התאחדות תעשיית היהלומים הישראלית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: חסרים סימוכין.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

התאחדות תעשייני היהלומים הישראלית בע"מ נוסדה ב-1940 על ידי עובד בן עמי, והיא ארגון יצרני היהלומים היחיד בישראל. התאחדות תעשייני היהלומים הישראלית מייצגת כ-200 יצרני יהלומים, האחראים על כ-95% מהיהלומים שמייצרת התעשייה, שהיא אחת משלושת מרכזי עיבוד היהלומים המובילים בעולם. בהתאחדות התעשיינים הישראלית חברים כל מגזרי הייצור בענף ובעלי חברות ייצור גדולות, בינוניות וקטנות של יהלומים, מהן בעלות סייט וכאלו שאינן בעלות סייט.

המוסד העליון של ההתאחדות הוא האספה הכללית, ואת מדיניותה מתווים הנשיא מוטי גנץ (שנבחר לתפקיד ב-2004), הוועד הפועל והוועדות השונות, הנבחרים אחת לשלוש שנים. את פעילותה השוטפת של ההתאחדות מבצעים המנכ"ל עודי שינטל (במכהן בתפקיד מיולי 2007) הסמנכ"ל וצוות המשרד.

התאחדות תעשייני היהלומים הישראלית מייצגת יצרני יהלומים, ואת התעשייה כולה בפורומים בארץ ובעולם שבהם מתקבלות החלטות בעלות השלכות על פעילותם. בישראל דואגת ההתאחדות בין היתר להסדרת הסכמי העבודה ולטיפול בתנאי העובדים, להענקת ייעוץ משפטי, לייזום חקיקה שתקדם את התעשייה, לקידום המחקר והפיתוח הטכנולוגיים, לקידום שיווק היהלומים, ולייזום אירועים מיוחדים של התעשייה. בעולם היא דואגת למגעים מול ספקי יהלומי גלם, מייצגת את תעשיית היהלומים במפגשים עם ה-DTC, משמשת כנציגת ישראל בהתאחדות הבינלאומית של התאחדויות תעשייני היהלומים (IDMA), במועצת היהלומים העולמית (WDC) ובתהליך קימברלי (Kimberly Process), ועוסקת בשורת פעילויות נוספת שמטרתן לקדם את ענף היהלומים הישראלי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]