעקבות העפלתה לליגה הארצית, אצטדיון הקבוצה נמצא אינו מתאים לקריטריוני ההתאחדות לכדורגל בישראל ובעקבות זאת הקבוצה נאלצה להשתמש באצטדיון העירוני של העיר נהריה, בו היא אירחה את כל משחקי הבית בצוותא עם הפועל ובית"ר נהריה. בעונתה הראשונה של הקבוצה בליגה הארצית (עונת 2007/2008), הקבוצה סיימה במקום השלישי - אחד מתחת למקום המביא קידום אוטומטי לליגה הלאומית. זו הייתה עונתו המוצלחת ביותר של המועדון בליגה הארצית.

המועדון לא הצליח לשחזר את יכולתו מהעונה הקודמת ובסוף עונת 2008/2009 הקבוצה ירדה לליגה א' ומעולם לא שבה לליגה הארצית. הקבוצה המשיכה להציג יכולת דלה ולאחר עונה אחת בלבד בליגה א' בני ג'דידה הידרדרה חזרה לליגה ב' לאחר שש שנות היעדרות כאשר הפסידה בפלייאוף העלייה/ירידה. גם בליגה ב' הקבוצה לא הצליחה לשרוד ולאחר עונה אחת בלבד, בסיומה של עונת 2010/2011 סיימה הקבוצה במקום האחרון בליגה ב' וירדה לליגה ג' בפעם הראשונה בתולדותיה. בכך רשם המועדון ירידה של 3 ליגות תוך 3 שנים.

בעונת 2013/2014, בעודה משחקת בליגה ג' גליל תחתון הקבוצה לא התייצבה לשני משחקים ובעקבות זאת החליטה ההתאחדות לכדורגל בישראל לסגור את הקבוצה ולבטל את תוצאותיה. בכך חדלה פעילות המועדון והוא פורק בשנת 2014.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]