השמיניה (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף השמיניה הדור הבא)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
השמיניה
סמליל הסדרה
סוגה סדרת נעורים
מדע בדיוני
מתח
רומנטיקה
חברת הפקה טדי הפקות
יוצרים גיורא חמיצר
כותבים גיורא חמיצר
חן קלימן
בימוי רובי דואניאס
שחקנים ידידיה ויטל
הילי ילון
מיכאל אלוני
עדי הימלבלוי
דון לני-גבאי
דני לשמן
לימור אטיאס-בשן
אבי קורניק
שירה וילנסקי
טל מוסרי
ארץ מקור ישראל
שפות עברית עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר עונות 5
מספר פרקים 212
סדרת המשך השמיניה - הדור הבא
הפקה
אורך פרק כ-25 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים HOT
תקופת שידור מקורית 5 ביוני 200522 ביולי 2014
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

השמיניה היא סדרת טלוויזיה מסוגת דרמת נעורים ומדע בדיוני ששודרה בשנים 20052007 לערוץ הילדים ללקוחות HOT. כשבע שנים לאחר העונה השלישית, הוחלט להחזיר את הסדרה לעונה אחת נוספת ואחרונה (שתי העונות ביחד שוות עונה אחת), אשר שודרו גם הן בערוץ הילדים ללקוחות HOT כמו בשנים הקודמות. הסדרה הופקה על ידי נגה תקשורת וטדי הפקות. לסדרה, שאותה יצר גיורא חמיצר וביים רובי דואניאס, 5 עונות ו-212 פרקים, והיא זכתה לפופולריות רבה בקרב בני־נוער. שלוש עונותיה הראשונות של הסדרה קיבעו את מעמדה כסדרת הילדים והנוער המצליחה בכל הזמנים[דרוש מקור]. בעקבות הצלחתה הרבה הסדרה נמכרה למדינות רבות ואף זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בצרפת ובאיטליה.

עונותיה השנייה והשלישית זכו בפרס האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2006 ולשנת 2007. בעקבות הצלחת הסדרה, יצאו לאור מספר ספרים שמבוססים באופן רופף על הסדרה.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1–60 (59 פרקים + פרק מאחורי הקלעים)

אבנר הלוי הוא מדען מוכשר אשר מכנס שמונה ילדים (בהתחלה שישה, איה וניני הצטרפו גם הם לפרויקט שלא במתוכנן לאחר מות אביהם) לפרויקט סודי בשם "השמיניה". בפרויקט, מגלים כי לחבורה יש "למדא", אנרגיה מוחית מיוחדת. אבנר הוא גם אביו של אדם- אחד מילדי הפרויקט, ושל רותם - שהייתה חברתה הטובה ביותר של איה בתקופה שהייתה מאיה בת ה-10. בעברו, היה אבנר חלק מקבוצת מדענים, כשאיתו מדען בשם רוברטו, ועמוס שהיה חברו הטוב.

בפרק הראשון עמוס מת לכאורה, ימים ספורים אחרי שהוא מכניס את שני ילדיו, מאיה ויונתן, שהיו תאומים בני 10, למכונה שבנה בשם "טורבו טיים", אשר מבגרת את שני הילדים והופכת אותם, בן לילה, לבני 15. מאיה ויונתן מצטרפים לפרויקט "השמיניה" בשמותיהם הבדויים "איה" ו"ניני". הם חוברים לאדם, נטשה, רוני, אבי, מיקה ודורי, שהופכים לחברים טובים שלהם וכך, השמונה הופכים לחבורה. בהמשך מתגלה כי עמוס לא באמת מת, אלא הכניס את עצמו לטורבו טיים בפעולה הפוכה - והצעיר את עצמו, כשהוא נושא את השם הבדוי דדי. דדי הופך למורה להיסטוריה של הפרויקט ונאלץ להסתיר את זהותו מילדיו, ובהמשך הוא נהפך לבן זוגה של דגנית, המחנכת של "השמיניה", ואמא של בן-בן שהיה חברו הטוב ביותר של ניני בתקופה שהיה יונתן בן ה-10. בהמשך העונה מגיעה לארץ לילי, אמם של איה וניני, ועוברת לגור איתם אחרי 7 שנים בהם לא התראו מאז התגרשה מעמוס. לילי מתגלה כפושעת העובדת עם רוברטו במטרה לגנוב את האנרגיה הגלומה במוחות ילדי הפרויקט. לקראת סיום העונה לילי נכשלת במשימתה ונשלחת לכלא, ורוברטו נאלץ לברוח מהארץ. במהלך העונה חברי השמיניה גילו על כך שאיה וניני הם למעשה מאיה ויונתן בני ה-10. בפרק הסיום, דדי מחליט להחזיר את איה וניני לגילם וזהותם המקורית. ניני נכנס למכונה וחוזר לגיל 10, בעוד איה מסרבת ובוחרת להישאר בגיל 15 ולהיות בת הזוג של אדם.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 61–115 (55 פרקים)

כחצי שנה לאחר אירועי העונה הראשונה, אבנר ודדי עומדים למשפט על הפעלת הפרויקט. לאחר שהפרויקט נסגר, נאלצים שמונת הילדים לחזור לכיתות הרגילות שלהם. יאיר נבחר לראשות הממשלה, ורגע לפני גזר הדין מחליט להעיד במשפט בעד אבנר ודדי וכך, מציל אותם מעונש מאסר. דדי נאלץ לפרק את מכונת ה"טורבו טיים", ובפעם האחרונה מכניס אליה את בנו ניני ומחזיר אותו לגיל 15. פרויקט השמיניה מופעל מחדש, כשאליו מצטרפת ניצן רומנו, חסרת בית שדגנית אימצה, והיא נהפכת לחלק מהחבורה. איה מתרחקת מאביה ומתקרבת לאמה לילי, בפגישות בבית הכלא. לילי מציעה לאיה לברוח אתה לחו"ל, ואיה מסכימה - אך במהלך הטיסה שלה המטוס מתרסק ואיה מוכרזת נעדרת, ומאוחר יותר כמתה. איה נחטפת על ידי כת "סקורפיו", המתכננת להשתמש בלמדא כדי לחיות חיי נצח. בסיום העונה איה ניצלת ואיתה חברי השמיניה, חברי הכת נאסרים ומנהיג הכת הצליח להצעיר את גופו ולהעלם מפני המשטרה. מתחילת העונה מקבלת נטשה זרי פרחים, בסופו של דבר מתגלה דניאל שמתחיל עם רוני ונטשה ביחד. לבסוף מגלים שדניאל הוא מסקורפיו, רוני ונטשה קושרות אותו ואז הוא בורח ולא יודעים מה עלה בגורלו.

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 116–165 (50 פרקים)

אחרי אירועי העונה הקודמת, מחליטים חברי השמיניה לא להסתבך שוב בצרות ומתחילים לבלות באופן נורמלי את חופשת הקיץ אלא שאז מגיעה ממקום בלתי צפוי הזמנה להצטרפות להיות סוכנים חשאיים בסוכנות שנקראת "המועצה" אשר בראשותה עומדת אלכס, אחותה של לילי, אמם של איה וניני. איה לא מוכנה להצטרף כיוון שרוצה לנוח ולהתאושש ממה שעברה, והשמונה האחרים מסכימים להצטרף למועצה. במקביל דגנית אשר נמצאת בהריון מתקדם עם תאומים ותחת השגחה של רופא בשם יוליוס קלדרון, שבו איה לא מפסיקה לחשוד ובצדק כיוון שלבסוף מתברר כי יוליוס הוא זה שהשתיל את הלמדא אצל חברי השמיניה (מלבד איה, ניני וניצן שאצלם זה גנטי), הוא השתיל בגופה של דגנית וירוס מסוכן שלולא ניצן הוא היה הורג אותה ואת התינוקות ונוסף לכל הוא גם אביה של ניצן. במהלך העונה מתברר כי אלכס גייסה את השמיניה על מנת שתוכל להשתיל בתוכם גן שנקרא קריפטון אשר יכול להפוך מישהו לאדם המושלם (חסין מפני פגיעות, חזק מאוד, בעל חיים ארוכים ועוד.) כיוון שרק מישהו עם גלי למדא יכול לקלוט את הגן הזה. דניאל (שהיה חבר בכיר בכת "סקורפיו") חוזר ומתברר שהוא משתף פעולה עם יוליוס, הם חוטפים את ניני ויוליוס עושה לדניאל ניתוח שינוי פנים על מנת שייראה כמו ניני ומנצל זאת כדי להשיג את הקוד של הקריפטוגרפיה ולהפליל את רוני ונטשה ברציחתו של יואל, שוטר וסוכן במועצה. מהבחינה הרומנטית, אדם וניצן ביחד במהלך העונה עד שאדם מבין כי איה חשובה לו, הם נפרדים ואדם חוזר לאיה, ניצן ודורי חוזרים להיות ביחד, נטשה מתאהבת באחד מסוכני המועצה בשם עומרי והם נהפכים לזוג, רוני וניני נפרדים לאחר שמתברר כי דניאל התחזה לניני חלק מהעונה אך חוזרים בסוף, אבי מתאהב באחת מסוכנות המועצה בשם דפי אך לבסוף חוזר למיקה. לבסוף, דניאל רוצח את אלכס, ואת יוליוס ולבסוף נרצח על ידי התשיעיה כאשר הם משדרים עליו כמות יותר מדי גדולה של אנרגיית למדא. כאשר התשיעיה מבינים שהלמדא מסוכנת בעבורם ובעבור התינוקות של דגנית הם מחליטים שעליהם למחוק את הלמדא אך יחד עם זה ימחקו גם הזיכרונות שלהם אחד מהשני אולם למרות זאת, הם מסכימים ובמהלך שאיבת הזיכרון הם משחקים בפעם האחרונה כקבוצה את משחק האסוציאציות המפורסם.

העונה הרביעית והחמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 166–212 (47 פרקים)

שבע שנים לאחר מחיקת הזיכרון והלמדא אבנר מגייס את חברי השמיניה למשימה חדשה, לסכל את תוכניתו של אבשלום להשתלט על מוחם של אנשים ולהשתלט על העולם. חברי השמיניה לא יכולים לבצע את המשימה הזאת לבד ולכן הם זקוקים לשמיניה חדשה. חברי השמיניה הוותיקה ידריכו את חברי השמיניה החדשה וביחד ינסו להשלים את המשימה - להציל את העולם. בעזרת כוחות העל של השמיניה החדשה שמתגלים אט אט, הם פועלים יחד במשימתם ובמקביל חברי השמיניה הוותיקה מנסים להכיר את עברם ולחדש את הקשרים שהתפרקו. בסוף העונה החמישית, דורי (שעבד עם אבשלום בעונה החמישית) נכנס לתרדמת אחרי שניסה להשתלט על העולם. השמיניה הוותיקה מביאה את השישייה להאנגר, ועובדים עליהם שהם הולכים למחוק להם את הלמדא. כשהגיעו בספירה לאחור לאחת מהתקרה עפו בלונים השמיניה החדשה הבינה שעבדו עליהם. בסוף הפרק הדלת של ההאנגר נפתחת, נראה אור בוהק וממנו יוצא אדם.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

התשיעיה הוותיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכבי השמיניה הוותיקה משמאל לימין: מיקה (שירה וילנסקי), דורי (דני לשמן), רוני (דון לני- גבאי), אבי (אבי קורניק), נטשה (עדי הימבלוי), ניני (ידידיה ויטל), אדם (מיכאל אלוני), ניצן (לימור אטיאס), איה (הילי ילון)
 • ניני (יונתן) דביר (רן בוקסנבאום) (יונתן) / (ידידיה ויטל) (ניני) (עונות 1–5): ניני הוא בחור רגיש וילדותי אך חמוד עם יכולת אסטרטגית גבוהה וכישורים מרהיבים בשחמט, הוא נולד שתי דקות אחרי אחותו התאומה מאיה (איה), בתחילת הסדרה הוא היה בן 10 ושמו היה יונתן, אך בזכות מכונה שאבא שלו עמוס (דדי) דביר בנה הוא ואחותו גדלו והפכו לנערים בני 15 בין לילה. בהתחלה לקח לו קצת זמן להתבלט וליצור חברויות, אך שהכירו אותו מבפנים כולם התחברו אליו. בעונה הראשונה הוא ורוני יצאו והם נפרדו במהלך העונה השלישית בגלל מה שקרה מאז שדניאל התחזה לניני. הם חזרו בסוף העונה השלישית. בעונה השנייה כאשר איה נחטפה הוא היה היחיד שידע בוודאות שהיא בחיים. בעונה השלישית הוא מצטרף יחד עם כל השמינייה למועצה, ובעונה הרביעית/חמישית הוא עבד כמלצר ובהתחלה הוא סירב להשתתף בכל העניין ולא האמין לאף מילה שאבנר סיפר להם באוזניה, אבל לאט לאט הוא הצטרף אליהם ועזר להם והתאהב מחדש ברוני.
 • איה (מאיה) דביר (נועה מושקוביץ') (מאיה) / (הילי ילון) (איה) (עונות 1–5): איה היא בחורה חכמה שזוכרת דברים בצורה פנומנלית, אחותו התאומה של ניני, היא נולדה שתי דקות לפניו, חברתה הטובה ביותר של רותם הלוי (אחותו של אדם הלוי)ומאוהבת באחיה הגדול (אדם) של חברתה הטובה רותם, גם מאיה כמו אחיה נכנסה לטורבו טיים שיצר אביהם וגדלה להיות בת 15. איה במהלך העונות חוותה חוויות רבות, היא הבינה שיש לה הזדמנות לגרום לאדם להתאהב בה בעונה הראשונה והיא אכן משיגה את מבוקשה. השניים מתאהבים, אולם מפני שסיפרה לו על גילה האמיתי, הוא נפרד ממנה. בעונה השנייה היא נחטפה וכולם חושבים שהיא מתה חוץ מניני היחיד שהיה שידע שהיא בחיים, בעונה השלישית היא יותר בבית ועוזרת לדגנית אבל עדיין מאוהבת באדם וזו גם הסיבה שלא רצתה לחזור לשמיניה ולראות כל הזמן את ניצן ואדם מול פרצופה, ובכל זאת גם אדם עדיין מאוהב בה ולכן השניים בסופו של דבר ביחד ולעתים עוזרת לשמיניה. בעונה הרביעית/חמישית היא זאת שמגבשת את השמינייה שנשארה למרות שהיא וכולם לא זוכרים כלום.
 • אדם הלוי (מיכאל אלוני) (עונות 1–3): אדם הוא בחור חתיך וספורטאי מחונן, מומחה בשפות, בנו של אבנר הלוי, ממייסדי פרויקט "השמיניה" ואחיה הגדול של רותם, היה חבר של נטשה לפני תחילת הסדרה, מאוהב באיה ממש ובן זוגה בעונה ה-1, נפרד ממנה כשגילה כשהיא בעצם ילדה בת 10, אך הם חזרו בסוף העונה ה-1. בעונה ה-2 לאחר שאיה נחשבה כמתה, הכיר את ניצן והשניים הפכו לזוג. כשאיה חזרה בסוף העונה, הוא מחליט להשאר עם ניצן, בעונה השלישית הוא ניסה לחזור אל איה אבל היא דחתה אותו מפני שלא רצתה להרוס את ניצן למרות שהיא אפילו לא מכירה אותה, למרות זאת, איה מתעבת את ניצן שמפגינה רצון להתקרב אליה, ומתייחסת אליה בקרירות. בעונה ה-3 עדיין חבר של ניצן, ומדגיש בפניה פעמים רבות שהוא כבר לא רוצה את איה, למרות שבהמשך העונה הוא מתוודה על אהבתו כלפעי. בסוף העונה ה-3 הם חזרו. לאחר מחיקת הזיכרון, מגלים כי הוא היחיד שלא מחקו לו הזיכרון, והוא נרצח בסמוך לעונה הרביעית (בסדרה הוא "נרצח" מפני שבמציאות מיכאל אלוני מציטוט שלו "השמיניה קטנה עליי אני רוצה לעשות משהו גדול יותר").
 • נטשה סגוביה (עדי הימלבלוי) (עונות 1–5): נטשה היא מומחית באומנות וציירת מחוננת, הייתה בת זוגו של אדם לפני תחילת הסדרה, ולאחר מכן התחרטה וניסתה לחזור אליו אך הוא דחה אותה. יצאה עם דורי תקופה קצרה בעונה ה-1. בעונה ה-2 הכירה את דניאל, והתאהבה בו, אך שמרה זאת לעצמה בבטן ולאחר שרבה עם רוני התנשקה עם דניאל והפכה לבת זוגו. מסתבר שדניאל יצא איתן רק בשביל שדודתה לינה תהפנט אותה. בעונה ה-3 מתאהבת בעומרי, הסוכן במועצה. והם נהפכים לזוג לקראת סוף העונה. לאחר מחיקת הזיכרון נטשה היא מורה לאומנות בבית הספר התיכון. הכירה את עמרי מחדש והתאהבה בו. בפרק האחרון הרגה את עמרי כי חשבה שהוא דורי.
 • רוני מלכי (דון לני גבאי) (עונות 1–5): מתמטיקאית מחוננת. אחותה של אלינור, מאוהבת בניני. בתחילת הסדרה יצאה עם אילן, בחור בן 19 אך הוא נפרד ממנה כשהוא גילה שהיא בת 15. לאחר מכן יצאה עם ניני תקופה אך הוא נפרד ממנה. בעונה השנייה התאהבה בדניאל והם היו ביחד עד שרוני גילתה שהוא יצא איתה תוך כדי שהוא יצא עם נטשה, חשדה בנטשה כל העונה שהיא מאוהבת בדניאל. חזרה לניני בסוף העונה השנייה. בעונה השלישית הופללה על ידי דניאל שהתחזה לניני ברצח יואל. שותפה לדירה של ניצן בעונה השלישית. לאחר מחיקת הזיכרון הפכה לעורכת דין ומתאהבת בניני מחדש.
 • דורי פיינגולד (דני לשמן) (עונות 1–5): מומחה באלקטרוניקה, היה מאוהב בנטשה בעונה הראשונה ואף יצאו לתקופה קצרה. באמצע העונה השנייה ובסוף העונה השלישית היה בן זוגה של ניצן, דורי חולה בסכרת. לאחר מחיקת הזיכרון הוא עבד כרופא והיה בין הרופאים הצעירים שיש, אך במהלך העונה הוא מתפטר מתפקידו. בעונה החמישית הוא עוזר לאבשלום כדי לקבל בחזרה את הלמדא שלו ובכך הופך ל"מפלצת למדא" כמו דניאל, נלחם נגד חבריו ונכנס לתרדמת בסוף הסדרה.
 • ניצן רומנו/ברגר (לימור אטיאס) (עונות 2–5): בעלת כוח פיזי רגישה. בתו של יוליוס. הצטרפה לשמיניה בעונה השנייה, לאחר שנלקחה תחת חסותה של דגנית. הייתה חברה של דורי, שלאחר מכן האשים אותה בכך שהא בוגדת בו עם אדם ונוצר בין השמינייה לאדם וניצן סכסוך, היא ואדם מתאהבים והופכים לזוג. בעונה השלישית היא ואדם נפרדים. היא מצילה את דגנית והתינוקות שלה בעונה השלישית מהוירוס של יוליוס. בסוף העונה השלישית הפכה לחברה של דורי. לאחר מחיקת הזיכרון, נלקחה תחת חסותו של אבשלום אבל חוזרת בסוף לשמינייה.
 • אבי מוסקוביץ' (אבי קורניק) (עונות 1–5): מומחה במחשבים. עובר לגור אצל מיקה בעונה הראשונה, ובעונה השלישית גר אצל צ'כוב (המורה שלו למחשבים). בא מהדרום. בן זוגה של מיקה בעונות 1–2, ולאחר מכן בעונה 3 בן זוגה של דפי ובסוף העונה שוב בן זוגה של מיקה. מפקד השמיניה במועצה. לאחר מחיקת הזיכרון נהפך למיליונר והתאהב שוב במיקה.
 • מיקה שקד (שירה וילנסקי) (עונות 1–5): מוזיקאית מחוננת. בת זוגו של אבי בעונות 1–2 ואף בסוף העונה ה-3. עשירה מאוד, ממש צינית. לאחר מחיקת הזיכרון פתחה מועדון באולינג מהנה ששימש כמקום המפגש של חברי השמיניה. בסוף עונה 5 חוזרת להיות בת זוגו של אבי.

השמיניה החדשה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליאה, הגר,גילי, רפאל, יותם ודניס - השישיה
הגר, גילי, רפאל, יותם, ודניס- השישיה

השמיניה החדשה מצטרפת בעונות הרביעית והחמישית, ובניגוד לזו הוותיקה יש להם כוחות על.

 • רפאל אשורי (אור טרגן) (עונות 4–5): נער רגיש וספורטאי מצטיין, בעל חושים מוגברים. היה בן זוגה של הגר ובסוף בן זוגה של גילי.
 • גילי פורת (נועם לוגסי) (עונות 4–5): נערה טובת לב, מאוהבת ברפאל. בעלת יכולת להפוך לבלתי נראית. נהיית בת זוגו של רפאל.
 • יותם וייץ (בן רביאן) (עונות 4–5): חנון בעל חוש הומור. בעל יכולת ריפוי עצמי. מכנה את עצמו "המגן האנושי". מאוהב בליאה.
 • הגר ששון (עמית יגור) (עונות 4–5): נערה חכמה, צינית וערמומית. בעלת יכולת ראיית העתיד. הייתה בת זוגו של רפאל בסוף בת זוג של דניס.
 • דניס גלר (דין מירושניקוב) (עונות 4–5): האקר, מומחה במחשבים. בעל יכולת זיהוי שקרים. ברח מאומיקרון לאחר שעקב אחריהם. בסוף נהיה בן זוג של הגר.
 • ליאה קידרון (דריה שיזף) (עונה 4–5): מצחיקה ומרגשת. בעלת יכולת שינוי צורה. מאוהבת ביותם.
 • ירון (רונצ'ו) דביר (איתמר כרמלי) (עונות 4–5): בנם של דדי ודגנית. אחיה התאום של תמר. חכם ורגיש. בעל יכולת טלפתיה. נולד 3 דקות אחרי אחותו התאומה תמר.
 • תמר (מרי) דביר (אביב בוכלר) (עונות 4–5): בתם של דדי ודגנית. אחותו התאומה של ירון. חכמה ופיקחית. בעלת יכולת טלפתיה. נולדה 3 דקות לפני אחיה התאום ירון.

דמויות ראשיות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דדי (עמוס) דביר (שמעון מימרן (עמוס)/טל מוסרי (דדי) (עונות 1–5): מדען לחקר הלמדא. עבד עם אבנר ורוברטו. סקורפיו 'הצעיר' אותו במכונת הטורבו-טיים ונתנו לו זהות חדשה. אביהם של ניני, איה, ירון ותמר. בן-זוגה של דגנית. בעלה לשעבר של לילי. היה בן-זוגה של אלכס שהיה צעיר. בעונה הרביעית נשלט בידי אבשלום כדי שאבשלום ישתלט על העולם.
 • אבנר הלוי (דור צויגנבום) (עונות 1–4): מדען לחקר הלמדא. עבד עם עמוס ורוברטו. מנהל את הפרויקט (כיתה ט'8) בעונה הראשונה. אביהם של אדם ורותם. ממציא ה - LSR. נרצח בעונה הרביעית על ידי עומרי, שהיה נתון בשליטתו של אבשלום.
 • דגנית דרור/דביר (אדית חצור) (עונות 1–3): אימם של בן-בן, ירון ותמר. בת-זוגו של דדי. הייתה מורתם של השמיניה בעונה הראשונה. בעונה השלישית היא בהריון. בעונה הרביעית נודע שנפטרה. אימצה את ניצן.
 • לילי דביר (ליאת ביין) (עונות 1–3): אימם של ניני ואיה. אשתו של עמוס לשעבר. "הבוס הגדול" שעבד עם רוברטו. בעונה השנייה נודע שהיא חברת הכת סקורפיו. בעונה השלישית היא בכלא, ובסיומה מקבלת חנינה על ידי יאיר נועם.
 • בן-בן דרור (תובל שפיר) (עונות 1–3): בנם של דגנית ושלומיק. חברו הטוב ביותר של יונתן. אחיהם למחצה של ירון ותמר ואחיהם החורג של ניני ואיה. חברה הטוב של רותם. חבר טוב של ניני. היה מאוהב בדריה בעונה השלישית.
 • רותם הלוי (מאיה קורן) (עונות 1–3): בתו של אבנר. אחותו הקטנה של אדם. חברתו הטובה של בן בן. חברתה הטובה ביותר של מאיה. מאוהבת ביונתן.
 • אלינור "אלי" מלכי (אביטל אברג'יל) (עונות 1–3): אחותה של רוני. בת-זוגו של אילן. בעונה הראשונה עובדת אצל דורון שקד, ובעונה השנייה והשלישית מנחה תוכניות טלוויזיה, כולל MTV בלונדון.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עורך דין יקותיאל חלבי (יניב פולישוק) (עונות 1–3): העו"ד של ליאורה ושל דדי. עזר לדדי ואבנר במשפט. ועזר לדדי להשיג כסף (ממאפיה) לאחר שאיה מתה כביכול. בעונה השלישית נסחט על ידי אלכס כשעזר לדדי לשחרר את רוני מהכלא.
 • רוחל'ה קשתי-נועם (מיקי קם) (עונות 1–2): אשתו של יאיר. הייתה מנהלת בית-הספר בו למדו השמיניה. חטטנית מאוד. נהפכה למנחת טלוויזיה כביכול במקום אלי.
 • סוזי בן חיים (הדר לוי) (עונה 2): "קלמזי". כתבת מהערוץ הראשון. באה לעשות כתבה על רוחל'ה, בפעם הראשונה שנכנסה עליה הביתה רק שברה לה דברים. עושה דיל עם רוחל'ה, שהיא תעשה שרוחל'ה תנצח באיזו תחרות והיא תיתן לסוזי רכילויות ודברים סודיים מראש הממשלה על הניסוי של דדי ואבנר על השמיניה ועל המצפה. נרצחה על ידי מולי.
 • שלומיק דרור (יצחק צק ברקמן) (עונה 2): אבא של בן-בן ובעלה לשעבר של דגנית. בעברה של דגנית עזב אותה ונסע להודו חודשים לפני הריונה. חוזר מהודו ורוצה לחזור אל דגנית ולא ידע שיש לו בן עד שדגנית סיפרה לו. דגנית סיפרה לו שיש לו מישהו ולא רצתה לחזור אליו.
 • אילן הרמן (לירון לב) (עונות 1–2): תחילה, בהיותו חייל, היה בן-זוגה של רוני. אחר כך בן-זוגה של אלי. מוזיקאי. ניצח בתוכנית ריאליטי לשירה.
 • ליאורה שקד (דליה שימקו) (עונה 1): אמה של מיקה. אשתו של דורון. מיליונרית. בעונה הראשונה רצתה להרוס מפעל בדרום כדי להקים שם לונה פארק אך התחרטה כי השמיניה הציעו לה רעיון חדשני לפס ייצור חדש במפעל.
 • דורון שקד (דן תורג'מן) (עונה 1): אביה של מיקה. בעלה של ליאורה. מנחה את התוכנית "ערב ספורט".
 • גילה מוסקוביץ' (שירי גולן) (עונה 1): אמו של אבי. עובדת במפעל כושל בדרום, אותו ליאורה רצתה להרוס.

המועצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

"המועצה" הם ארגון חשאי אשר הצטרף לסדרה מהעונה השלישית.

 • יאיר נועם (אריה צ'רנר) - (עונות 1–5): דודו של מולי ובעלה של רוח'לה. היה שר החינוך בעונה הראשונה ולאחר מכן בעונה השנייה היה ראש הממשלה. בעונה השלישית שר בממשלה והתמנה למפקד המועצה בעונות 4–5, עד שהחליט על התפטרותו ועל סגירת המועצה עקב מה שאירע עם אבשלום ודורי.
 • עומרי אלפסי (זוהר ליבה) (עונות 3–5): סוכן במועצה. בן זוגה של נטשה לפני מחיקת הזיכרון. בעונה הרביעית בן זוגה של נעמה, נשלט על ידי אבשלום ורוצח את נעמה ואת אבנר. ושוב הופך לבן זוגה של נטשה ובעונה החמישית הוא נהרג בידי נטשה מאחר שהיא חשבה שהוא דורי.
 • יואל שוורץ (קובי מחט) (עונות 1–3): שוטר בעונות 1–2, מתגלה כסוכן במועצה בעונה השלישית. נרצח על ידי דניאל שהתחזה לניני.
 • דפנה "דפי" (מירב פלדמן) (עונה 3): סוכנת במועצה. היה לה ולאבי רומן אבל נפרדו כשאבי הפך לחבר של מיקה. מתמנה למפקדת המועצה בסיום העונה השלישית.
 • חמוטל "טינקרבל" (נועה קולר) (עונות 4–5): סוכנת במועצה. האקרית. פגשה את דניס באינטרנט ועזרה לו לברוח מאומיקרון. מכורה לממתקים.
 • נעמה (ימית סול) (עונה 4): סוכנת במועצה. הייתה בת זוגו של עמרי. נרצחה על ידו כאשר היה נתון לשליטתו של אבשלום.
 • גידי "צ'כוב/המלך" פז (יובל אברמוביץ') (עונות 2–4): האקר קצת פסיכי שלימד את אבי על מחשבים. נהפך לסוכן במועצה בעונה השלישית. עזר לשמיניה הוותיקה לאחר מחיקת הזיכרון.
 • אלכס (דפנה שפיגלמן) (עונה 3): ראש המועצה בעונה השלישית. אחותה של לילי. הייתה נחושה לפתח את גן הקריפטון ופעלה בדרכים קיצוניות שהובילו לפיטורה. שיתפה פעולה עם יוליוס ודניאל ולבסוף נרצחה על ידי דניאל.
 • תמר זהבי (מיכל ינאי) (עונות 1–3): הפסיכולוגית של המועצה ושל השמיניה. אחותה הקטנה של יעל/"אסיה". עזרה למשטרה לתפוס את לילי בעונה הראשונה.
 • יעל "אסיה" זהבי (הילה סורג'ון פישר) (עונה 1): אחותה הגדולה של תמר הפסיכולוגית. סוכנת במועצה לשעבר שהתחזתה לבייביסיטר של איה וניני, מטרתה הייתה לשמור על איה וניני. נרצחה על ידי לילי.

הרעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רוברטו (רוברטו פולק) (עונה 1): מדען בחקר הלמדא, שפעל ביחד עם עמוס ואבנר בעברו. הפך למדען מרושע הרוצה נקמה באבנר ועמוס. מאוהב בלילי. בסוף העונה הוא עזב את המחבוא כדי להציל את עמוס (דדי) ממחלה קטלנית בעזרת שאיבת למדא מאיה וניני ובסוף העונה ברח והשאיר מכתב לעוזרו שהוא אבא שלו.
 • הזקן (מיקי גבע) (עונה 2): מנהיגה המבוגר של הכת "סקורפיו". לא באמת כל כך זקן. נוכל ותחמן הרוצה חיי נצח לעצמו ומנצל את חברי הכת. חוסל על ידי דדי/עמוס.
 • מולי נועם (גולן אזולאי) (עונה 2): אחיינו של יאיר. ראש לשכת ראש הממשלה ובחשאי חבר בכיר בכת "סקורפיו". מנהל פרויקט "המצפה" מטעם הממשלה. חטף את איה. נורה על ידי רוח׳לה ועל ידי דדי אך לא נהרג. לבסוף חוסל על ידי ניצן שזרקה עליו סכין. רצח את סוזי.
 • דניאל האריס (תום אבני) (עונות 2–3): מיליונר לשעבר ואיש רב מזימות. חבר של לינה. היה עם רוני ונטשה באותו הזמן. חבר בכיר לשעבר בכת "סקורפיו". רוצה חיי נצח וכוח אין סופי, ולכן, לאחר פירוק "סקורפיו", שיתף פעולה עם יוליוס בנוגע לגן ה"קריפטון", והתחזה לניני בחלק מהעונה השלישית. רצח את יואל והפליל את רוני. חוסל על ידי קרינת הלמדא שהשמיניה ריכזה אליו בסוף העונה השלישית. דניאל הוא פושע מתוחכם, ערמומי ותככן, ואחיו הקטן של אבשלום.
 • לינה (אוולין קפלון) (עונות 2–3): בת דודה של נטשה, עזבה את לימודיה במוסקבה. חברה של דניאל. חברה בכירה בכת "סקורפיו". רצתה לחיות חיי נצח וגילתה שהזקן שיקר את כולם. בעונה השלישית עוזרת לדניאל וליוליוס ולבסוף יוליוס רוצח אותה. מסוגלת להפנט אנשים.
 • יוליוס ברגר/ד"ר קלדרון (עמי ויינברג) (עונה 3): עבד פעם במועצה וכך הכיר את עלמה אמא של ניצן. אביה הביולוגי של ניצן. היה הרופא של כל אימהות השמיניה (פרט לאיה וניני) והזריק להן את הלמדא. שיתף פעולה עם דניאל כדי להמציא את הקריפטון, אך לבסוף נרצח על ידיו כי בגד בו ובסוף הפך לטוב.
 • אבשלום האריס (יובל ינאי) (עונות 4–5): אחיו הגדול של דניאל, הבעלים הראשי של ארגון "אומיקרון". תחמן, שקרן ונצלן. רצה לשנות את העולם ולהשתלט על מוחם של בני האדם לאחר שהמועצה מחקה את קיומו של אחיו. חוסל על ידי דורי שחנק אותו. שיקר לניצן בקשר לשמיניה.

ספרי השמיניה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות הצלחת הסדרה החליטו גיורא חמיצר ועטרה אופק להוציא ספרים שמספרים על משימות של השמיניה ללא קשר לעלילת סדרה. יצאו חמישה ספרים, הראשון באוקטובר 2005, שניים נוספים במהלך 2006 הרביעי ב-2013 והחמישי ב-2014.

 • השמיניה ותעלומת המסכה הבורמזית (2005) - מסעם של השמיניה להצלת מסכה בורמזית עם כוחות מכושפים, ומניעת נפילתה בידי כוחות האופל.
 • השמיניה בעקבות הקרדינל המוזהב (2006) - השמיניה נחטפת לאיטליה על ידי מכר שלהם (דניאל, שהתחזה לידיד של משפחת דביר) שמטרתו היא לחטוף את הקרדינל המוזהב בוונציה ולהפוך לאדם העשיר בעולם.
 • השמיניה ומזימת ליל הסמוראים (2006) - השמיניה מסכלת את מזימתו של טרוריסט יפני בעל צבא "סמוראים" עולמי לפוצץ את ירושלים בנשק גרעיני ברגע חתימת הסכם שלום עם סוריה, ובכך למוטט את הסדר העולמי.
 • השמיניה - לא נפגשנו מעולם (2013) - אבנר מחק לכולם את הזיכרון, חוץ מלאדם, בנו. אדם מגלה לאיה את כל הפרטים על העבר שלה ושל כל השמיניה וביחד מנסים לאחד את כל השמיניה כדי לעזור לאדם ממי שמרגל אחריו. בסוף הספר אדם נרצח ושנה אחרי זה מתחילה עלילת העונה הרביעית.
 • השמיניה - חידת הניצוץ (2014) - אבי ומיקה מגיעים לצימר בגליל של דודתה של מיקה, מבחין אוריה, בן דודה של מיקה, במשהו מוזר שמתרחש ביער. בספר מופיעות רק חלק מהדמויות, ביניהם השמיניה החדשה: גילי, רפאל, ליאה, יותם, דניס והגר, ובשמיניה הוותיקה, רק חלק מופיעים: אבי, מיקה, איה וניני.

סקירת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר פרקים שידור מקורי
עונה 1 60 5 ביוני 2005 - 24 באוקטובר 2005
עונה 2 55 1 בינואר 2006 - 16 במרץ 2006
עונה 3 50 16 באוקטובר 2006 - 2 בפברואר 2007
עונה 4 24 29 בספטמבר 2013 - 5 בנובמבר 2013
עונה 5 23 16 ביוני 2014 - 22 ביולי 2014

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


הקודם:
2005 - אדומות
פרס האקדמיה לטלוויזיה - תוכנית ילדים ונוער
2006, 2007 - השמיניה
הבא:
2008 - האי