הרופא הטוב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הרופא הטוב
The Good Doctor
הרופא הטוב
הרופא הטוב
מבוסס על הרופא הטוב (2013) עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סדרת דרמה, דרמה רפואית עריכת הנתון בוויקינתונים
יוצרים דייוויד שור עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים פרדי היימור, ריצ'רד שיף, אנטוניה תומאס, צ'וקו מודו, ניקולאס גונזאלס, כריסטינה צ'נג, פיונה גובלמן, וויל יון לי, פייג' ספארה
ארץ מקור ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר עונות 6 עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר פרקים 102 (נכון ל-12 בדצמבר 2022)
הפקה
חברת הפקה סרטי סוני עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה הולו עריכת הנתון בוויקינתונים
טכניקת צילום מצלמה יחידה עריכת הנתון בוויקינתונים
מוזיקה דן רומאר עריכת הנתון בוויקינתונים
שידור
רשת שידור ABC עריכת הנתון בוויקינתונים
רשת שידור בישראל דיסני+
Netflix
HOT
Prime Video
תקופת שידור מקורית 25 בספטמבר 2017 – הווה (6 שנים) עריכת הנתון בוויקינתונים
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי
דף התוכנית ב-IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הרופא הטובאנגלית: The Good Doctor) היא סדרת דרמה רפואית אמריקאית שנוצרה על ידי דייוויד שור ודניאל קיי ריים, ומשודרת ברשת ABC האמריקאית. הסדרה עוקבת אחרי דוקטור שון מרפי, מנתח צעיר ואוטיסט בעל תסמונת סוואנט בתחילת דרכו כמנתח בבית חולים.

הסדרה מבוססת על סדרה קוריאנית בשם זהה משנת 2013.

בשנת 2021, הסדרה עלתה לרשת השידור Netflix. בשנת 2022 חודשה הסדרה לעונה שישית שהחלה בשידוריה ב-3 באוקטובר 2022.[1]באפריל 2023 הסדרה חודשה לעונה שביעית.

סקירת סדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונהפרקיםשודרה לראשונה (ארצות הברית)ממוצע צופים
(במיליונים)
הפרק הראשוןהפרק האחרון
11825 בספטמבר 201726 במרץ 201815.61
21824 בספטמבר 201811 במרץ 201912.20
32029 בספטמבר 201930 במרץ 202010.82
4202 בנובמבר 20207 ביוני 20218.16
51827 בספטמבר 202116 במאי 20227.05
6223 באוקטובר 20221 במאי 2023

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דוקטור שון מרפי (פרדי היימור), מנתח צעיר ואוטיסט עם תסמונת סוואנט, עוזב את חיי הכפר השלווים ומצטרף למחלקה הכירורגית בבית חולים יוקרתי. הוא בודד בעולם, והיחיד שתומך בו – דוקטור ארון גלסמן (ריצ'רד שיף) נאבק בספקנות ובדעות הקדומות של חבר המנהלים בבית החולים כדי לצרף אותו לצוות המתמחים. שון מתמודד בקושי ביצירת קשרים אישיים ותקשורת עם הסובבים אותו. הוא צריך לעבוד קשה כדי לשרוד בסביבתו החדשה ובמערכות היחסים עם הקולגות שלו, ולהוכיח להם שהיכולות יוצאות הדופן שלו מצילות חיים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ד"ר שון מרפי (פרדי היימור) – מתמחה כירורג אוטיסט. היכולות הבולטות שלו כוללות זיכרון צילומי ויכולת לזהות פרטים ושינויים קטנים כחלק מתסמונת סוואנט. העסקתו בבית החולים יצרה דעות חלוקות בקרב הדירקטוריון. בסוף עונה 5, הוא מתחתן עם לאה דילאלו. בעונה 6, הוא הופך לרופא כירורג לאחר שסיים את התמחותו, ובסוף העונה לאה יולדת את בנם. בפלאשבקים לשנות העשרה שלו הוא מגולם על ידי גרהם ורשר.
 • ד"ר ניל מלנדז (ניקולאס גונזאלס) (עונות 1–3, תפקיד אורח בעונה 4) – מנתח לב וחזה בכיר שהיה אחראי על המתמחים. בסוף עונה 3, הוא נהרג מרעידת אדמה.
 • ד"ר קלייר בראון (אנטוניה תומאס) (עונות 1–4, תפקיד אורח בעונה 5) – מתמחה כירורגית וחברה קרובה של שון. קלייר ידועה באמפתיה ובבגרות הרגשית שלה, ובדרך כלל היא מאוד סבלנית כלפי שון. בסוף העונה הרביעית, היא מחליטה להישאר בגואטמלה כדי להמשיך לעזור לאזרחים לקבל טיפול רפואי הכרחי. בעונה 5 היא חוזרת לחתונתו של שון ולבקש את עזרת חבריה בטיפול באחד ממטופליה. קלייר גם חושפת שהוצע לה תפקיד של ראש מחלקת הכירורגיה בבית החולים בגואטמלה.
 • ד"ר ג'ארד קאלו ( צ'וקו מודו) (עונות 1–2, תפקיד חוזר בעונה 6) – מתמחה כירורגי ממשפחה אמידה. הוא עובר לדנבר בתחילת העונה השנייה לאחר שמסתכסך עם ד"ר אנדרוז, שפיטר אותו בגלל תקיפת עובד שניסה לנצל את קלייר, מה שהוביל את ג'ארד לקבל את עבודתו בחזרה על ידי תביעה נגד בית החולים על גזענות, במחיר של לאבד את הכבוד של אנדרוז ומלנדז כלפיו. בעונה השישית, ג'ארד חוזר ומבקש את עזרתו של שון עם הלקוח שלו. בעידודו של שון, ג'ארד חוזר כמתמחה שנה ראשונה בצוות של שון.
 • ג'סיקה פרסטון (בו גארט) (עונה 1, תפקיד אורח בעונה 4) – עורכת הדין בבית החולים וסגנית הנשיא לניהול סיכונים. היא נכדתו של מייסד בית החולים, ידידה של גלסמן, וארוסתו לשעבר של מלנדז.
 • ד"ר אל מקלין (איירין קנג) (עונה 1) – מתמחה כירורגית.
 • ד"ר מרקוס אנדרוז (היל הארפר) – מנתח המתמחה בכירורגיה פלסטית. בעונה הראשונה הוא ראש מחלקת הכירורגיה שרוצה את עבודתו של ד"ר גלסמן כנשיא בית החולים. בעונה השנייה, הוא הופך לנשיא לאחר שגלסמן מתפטר. לאחר שפוטר מתפקיד נשיא בית החולים בגלל פיטוריו של ד"ר ג'קסון האן, המנהל החדש, הוא נענה להצעה לחזור כמנתח מד"ר לים. אחייניתו, ד"ר אוליביה ג'קסון היא אחת המתמחות הכירורגיות בעונה הרביעית. בעונה החמישית, הוא מחליף את ד"ר לים כמנהל הכירורגיה והוא מוחזר לתפקיד נשיא בית החולים לאחר ביטול רכישת Ethicure. עוד מתגלה באותה עונה שהוא דיסלקטי. בסוף העונה השישית הוא מתפטר מתפקידו.
 • ד"ר אהרון גלסמן (ריצ'רד שיף) – נשיא בית החולים ונוירוכירורג לשעבר, שהיה מנטור וחבר טוב של שון מאז שהיה בן 14.
 • אלגרה אאוקי (טמלין טומיטה) (עונות 1–2; תפקיד אורח בעונה 3) – יו"ר מועצת בית החולים וסגנית נשיא הקרן השולטת במימון בית החולים.
 • ד"ר אלכס פארק (וויל יון לי) (עונות 2–הווה; תפקיד חוזר בעונה 1) – מתמחה כירורגי ושוטר לשעבר שהחליט להיות רופא. בעונה הרביעית הוא מתחיל מערכת יחסים עם מורגן לפני שנפרד ממנה בסוף העונה החמישית לאחר שהיא דחתה ברגע האחרון הצעת עבודה בניו יורק. בסוף העונה השישית מורגן ואלכס חוזרים למערכת היחסים. הוא גם הופך למנתח יחד עם שון.
 • ד"ר מורגן רזניק (פיונה גובלמן) (עונות 2–הווה; תפקיד חוזר בעונה 1) – מתמחה כירורגית תחרותית שיש לה יריבות עם קלייר מכיוון שיש להם אישיות הפוכה ומוסר עבודה. בעונה הרביעית היא עוברת מניתוח לרפואה פנימית עקב הנזק שגרמה לידיה בסוף עונה העונה השלישית. לקראת סוף העונה השישית מאמצת תינוקת שטיפלה בה, וחוזרת למערכת היחסים עם ד"ר פארק.
 • ד"ר אודרי לים (כריסטינה צ'נג) (עונות 2–הווה; תפקיד חוזר בעונה 1) – מנתחת טראומה והאחראית על המיון והמתמחים ולאחר מכן ראש מחלקת הכירורגיה. בעונה הרביעית, היא מפתחת הפרעת דחק פוסט-טראומטית מחוויותיה בטיפול במגפת הקורונה. בסוף העונה החמישית, לים נדקרת ונפצעת קשה, ולמרות שאנדרוז, גלסמן, שון, ג'ורדן, ג'רום וליאה מצליחים להציל את חייה, לים נותרת משותקת מהמותניים ומטה, ככל הנראה כתוצאה מהניתוח המסוכן של שון כדי להציל את הכבד שלה. לאחר ניתוח נוסף, לים מחזירה לעצמה את יכולת ההליכה, אם כי בעזרת מקל הליכה.
 • ליאה דיללו-מרפי (פייג' ספארה) (עונות 2–הווה; תפקיד חוזר בעונה 1) – שכנתו של שון אליה הוא מפתח רגשות עד שעזבה כדי להגשים את חלומה. מאוחר יותר לאחר שחזרה, הם מחליטים להיות חברים קרובים ושותפים לדירה, אבל הם הופכים לבסוף לזוג בסיום העונה השלישית. בעונה הרביעית, היא נכנסה להיריון משון, אך חוותה הפלה. בסוף העונה הרביעית, ליאה ושון מתארסים. בסיום העונה החמישית הם מתחתנים. בעונה השישית, היא ושון מצפים לתינוק אשר נולד בסוף העונה. ליאה עבדה כמהנדסת רכב בשתי העונות הראשונות לפני שהפכה לעוזרת של גלסמן בעונה השלישית. בעונה הרביעית היא הפכה לראש מחלקת ה-IT של בית החולים.
 • ד"ר קרלי לוור (ג'סיקה ניקול) (עונה 3; עונות 1–2 תפקיד חוזר) – הפתולוגית הראשית של בית החולים שהופכת לעמיתתו לעבודה של שון בעונה השניה ולבת זוגו בעונה השלישית. עם זאת, קרלי נפרדת משון לקראת סוף העונה השלישית לאחר שהבינה שהוא מאוהב בליאה.
 • ד"ר ג'ורדן אלן (בריה סמונה הנדרסון) (עונה 5–הווה; תפקיד חוזר, עונה 4) – אחת מהמתמחות הכירורגיות החדשות שהיא גם ממציאה מצליחה. בתחילה היא אחת מהמתמחים הצעירים של שון יחד עם אוליביה, אך לאחר מכן משובצת לקלייר יחד עם אנריקה.
 • ד"ר אשר וולק (נואה גאלווין) (עונה 5–הווה; תפקיד חוזר, עונה 4) – אחד המתמחים החדשים. הוא יהודי חסידי לשעבר ובנו של רב שהפך לאתאיסט לאחר שעזב את קהילתו החסידית בגיל 18 והוא גם הומו מוצהר. בעונה השישית, לאחר ששון הופך למנתח, אשר הוא אחד המתמחים שלו והוא יוצא עם האחות ג'רום מרטל.
 • ד"ר מטאו רנדון אוסמה (אוסבלדו בנווידס) (עונה 5; אורח עונה 4) – מנתח מקסיקני-אמריקאי שהצוות פוגש בגואטמלה ומחליט לחזור לארצות הברית לאחר מכן. הוא מתחיל מערכת יחסים רומנטית עם לים במהלך הזמן שלהם יחד בגואטמלה.
 • ד"ר דניאל "דני" פרז (ברנדון לרקואנטה) (עונה 6) – אחד המתמחים החדשים בעונה השישית, שמתעניין בד"ר אלן. עם זאת, הוא מתגלה כנרקומן לשעבר ולכן אינו יכול להביא את עצמו להמשיך בזוגיות איתה, מחשש שזה יפריע לתהליך הגמילה שלו.

דמויות חוזרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סטיב מרפי (דילן קינגוול) (עונות 1, 3 ו-6) – אחיו הקטן של שון שנהרג בצעירותו. מוצג בעיקר בפלשבקים ובחלומות של שון. קינגוול גם גילם מטופל בשם אוון גליקו שסבל מסרטן העצמות סופני.
 • דליסי וילנויבה (אלפינה לוק) – אחות בבית החולים. בעונה החמישית נחשף כי היא חווה התעללות מצד בן זוגה, אוון, מה שגורם לה לאחר למשמרותיה. בסוף העונה החמישית, אוון דוקר אותה אבל אנדרוז וגלסמן מצילים את חייה. אוון נעצר על נסיון לרצח, אבל מביע חרטה על מעשיו בפני ד"ר וולק וכמעט מבצע התאבדות באמצעות שוטר מתוך אשמה. לאחר המקרה היא מתאוששת וחוזרת לעבודתה.
 • קני (כריס ד'אליה) (עונה 1) – השכן החדש של שון לאחר עזיבתה של ליאה. מנצל את האוטיזם של שון על מנת לקבל ממנו כסף והטבות. שון סיפר שהוא נעצר על ידי המשטרה לאחר שליאה חוזרת.
 • דבי וקסלר (שיילה קלי) (עונות 1–4)בריסטה בבית החולים ומאוחר יותר בת זוגות ואשתו של גלסמן. בעונה הרביעית הם נפרדים.
 • ד"ר מרינה בלייז (ליסה אדלשטיין) (עונה 2) – אונקולוגית המטפלת בגלסמן.
 • ד"ר ג'קסון האן (דניאל דיי קים) (עונה 2) – ראש המחלקה לכירורגיה לשעבר בבית החולים, שחווה קשיים עם שון בגלל האוטיזם שלו. למרות התנגדותו של שון, הוא מעביר אותו להתמחות בפתולוגיה, שם הוא יכול לעזור למטופלים בלי לתקשר איתם, אבל מאוחר יותר מפטר אותו בגלל התעקשותו של שון לחזור לתחום ההתמחות הקודם שלו. אנדרוז מפטר אותו מעבודתו מאוחר יותר.
 • בריז בראון (שרון ליל) (עונה 3; תפקיד אורח בעונות 1–2) – אימה של קלייר שסובלת מהפרעה דו-קוטבית. היא נהרגת בתאונת דרכים בעונה השלישית.
 • קלן פארק (ריקי הי) (עונות 2–4) – בנו של ד"ר פארק.
 • דינה פטרינגה (קארין קונוול) (עונות 2–4) – אחות חדר ניתוח בבית החולים עם ותק של כ-40 שנה במקצוע. היא מתה מנגיף הקורונה בעונה הרביעית.
 • ד"ר אנריקה גוארין (בריאן מארק) (עונה 4) – אחד מהמתמחים החדשים. בעל גישה קלילה לחיים אשר מנהל אורח חיים פוליאמורי. הוא אחד מהמתמחים של קלייר. הוא עוזב לבסוף את בית החולים על מנת לעבוד ברפואה במדינות עולם שלישי.
 • ד"ר אוליביה ג'קסון (סאמר בראון) (עונה 4) – אחת מהמתמחות החדשות של שון. הוריה הם גם מנתחים והיא בוגרת אוניברסיטת הרווארד. היא אחייניתו של ד"ר אנדרוז, מה שנשמר בסוד מפני הקולגות שלה. היא מפוטרת לאחר שהיא סופגת את האשמה על הדלפת מידע רפואי של מטופל, זאת מאחר שהיא לא רצתה להיות רופאה מלכתחילה.
 • מיילס בראון (מרקיז האריס) (עונה 4) – אביה המנוכר של קלייר שמופיע בעונה הרביעית. הוא וקלייר מנסים לשקם את מערכת היחסים שלהם.
 • סאלן מוריסון (רייצ'ל ביי ג'ונס) (עונה 5) – קונה את בית החולים בעונה החמישית.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא הרופא הטוב בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ A Full Guide to Which Shows Are Renewed and Which Are Canceled in 2022-2023, Variety, ‏12 במאי 2022 (באנגלית אמריקאית)