וורהאמר פנטזיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
לוגו וורהאמר פנטזיה.

וורהאמר, או וורהאמר פנטזי, הוא עולם-מערכה בסגנון של פנטזיה שיצרה חברת גיימז וורקשופ, ובו רבים ממשחקי החברה מתרחשים, ובהם משחק המלחמה וורהאמר פנטזי באטל, ומשחק התפקידים וורהאמר פנטזי רולפליי, וטליסמן. ישנו גם עולם מדע בדיוני קשור בשם וורהאמר 40,000.

צבאות המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בוורהאמר כל משתתף בוחר צבא:

אורקים וגובלינים-שבט הררי המורכב מיצורים ירוקי עור ומשוגע זה מחפש תמיד קרב טוב שייתן להם "להוציא עצבים" ותאמינו לי... יש להם הרבה זעם... השיגעון המטורף שלהם הגיע גם לממלכות הרחוקות ביותר, והטיל אימה על כל מי שלא שד, ערפד, אלף אפל, עוג וסקוון, שגילו עם שיכול להוסיף המון לכוח ההתקפה של האופל. אחת היחידות האדירות ביותר שלהם היא הענקים, מכונת מלחמה משומנת, שיגעון קרב, הטלת אימה וכוח אדיר בגוף אחד. עוד יחידה מפורסמת שלהם היא הטרול, מעין גרסה קטנה יותר וקשוחה יותר מהענק. הגובלינים שכוחם חלש יותר מהסקוון (ההשפלה הגדולה ביותר) רוצים גם לתרום למלחמות ובנו מכונות מלחמה משוגעות כגון קטפולטת צוללי האבדון- מעין קלע ענק שזורק לאוויר גובלינים מתאבדים עם פצצות להתפוצץ על האויב.

בריטוניה-אבירים אצילים בסגנון ימי הביניים אשר רכובים על סוסים מאומנים בתזוזה בשטח. לפני הקמת הממלכה בני האדם היו נוודים המשוטטים בעולם. הם הפרשים הטובים בעולם, אויב הינסה להפיל אותם מסוסיהם יגלה שהוטלה עליו משימה כמעט בלתי אפשרית. רק סוס בריטוני יכול לנוע טוב כל כך ולתמרן טוב כל כך כאשר מעליו השריון הכבד של האביר הבריטוני החמוש ברומח אדיר ובחרב גיבוי מצוחצחת המאפשרים לאביר לחתוך את אויביו.

אנשי חיה-צבא המורכב ממינוטאורים, גדעים, שוורים, גאורים ועוד צורים מהסוג הזה. כוחם ומספרם יכולים להיות כוח אדיר אשר טוב בעיקר בקרבות פנים מול פנים.

האימפריה-ההפך הגמור של בריטוניה, הם מושחתים, גועלים, אנטיפטים, קמצנים וחושבים רק על עצמם. אך למרות כל זאת הם נמצאים עם קשרים טובים מאוד עם הבריטונים, בני האדם היחידים חוץ מהם, השותפים הטבעיים שלהם. אך הם בוגדניים מאוד, יום אחד הם יכולים להילחם עם הגמדים תמורת 10000 מטבעות, ולמחרת להילחם עם האלפים האפלים תמורת 10001 מטבעות, אך כשצריך הם מוכנים להגן על מולדתם עם כל אנשיהם, יחידותיהם ונשקיהם, אשר יכולים להיות כוח מלחמה לא רע בכלל, שתרצה מאוד שיעמדו לרשותך.

אלפים רמים-אחד העמים העתיקים ביותר בעולם, הם חיים באי בצורת ירח. בני בריתם הם הבריטונים, הגמדים ופעמים מועטות אנשי הלטאה ואלפי היער. לפני התפצלותם של האלפים הם היו העם החזק בעולם, בעל שלטון יציב, צבא חזק, ערים מבוצרות ומרשימות, חקלאות גדולה, ואזרחים מאושרים. עד מלחמת הכאוס הראשונה, אז הצליחו השדים לפרוץ לעולם והאי שלהם היה היעד הראשון שלהם. המלחמה בת 34 השנים הרסה אותם אך הם הצליחו להחזיר את השדים לכאוס, נעולים בתוך 7 שערים קסומים. המלחמה נתנה לאי שלהם את השם "אי הדם" . אחרי המלחמה הם חקרו את העולם ואז ניתקלו בבני בריתם הנצחיים: הגמדים ובני האדם (שבאותה תקופה היו לקראת סוף הקמת בריטוניה). אז פרצה לחמת הכאוס השנייה שעד היום נמשכת, אבל כיום כמעט כל העולם מעורב בה.

אלפים אפלים-אלפים שבגדו ועברו לצד האפל מתוך פחד שהאופל ינצח (הקסמים של השדים עזרו לא מעט לעובדה הזאת...). כאשר עזבו והיגרו למקום אחר לקחו איתם גם דרקונים וחיות כמו דרקון הכוכב והגריפון האלפי, והקוסמים בניהם הפכו אותם לדרקונים אפלים ולפגסוסים אפלים. כאשר הם בודדים ולא יודעים מה לעשות עם עצמם הם גילו אלים אפלים שיעזרו להם בתנאי שיתקפו את העמים הטובים בעולם, ובראש ובראשונה: האלפים הרמים. כאשר מילאו את ההוראות באמת מצבם השתפר והם גילו בעלי ברית\שכירי חרב נאמנים: האורקים והגובלינים.

אלפי יער-אנשיהם של האלפים שהקימו שגרירויות אצל הגמדים ובריטוניה וסירבו לחזור להגן על "אי הדם" שלהם בתקופת מלחמת הכאוס השנייה, הם הבינו ששאר האלפים ינדו אותם, וברחו ליער "אורסלן", היער הגדול בעולם, שם הם הספיקו להתרגל לחיי היער, הם אילפו חיות, למדו להתמצא ומעל הכל: למדו להיות הקשתים הכי טובים בעולם, הם צלפים שעד היום מעולם לא פספסו, הם מתקדמים במהירות בכל שטח: יער, מדבר, כפרים ועוד... בנוסף הם כישפו עצים(!) והפכו אותם לאנשי עץ, לעומת מה שאתם חושבים, הם נמצאים בעשרת החזקים ביותר בעולם.

גמדים- עם עתיק מאוד שמאז ומתמיד היו המומחים הגדולים בעולם במכונות מלחמה וארטילריה, מגרייקופטרים ועד תותחים רב-קניים, כוח הירי שלהם מעסיק את כוחות האויב בזמן שהלוחמים הרגליים שלהם החמושים טוב מאוד וחזקים מאוד מאוד, אך שריונם האדיר והחסין כבד מאוד ולכן התזוזה שלהם איטית יחסית משאר העמים.

צבא הערפדים-צבא המורכב משלדים, זומבים, מפלצות ועוד... מנהיגם, אלם ושליטם נגש, הוביל אותם לנצחונות אדירים, עד שנתקל בשדים ופרצה מלחמה שכמעט הרסה את העולם לגמרי עד שהצבאות הטובים הביסו אותם ולכדו את השדים בשבעה שערים קסומים ואת נגש בכלא קסום במרכז ההרים הקפואים של הגמדים, מאז הם נלחמים בצורה לא מסודרת ואחת לכמה שנים הם מנסים לשחרר את נגש. סקוון-עכברים וחולדות מעוותות האולי מלומדות ביותר מכל העמים ברעלים, מגפות וטינופת המורידות חצי מהאויבים שלהם רק כאשר הם מריחים את הזוהמה שלהם. כוחם הנמוך מאוד שלהם מגובה על ידי תקיפות המאות אלפים והמיליונים שלהם. הם העתיקו מהגמדים את הידע הטכנולוגי ועיצבו אותם בדמותם, כגון: בליסטרה גמדית-בליסטרת רעל. עם כל הזוהמה, הטינופת והאוויר שלהם נוצרו מוטנטים מטורפים העוזרים להם בקרב. התקיפות התת-קרקעיות שלהם עוזרות להם להפיל ערים ובסיסים מבוצרים ולעזור לבני בריתם.

עוגים-חצי ענקים מטילי אימה. בלתי מנוצחים ומטורפים שהורסים את מה שבדרכם. עם הנשקים, החיות, והשטח המכריח אותם להתאמן יום יום, הם כוח מלחמה אדיר ומטורף שגורם למהומות ענקיות.

לוחמי כאוס- השלוחה העיקרית של הכאוס בעולם. הם נלחמים בשם האלים שלהם ומחסלים כל מה שבדרכם: גברים, נשים, תינוקות, בתים, אפילו סלעים, רק אש הם משאירים מאחוריהם. מדי פעם האלים יורדים אל העולם כדי לראות את עבודתם של חייליהם ולעזור להם. הם כוח כמעט בלתי מנוצח, פעמים מעטות הם מובסים.

מלכי קבר- צבא המורכב בעיקר ממומיות ומיצורים בסגנון מצרים העתיקה. הם מתמחים בלחימה ממושכת בעיקבות היצורים שלהם ואזורם. הם בגדו באל הגדול והמפחיד של הרשע: נגש (שהוא גם ה-אויב המושבע של צבאות הכאוס והאלים שלהם), ובגלל זה הם תמיד רוצים למנוע מאנשיו (רובם מצבא הערפדים) מלשחרר אותו מכלא הקסם שהוא לכוד בו.

חיות כאוס-אחת השלוחות של הכאוס, מורכבים בעיקר ממפלצות מטילות אימה שנוצרו בידי הכשפים של המכשפים הנוראים ביותר של הגיהינום. כל העומד מולם ישקשק בעת שישמע את קולם מתקרב אליהם.

מהלך התור[עריכת קוד מקור | עריכה]

התורות מתחלקים ל-4:

  • 1.הכרזת הסתערות-השחקן מכריז על הכוחות של צבאו שהוא רוצה שיסתערו על איזה כוחות.
  • 2.תנועה בלתי נשלטת-בעולם יש כוחות "מטומטמים", כלומר הם לא זזים לפי בקשתך, צריך להטיל קובייה כדי לבדוק אם הם זזים לפי בקשתך (5-6) או אם מטילים קוביות מיוחדות כדי לבדוק לאן הם זזים (3-4) או אם הם לא זזים בכלל (1-3).
  • 3.תזוזת מסתערים-מזיזים את המתערים.
  • 4.שאר התנועה-מזיזים את כל החיילים האחרים.
  • 5.ירי-מכונות המלחמה והקשתים מכל סוג שהוא בצבאך יורים.
  • 6.קרבות-מטילים קוביות לבדיקת ההתקפה של הלוחמים שלך שמצליחים להסתער ושכבר בקרב.
  • 7.קסם-הקוסמים מטילים את כישופיהם.

'