וורהאמר פנטזיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: משלב נמוך, תחביר לקוי, עיצוב.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
לוגו וורהאמר פנטזיה.

וורהאמר, או וורהאמר פנטזי, הוא עולם-מערכה בסגנון של פנטזיה שיצרה חברת games workshopp, ובו רבים ממשחקי החברה מתרחשים, ובהם משחק המלחמה וורהאמר פנטזי באטל, ומשחק התפקידים וורהאמר פנטזי רולפליי, וטליסמן. ישנו גם עולם מדע בדיוני קשור בשם וורהאמר 40,000.

צבאות המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפטיש המלחמה (WARHAMMER) כל משתתף בוחר צבא:

אורקים וגובלינים-עם המורכב מיצורים ירוקי עור המסתובב בעיקר באזורים הרריים וחי בשבטים לא יוצא להילחם בשביל אדמות או עוצמה, אלא רק בשביל בשר אויביו. הם בוזזים אזורים כפריים חלשים על הגבולות של הגמדים ושל בני האדם. השמועות על האכזריות הברברית שלהם הגיעו גם לממלכות רחוקות, וזרעו אימה בכל נפשות אויביהם. אך בעקבות כך גם צבאות אפלים רבים משחדים אותם כדי שיעזרו להם בקרבות שלהם. אך בין האורקים והגובלינים לא שוררים שקט ושלווה, שבט אורקים אחד יכול להילחם בשבט אחר על כל שטות קטנה כמו מטבע שנעלם או בגלל שק שנגנב. בין שורותיהם ישנם טרולים וענקים עוצמתיים, כמו שיש להם גם מכונות מלחמה מורכבות.

בריטוניה-אבירים אצילים בסגנון ימי הביניים אשר רכובים על סוסים מאומנים בתזוזה בשטח. רק האביר המיומן ביותר יכול לרכוב על הסוס הגדול והמלכותי שנע במהירות מדהימה בשדה הקרב. עם שריונם העבה וסוסיהם האציליים הם שולפים את חרבותיהם המבריקות ועורפים את ראשי אויביהם, ולא חסרים להם אויבים, כמו האורקים והגובלינים, וצבא הערפדים. רוב שטח ממלכת בריטוניה כפרי והאזרחים עוסקים בחקלאות, לכן הם הופכים לטרף קל בקרב בוזזים מארצות אחרות, אך כאשר הם מוכנים להתקפה, אף אויב לא יזלזל בכוחם.

אנשי חיה-צבא המורכב ממינוטאורים, ממוטות, שוורים, עיזים ועוד יצורים מהסוג הזה. כוחם ומספרם יכולים להיות כוח אדיר כאשר מפקד עליהם מפקד חזק ועוצמתי. בהנפת גרזן טובה אחת יכולים אנשי החיה לחסל כמה אויבים במכה אחת. כאשר האויב רואה אותם מתקרבים מרחוק הוא ישקשק מפחד. הם חיים באזורים הרריים וסלעיים, מה שעיצב את צורתם לחיות בר בעלות גוף אדם, והפך אותם למיומנים בתזוזה בשטח קשה.

האימפריה-ההפך הגמור של בריטוניה, הם מושחתים ובוגדניים, אך הם אחראיים על אחד הצבאות החדשניים ביותר בעולם, מרובאים רכובים על סוסים ועד טנקי קיטור, הפועלים על ידי כוח קיטור עדין אך חזק. הם בהחלט צבא שתרצה שיהיה לצדך בקרב. הם אוהבים כסף כמו שהם אוהבים את ארצם, כך שהם לא יחשבו פעמיים אם לנטוש קרב שבו הם עוזרים למישהו בשביל להגן על ארצם.

אלפים רמים-אחד העמים העתיקים ביותר בעולם, הם חיים באי בצורת ירח. בני בריתם הם הבריטונים, הגמדים ופעמים מועטות אנשי הלטאה ואלפי היער. הם המוצלחים מכולם בחקלאות, בשיטות הבנייה ועוד. צבאם מורכב בעיקר מיחידות רגלים חזקות במיוחד ומחיל פרשים אצילי, למרות שיש להם דרקונים וסוסים מאומנים היטב. הם נאמנים מאוד לבני בריתם ולארצם. אף על פי שיש להם מעל 5 אויבים שונים הם מאז ומתמיד נשארו המוצלחים מכולם, והם ניצחו ברוב הקרבות שלהם עד כה.

אלפים אפלים-אלפים שבגדו ועברו לצד האפל מתוך פחד שהאופל ינצח, הם עזבו את אי האלפים,התיישבו במערב העולם והפכו לאלפים האפלים, הם שנאו כל כך את האלפים הרמים, עד שכאשר הם נלחמים בהם, הם מתחזקים מהשנאה הזאת. המוח האלפי הזה חכם במיוחד,והוא יודע איך לנהל את הדברים כדי שיפנו לטובתו, והם בוחרים טוב טוב את בני בריתם, כמו האורקים והגובלינים המושחתים, שילחמו עד הסוף המר בשביל כמה מטבעות זהב. מכשפות ודרקונים אפלים יש בשפע בצבאם, אך בדיוק כמו האלפים הרמים, גם צבאם מורכב בעיקר מיחידות רגלים מאומנות, למעשה הם העתיקו מהם יחידות כמו: שומרי ים-שודדי ים, משמר פניקס-שומרים אפלים.

אלפי יער-אלפים רמים שהחליטו להתנתק מארצם וברחו ליערות, הם הסתגלו לאזור במהירות מופלאה, והם אילפו חיות, למדו כשפים מיוחדים ויצרו לעצמם חיים ביערות. לרוב הם נחשבים נייטרליים, אך הם עוזרים מדי פעם לאחיהם האלפים הרמים. הם צלפים מעולים שכאשר הם יורים את חיציהם, כמעט בלתי אפשרי שהם יפספסו את המטרה.

גמדים- עם עתיק מאוד שמאז ומתמיד היו המומחים הגדולים בעולם במכונות מלחמה וארטילריה, מגרייקופטרים ועד תותחי להבה, כוח הירי האדיר שלהם מעסיק את כוחות האויב בזמן שהלוחמים הרגליים שלהם החמושים המשוריינים טוב מאוד מתקדמים לאט אבל בביטחון אל עבר האויב, אך בעקבות הידע הטכנולוגי המופלא שלהם, אין בצבאם קוסמים, הדבר הכי קרוב לכך הוא רונות קסומות עם יכולות מיוחדות. רוב שטחם קפוא לגמרי, כך שהערים שלהם בנויות למעשה מתחת לאדמה, ויש להם מחצבות ענקיות מהן הם מכינים את מכונות המלחמה והשריונים שלהם.

צבא הערפדים-צבא המורכב משלדים, זומבים, מפלצות ועוד. מנהיגם, אלם ושליטם נגש, הוביל אותם לניצחונות אדירים, עד שנתקל בשדים ופרצה מלחמה שכמעט הרסה את העולם לגמרי. אחרי שהצליחו הצבאות הטובים (בריטוניה, הגמדים האלפים הרמים) להביס את השדים הם הפנו את כ אותו ומאז, הוא חי בפירמידה אפלה קסומה. הערפדים הם צבא מפצות ובעקבות כך אין להם ירי, אך יש להם מפלצות אדירות כמו טרור הגיהנום ודרקון הזומבי. סקוון-חולדות ועכברושים שעברו ניסויים והפכו לאנשי עכברושים מעוותים. הם צבא המשלב בין מכונות ירייה אדירות לבין עכברושים מוטנטים מפלצתיים. הם יודעים רבות על רעלים והם משתמשים בהם כדי להפוך את מכונות המלחמה שלהם למזעזעות אפילו יותר ממה שהן, כמו תותח הרעל, וקטפולטת המגפה. כוחם הנמוך מאוד שלהם מגובה על ידי התקיפות האדירות שלהם המונות כמויות אדירות של עכברושים. עם כל הזוהמה, הטינופת והאוויר שלהם נוצרו מוטנטים מטורפים העוזרים להם בקרב. התקיפות התת-קרקעיות שלהם מאפשרות להם להכריע קרבות בתוך שעות ספורות ולפגוע בנקודות הרגישות ביותר של אויביהם.

ממלכות העוגים-ענקים מטילי אימה. בלתי מנוצחים ומטורפים שהורסים את מה שבדרכם. עם הנשקים, החיות, והשטח המכריח אותם להתאמן יום יום, הם כוח מלחמה אדיר ומטורף שגורם למהומות ענקיות בקרב חיילי האויב השומעים שהם צריכים להילחם בהם. בעקבות כוחם האדיר אין כמעט עם אמיץ מספיק כדי לכרוע עליהם תיגר. עם עוזרים גובלינים, הנקראים גנובלרים, הם משמידים אויבים ובתוך דקות יכולים להפוך עיר שלמה לאתר חורבות. יש להם יחידות אדירות כמו קרנף הנושא עליו תותח מפלצתי וממוטות הנושאות עליהן בליסטראות.

לוחמי כאוס- השלוחה העיקרית של הכאוס בעולם. הם נלחמים בשם האלים שלהם ומחסלים כל מה שבדרכם: גברים, נשים, תינוקות, בתים, אפילו סלעים, רק אש הם משאירים מאחוריהם. מדי פעם האלים יורדים אל העולם כדי לראות את עבודתם של חייליהם ולעזור להם. הם כוח כמעט בלתי מנוצח, פעמים מעטות הם מובסים בקרב.

מלכי קבר- צבא המורכב ממומיות ומיצורים בסגנון מצרים העתיקה. הם בגדו באל הגדול והמפחיד של הרשע: נגש, ובגלל זה הם תמיד רוצים למנוע מאנשיו (רובם מצבא הערפדים) מלשחרר אותו מכלא הקסם שהוא לכוד בו. יש להם יחידות היכולות לעבור עשרות קילומטרים בלי לנוח כמו פרשי הקבר. יש להם יחידות מפחידות כמו עקרב המדבר וספינקס מפלצתי.

חיות כאוס-אחת השלוחות של הכאוס, מורכבים בעיקר ממפלצות מטילות אימה שנוצרו בידי הכשפים של המכשפים הנוראים ביותר של הגיהנום. כל העומד מולם ישקשק בעת שישמע את קולם מתקרב אליהם. הם נשלחים בשם הכאוס בעיקר כדי להכריע קרבות קשים וכדי להשמיד יישובים וערים של כל מי שלא בעל בריתם, אין אויב שלא יפחד מהגורל שלו אם יפסיד בקרב מולם. האלים שלהם נלחמים איתם כמעט תמיד, כי הם האלים הנוראים ביותר של הכאוס.

מהלך התור[עריכת קוד מקור | עריכה]

התורות מתחלקים ל-4:

  • 1.הכרזת הסתערות-השחקן מכריז על הכוחות של צבאו שהוא רוצה שיסתערו על איזה כוחות.
  • 2.תנועה בלתי נשלטת-בעולם יש כוחות "מטומטמים", כלומר הם לא זזים לפי בקשתך, צריך להטיל קובייה כדי לבדוק אם הם זזים לפי בקשתך (5-6) או אם מטילים קוביות מיוחדות כדי לבדוק לאן הם זזים (3-4) או אם הם לא זזים בכלל (1-3).
  • 3.תזוזת מסתערים-מזיזים את המתערים.
  • 4.שאר התנועה-מזיזים את כל החיילים האחרים.
  • 5.קסם-הקוסמים מטילים את כישופיהם. 6.ירי-מכונות המלחמה והקשתים מכל סוג שהוא בצבאך יורים.
  • 7.קרבות-מטילים קוביות לבדיקת ההתקפה של הלוחמים שלך שמצליחים להסתער ושכבר בקרב.