ויקיפדיה:ארגז חול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ארגז החול
מדריך כתיבה

ברוכים הבאים לארגז החול של ויקיפדיה. מטרתו של עמוד זה לאפשר לכם לנסות את כלי העריכה של ויקיפדיה.

על מנת לערוך עמוד זה: לחצו על הלשונית לשונית עריכת קוד מקור בראש העמוד או לעריכה חזותית לחצו
  • בעריכת קוד מקור: הכניסו את התוכן הרצוי בחלון העריכה, לחצו תצוגה מקדימה כדי לראות איך נראים השינויים ולבסוף לחצו שמירה.
  • התוכן של עמוד זה לא יישמר והוא ינוקה מעת לעת ללא אזהרה מראש. לפיכך לא מומלץ להשתמש בארגז הציבורי לכתיבת ערכים אלא לניסויי עריכה בלבד.
  • נא לא לכתוב בדף זה חומר המפר זכויות יוצרים, חומר פרסומי, חומר בעל אופי פוגע או דברים המהווים הוצאת דיבה.
  • משתמשים רשומים המעוניינים ליצור ארגז חול פרטי, ראו יצירת דף משנה.
  • פניות בנוגע לדף או ערך מסוים, יש לכתוב בדף השיחה שלו. לפניות הקשורות לוויקיפדיה, נא להשתמש בדף יצירת קשר. לשאלות וייעוץ יש לפנות לדף ויקיפדיה:ייעוץ.
==דבורה ירון==

דבורה עליזה ירון[עריכת קוד מקור]

קרמיקאית אמנית ופסלת

הזחה

=== יוצרת פסלי קרמיקה תבנית:יוצרי פסלים, ברונזה, אלומניום ועוד. עליזה ירון נולדה בתל אביב בשנת 1933. בצעירותה החלה ללמוד וליצור בקרמיקה עם המורה אהרון כהנא ברמת גן. היא המשיכה בלימודי פיסול אצל הפסל דב פייגין ולאחר מכן למדה אומנות במכון אבני בתל אביב, בין היתר אצל הצייר יחזקאל שטרייכמן והפסלת שושנה היימן. לאורך השנים למדה תאוריה ותולדות האומנות באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת תל אביב. בשנת 2007 הציגה ירון תערוכת יחיד: "בעקבות איתי" אותה אצר אריה ברקוביץ בגלריית החווה בחולון. לאחר התערוכה הוזמנה ליצור גן סיפור בחולון על פי ספרו של ע' הילל "משלי חולון". ירון יצרה עבור גן הסיפור פנטזיה ילדותית באמצעות פסלים שנוצקו בבטון ונצבעו בשלל צבעים, בהשראת ציורי ילדים ואנימציה (צבעי רכב שנועדו לעמוד בתנאי האקלים). גן הסיפור "משלי חולון" נמצא בחזית המרכז הקהילתי בקריית החינוך בן גוריון בחולון. בשנת 2019 הציגה בבית האומנים בתל אביב את התערוכה "קורנות" ובה דיוקנאות של נשים במצבי תודעה שונים. ===

  1. ניתן [1]
  2. למספר
כאן לומדים כיצד לערוך בוויקיפדיה

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

  1. ^ כך מזינים הערה


ענבל וויס:

ענבל וויס היא נחנתכת סרגלים מומחית אשר שלמדה את מקצוע החשוב הזה בשיעןור הסטוריה. ענבל אוהבת את הכינוי שומאן, וכן משתמשת בו. שומאן! תראי! את בוויקיפדיה! תבנית:הערה 1 עליזה או ירון