התזמורת הפילהרמונית המלכותית של ליברפול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

התזמורת הפילהרמונית המלכותית של ליברפולאנגלית: Royal Liverpool Philharmonic Orchestra) היא אחת התזמורות הוותיקות ביותר בממלכה המאוחדת, שמקום מושבה הקבוע הוא בליברפול. התזמורת נוסדה בחלקה על ידי הרשות המקומית ומנהלת אותה האגודה הפילהמונית המלכותית של ליברפול. זו התזמורת היחידה באנגליה לה אולם משלה, בעל איכויות אקוסטיות מצוינות. האולם משמש את התזמורת גם למספר רב של הקלטות.

מנצחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לתזמורת היו מנצחים ראשיים רבים, בין הידועים בהם ניתן למנות את: מקס ברוך, סר הנרי ווד, סר מלקולם סרג'נט, סר צ'ארלס גרובס וסר ג'ון פריצ'רד.

המנצח הראשי הנוכחי (מ-2006) הוא הרוסי וסילי פטרנקו. התזמורת עובדת גם עם ליבור פשק (מנצח כבוד), ורנון הנדלי (מנצח פורש) וקרל דייוויס.

הקלטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כתזמורת מקליטה, יש לפילהרמונית של ליברפול רשימת הקלטות מגוונת ועתירת ביקורות חיוביות. התזמורת הקליטה את כל שש הסימפוניות של המלחין הדני קרל נילסן וכן יצירות משל בטהובן, בריטן, דבוז'אק, מאהלר, רחמנינוב, סמטנה, שטראוס, סוק וווהן ויליאמס. בחלק מן ההקלטות משתתפת מקהלת הפילהרמונית של ליברפול, הנהנית משיתוף פעולה חשוב עם התזמורת בקונצרטים באנגליה ומחוצה לה.

שותפות עם קלאסיק FM[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנובמבר 2001 הודיעו הפילהרמונית המלכותית של ליברפול וקלאסיק FM, תחנת רדיו חשובה לשידורי מוזיקה קלאסית בממלכה המאוחדת, על שותפות חדשנית ביניהן, שהפך את הפילהרמונית ל"תזמורת של צפון מערב אנגליה" מטעם תחנת FM קלאסיק. קשר הזה הוארך עד 2012.

מנצחים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]