ויקיפדיה:בודק/בקשות לבדיקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בודק

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26

דף זה ישמש כדי לרכז את פעילות הבודקים והפניות אליהם לבדיקה. מכיוון שלא כל הבודקים מחוברים כל הזמן וגם לא יכולים לעקוב אחר כל המתרחש, יש לפנות אליהם בבקשות לבדיקה דרך הדף הזה.

ביצוע בדיקות[עריכת קוד מקור]

בדיקת כתובות IP מתבצעת על פי הכללים שנקבעו בדף המדיניות. על פי דף זה, (כאשר ממונים שלושה בודקים או יותר), ניתן לבצע בדיקה אם:

  1. הבדיקה תואמת את הכללים הרצ"ב, שנחתמו על ידי כל הבודקים הפעילים.
  2. נרשמה הסכמה של בודק אחד לפחות מלבד זה המבצע בפועל את הבדיקה, ובתנאי שאף בודק לא התנגד לה במפורש.

הבהרה: בדיקה יכולה לחשוף קשר בין שני משתמשים שפעלו באמצעות אותה כתובת IP, אך היא אינה יכולה להוכיח שאין קשר בין שני המשתמשים, שכן ניתן לעיתים לשנות את כתובת ה-IP באופן יזום.

כללים[עריכת קוד מקור]

ניתן לבדוק מיידית, ללא צורך בהסכמה של בודק נוסף, אם המשתמש מבצע את אחד הדברים הבאים:

  1. מכניס תוכן פרו-נאצי בערך שאינו קשור לנאציזם, ובפרט תמונות וסיסמאות המקושרות עם נאציזם.
  2. מתייחס באופן שלילי למשתמש אחר במרחב הערכים (תקצירי עריכה אינם כלולים).
  3. בוחר בשם משתמש פוגעני, ובפרט שם משתמש הלועג לאדם אחר, מהווה ניסיון הטעיה משום שהוא דומה באופן מובהק וחד-משמעי לשם משתמש אחר (וברורה כוונת ההתחזות או החיקוי) או מביע אהדה לנאציזם או הסתה גזענית.

ניתן כמובן לבדוק גם לפי הנהלים הרגילים, הדורשים הסכמת בודק נוסף.

להעלאת בקשה חדשה, לחצו כאן

בקשות לבדיקה


משתמשת:Mia www Mia[עריכת קוד מקור]

אבקש מהבודקים לבדוק את המשתמשים הבאים. גילוי נאות: מעולם לא ביקשתי בדיקה לפני כן, אז התייעצתי עם כמה מביני עניין טרם הבקשה.

ראו את המתקפה המשולשת על משתמש:IKhitron בדף שיחה:המשבר בעולמות האינסופיים (יקום החץ)#עלילה. יש דמיון מפליא בסגנון של משתמשת:Mia www Mia, משתמשת:Lucy's cousin once removed ו-משתמשת:Lucy Lane Data והם נראים/ות לי אותה אחת / אחד. זה גם סגנון דומה להפליא לזה של משתמשת:כפית אלסטית.

יש כאן עילה לבדיקה משום שנראה שאותה משתמשת פועלת בכמה שמות לצורך הטיית דיונים. זה לא המקרה הראשון או האחרון. כמובן צריך לבדוק אלו עוד שלל שמות הן משתמשות.

תייגתי את כל המעורבים במידה וצריך ליידע אי מי שבקשו עליו בדיקה.

תודה והזהרו מהקורונה. בורה בורה - שיחה 23:40, 31 במרץ 2020 (IDT)

הדיון שם מאד משעמם, אבל לא מצאתי שם "הטיית דיונים". דרור - שיחה 23:45, 31 במרץ 2020 (IDT)
שלוש שמדברות "פה אחד" זו לא הטיית דיון? כאמור זה לא מקרה יחידי, אבל מעדיף לא להתבזר. בורה בורה - שיחה 23:50, 31 במרץ 2020 (IDT)
חחח, קודם בורה-בורה טען שאני גבר שיש לו ערך בווקיפדיה, ועכשיו הוא טוען שהאישיות הזו היא גם 4 נשים? איפה מבקשים בדיקת פרנויה? ולמה יש לי הרגשה שאתה דג כינויים וממציא שטויות כדי לסגור חשבון ישן עם מישהו? מיה - שיחה 23:50, 31 במרץ 2020 (IDT)
גם לי יש רושם של הפעלת בובות קש. אסור כמובן לאותו אדם לכתוב מכמה שמות משתמש באותו דיון, זה מטה אותו; ודאי כאשר מדובר בהתקפה משולבת. אם למיה אין מה להסתיר אני מציע שתסכים לבדיקה. נרו יאירשיחה • ו' בניסן ה'תש"ף • 23:52, 31 במרץ 2020 (IDT)

לנושא: א. לא תקפתי אף אחד. ב. קראתי את מה שנכתב אחר כך וממה שהבנתי עברו לנושא אחר שהתכתבו עליו במקום אחר (משהו עם הסתרה), ומהשתיים שהצטרפו הראשונה אמרה לוותר ולא ציינה אם היא מסכימה והשנייה הסכימה אבל עברה נושא. חצי מהדיון שם נראה כמו איזה המשך של שיחה פרטית של קליקה. ג. אני עדיין סקרנית מי בורה-בורה חושב שאני. אפשר רמז? מיה - שיחה 23:55, 31 במרץ 2020 (IDT)

השתיים האחרות נחלצו להגנתך תוך התקפה על יגאל. הסגנון דומה לשלך בהזדמנויות אחרות. הרשימה שציין בורה לא ארוכה מספיק? נרו יאירשיחה • ז' בניסן ה'תש"ף • 00:06, 1 באפריל 2020 (IDT)
את האמת, אני לא חושב שמדובר באותו בנאדם, אורה ולוסי, מהניסיון הרב שלי איתן. אורה היא עורכת טובה מאוד, שלפעמים שוכחת מזה ומתחילה להעליב את כולם, אבל היו לנו לא מעט כאלו שבסוף מצאו את דרכם, נקווה שזה יקרה גם כאן. ברגע שתבין שחוקי ויקיפדיה קיימים כדי למלא אותם, ולא כדי להתעלם כשלא נוח. לוסי, שמוצהרת כבת דודה הצעירה של אורה, שלפעמים גם עובדת איתה על אותו מחשב, היא עורכת בתחילת דרכה, שאולי יימשך בכיוון הטוב, מוקדם מדי להחליט. יכול להיות שמיה וכפית הן אותו בן אדם, לפי הסגנון הפוגעני, ויכול להיות שלא, אבל אני ממש לא מומחה בזיהוי דברים כאלו, יש כאן אנשים שיודעים לעשות זאת בלי בעיות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:10, 1 באפריל 2020 (IDT)
מוזר בגלל שלי השתיים האחרות נראות כמו שתי חברות של יגאל ואני לא אתפלא אם הם מתכתבים בדוא"ל. אני חושבת שבורה-בורה מנסה לעשות בדיקה לאדם אחד שהוא לא מוכן לומר את שמו, וכל זה רק הסחה. מיה - שיחה 00:11, 1 באפריל 2020 (IDT)
יגאל אם פגעתי בך אני מתנצלת ואשמח להבהרה מתי עברתי את הגבול. מיה - שיחה 00:13, 1 באפריל 2020 (IDT)
מעניין למה יש לך רושם כזה לגבי בורה. גם שפשפתי את העיניים כשקראתי על עבודה משותפת מאותו מחשב. הן עצמן כתבו כך?! נרו יאירשיחה • ז' בניסן ה'תש"ף • 00:13, 1 באפריל 2020 (IDT)
בורה-בורה כתב כבר שהוא חושב שאני בובת גרב של גבר שיש לו ערך בוויקיפדיה ולא גילה מי. מיה - שיחה 00:16, 1 באפריל 2020 (IDT)
נרו יאיר, לא הבנתי על איזה רושם לגבי בורה אתה מדבר. כן, כתבו. לא משותפת, ולא מאותו חשבון, אבל מאותו IP, בגלל קרבה משפחתית. אין בזה שום דבר מפתיע. מיה, אני בדרך כלל לא זוכר אם אמרו לי אישית משהו לא טוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:27, 1 באפריל 2020 (IDT)
יגאל כתבת "שמיה וכפית הן אותו בן אדם, לפי הסגנון הפוגעני" מכל השמות שהועלו כאן אני מיה, אישה אמיתית גם אם בורה-בורה חושד שלא, ומאד מופתעת מהאשמה בסגנון פוגעני. הואשמתי בסגנון לקוני הרבה פעמים ואף-פעם לא בפוגעני. מיה - שיחה 00:32, 1 באפריל 2020 (IDT)
לצערי, אני לא זוכר איפה ראיתי את זה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:35, 1 באפריל 2020 (IDT)
לצערי גם. מיה - שיחה
בנות דוד (משם המשתמש משמע אפילו רחוקות יותר) לא גרות בדרך כלל יחד. אותי זה מפתיע. לגבי סגנון תוקפני, הנה מחיפוש מהיר בשיחת המשתמש שלך: "איזו התנהגות בריונית!", וכן אפנה לדיון עם המקיסט שם. אפשר להביא עוד. לוודא, האם את כותבת או כתבת משמות משתמש נוספים בויקיפדיה העברית? נרו יאירשיחה • ז' בניסן ה'תש"ף • 00:45, 1 באפריל 2020 (IDT)
הראשון ישן והשני אני זו שהרגשתי מותקפת. לא, זה הכינוי היחיד שלי. אין לי כינוי נוסף ואין לי כרומוזום Y. מיה - שיחה 00:52, 1 באפריל 2020 (IDT)
הראשון מלפני שלושה חודשים. לא אתווכח על מה הרגשת, אזמין את המעוניינים לקרוא את הדיון שם, שלטעמי אינו לקוני. אני לא בטוח למה את קוראת כינוי. אודה לך אם תעני לי בכן או לא על השאלה: האם את כותבת או כתבת משמות משתמש נוספים בויקיפדיה העברית? נרו יאירשיחה • ז' בניסן ה'תש"ף • 01:13, 1 באפריל 2020 (IDT)
למה אתה מנסה ליצור מצג שאני מתחמקת? הייתי הכי ברורה ואני אפרט עוד יותר: אין לי עוד כינוי / שם משתמש / ניק-ניים / זהות / מגדר / מין. נלכדתי בטעות בחשבון פתוח של בורה-בורה עם משתמש אחר. מיה - שיחה 01:19, 1 באפריל 2020 (IDT)
ידעתי שהכינוי שלך מוכר – אתה מהדיון עם משתמש:Theshumai. אני רואה שאתה לא מפעיל ולא בודק ולא קשור לנושא. אני לא מתכוונת להמשיך את הדיון מולך. לילה טוב. מיה - שיחה 01:23, 1 באפריל 2020 (IDT)
את לא חייבת כלום, אבל אם כדברייך אין לך מה להסתיר - אני ממליץ לך פשוט להיבדק ולסגור עניין. נרו יאירשיחה • ז' בניסן ה'תש"ף • 01:36, 1 באפריל 2020 (IDT)

משתמש:IKhitron אפשר התייחסות למה שאמרתי על הדיון הפנימי בין שלושתכם? נראה שהטיעון של בורה-בורה מבוסס על ההנחה ששלושה היו נגדך בנושא אחד, וממה שאני רואה אפילו המילים "נושא אחד" לא נכונות וקיבלתי רק תמיכה אחת רפה והשאר לא קשור להצעה שלי אליה רק אתה התייחסת ברצינות. אני אשמח אם תאשר שהלך שם משהו שלא קשור אליי (המשך להתכתבות בדוא"ל או משהו) כדי שאולי בורה-בורה יחשוף את הקלפים האמיתיים שלו ואת האדם שהוא המטרה האמיתית שלו. מיה - שיחה 00:50, 1 באפריל 2020 (IDT)

סוף-סוף מצאתי את התקף הפרנויה הקודם, תראו איך בורה-בורה בכוונה כותב "אתה", "אתה". מיה - שיחה 02:41, 1 באפריל 2020 (IDT)

ואיך זה קשור לנושא הבדיקה? ואני הראשון שכותב לעתים בלשון זכר כי המשתמש בחר בכינוי כלשהו? יש כאלה שפה שנים ועד היום לא יודעים את ז הוא או היא. בורה בורה - שיחה 02:55, 1 באפריל 2020 (IDT)
בראבו על ההצגה. אתה מכחיש שטענת שאני בובת קש של משתמש שזהותו ידועה? אתה מכחיש שיש לך איזשהוא עניין עם המשתמש הזה? מיה - שיחה 02:59, 1 באפריל 2020 (IDT)

החיפוש אחר התקף הפרנויה הראשון הוביל אותי לפנינה הזו בדף של משתמש:Dovno. בורה-בורה, תתוודה כבר שאתה בעצם במרדף אחר מישהו אחר (בטח ותיק) ומשתמש בשעירים נוחים לעזאזל במקום לכתוב את שמו ולתת לו להגיב. מיה - שיחה 03:03, 1 באפריל 2020 (IDT)

אני במרדף אחרי מי שמשתמשים בכמה שמות להטות דיונים. כבר הסכמת לעיל שיבדקו אותך, ויצליבו מול כפית אלסטת ושאר החשודים. אז תן לבודקים לעשות מעתה את העבודה. בורה בורה - שיחה 03:07, 1 באפריל 2020 (IDT)
שימו לב שהוא ממשיך לפנות אלי בלשון זכר ועכשיו גם מכניס מילים לפי. מיה - שיחה 03:13, 1 באפריל 2020 (IDT)
מוחה על מה שנראה כפעם נוספת של רדיפה עורכות. נעם דובב - שיחה 04:39, 1 באפריל 2020 (IDT)
בזמן האחרון יצא לי לנטר את עריכותיה של מיה, והתרשמתי שהיא עורכת תורמת, משקיעה ויעילה, אשר לוקחת על עצמה עבודות עריכה סזיפיות. כן עבדה קשה לתרום למדיניות הסינגלים. את העריכות של כפית אני גם מכיר ולדעתי מדובר בסגנון אחר של עריכות, אם כי יש דימיון בדרך ההתבטאות בדפי השיחה. אולי זו כפית ואולי זו לא (לדעתי לא), אבל חבל להסתכן ולאבד עורכת תורמת. אמירושיחה 06:18, 1 באפריל 2020 (IDT)
גם לי סגנון העריכות נראה דומה לסגנון של כפית אלסטית. לעניין היא כתבה אצלי ובדם המשתמש שלי וכו', זה מזכיר לי טענת התגוננות מהזמן האחרון של עורכת אחרת, כשההבדל שאז לא היה מדובר בטענה לבנות דותות Nirvadel - שיחה 07:55, 1 באפריל 2020 (IDT)
בורה, ממש התעלית על עצמך הפעם... חסר רק גילוי נאות או איפוק של עוד 20 דקות. אורה - שיחה 08:08, 1 באפריל 2020 (IDT)
גם אם זו כן כפית, הן כמעט ולא ערכו במקביל ככה שזה לא משנה, אני מסכים עם אמירו, כפית הייתה עורכת מצויינת, ויקיפדיה איבדה אותה בגלל שטות. מיה היא תורמת מועילה חבל להסתכן לאבד אותה בגלל שטות, בעיקר שכמעט ולא היו דיונים שכולן השתתפו ביחד. --דוד-- Cumputer guyשיחה • ז' בניסן ה'תש"ף • 09:39, 1 באפריל 2020 (IDT)

דיון בנוגע לבדיקה[עריכת קוד מקור]

מי שמוניין להתלונן האחד על השני, נא לעשות את זה בפסקה למעלה. בפסקה זו נא לדון רק לעניין הבדיקה. ראשית הנסה לסכם את מה שרלוונטי. בורה בורה רוצה לבדוק את משתמשת:Mia www Mia בחשד שהיא משתמשת בחשבונות קש ומטה דיונים. הוא מעלה חשד שהחשבונות קש הן לוסי ואורה, ליגאל יש הסתייגות מזיהוי זה.
ועכשיו לתגובתי, ראשית אם אכן מדובר על אותה משתמשת אז יש הטיה בדיון מצד שני בדקתי אחורה עד תחילת השנה ולא מצאתי דיון נוסף שהוטה על ידי מיה ומישהו מלוסי או אורה. מצאתי רק עוד דיון אחד שבו לוסי ואורה השתתפתו, אבל זה הגיוני כי שתיהן עורכות רק את הערכים שקשורים לסמוולוויל. אני לא רואה דימיון בעריכות של מיה עם אורה ולוסי. אם יש עוד דיונים כאלו או מקומות לדימיון אשמח לקבל קישורים. כרגע אני לא רואה עילה לבדיקה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:21, 1 באפריל 2020 (IDT)

יונה, לא התייחסת לכפית אלסטית שגם אותה ציינתי. וכן, אם מיה מוכנה להבדק, אתה לא לוקח את זה בשיקול? בורה בורה - שיחה 09:28, 1 באפריל 2020 (IDT)
אין עניין לבדוק את כפית, היא לא השתתפה בדיונים ביחד עם מיה. --דוד-- Cumputer guyשיחה • ז' בניסן ה'תש"ף • 10:12, 1 באפריל 2020 (IDT)
גם אם לוסי ואורה זה אותו אדם אז יש כאן הטיה. לדעתי מעורבים עוד שמות משתמש בחגיגה, לא אפרט בשלב זה, כמו שלא פירטתי קודם, משום שאני מעדיף להיזהר ולא לפגוע לחינם. אני שב ומציע למי שחושב שאין לו מה להסתיר שיסכים לבדיקה. מאותה סיבה גם אני למשל מסכים, אם מישהו מעוניין בזה. נרו יאירשיחה • ז' בניסן ה'תש"ף • 11:38, 1 באפריל 2020 (IDT)