וול סטריט (בית ספר לאנגלית)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בית הספר לאנגלית וול סטריט

בית הספר לאנגלית וול סטריט (Wall Street Institution) הוא אחד מבתי הספר הגדולים בעולם, העוסק בהוראת אנגלית למבוגרים וללקוחות עסקיים.

לבית הספר ללימודי אנגלית וול סטריט קיימים כ-450 מרכזים ללימודי אנגלית בעשרים ושבע מדינות ברחבי העולם, ולומדים בו כ-200 אלף תלמידים בשנה.

לוול סטריט שיטת לימוד המשלבת תוכני לימוד קלאסיים עם חוויות מהיום יום ומעולם העסקים. לימוד השפה מתבסס על שיעורי מולטימדיה, שיעורים בכיתות קטנות ופעילויות העשרה מחוץ לכיתה. בשיטה זו התלמידים משפרים את האנגלית שלהם בעזרת תרגול מתמיד וניהול שיחה באנגלית. בנוסף, הלמידה מותנית גם בהתקדמות אישית של כל תלמיד, ובהתאם ללוח הזמנים של התלמיד. התלמידים, המורים והצוות בכל מרכזי הלימוד של וול סטריט בעולם מדברים אך ורק באנגלית, כחלק משיטת הלימוד אשר מכוונת את התלמידים לחשוב באנגלית.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית הספר הוקם בשנת 1972 באיטליה על ידי לואיג'י טיציאנו פצ'ניני (Luigi Tiziano Peccenini), ושמו ניתן לו על ידי פרסומאי איטלקי בשם אנג'לו אדריצי, מתוך כוונה לקשור את אזור ההשקעות המפורסם בניו יורק, וול סטריט, בהשקעה המבורכת שבלימוד השפה האנגלית. בעת הקמת בית הספר בשנת 1972, הוא הפעיל ארבעה מרכזי לימוד באיטליה. לאחר שנתיים נפתחו 24 סניפים נוספים ברחבי איטליה, ובשנת 1983 חצה בית הספר את גבולות איטליה, ופתח סניפים בכל אירופה. במהלך שנות ה-90 התרחבה פעילות בית הספר גם לדרום אמריקה, המזרח התיכון ואסיה.

וול סטריט בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

בישראל קיימים 11 סניפים של בית הספר וול סטריט, וכיום וול סטריט הינו בית הספר הגדול בישראל ללימודי אנגלית. הזכיינות לסניפי וול סטריט בארץ ניתנה לחברת קפלן, חברת החינוך הפרטי הגדולה ביותר בארצות הברית אשר מפעילה בישראל מכוני לימוד נוספים: קידום - מכון לפסיכומטרי, לחמן - מכון לפסיכומטרי ובגרות, וקידום GMAT המכין למבחן ה-GMAT.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]