ויקיפדיה:בירורים/ארכיון 20

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של בירורים. נא לא לערוך דף זה.


לארכיונים נוספים: 1234567891011121314151617181920
התייחסות מעליבה לגופו של אדם[עריכת קוד מקור]

תקציר

בקשה למחיקה הערה של דגש חזק שכל מטרתה הייתה לבזות אותי על שיקול דעתי בהצבעות מחיקה, אשר לא תואם את דעתו של המעיר, והתנצלות על התייחסות פסולה לגופו של אדם במקום לגופו של עניין.

פירוט

במהלך הצבעת מחיקה של הערך ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:יואב גזית בחר דגש חזק לצרף סמוך לחתימתי (וחתימת עורך נוסף) הערה בנוסח "נראה לי שאפשר להכניס את החתימות של השניים האלה לתבנית הצבעת מחיקה.", תוך שהוא מכוון זאת כביקורת על דפוס ההצבעה שלי שנתפס בעיניו כהצבעה אוטומטית ללא מחשבה ושיקול דעת (כך פרשתי את הערתו כשנתקלתי בה).

על מנת לוודא שאינני חושד בכשרים, פניתי אליו בדף השיחה שלו וביקשתי ממנו להבהיר את דבריו שיחת משתמש:דגש חזק#הערתך סמוך לחתימתי בדף ההצבעה ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:יואב גזית. כל שהצלחתי בשלב ראשון לקבל הוא מענה לקוני בן משפט אחד "הדברים נראים לי ברורים".

כוונתי הייתה לנסות ולברר את הדברים עם דגש חזק בדף השיחה הפרטי שלו, אולם בשלב זה הצטרפו לשיח התו השמיני וחסר תקנה :-) שניסו לסנגר על דגש חזק ולפרש את דבריו לקולא, פרשנות שהתקשתי להזדהות עימה.

בשלב זה התברר לי כי התו השמיני הוא מפעיל, וביקשתי את התערבותו לסיכום העניין ומחיקת ההערה. הוא הציע לדגש חזק הצעה ברוח זו, ובתגובה פירט דגש חזק במילים ברורות את שהתכוון לומר בהערתו.

אני לא סבור שזו התנהגות נאותה בין עורכים בוויקיפדיה, ואני מבקש את התערבות החברים במחיקה ההערה ובחזרתו של דגש חזק מדבריו הלא ראויים. RimerMoshe - שיחה 22:49, 1 בדצמבר 2019 (IST)

אמ;לק: "בקשה למחיקת ביקורת". דגש חזק - שיחה 23:08, 1 בדצמבר 2019 (IST)
משה, אינך חייב לפרש כך את הדברים אם ישנן פרשנויות סבירות נוספות. אני מבין למה נפגעת, אבל לצערי אמירות קיצוניות פי כמה וכמה עוברות אצלנו בשתיקה, כך שלא יהיה נכון לטפל במקרה כזה. נרו יאירשיחה • ד' בכסלו ה'תש"ף • 01:22, 2 בדצמבר 2019 (IST)
נרו יאיר, אז אולי הגיע הזמן שלא לסבול עוד אמירות קיצוניות והתנהגות מעליבה?
רמת הציפיות שלי מן הבירור הזה אינה גבוהה במיוחד, וברור לי מן התגובות שקיבלתי עד כה שהנטייה הטבעית של החברים היא לחפש את הטוב שבאדם, ולהניח כמעט בכל מחיר "כוונה טובה". עם זאת, במקרה שלפנינו דגש חזק הבהיר במילותיו שלו שלא הייתה שום כוונה טובה בדברים שכתב.
  1. אני מקווה ומצפה לאמירה ברורה של החברים שאין כל סובלנות למצב בו משתמש אחד (צבעוני וישיר דיבור ככל שיהיה) תוקף אישית משתמש אחר ללא כל פרובוקציה, אך ורק כי דפוס המחשבה של המשתמש האחר אינו עולה בקנה אחד עם זה של התוקף.
  2. אני מבקש שההערה המבזה תימחק על ידי התוקף (או על ידי המנהלים) מן הדיון הציבורי והפומבי בו היא נרשמה.
  3. אני מצפה להתנצלות של התוקף (אם כי לצערי כבר די ברור לי שהחלק הזה הוא חלום באספמיה). RimerMoshe - שיחה 07:51, 2 בדצמבר 2019 (IST)
RimerMoshe, אני מבין שנפגעת ואני מיצר על כך. עם זאת, לדעתי מטרתה של הערתו לא היתה לבזות אותך, אלא להעביר ביקורת. יתכן שהביקורת אינה נעימה וכנראה היא לא היתה צריכה להיות בתוך ההצבעה, אבל ביזוי אין כאן לדעתי. מחקתי את ההערה שלו ואת תגובתך מההצבעה, כי באמת זה לא המקום לזה וכנראה ההערה עצמה גם לא מועילה. אני כמובן מעודד את דגש להתנצל גם אם לא היתה כוונה רעה מצידו, כי להתנצל זה לא פחיתות כבוד וזה אנושי. אני קורא לכל הקהילה לזכור כיצד אפשר להעביר ביקורת בצורה עניינית ומועילה ולנסות לחשוב מתי הצד השני עלול להיפגע ולעשות את המאמץ להמנע מכך. מאחל לכולנו המשך עשייה מועילה ועבודה שיתופית. בריאן - שיחה 08:50, 2 בדצמבר 2019 (IST)
בריאן, תודה על מחיקת ההערה. אני מבין לצערי כי אמירה יותר ברורה כנגד התנהלותו של דגש חזק כבר לא תישמע פה, וחבל. אם כוונתו של הכותב הייתה אכן להעביר ביקורת על שיקול דעתי, לא הייתה לי כל בעיה עם כך, מה עוד שאני עומד מאחורי דפוס ההצבעה שלי כנגד מחיקת ערכים. חד משמעית לא לכך התכוון הכותב, וגם אם טעיתי בהבנת טוהר כוונותיו, ניתן היה לצפות שיבהיר את דבריו כאשר פניתי אליו באופן אישי בדף השיחה שלו, ויחדד את דברי הביקורת שלו ככל שירצה.
ניחא. מסתבר שדגש חזק הכיר טוב ממני את כללי המשחק כאשר הרשה לעצמו לפעול בדרך שפעל. מבחינתי אפשר לסגור את התהליך הזה. RimerMoshe - שיחה 09:24, 2 בדצמבר 2019 (IST)