הקמע (קומיקס)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הקמע
Amulet
Amuletbook.jpg
מידע כללי
מאת קאזו קיבואישי
איורים קאזו קיבואישי
שפת המקור אנגלית
תורגם לשפות עברית (מאנגלית)
סוגה מתח, פנטזיה, הרפתקאות, מדע בדיוני, דרמה, ילדים
הוצאה
תאריך הוצאה 2008
מספר עמודים 150+
עורך רחלה זנדבנק
הוצאה בעברית
הוצאה כתר
תאריך 2012
תרגום דנה זייברט
מהדורות נוספות
מספר כרכים 8 (מתוך 9)
סדרה
סדרת ספרים 8 כרכים (מתוכנן לצאת כרך תשיעי)

הקמע היא סדרת קומיקס בת שמונה כרכים (נכון ליולי 2021) מאת קאזו קיבואישי. עתידים להיות תשעה ספרים בסדרה. הסדרה זכתה בפרסים נחשבים והייתה ברשימת רבי המכר ועודנה.

תקציר עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספר 1: שומרת האבן[עריכת קוד מקור | עריכה]

אמילי הייז ואחיה נאבין מאבדים את אביהם בתאונת דרכים. אמא של אמילי ונאבין, קארן, מחליטה ששינוי קיצוני יועיל לכולם. משפחת הייז עוברת לביתו של סיילס צ'רנון, סבא-רבא של אמילי ונאבין. במהלך נקיונות הבית, אמילי ונאבין מגיעים לחדר העבודה של סיילס, ושם אמילי מגלה מעמד לספר המעוטר ביד שבמרכזה ספירלה. על אף אזהרותיו של נאבין, אמילי מניחה את ידה על גבי היד, שמתחילה לזהור ברגע שאמילי נוגעת בה. היד הזוהרת מתהפכת וחושפת קמע סגול-וורד מעוטר גם הוא בספירלה של המעמד, אמילי עונדת את הקמע ופוקדת על נאבין לא לספר לאימם על ההתרחשויות בחדר. במהלך הלילה, הקמע מתחיל לדבר עם אמילי ומתריע בפניה על סכנה שמתקרבת. מיד לאחר מכן נשמעים קולות מהמרתף וקארן מחליטה ללכת לבדוק מה פשר הרעשים. אמילי סומכת על הקמע ומשכנעת את אימה שכדאי שהיא ונאבין יבואו גם, אך לפני שהם נכנסים למרתף, קארן משנה את דעתה ואומרת להם להישאר בחוץ. קארן נכנסת למרתף ורואה מולה צל (ראו מושגים), שמסיח את דעתה מהמפלצת שמאחוריה. המפלצת בולעת אותה וחוטפת אותה לכוכב בשם אלדיה, שם ההרפתקה מתחילה. אמילי ונאבין רצים למרתף, מיד לאחר שהם שומעים את הצרחה של אימם. הם נכנסים דרך הדלת הישר אל מדרגות מתפוררות. הם מגיעים לאלדיה, היכן שהמפלצת לקחה את אימם.

ספר 2: קללת שומרת האבן[עריכת קוד מקור | עריכה]

אמילי מגיעה לקנליס ופוגשת את לאון אדום הזקן, איש שועל, שמציל אותם מהתקפת אלפים. לאון לוקח אותם לדוקטור ווסטון שמודיע להם שהתרופה היחידה בשביל קארן היא פרי עץ הגאדובה שגדל אך ורק בפסגת הר ראש השטן. במקביל, בגאלפן (ראו מושגים), מלך האלפים כועס על טרליס שלא עמד במשימתו ומצוות אליו את לוגר, למורת רוחו של טרליס. אמילי, לאון ומיסקיט מטפסים לפסגת הר ראש השטן ולאון מלמד את אמילי להרים דברים מבלי להרוס אותם באמצעות הקמע. אמילי מוציאה את חומר הנפץ מהדרך. לאחר זמן מה, מיסקיט, לאון ואמילי מגיעים לחורשת עצי הגאדובה, שמלאה בשלדי אנשים ואלפים. עצי הגאדובה מדברים עם אמילי ומספרים לה על תולדות המקום ואומרים לה "שעל כל פרי אחד שמעניק חיים,יש מאה שטומנים בחובם מוות" אמילי משתמשת בכוחה של האבן כדי למצוא את פרי החיים, היא מוצאת את פרי החיים מעוך על האדמה ולוקחת אותו, העצים הקסומים מזהירים אותם שהחזרה תהיה מסוכנת יותר והחבורה יוצאת לדרכה. מיד אחריהם, מגיעה סיירת האלפים בפיקודו של לוגר שנשלחה למצוא את אמילי. מאחר שלוגר לא מוצא את אמילי וחבריה, הוא פוקד לשרוף את החורשה. אמילי רוצה לחזור להציל את עצי הגאדובה אך לאון ומיסקיט אומרים שזה סיכון גדול מידיי, הקמע מנצל זאת ומנסה לשכנע את אמילי לתת לאבן את השליטה ואמילי מסרבת. החבורה ממשיכה ללכת אך האלפים משיגים אותם, לאון מבין שהם צריכים להילחם ומזהיר את אמילי לא להשתמש יותר מידי באבן, מפני שזה עלול לגרום לאבן להשתלט עליה. לוגר מתגלה כשומר אבן מיומן ביותר והאבן מנסה לשכנע את אמילי לתת לה את השליטה, אמילי נכנסת למאבק על השליטה עם האבן, ולוגר מנצל זאת ומנסה להרוג אותה אך טרליס תוקף אותו ומונע ממנו להרוג את אמילי, אבל לוגר נותן לאבן שלו את השליטה ומשנה צורה לאלף ענק. אמילי עדיין לא מצליחה להשיג את השליטה, ובינתיים לוגר מפיל את אמילי וחבריה מההר. פתאום בית צ'רנון מופיע ומציל אותם, אמילי מצליחה להשיג את השליטה ותוקפת את לוגר ובקושי רב מצליחה להשמיד את האבן שלו, והמאמץ מעלף אותה. כשהיא מתעוררת, אימה ערה ואינה נמצאת יותר בתרדמת. כעת משימתם החדשה היא- למצוא את העיר האבודה/המושמדת סיאליס. בסוף הספר, רואים את טרליס חבול עוקב אחר בית צ'רנון.

ספר 3: מחפשי העננים[עריכת קוד מקור | עריכה]

טרליס מחפש את לוגר בהר ראש השטן ומוצא אותו במערה חשוכה, ושניהם יוצרים קשר עם מלך האלפים, שפוקד עליהם לחזור, אך טרליס מסרב ומשמיד את אבן יצירת הקשר. טרליס לוקח את לוגר (שנעשה נחמד יותר) לעיירה הקרובה ודואג לו. אחר כך, מלך האלפים מזמן את גאבילאן, מתנקש חסר רחמים ופוקד עליו למצוא את טרליס ואמילי, ומדיח את טרליס מתפקיד יורש העצר. באותו הזמן, אמילי, קארן ונאבין אוספים ענפים כדי להסתיר את בית צ'רנון לפי בקשתו של קוגסלי, שלוקח קשה מאוד את פרידתם מהבית. אמילי מוצאת את לאון בספרייה והוא מבשר לה שהם נוסעים לחפש את סיאליס כדי לקבל תגבורת במאבק מול מלך האלפים. ישנו סיפור שמועצת המגינים שמורכבת משומרי האבן החזקים ביותר העלתה את העיר והחביאה אותה בין העננים.

אמילי וחבורתה נוסעים לעיירה הקרובה ונכנסים לפאב ומבקשים מטייסים שונים להטיסם לסיאליס ונתקלים בסירובים חוזרים ונשנים, ריקו, איש חתול, מספר לאחיו אנזו, שיש אנשים שמחפשים את סיאליס כמוהו. אמילי ולאון ניגשים לאנזו ומבקשים שייקח אותם לסיאליס וריקו מספר להם שאנזו ראה את 'העיר המעופפת'. פתאום, פורצים אלפים חמושים לפאב ומודיעים שהם מחפשים את אמילי וטרליס. שני אלפים אחרים נכנסים עם לוגר וטרליס שבויים, טרליס תוקף את אחד השומרים אבל אחר פוגע בו עם מכת חשמל. אמילי מתערבת ומשתמשת בכוחה של האבן כדי לחלץ את לוגר וטרליס. אחרי שאמילי מפוצצת את הפאב, אנזו משנה את דעתו ומסכים לקחת אותם. לאחר התבלטות קלה הם גם מביאים את לוגר וטרליס. הם נכנסים לרכב/טנק ובורחים משם לרציף כאשר האלפים בעקבותיהם והחבורה עולה על עש הירח (ספינת האוויר של אנזו וריקו). לאון מנסה ללמד את אמילי להרים חפצים ולהגן עליהם, כאשר החבורה מנקה את הספינה, ולהקת ויורנים מתקיפה אותם וחוטפת את מיסקיט וקוגסלי. בערב, החבורה מגיעה לתחנת דלק/פונדק ואמילי וטרליס מדברים. הוא מספר לה מדוע הוא רוצה להרוג את אביו. הוא סיפר לה שגם מרבית שנות ילדותו נמחקו, אך הוא זכר אך ורק את פניו של אביו, כאשר אביו הוריד את המסכה (מלכי האלפים נוהגים ללבוש מסכה בשם מסכת ארלקינג על שם מלכם הראשון לאות הזדהות עם מלכי העבר.), פניו נראו כפי שזכר אך תווי פניו היו קפואים ועיניו היו מזוגגות בחומר חלבי לבן ולא היה מאחוריהן דבר חוץ מריקנות קרה. הוא היה מת. ומה שהרג אותו, חי בו, למעשה, מלך האלפים הוא גופה מהלכת, והאבן של מלך האלפים הצליחה להחיות את אדונה המת על ידי שימוש בקסם האפל ביותר שקיים. בבוקר, אמילי וחבריה עולים על 'עש הירח', ולא שמים לב לנוסע הנוסף שהצטרף אליהם, גאבילאן המתנקש. אחרי כמה שעות, החבורה מגיעה למעין מקדש מרחף קטן ולאון, טרליס, לוגר ואמילי נכנסים פנימה לבדוק אם המקום בטוח בעוד השאר נשארים בספינה. בתוך המקדש, יש חלקי פאזל מרחפים ששומרי האבן צריכים להרכיב כדי להיכנס לסיאליס; בינתיים, גאביליאן לוכד את נאבין וקארן. ברגע שהפאזל מושלם, גאבילאן מופיע עם קארן הקשורה במקדש ומאיים להרוג אותה, טרליס ואמילי מתכננים לחלץ את קארן. ולפתע, לוגר נזכר שגאבילאן גרם לו לשכוח את כל שנות ילדותו, וגאבילאן אומר: "רק ביצעתי את פקודותיו של אביך" לוגר מופתע וכך גם טרליס ואמילי מבינה שהם אחים, "לוגר הוא אח שלך?!", "לא זכרת?, כנראה עשיתי עבודה טובה יותר מחשבתי". טרליס מחליט שזה הרגע המתאים ומגן על קארן באמצעות האבן שלו, ואמילי תוקפת את גבילאן ולוכדת אותו. ובלהט הרגע, האבן מנסה לשכנע אותה לנקום, אבל אמילי לא מקשיבה לה וזורקת את גאבילאן מהמקדש, והציפור שלו תופסת אותו ועפה משם. פתאום, נשמעות מחיאות כפיים ומתברר שאלו אנשי משמר סיאליס יחד עם מפקדם, מקס גריפין. אנשי המשמר מובילים את החבורה לעש הירח ומשם הם עוברים דרך השער לסיאליס. מקס מספר לאמילי ולאימה על התחרות של בחירת חברי מועצת מגיני העיר החדשה ואמילי מבינה שהיא תצטרך להשתתף גם היא.

הספר נגמר במשפט של אנזו "תביא מצלמה לתעד הרגע הזה, ריקו. אנחנו הולכים להכין לנו כמה גלויות!"

ספר 4: המועצה האחרונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברגע שהחבורה מגיעה לסיאליס הם מופרדים: משפחת הייז משתכנת בחדר מפואר באקדמיה לקראת תחרות מועצת המגינים החדשה. לאון, ריקו ואנזו לא יכולים להיכנס לאקדמיה אז הם מסתובבים בסיאליס אך רואים שמשהו לא בסדר.

טרליס ולוגר נלקחים לכלא יארבורו. אחרי שלאון, אנזו וריקו משוחררים מתפקידם, לאון מתחיל לחשוד שמשהו לא כשורה. בזמן שיטוטם בסיאליס, לאון, אנזו וריקו פוגשים ילדה בשם אליסון האנטר שמביאה אותם למסעדה שאמה מנהלת, שם הם מקבלים אימות לחששותיהם, אביה של אליסון מספר להם שהעיר מקוללת וחברי המועצה אוסרים ורוצחים תושבים חפים מפשע. אליסון מספרת להם שחברי המועצה הם רוחות רפאים ובנוסף, היא מספרת שהיא ראתה קבוצת אנשים שהכירה והם השתלטו על העיר תוך כמה ימים, והאנשים הללו אמורים להיות מתים. מיד לאחר מכן, משמר סיאליס באים לאסור את משפחת האנטר, אבל ההורים מבקשים מאנזו, ריקו ולאון להציל את אליסון; החבורה מסכימה והם נמלטים דרך החלון, כשהמשמר אוסר את ההורים של אליסון, האבן של הקצין דאנקן מדברת אליו ואומרת לו "הם יודעים".. בכלא, טרליס ולוגר נכלאו באשמת פשעי מלחמה ולוגר בטוח שהם יישארו שם עד שמלך האלפים יבוא ויהרוג אותם אבל טרליס אומר לו שהמקום הזה כבר אבוד ושסיאליס תיפול לפני שמלך האלפים יגיע. אבל הם מחולצים לאחר מכן על ידי לאון, ריקו, אנזו ואליסון האנטר.

באותו הזמן, מיסקיט וקוגסלי נמצאים בקן ויורן ושוברים בטעות ביצה, והויורן הצעיר עובר החתמה וחושב שקוגסלי הוא אימו, לפתע מופיעה מעבורת ירוקה ואדם בשם ויגו לייט מחלץ אותם מקן הויורן אבל הויורן הצעיר עוקב אחריהם, הוא לוקח אותם לאי שלו והם מגלים שהוא היה חבר במועצת המגינים עם סיילס והיה שומר אבן; מיסקיט וקוגסלי מנסים לשכנע אותו לחזור למשחק אך הוא מסרב ושולח אותם לדרכם עם הויורן הצעיר שנקרא כעת דאגנו, ואחר משנה את דעתו ואוסף אותם עם המעבורת הירוקה שלו והוא לוקח אותם לסיאליס.

בלילה, המועצה מזמנת את אמילי לתחרות והיא לובשת את המדים של האקדמיה והשומרים שלה לוקחים אותה לגן השומרים שנקרא כך על שם השומרים שמתו בריק והפכו לפסלי אבן. שם היא פוגשת את פירס הלוחמני ואת רונין המוכשרת שמספרים לה את האמת על המבחנים: מי שנכשל במבחנים הוא לא סתם קם והולך- הוא מת והופך לפסל אבן בגן השומרים. אמילי ושומרי האבן האחרים נפגשים במרכז עם זוג שומרים נוסף; זמן קצר לאחר מכן, במועצה משגרת אותם לריק, ואמילי משתפת פעולה עם מקס, בעוד הוא נחתך מאבן ומדמם, מה שמעורר את חשדו של מקס שהם לא בריק. הם נפגשים בתוך זמן קצר עם רונין, פירס, צ'אק, זארן ומקס מספר להם שהם בקטקומבות של סיאליס, ואחרי כמה דקות מופיעה להקת גרולים (ראו מושגים), שטורפת את צ'אק וזארן; מקס, רונין, פירס ואמילי מטפסים לצינור הניקוז ובורחים מהטריטוריה של הגרולים.

באותו הזמן, ריקו, אנזו, לאון ואליסון מתייעצים עם המתכננת של כלא יארבורו איך לחלץ את טרליס ולוגר, היא מספרת להם על חלון סורגים קטן אשר ממוקם בתקרה. בחילוץ עצמו, אליסון ולאון עוברים דרך הסורגים ומחפשים את האלפים, כאשר הם מצאו את התא שלהם, לאון שבר את הקולר שעל הקמע של טרליס וטרליס הרס את הסורגים באמצעות האבן. במהלך ההימלטות אליסון רואה את הוריה, מבטיחה להם שהיא תחלץ אותם והאסיר שאיתם מזדעזע מזה שאליסון מסתובבת עם אלפים וקורא לשומרים, החבורה עולה אל הגג, אבל השומרים מחכים להם על הגג, טרליס תוקף אותם באמצעות הקמע שלו ולמרבה הפלא, האנשים הופכים לפסלי אבן ונשברים. לפתע, המעבורת של ויגו מופיעה עם קוגסלי, מיסקיט וויגו, שקופץ מהמעבורת והורג/שובר את השומרים האחרים, ומספר להם מי שיצר את האשליה הזאת חייב להיות רב עצמה ומוכשר מאוד, אבל בגלל הקלות שבה הם נשברים, שומר האבן רחוק מאוד מהם, ואז קוגסלי מציין שסיילס אמר שהלחשים המרוחקים שלו כמעט לא פעלו שהוא מתחת לאדמה, וויגו מבין שאמילי בקטקומבות, יחד עם מקס.

באותו הזמן, שומרי האבן מגיעים לאבן הראשית עם מקס, ואמילי שמה לב שזאת לא היציאה, ואומרת שצריך לחזור אך מקס מתעלם ממנה והולך לכיוון האבן הראשית, אמילי קוראת לרונין ופירס אבל הם הפכו לפסלי אבן והתפוררו. מקס לוקח את האבן הראשית ושואל את אמילי אם היא מבינה את העוצמה של האבן הראשית, אמילי המזועזעת שואלת אותו מה הוא עשה לאחרים ומקס עונה לה שאין אחרים, ושזו רק אשליה, אמילי אומרת לו שיעזוב את האבן אחרת היא תהרוג אותו, והוא קורא לשומרים שאסרו את משפחתה ואומר לה שאם היא תתקוף אותו הוא יהרוג את משפחתה, אמילי נותנת לו ללכת והיא לוקחת את אמה ואחיה לספקטרום והם משתגרים לגן השומרים. מקס מופיע בגן השומרים ונלחם בויגו ובטרליס ומנצח בקלות, הוא עולה על ספינת האוויר של האלפים ובורח משם עם האבן. המועצה האחרונה היא - ויגו, אמילי וטרליס.

הספר נגמר שויגו ואמילי מבצעים מחוות זיכרון לשומרי האבן שמקס רצח.

ספר 5: נסיך האלפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הספר מתחיל בחשיפת עברו של מקס, כאשר היה ילד, חברתו הטובה ביותר הייתה אלפית חכמה בשם ליירה (ככל הנראה, מקס היה מאוהב בה), הוא היה תלמיד מצטיין בפער גדול מכיתתו, אבל לא היה מקובל במיוחד, הילדים בכיתתו נהגו להציק לו על זה שהוא חבר של ליירה וקראו לו 'אוהב אלפים', על אף זאת, הוא נשאר חבר שלה. יום אחד, הוא וליירה נפגשו והיא נראתה עצובה והיא סיפרה לו שהמשמר שלח את הוריה לכלא אל לא עוול בכפם, והלוא אביו של מקס הוא מפקד משמר סיאליס, ליירה אמרה לו שלטובתם, עדיף שיפסיקו להיפגש, הדבר שבר את ליבו, וכאשר חזר הביתה התעמת עם אביו וצעק "איך יכולת לשלוח את ההורים שלה לכלא?!"

וכמה ימים אחר כך החליט לחלץ את הוריה של ליירה מכלא יארבורו, הוא נכנס דרך הסורגים בגג, כאשר מצא את התא, הוא עיקם את הסורגים, ומילט אותם דרך הגג. מקס הביא את הוריה של ליירה לרציף ספינות האוויר והפגיש אותם שם עם ליירה, מקס אמר להם שהוא מסיע אותם לפרונטרה ומשם הם יוכלו להגיע לגאלפן בבטחה, ליירה חיבקה אותו ושאלה אותו אם הוא בא איתם והוא אמר שלא. מקס העלה אותם על ספינת אוויר ואמר לקפטן של הספינה לנסוע לפרונטרה בלי עצירות. ברגע שהספינה יצאה, ספינה של משמר סיאליס פקדה עליהם לעצור והטייס נבהל וקפא במקום, מפני שהם לא עצרו, הספינה של משמר סיאליס פוצצה אותם והרגה את ליירה ומשפחתה, מקס נקם והשמיד את הספינה של משמר סיאליס שהרגה את ליירה. על זה הוא נשלח לכלא הקרח של קורת'ן לחמישים שנים, ואחרי כמה שנים מקס ברח אבל לרוע מזלו, הוא נפצע קשה ועמד למות, והאבן שלו מנצלת את מצבו ומנסה לשכנע אותו לתת לה שליטה מוחלטת, הוא לא משתכנע ואז כאשר האבן אומרת לו שאם ימות, ליירה מתה לשווא, אחרי הנימוק הזה, מקס משתכנע ונותן לה את השליטה (אם תשימו לב הסימן של האבן שלו זהה לסימן של האבן של אמילי ושל האבן של סיילס). אחרי שחוזרים להווה, מקס משחרר מכלא הקרח של קורת'ן ענק הרים בשם כרונוס, ומלך האלפים פוקד על מקס ועל כרונוס לכבוש את פרונטרה, "ושאף אחד לא יישאר בחיים".

טרליס מתאמן, ואז ליד עץ הוא רואה ילד אלפי צעיר ואז הוא מבין שזה הוא, ומחפש אותו מאחורי העץ אך אין שם דבר.

נאבין ואליסון מצטרפים לתוכנית טייסי קולוסוס החדשה, והוא מגלה שהוא היחיד בעל ניסיון קרבי אמיתי. אמילי וויגו רואים את הרצח שמקס מוביל בפרונטרה וויגו מבין שהוא עומד לכבוש את לוסיין. יום לאחר מכן, ויגו צופה בהקלטות של המועצה ומגלה שמקס היה תלמיד של סיילס והוא בן יותר מחמישים שנים, ויגו מספר להם על האפשרות להיכנס לזכרונות באמצעות הריק, ואומר שסיילס מעולם לא חווה את ההשלכות על בשרו. טרליס מביע בזה עניין גבוה ומבקש מלוגר שילמד אותו כיצד עושים זאת, לוגר התמים מסכים, ולא חושש לרגע שהוא הולך לעשות בזה שימוש ממשי.

המחתרת מחליטה להתקדם לכיוון לוסיין ופרונטרה כדי לנסות לעזור לניצולים. באותו הלילה, אמילי שואלת את ויגו מדוע הוא אמר שסיילס לא הבין את ההשלכות של הריק על בשרו, ומספר על עברו, ועל אשתו ובנו שמתו. "בני חזר לעבר דרך הריק ובאמצעות האבן, כדי לנסות להחזיר לחיים את אימו, הוא היה בריק ימים על גבי ימים בהם דיבר לעצמו בהתחלה, חשבתי שהוא מדבר לאימו ואחר כך הבנתי שהוא מדבר לאבן שלו, כלומר לקול, כשסוף סוף פקח את עיניו הוא נראה מבועת, ומיד הלך לעולמו." מיד אחרי שוויגו מסיים את סיפורו, נשמעים קולות עזים על הגג, ואמילי וויגו יוצאים החוצה ורואים את כרונוס ועליו מקס, ויגו אומר לה ללכת להזעיק את טרליס, ואמילי פורצת לחדרו ורואה את טרליס שקוע בשינה עמוקה, לוגר מסביר לאמילי שהוא ניסה לעצור אותו אבל הוא לא הצליח, אמילי מבינה שרק היא יכולה להעיר את טרליס. בינתיים, מקס מפוצץ את ספינת הליווי השנייה, לנגד עיניהם של נאבין ואליסון המזועזעים, שניהם עולים למטוס סילבר הוק, ומנסים לסלק מעש הירח את כרונוס; מקס רואה את המטוסים המתקרבים ומשמיד אותם באמצעות הקמע שלו, אליסון ונאבין מנסים לירות עליו, אבל הוא חזק מידי והודף את הקליע, הוא מעופף אליהם באמצעות הקמע שלו ונוחת על המטוס של אליסון ונאבין, הוא עומד להרוג אותם אבל ויגו בדיוק מושלם, מפיל אותו מהמטוס, אולם מקס נוחת על הכנף. לפתע, אמילי מופיעה עם טרליס השקוע בשינה ומבקשת מויגו עזרה, מקס מלגלג ושואל אותם "כל המטרות שלי במקום אחד. איזו מין אסטרטגיה זאת?!" מקס, ויגו, ואמילי תוקפים זה את באותו זמן וגורמים לעש הירח לאבד כנף ומעוצמת הפיצוץ, ויגו ואמילי מתעלפים.

בינתיים, בזכרונות של טרליס, טרליס פוגש את עצמו, את לוגר ואת דודו וירג'יל, שמעניק לו מידע שימושי שייקח איתו להווה, וטרליס שואל אותו איך הוא יודע שזה הוא, והוא עונה לו "אני גידלתי אותך טרליס, אני תמיד אזהה אותך, צעיר או זקן". ואז טרליס שומע את הקול ווירג'יל אומר לו לברוח, טרליס רץ החוצה מהבית של דוד וירג'יל, והצללים מתחילים לרדוף אחריו. פתאום, אמילי מופיעה כדי להעיר אותו ואומרת לו שהם זקוקים לו יותר מתמיד והוא מתעורר ומשתמש בכוחה של האבן שלו כדי להציל את הצוות של עש הירח. הם נוחתים ויוצרים מכתש קטן, וטרליס לוקח את ויגו ואמילי למערה, ומיד ויגו מתעורר ומורה לו להיכנס לריק להעיר את אמילי, הוא נכנס לריק ורואה את מקס על השלג, פצוע קשה, טרליס מחפש את אמילי, והיא מסמנת לו מאחורי סלע שמשמש לה כמחבוא שיבוא, הם רואים את הקול מנסה לשכנע את מקס לתת לו את השליטה וברגע שהקול אומר "אם תיכנע, ליירה מתה לשווא" ומיד מקס אומר "אני שלך" והאבן משתמשת בכוחותיה כדי לרפא אותו, והישות של הקול יוצאת מן האבן של מקס, ואמילי מבינה למרבה הזוועה, שזו הישות שעוזרת לה, היא מבינה שהקול יודע שהם כאן ופוקדת על טרליס להוציא אותם משם, הוא מתרכז ומוציא את שניהם. ואמילי מתעוררת בבעתה ואוחזת בקמע שלה וצועקת "שיקרת לי!" וויגו מבין שהיא שמעה את הקול והוא שואל אותה "למה לא אמרת לי ששמעת את הקול?". אחר כך, עוברים למקס שנופל על הקרקע ושובר את מרבית עצמותיו ובוכה בייאוש, הקמע מאחה את העצמות שלו ואומר "מה ליירה הייתה אומרת אם היא הייתה רואה אותך עכשיו" והוא לוחש "ליירה... אני כל כך... מצטער ליירה... בבקשה... בבקשה... סלחי... לי".

ספר 6: הבריחה מלוסיין[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילה, אנחנו לומדים שמלך האלפים הדיח באופן סופי את טרליס מתפקיד הנסיך במקום הכריז על מקס כנסיך האלפים וכיורש העצר.

לוסיין נחרבת והיא מלאת צללים. מקס מופיע עם ספינת האוויר העצומה שלו ומשמיד כמעט את כל רובוטי הקולוסוס, למעט אחד שבו נמצאים אליסון, רוברט (ראו דמויות) וטרישה (ראו דמויות), ועליו נאבין עם רובוט טעינה שלקח, הוא מסייע לילדים שברובוט הקולוסוס לנחות בשלום בלוסיין, החבורה נכנסת ללוסיין רדופת הצללים, ושם צל מסוג 'סייר שחור' (ראו מושגים) משתלט על רוברט וגורם לרוברט לתקוף את שאר הקבוצה, וחבורת 'סיירים שחורים' מתחילה לרדוף אחריהם, ופתאום מופיעה אלפית שמצילה אותם מהצללים ולוקחת אותם ללוסיין שעברה מתחת לאדמה, האלפית, ששמה ריבה, מתגלה כראש העיר והצילה את התושבים האחרים של לוסיין מבני מינה האלפים, מפקדת המשימה של רוברט, אליסון ונאבין, טרישה, אומרת שהיא צריכה ללכת להפעיל את מגדל הפיקוח לא משנה מה, כאשר היא הולכת למגדל הפיקוח שעל פני האדמה, הצללים מנסים לעצור אותה מלהפעיל את המגדל, אבל היא מצליחה אך המאמץ גובה ממנה את חייה. ריבה ממלטת את תושבי לוסיין, אך נאבין, אליסון וגנרל פיל (הרובוט-היועץ של ריבה) נשארים לעכב את הצללים ומצליחים לעבור בטרנספור החירום של גנרל פיל לבית הוריו והם לוקחים רובוטי טעינה והם מחליטים לעבור את הגבול לגאלפן (ראו מושגים) לוואלקור (ראו מושגים).

במשך כל הזמן הזה, מקס מכריח את אמילי, ויגו וטרליס לבוא להיפגש איתו, ולא, הוא ישמיד את כל ספינות האוויר, אמילי, טרליס וויגו עולים לספינה הקטנה שמקס שלח עם לוגי שנרגש מאוד לראות את הקבוצה ואף בוכה מהתרגשות. הם נכנסים לחדר שבו מקס נמצא עם כרונוס, והוא אומר לאמילי ששניהם סוכנים של הקול ושאם הם יעבדו ביחד אז הם יהיו חופשיים, ושהקללה מושלת בשניהם, ויגו מתערב ואומר לאמילי שהיא לא מקוללת כמו מקס, ואז טרליס מתעצבן ומתחיל להילחם במקס ואמילי מתערבת ואומרת למקס שיספר לה כל מה שהוא יודע על הקול. הוא מסכים, ומראה להם ניסוי של סיילס במין של צל בשם 'סייר שחור' שמשתלט על הפונדקאי וברגע שהוא משיג שליטה מלאה, הוא מתחיל להטיל אימה על אחרים, מקס מציין שסיילס מעולם לא הבין את מטרת ההתנהגות הזו. אחר כך, הוא שואל אם היא זוכרת את הסייר השחור שהשתלט על טרליס, והיא נזכרת בסיבריאן, והוא אומר לה שהיא השמידה את סיביראן אבל טרליס נשאר בחיים והיא האדם היחיד שהצליח לעשות זאת; הוא מבקש מאמילי לשחרר אותו מהקול על ידי השמדת הקול, ויגו מתערב ואומר לו שהשומרים הצעירים לא שותפים לצרותיהם ומקס כתגובה, פוקד על כרונוס להרים את ויגו וסוחט את אמילי שתעשה כבקשתו; הוא פותח שער לריק והחבורה נכנסת לריק. ברגע שהקבוצה מגיעה לריק, הם מופרדים, ויגו ואמילי ביחד ומקס, טרליס וכרונוס יחד הזיכרון הראשון שהחבורה צופה בו הוא של ויגו, ובו מופיע מקס הצעיר, זמן קצר לפני שהיה אמור למות; קבוצה של ילדים שומרי אבן מציקה למקס על היותו סובלני כלפי אלפים ומכנים אותו 'אוהב אלפים', מקס מזהיר אותם לא לעצבן אותו, אבל הם ממשיכים ומקללים את חברתו האלפית, ליירה, מקס מאבד שליטה ותופס את מנהיג החבורה בצוואר באוויר באמצעות הקמע, חבריו בורחים ומקס מנסה לחנוק אותו למוות, אך ויגו מופיע בזמן ומציל את הילד. ויגו המבוגר מציין שאחרי האירוע הזה הם נעשו ידידים. מקס מופיע עם טרליס וכרונוס ואומר שהקול מתעקש שהם ייפגשו בוואלקור (ראו מושגים) של הריק; החבורה עוברת דרך השער והם מגיעים לוואלקור ופוגשים את הקול במקדש המלכים (ראו מושגים). מקס אומר לו שהם חזקים ממנו ואמילי מסוגלת להשמיד נשמות צללים וכרונוס הוא ענק ההרים החזק באלדיה; הקול מחייך ואומר לכרונוס "אני מצטער שמקס גרר אותך לתוך זה קשישא. בהצלחה בחיים הבאים" ואחר כך מפיל עליו סלע ומועך אותו. ויגו מתריע בפני אמילי שזה לא ייגמר טוב. מקס מנסה לתקוף את הקול, אבל הקול תופס אותו בצווארו באוויר ואומר לו "לא כאן ידידי. לא בביתי שלי.", הקול מתכנן להרוג אותו אך אמילי פוקדת עליו להפסיק והקול מקשיב לה, ואומר למקס "הזמן יכול לרפא פצעים רבים, מקס. אלא אם אתה מתאמץ לא לתת לו." ומקס שואל "למה שאעשה את זה?", "כי יש זכרונות שאתה מסרב להניח להם" והקול מראה לו את ליירה. שאומרת לו שלא באמת עשה את כל זה בשבילה אלא בשביל עצמו ונפרדת ממנו. מקס השבור מתחיל לבכות ומבקש מהקול להחזיר אותו למצבו הטבעי, כלומר מת. מקס מתחיל להפוך לשלד ואומר לאמילי ללכת לחפש את האי אלגוס; מילותיו האחרונות היו: "סלח לבני עמך. הם לא ידעו. שאתה המלך" ואז הוא מת. אחר כך ויגו, טרליס ואמילי מתעוררים מהריק, ומצילים את האלפים שעל ספינת האוויר של מקס וכך רוכשים את אמונם ומעבירים אותם לצד שלהם. הספר נגמר ברגע שבית צ'רנון מקבל את האות ממגדל הפיקוח שטרישה הפעילה, והרובוטים שבבית מתחילים ללכת לכיוון וואלקור.

ספר 7: אור האש[עריכת קוד מקור | עריכה]

טרליס ואמילי חוברים לגאבילאן שמביא אותם לאי אלגוס ומשם להיכל הזכרונות השאובים שגאבילאן גנב מקורבנותיו אשר נמצא מתחת למים. הוא מוציא את קוביית זכרונות הילדות של טרליס ומציג אותה בפניהם ומספר להם שהם יכולים להיכנס לזיכרון ולשנותו, ומזהיר אותם לשמור על ראש צלול ולא להתערב יותר מדי; הם צופים בטרליס הצעיר ובדודו וירג'יל שמלמד אותו על הצללים, ובאביו, שמפטר את וירג'יל מתפקיד המורה לנבכי העולם של טרליס וממנה במקומו את סיבריאן, הסייר השחור שהשתלט על טרליס, טרליס הצעיר מתעצבן ומלך האלפים שורט אותו באמצעות ציפורניו ויוצר את הצלקת הידועה שלו; אחר כך, טרליס ואמילי עוברים דרך שער צהוב. באותו הזמן, הסיירים השחורים משתלטים על דגי תקיפה ומתכננים להרוס את הכיפה שמגינה על ההיכל. כאשר אמילי וטרליס עוברים דרך השער, הם מגיעים למקום שממנו הצללים מגיעים שנראה כמו וואלקור אך עם מבוך ועל קירותיו תבליטים אשר כתובים בשפה בלתי מזוהה. הם עומדים מול שלושה שערים ואמילי מכריחה את טרליס לעבור דרך השער הכחול, והם מגיעים לזיכרון של אדם בלתי מוכר מכדור הארץ שאחר כך מתגלה שהוא זה שגרם לתאונה שהרגה את אביה של אמילי; כשהתאונה עומדת להתרחש אמילי מצילה את אביה באמצעות הקמע ורצה עם אביה אחרי האדם הבלתי מוכר ליער; אמילי הצעירה אומרת לטרליס שיציל אותה והוא רץ אחרי אמילי הנערה ליער. אביה מעודד את אמילי להעניש את האדם על כל הסבל שגרם לה בעוד טרליס מנסה להציל אותה אבל זה מאוחר מידי ואמילי מאבדת שליטה והופכת לעוף חול ענקי מאש, רגע לפני שהיא משתנה היא אומרת לטרליס שימצא את המשפחה שלה ויחזיר אותה. בסוף הספר היא מגלה את תפקידה בהכנת אלדיה לפלישת הצללים, השמדת כל אלה שהיא הכירה ואהבה.

ספר 8: סופרנובה[עריכת קוד מקור | עריכה]

טרליס מגלה זיכרון ילדות אבוד נוסף שלו: כשהיה ילד קטן, הוא ואימו גרו בביתן זעיר וכשהם נרדמו, אימו מתה מהרעב ומהקור בעוד שהוא שרד. אישה מבוגרת עוזרת לו לצאת מהזיכרון והוא מתעורר בעיר בשם איפו, שם הם מתכוננים למלחמה בצבא האלפים. טרליס הופך למושא הערצה בקרב תושבי העיר, למורת רוחו. וויגו רומז לריבה שטרליס לא יוכל לשאת בעומס של המלוכה ושהיא עתידה להיות מלכתו. באותו הזמן, נאבין, קארן ואלי משוגרים אל תחנת חלל ומשם הם משוגרים אל כוכב בשם טייפון שהצללים בתהליך השתלטות עליו ולוקחים כמה שתילי עצי גאדובה מחוות מיוחדת לגידולם, כשכל הפירות הם פירות חיים. אמילי מתעוררת בריק על ידי צל, שמראה לה את הדרך אל הקול, ששמו מתברר כאיקול, היא פוגשת שומרי אבן שאומרים לה שכל עוד היא חזקה מספיק לברוח והצל מסלק אותם. אמילי מסרבת לשתף פעולה עם איקול, על אף שהיא יודעת שהוא חלק ממנה כעת. הצל האחר לוקח אותה לאי קטן שם היא פוגשת נער בשם מוז שגם הוא שומר אבן. האישה המבוגרת שסייעה לטרליס פותחת שער מעבר לעולם הרגיל ומתגלה כאמילי המבוגרת לאחר שמשתמשת בתרגיל הייחודי של אמילי, מוז מעודד את אמילי לחזור אל העולם הרגיל, היא עוברת אל העולם הרגיל ואיקול תוקף את אמילי המבוגרת ומוז מתגלה כבנה העתידי של אמילי. טרליס ויחידה נוספת של אזרחים מקוללים בהפיכה לחיות מגיעים לצבא האלפים, שנכנע על פי פקודות המלך, חייליו של טרליס שמחים ומחליטים לערוך מסיבה למרות שטרליס עדיין חושד שלוגי מתכנן משהו, וויגו מפציר בו ליהנות מהמסיבה והולך לחקור את לוגי, טרליס נאלץ לחלק חתימות לתושבי העיר, וכמה מהם אף מתחפשים אליו. ריבה מנסה לעודד את טרליס לשכוח מלוגי ולהתרכז ברגעים הטובים, בעוד שוויגו חוקר את לוגי, שמחזיק פתח נדיר לריק וממנו פורצת אמילי ומשמידה חצי מבית הסוהר, טרליס רץ אל עבר אזור האסון, אמילי עוף החול משליכה אותם לתוך בית ווויגו מפציר בתושביו, אב ובן בשם מאט וג'וס (בהתאמה) לברוח, אך ג'וס מסרב, אמילי מחריבה את הבית והגג מתמוט על מאט, ג'וס מסרב לעזוב אותו ומנסה להצילו, כמו השתקפות לתאונת הדרכים שבה נהרג אביה של אמילי, אמילי מצילה את האב ומעופפת מהמקום, היא מתווכחת שוב עם איקול ולוקחת באופן מוחלט את השליטה על האבן. היא עפה אל גאלפן, שם היא מתעמתת עם מלך האלפים ומסירה ממנו את המסכה. בינתיים, צוות המשימה קולוסוס, ביניהם נאבין, אימה ואלי נלכד בטייפון. טרליס ווויגו מחכים לאמילי בסיאליס, ולשם היא מגיעה לבסוף ואומרת שהיא לא יכולה להישאר ובאמצעות בועה שהיא יוצרת עם הקמע שלה היא טסה אל טייפון, אל אחיה ואימה.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שומרי אבן[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אמילי הייז (Emily Hayes) היא הדמות הראשית בסדרה. שומרת אבן עוצמתית והיחידה בהיסטוריה של אלדיה שהצליחה להשמיד 'סייר שחור' מבלי להרוג את הפונדקאי שלו. היא בעלת שיער בצבע אדום עם עיניים חומות ובעלת קמע סגול. היא שומעת את הקול. ביתם של דייוויד הייז וקארן הייז (לשעבר צ'רנון) ואחותו של נאבין הייז, מפקד המחתרת. חברת מועצת המגינים האחרונה. במהלך הספר השמיני היא מצליחה להשתלט על עצמה בחזרה וחוזרת לדמות אדם אך מבינה שהקול תמיד יהיה חלק ממנה כעת. בסוף הספר היא טסה לכוכב טייפון לחלץ את אחיה ואימה שנלכדו שם.
 • טרליס - נסיך האלפים ובנו של מלך האלפים ואחיו של לוגר. שומר אבן בעל קמע כחול. סייר שחור בשם סיביראן השתלט עליו כאשר היה ילד ואמילי שיחררה אותו מהשפעתו. היחיד שצפה בשינוי של אמילי ועד לבקשתה האחרונה. זכרונות הילדות נמחקו לו על ידי גאבילאן בבקשת אביו. דודו וירג'יל היה המורה שלו וסיפר לו על הצללים ועל הסכנה שגלומה בהם. מסיבה לא ידועה, על אף קשריו למשפחת המלוכה, טרליס גדל בביתן זעיר בעוני כבד, ויום אחד, כשהוא ואימו נרדמו ביחד, היא מתה בשנתה לאחר שגוועה ברעב וקפאה בקור. עתיד להיות מלך האלפים. טוען שמלך האלפים מת מזמן והאבן שלו הקימה אותו לתחייה, בספר השמיני, מתגלה שהוא צדק.
 • ויגו לייט - שומר אבן אשר הכיר את סיילס צ'רנון והיה חבר במועצה אך התפטר לאחר זמן מה. איבד את בנו בריק ואת אשתו למחלה. הצטרף למסעם של אמילי וטרליס. שקול, הגיוני ויציב. היה ידיד טוב של מקס לפני שנתן את השליטה לאבן שלו.
 • סיילס צ'רנון - סבא רבא של אמילי ונאבין וסבה של קארן. היה שומר אבן וחבר מועצה. ערך ניסויים בצללים וגילה את המין 'סייר שחור' סמך על מקס מפני שהיה תלמידו הטוב ביותר. הודח מהמועצה על ידי חבריה. מת בתחילת הספר הראשון.

דמויות ראשיות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נאבין הייז - דמות ראשית בסדרה. אחיה הצעיר של אמילי. בעל שיער שחור-חום ועיניים חומות. מצחיק, מעט לחוץ ונחוש. טייס וחבר בתוכנית טייסי קולוסוס החדשה. מפקד המחתרת. ככל הנראה מתאהב באליסון האנטר. מאבד את הקבוצה ויחד עם אליסון וגנרל פיל הולכים לכיוון וואלקור. בנם של דייוויד הייז ושל קארן הייז (לשעבר צ'רנון) במהלך הספר השמיני, נשלח לסייע לכוכב טייפון ולאסוף שתילי עצי גאדובה ונלכד שם עם שאר כוח המשימה.
 • אליסון האנטר - צלפית. השותפה של נאבין לעבודה. וחברה טובה שלו. רצינית ואחראית וחברה בתוכנית טייסי קולוסוס החדשה. ככל הנראה. מצטרפת לחבורה בספר הרביעי. בלונדינית. בספר השמיני, נשלחת לסייע לכוכב טייפון במסגרת תוכנית הקולוסוס ולאסוף שתילי עצי גאדובה עם נאבין ונלכדת שם עם כוח המשימה.
 • לאון - תושב העיר קנליס ונושא את הקללה של תושבי העיר והפך לאיש שועל. חכם ואמיץ. המורה של אמילי ומלמד אותה איך להשתמש בכוחותיו של הקמע. נלחם עם חרב. נלכד בטייפון עם שאר כוח המשימה לכוכב.
 • לוגר - בן אלף. אחיו של טרליס ובנו של מלך האלפים. היה מרושע בספר השני וניסה לרצוח את אמילי והשתנה לאלף ענק. היה שומר אבן אבל אמילי השמידה את האבן שלו והחזירה אותו למצב רגיל. נהיה נחמד מאז השינוי שלו בספר השני. חכם מאוד ובעל ידע רב. זכרונותיו נמחקו על ידי גבילן בבקשת אביו ושכח שטרליס הוא אחיו הצעיר.
 • קוגסלי - אחד הרובוטים של סיילס. בעל בינה מלאכותית. זעפן אך חביב לקרובים אליו. בנה עם סיילס את בית צ'רנון. ויורן צעיר חושב שהוא אימו וקוגסלי קורא לו דאגנו.
 • מיסקיט - רובוט ארנב מופלא בעל בינה מלאכותית. חכם והיה השוליה של סיילס. היה המדריך של אמילי עד הגעתו של לאון. לקח מאוד קשה את מותו של סיילס.
 • קארן הייז\צ'רנון - אימם של נאבין ואמילי ובת זוגו של דייוויד הייז. נחטפה על ידי העכבישפלצת לאלדיה והייתה בתרדמת עד סוף הספר השני. נשארה בסיאליס בספר הרביעי. בלונדינית עם עיניים חומות. מצטרפת אל נאבין ואלי (אליסון) אל כוח הסיוע לטייפון. נלכדת שם עם נאבין ושאר כוח המשימה.

מלך האלפים ובעלי בריתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מלך האלפים - לא ידוע שמו. אביהם של לוגר וטרליס ואחיו של וירג'יל. מת והוחייה על ידי האבן שלו שמפעילה אותו, וירג'יל סיפר שהוא מדבר אל האבן שלו, מה שאומר שהוא שומע את הקול. אחד משלושת הסוכנים של הקול במהלך הסדרה. מחק את זכרונות הילדות של בניו מסיבה לא ידועה. רוצה להרוג את טרליס, אמילי ולוגר. סייע בעקיפין לסיביריאן להשתלט על טרליס ומשת"פ של הצללים. מסיבה לא ידועה, אימו של טרליס וטרליס עצמו לא גרו עימו בארמון. בספר השמיני מגלים שמתחת למסכה אין פנים אלא רק פה וסימנו של הקול על כל פניו. חסר עיניים ואף לחלוטין. כינויים: המלך, הגופה, פרצוף־צלחת.
 • איקול - ידוע יותר בתור "הקול". שמו נחשף בספר השמיני. משרתם של ישויות לא ידועות, ככל הנראה, צללים. משתלט על שומרי אבן רבים ומכין את אלדיה לפלישת הצללים לאחר שמשאבי הכוכב שלהם אזלו.
 • מקס גריפין - סוכן של הקול ומשתף פעולה של האלפים. חברה הטוב ביותר של ליירה. ניסה להציל אותה ואת הוריה, שנשלחו לכלא על ידי אביו, אך לא הצליח ועל כך נשלח לכלא הקרח של קורת'ן, במהלך בריחתו, נפצע אנושות ונתן לאבן את השליטה כדי שיוכל לנקום את מותה של ליירה. רצח אלפי אנשים וכבש את לוסיין ופרונטרה. היה אמור למות לפני יותר מחמישים שנים, ומת בספר השישי לפי בקשתו מהקול לאחר שיחתו עם חברתו הטובה ליירה. אכזרי, חם מזג ולא צפוי, התאהב בליירה. היה ידיד טוב של ויגו בעבר. שומר אבן עוצמתי ומוכשר מאוד ובעל יכולת להפיח חיים במתים וליצור אשליות.
 • גבילן - מתנקש מסתורי וחסר רחמים שנוטר טינה עמוקה לשומרי אבן בגלל אירוע בעברו. בעל מכשיר שואב זכרונות.

בעלי הברית של אמילי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אנזו - איש חתול והטייס של עש הירח. אחיו של ריקו. מצחיק, מעט חצוף, עקשן ודעתן למדיי.
 • ריקו - איש חתול ואחיו של אנזו. תמיד בתורנות מטבח על אף שאינו יודע לבשל. חביב, דיי מגושם וטוב לב.
 • טייסי קולוסוס - טייסים המטיסים מטוס ענק דמוי אדם הניתן לשליטה על ידי שלושה אנשים המכונה קולוסוס, ובין טיסיו נכללים נאבין ואלי.
 • רוברט ג'וזף - נבחר לסיור בלוסיין מתוכנית טייסי קולוסוס החדשה. נלחץ בקלות והיסטרי. במהלך הסיור, השתלט עליו סייר שחור.
 • טרישה ספרינג - נבחרה לסיור בלוסיין ומפקדת המשימה. קשוחה, אמיצה ומאמינה בטובת הכלל. הולכת להפעיל את מגדל הפיקוח על אף הסכנות. הצללים מנסים לעצור אותה אך היא מצליחה אבל נאלצת לשלם על כך ונחטפת על ידי הצללים.
 • דאגנו - ויורן צעיר שקוגסלי ומיסקיט אימצו, מתייחס אל קוגסלי כמו אמא.
 • לוני - אלפית. על אף היותה אלפית היא אינה נלחמת איתם והיא ומשפחתה הקימו תוכנית שנועדה לעצור את פלישת הצללים לאלדיה ברגע שמלך האלפים התחיל "להשתגע". אחותו התאומה של רוני.
 • רוני - אלף. על אף היותו אלף הוא אינו נלחם עם בני מינו והוא ומשפחתו הקימו תוכנית שנועדה לעצור את פלישת הצללים לאלדיה ברגע שמלך האלפים התחיל "להשתגע". אחיה התאום של לוני.
 • טקס - דודם של רוני ולוני. חולם לבקר בכדור הארץ ואובססיבי לגבי השקיעות וכל הזמן חוקר את נאבין על כדור הארץ. מכנה את מלך האלפים „פרצוף-צלחת”.
 • ריבה- אלפית. ראש העיר התחתית של לוסיין. לאחר פלישת הצללים לעיר התושבים ירדו לעיר התחתית. חברה במחתרת.

דמויות משנה נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • וירג'יל - אלף חכם מאוד ואחיו של מלך האלפים, חושד שאחיו נשלט על ידי הקול והמורה של טרליס, מלמד אותו על הצללים ומזהיר אותו מהם. ככל הנראה, נרצח על ידי אחיו. היו לו יחסים קרובים עם טרליס.
 • ליירה יאנוס - אלפית. החברה הטובה ביותר של מקס ואהובתו. חכמה וטובת לב. היא ומשפחתה נרצחו על ידי משמר סיאליס, שאביו של מקס הוא מפקד משמר סיאליס. מקס נקם ורצח בשביל האלפים כביכול עבורה. אף על פי שבספר השישי היא מביעה את אכזבתה ממקס, דבר אשר שובר אותו ומביא למותו.
 • גברת יאנוס - אימה של ליירה ונרצחה על ידי משמר סיאליס. הייתה אדריכלית ועזרה לבניית סיאליס באמצעות הטכנולוגיה של האלפים.
 • מר יאנוס - אביה של ליירה ונרצח על ידי משמר סיאליס. היה אדריכל גם הוא, וסייע לפיתוח סיאליס באמצעות הטכנולוגיה של האלפים.
 • אימו של טרליס - גרה בביתן זעיר עם בנה, טרליס, בעוני כבד עד שמתה בשנתה לצד בנה טרליס עקב הרעב והקור. נמחקה לחלוטין מזכרונו של טרליס מסיבה לא ידועה.

מושגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ישויות, בעלי חיים וצמחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • צללים - ישויות טפיליות שמשאבי הכוכב שלהם אזלו והם מתכננים להשתלט על אלדיה. ידוע עליהם מעט מאוד; כוכב הבית שלהם דומה לוואלקור. הקול הוא משרתם וצל בעצמו. יש כמה מינים של צללים.
 • סייר שחור - זן של צל. מתנהג כטפיל ומשתלט על גופו של הפונדקאי וגורם לו להטיל אימה על בני מינו, סיילס ערך בהם ניסויים, אך מעולם לא הבין את מטרת ההתנהגות הזו. סייר שחור בשם סיביראן השתלט על טרליס.
 • ענק הרים - יצור ענקי דמוי חרק. נותרו רק מעטים באלדיה וביניהם כרונוס.
 • עצי גאדובה - עצים קסומים אשר פירותיהם יכולים לרפא את כל הרעלים או להמית באופן מיידי. "על כל פרי חיים, מאה פירות אשר טומנים בחובם מוות". החורשה אשר על פסגת הר ראש השטן נשרפה על ידי האלפים.
 • עכבישפלצת - יצור דמוי עכביש מפלצתי אשר בלע את אימה של אמילי, קארן, והיה בדרכו למלך האלפים אך טרליס עצר אותו. הארס שלו רעיל מאוד ורק פרי עץ הגאדובה הוא הנוגדן לארס שלו.
 • ויורן - יצור מעופף כחול שנוהג להתקיף ספינות אוויר. מיסקיט וקוגסלי נחטפו על ידי אחד בספר השלישי.

מקומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ממלכת גאלפן (ממלכת האלפים)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ואלקור - עיר הבירה של האלפים ובה נמצאים ארמון המלך ומקדש המלכים. דומה באופן מטריד לכוכב הבית של הצללים.
 • מקדש המלכים - ביתו של הקול ושם מקס מצא את מותו. שם מוכתרים מלכי האלפים החדשים ושם גם נקברים מלכי האלפים בעת מותם לצד גופות מלכי העבר.

ממלכת וינדזור[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פרונטרה - עיר ובה נמל ספינות אוויר גדול. נכבשה על ידי מקס.
 • לוסיין - עיר גדולה ויפהפייה בעברה ,אך ננטשה על ידי תושביה בספר השישי מפני שהצללים השתלטו עליה. נכבשה על ידי מקס.
 • קנליס - עיר בווינדזור שבאלדיה, שעליה מוטלת קללה שתושביה הופכים לאנשי חיות. למשל כמו לאון, ריקו, אנזו ודוקטור ווסטון.

אזורים ומקומות נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סופת גולבז - סופה בקנה מידה מפלצתי המשתוללת מאות בשנים ובה נמצאת סיאליס.
 • סיאליס - העיר המעופפת. שנשרפה כביכול על ידי האלפים אך למעשה הורמה באוויר והוחבאה בין העננים. מקום הולדתם של מקס, ויגו וליירה.
 • ממלכת לופן - ממלכה נוספת באלדיה.
 • טייפון - כוכב לכת אליו נאבין, קארן, לאון ומיסקיט טסו בתחילת הספר השמיני, שם הם קיבלו שתילים של עצי גאדובה.

חפצים ועצמים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הקמע\האבן - עב"ם קסומה שבוחרת את בעליה לא לפי עוצמתם אלא לפי היותם הפגיעים ביותר. נותנת כוחות עצומים לבעליהם, הידועים כשומרי אבן.
 • מסכת ארלקינג - מסכה של מלכי האלפים הנקראת על שמו של מלכם הראשון. מלכי האלפים נוהגים לחבוש מסכה זו כדי להראות הזדהות עם מלכי העבר.
 • קולוסוס - רובוט ענק דמוי אדם אשר ניתן לשליטה של שלושה אנשים. האלפים ניסו לפרק את הרובוטים הללו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]