הקמפיין לזכויות אדם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-emblem-development-2.svg
הערך נמצא בשלבי עבודה: כדי למנוע התנגשויות עריכה ועבודה כפולה, אתם מתבקשים שלא לערוך את הערך בטרם תוסר ההודעה הזו, אלא אם כן תיאמתם זאת עם מניח התבנית.
אם הערך לא נערך במשך שבוע ניתן להסיר את התבנית ולערוך אותו, אך לפני כן רצוי להזכיר את התבנית למשתמש שהניח אותה, באמצעות הודעה בדף שיחתו.
הקמפיין לזכויות אדם
Human Rights Campaign
Hrc logo.svg
Human Right Campaign headquarters.JPG
מטה הארגון,
פעילות פעילות למען זכויות להט"ב
מדינה ארצות הברית ארצות הבריתארצות הברית
מטה הארגון וושינגטון די. סי., וושינגטון
מייסדים סטיב אנדין
חברים 3 מיליון בארצות הברית, 9 מיליון תומכים ברחבי העולם (נכון ל-2021)
נשיא לפונסו דייוויד
תאריך הקמה 1980, לפני 41 שנה נכון ל-2021
www.hrc.org

הקמפיין לזכויות אדםאנגלית: Human Rights Campaign, בראשי תיבות: HCR) הוא ארגון אמריקאי מסוג קבוצת אינטרס אשר נוסד בשנת 1980, הפועל למען זכויות להט"ב בארצות הברית ובמשך השנים גם ברחבי העולם והוא הגדול והמשמעותי ביותר מסוגו במדינה עם יותר מ-3 מיליון חברים בשטחה ו-9 מיליון תומכים במדינות שונות ברחבי העולם.[1]

לדברי הארגון, "הקמפיין לזכויות אדם רואה בחזונו אמריקה בה מובטחות זכויותיהם של הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים, והם מתקבלים בברכה כחברים מלאים במשפחה האמריקאית - בבית, בעבודה, ובכל קהילה". בעודו מתמקד על הרחבת זכויותיהם של אנשי קהילת הלהט"ב, קידום לגליזציית נישואים חד מיניים, חקיקה נגד אפליה ופשעי שנאה והסברה כלפי המאבק נגד מחלת האיידס.[2]

מבנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

"הקמפיין לזכויות אדם" מורכב משלושה ארגונים: הראשון הוא מוסד ללא כוונת רווח המתמקד במחקר, שתדלנות וחינוך בנושא להט"ב, השני הוא ארגון פוליטי העוסק בפעילות אל מול הקונגרס של ארצות הברית ורשויות מקומיות בנושא זכויות להט"ב, והשלישי הוא ועדה פוליטית העוסקת בהשקעות בקמפיינים של מועמדים פוליטיים שהתחייבו לתמוך בחקיקה שוויונית.

הנהגה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנהגת קמפיין זכויות האדם כוללת את הנשיא אלפונסו דייוויד.[3] עבודתו של הארגון נתמכת על ידי שלושה דירקטורים: הדירקטוריון, שהוא הגוף המנהל של הארגון, מועצת קרן HRC המנהלת את כספי הארגון וקובעת מדיניות רשמית המסדירה את הארגון ומועצת הנגידים, המנהלת את ההתפשטות המקומית של הארגון בפריסה ארצית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Transforming words into action., HRC (בAmerican English)
  2. ^ שגיאת ציטוט: תג <ref> לא תקין; לא נכתב טקסט עבור הערות השוליים בשם HRC
  3. ^ We Will Win: Get to Know New HRC President Alphonso David, HRC (בAmerican English)
Flag of the United States.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ארצות הברית ובנושא להט"ב. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.