הרצוג, פוקס, נאמן ושות'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


שגיאות פרמטריות בתבנית:חברה מסחרית

שימוש בפרמטרים מיושנים [ אנשי מפתח ]

הרצוג, פוקס, נאמן ושות'
נתונים כלליים
סוג שותפות
מייסדים חיים הרצוג, מייקל פוקס, יעקב נאמן
תקופת הפעילות 1972–הווה (כ־52 שנים)
מיקום המטה תל אביב-יפו עריכת הנתון בוויקינתונים
משרד ראשי תאומי רובינשטיין, רחוב יצחק שדה 4, תל אביב-יפו
ענפי תעשייה עריכת דין
יו"ר עו"ד מאיר לינזן
אנשי מפתח עו"ד גיל וייט (השותף המנהל)
עובדים 585 (2019)‏[1]
 
herzoglaw.co.il
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית
סמליל המשרד עד 2021

הרצוג, פוקס, נאמן ושות' הוא ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל. נכון לשנת 2020, במשרד כ-417 עורכי דין, מתוכם כ-162 שותפים[2]. המשרד מתמחה בתחומים רבים של המשפט האזרחי, דיני חברות, דיני מיסים, הגבלים עסקיים, דיני בנקאות וקניין רוחני. מרכזו של המשרד בתל אביב, ובנוסף קיימים סניפים בחיפה ובפאלו אלטו שבקליפורניה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשרד נוסד ב-4 ביולי 1972 על ידי חיים הרצוג, ששימש לאחר מכן כנשיא מדינת ישראל וחבר הכנסת, מייקל פוקס, עורך דין שעלה מלונדון ארבע שנים קודם לכן, וד"ר יעקב נאמן, מומחה לדיני מיסים ולימים שר האוצר ושר המשפטים של מדינת ישראל.

בשנת 1975 עזב הרצוג את המשרד מתוקף פעילותו הציבורית ומינויו לתפקיד שגריר ישראל באומות המאוחדות. פעילותו הציבורית של נאמן גרמה לו לעזוב את המשרד פעמים אחדות, והוא שימש בו כשותף בכיר בין השנים 1972–1979, 1996-1981, 1997-1996, 2009-1998. פוקס המשיך להיות פעיל במשרד עד לפטירתו בשנת 2009‏[3].

המשרד שם דגש על פעילות בינלאומית הקשורה בישראל. חלק מעורכי הדין שבמשרד חברים גם בלשכות עורכי דין בחו"ל. במסגרת פעילותו הבינלאומית טיפל המשרד בעסקאות רכישה של חברות ישראליות, שבהן היו מעורבים תאגידים רב-לאומיים כמיקרוסופט, גוגל, יאהו!, apple inc, אפל ישראל, פייסבוק ישראל, Facebook inc, ג'נרל אלקטריק, נורטל ואחרים.

בפעילותו בתחום הבנקאות מעניק המשרד שירותים למרבית הבנקים בישראל, וכן לבנקים וחברות השקעות בינלאומיות הפעילות בישראל.

עם לקוחות המשרד בתחום האנרגיה והתשתיות נמנים חברת החשמל לישראל, בריטיש גז וחברות זרות שהתחרו על הקמת מתקני התפלת מים בישראל.

בתחום מיזוגים ורכישות היה המשרד מעורב בעסקאות לרכישת חלקים מבנק לאומי, בזק, סלקום וחברות בולטות נוספות במשק הישראלי.

שמות כל עורכי הדין שבמשרד, שותפים ושכירים, מופיעים על נייר המכתבים של המשרד, ותופסים בו כחצי עמוד (אלא שהרשימה לא עודכנה בשנים האחרונות)[4]. יעקב נאמן הסביר: "בנייר הפירמה אין אצלנו הבחנה בין שותפים ללא שותפים, ואין תארים אקדמיים ליד השם, אף שלכמה מאתנו יש דוקטורט. אנו מעוניינים שכולם ירגישו שווים."[5]

עו"ד מאיר לינזן, השותף המנהל במשרד, יזם הסכם פרישה לפיו עורכי דין יפרשו מהמשרד בגיל 60, גיל נמוך מהמקובל, כדי להפוך את המשרד לאטרקטיבי לעורכי דין צעירים[6].

ב-2017 רכש המשרד כ 15 קומות בצמד מגדלי "תאומי רובינשטיין". ביוני 2021 עבר המשרד באופן רשמי לפרויקט "תאומי רובינשטיין" הנמצא במתחם חסן ערפה ברחוב יצחק שדה בתל אביב-יפו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]