התפוצצות מכלית הדלק בבהאוולפור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

התפוצצות מכלית הדלק בבהאוולפור אירעה ב-25 ביוני 2017. משאית דלק שירדה מהכביש עקב תאונה עלתה באש והתפוצצה וגרמה למותם של 212 אנשים לפחות. עוד 150 אנשים נפצעו.

המשאית, שהובילה 40,000 ליטר של דלק, הייתה בדרכה מהעיר קראצ'י לעיר לאהור. היא ירדה מהכביש והתהפכה בשעה 06:00 ליד העיר אחמדפור מזרח (Ahmedpur East) בחבל פנג'אב שבדרום פקיסטן. התאונה ארעה לאחר שנהג המשאית ניסה לבצע פנייה חדה וצמיגים בה נתקלו בשפת הכביש והתפוצצו.

מאות כפריים שגרו ועבדו באזור נהרו אל המשאית ההפוכה על מנת לבזוז את הדלק שדלף ממנה, ולא נענו לדרישת המשטרה המקומית לפנות את המקום. כ-45 דקות לאחר התאונה הוצת הדלק הדולף והמשאית עלתה בלהבות והתפוצצה. הלהבות אחזו במהירות באנשים שהתגודדו סביבה. הסיבה להצתת הדלק איננה ברורה, ונבעה ככל הנראה מהצתת סיגריה או מניצוץ מאחד המכוניות והאופנועים שנהרו למקום אחרי התאונה.

מכבי האש עמלו במשך יותר משעתיים כדי לכבות את השרפה שפרצה. צבא פקיסטן שיגר מסוקים שהעבירו עשרות נפגעים לבתי חולים.

באסון נהרגו 212 לפחות אנשים (לרבות נהג המשאית), מהם עשרות שמתו בימים שלאחר האסון (מניין ההרוגים המיידי היה כ-140). לפחות 150 נפצעו. שש מכוניות ותריסר אופנועים נשרפו. את רוב ההרוגים לא ניתן היה לזהות והם נקברו בקבר אחים.

אסון דומה מאוד בנסיבותיו התרחש ב-2 ביולי 2010 בכפר סאנג שבמזרח הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. באותו אירוע גרמו התפוצצות ושריפת משאית דלק למותם של 230 אנשים. כמחציתם היו נשים וילדים. חלקם נספו כשהאש מהמשאית אחזה במבני מגורים בכפר.[1]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ ראו: DR Congo oil tanker blaze 'kills 220', באתר BBC News, ‏3 ביולי 2010.