התאחדות הצופים והצופות של מצרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

התאחדות הצופים והצופות של מצריםערבית: الاتحاد العام للكشافة والمرشدات) הוא הגוף המאחד את ארגון הצופים ואת ארגון המדריכות (הצופות) של מצרים.

הצופים במצרים הוקמו בשנת 1914 והצטרפו לארגון הצופים העולמי בשנת 1922 כאשר מצרים קיבלה עצמאות מבריטניה. "תנועת המדריכות" הוקמה בשנת 1913 והצטרפה לאגודה העולמית למדריכות ב-1931. בהתאחדות פועלים כיום כ-75,000 צופים (נכון ל-2008) ו-92,000 מדריכות (נכון ל-2003).

קבוצת הצופים הראשונה הוקמה באלכסנדריה על ידי הבריטים ששהו במקום.

רוב גדודי הצופים במצרים משויכים לבתי-ספר, מועדונים, כנסיות ומסגדים. קבוצות צופים בוגרות יותר משויכות לתיכונים ולאוניברסיטאות. הצופים המצרים משחקים תפקיד חשוב בשירות הקהילתי. הם מעורבים בפרויקטים של פיתוח המדבר, מחנות עבודה, התרמות דם, שירותי עזרה ראשונה ועוד.

הצופים מקבלים אימון מקצועי ואת המיומנויות הדרושות כדי לסייע בפיתוח הקהילות. הם לומדים את החשיבות של שתילת עצים במקומות בהם אין יערות, אנרגיה יעילה וחשיבות השימוש במיומנויות כמו נגרות, חשמל ואינסטלציה.

מבנה התנועה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנסיך פארוק מחזיק באות "הצופה הראשון של מצרים"

צופי מצרים מורכבים מארבעה ארגונים גדולים:

לכל אחד מארגונים אלה יש מרכזים בכל 26 המחוזות של מצרים. ועדות התיאום של כל ממשל מארגנות את הפעילות ואת שיתופי הפעולה בין הארגונים.

לארגון הצופות המדריכות יש שלוש קבוצות גיל:

  • הבראוניז
  • המדריכות
  • הרוברס

המרכז הבינלאומי לצופיות של קהיר הוא בנין בעל 6 קומות ליד האצטדיון הבינלאומי של קהיר והוא מארח צופים מכל העולם יחד עם אורחים ומבקרים שונים. בנוסף, במצרים קיים גם מרכז לאומי לצופיות בשם אל-סילין.

המוטו הצופי הוא "קוּן מוּסטדיין" או كن مستعداً, "היה נכון" בערבית. שם העצם ל"צופה" יחיד הוא "קַשַף" או كشاف בערבית.

הסמל של צופי מצרים משלב בתוכו את ארבעת הארגונים הגדולים ביחד עם הלוטוס.

קבוצות צופים בינלאומיות במצרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנוסף לצופי מצרים, צופי אמריקה (Boy Scouts of America) שולחים לקהיר ולאלכסנדריה חניכי צופים הפועלים כ"צופים בודדים" ומתנדבים במדינה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]