ויקיפדיה:ברוכים הבאים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
1. ברוכים הבאים
2. למדו עוד על עריכה
3. שוטטו בוויקיפדיה
ניתן לשנות כל ערך באמצעות לחיצה על הלשונית עריכה

לשונית "עריכה" נמצאת בראש כל הדפים של ויקיפדיה ולפיכך אתם יכולים לערוך כמעט כל דף בכל עת, בין אם אתם משתמשים רשומים ובין אם לא.

מהי ויקיפדיה?

ויקיפדיה היא אנציקלופדיה הנכתבת על ידי קוראיה. ויקיפדים רבים משפרים ומפתחים את האנציקלופדיה ומבצעים מאות עריכות מדי שעה. ויקיפדיה פועלת באופן רב לשוני, והגרסה העברית שלה מכילה 203,604 ערכים.

תוכן הערכים באתר מוגן באמצעות זכויות יוצרים מסוג cc-by-sa - משמעותו היא שזכויות היוצרים שייכות ליוצר הטקסט, אך ניתן להפיץ ולשנות אותו, תוך ציון המקור. כללים אלו תקפים גם לגבי רוב התמונות באתר, אך חלקן מוגנות על ידי זכויות יוצרים מחמירות יותר.

נווטו בוויקיפדיה: אם אתם מחפשים נושא מסוים, תוכלו להשתמש במנוע החיפוש, או לגשת לעמוד הראשי ולהיכנס באמצעותו לאחד הפורטלים. אם אתם סתם סקרנים, תוכלו לעבור על רשימת הערכים המומלצים, או "להגריל" ערך אקראי.

אמינות: אם אתם סבורים שאיכות ויקיפדיה נפגמת בשל היותה פתוחה לכל כותב החפץ בכך, הרי שמסתמן כי דווקא הפתיחות והמיידיות מסייעות לשיפורם ולהגהתם של ערכים ולהוספה מתמדת של מידע לתוכם. כל אחד ואחת מאיתנו מוסיפים נדבך לעבודתו של הזולת.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על עשרה דברים שאולי לא ידעתם על ויקיפדיה.

אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה להכה את המומחה, ובכל בעיה טכנית לדלפק הייעוץ וויקיפדים רבים ישמחו לסייע לכם.

כיצד אפשר לעזור?

רוצים לעזור? אל תחששו לערוך דפים בוויקיפדיהכל אחד יכול לערוך, ואנו מעודדים משתמשים להיות נועזים! מצאו משהו שאפשר לשפר, בין אם בתוכן, בדקדוק או בצורת ההצגה, ותקנו אותו. חוששים להרוס משהו? אל דאגה: תמיד ניתן לתקן או לשפר זאת מאוחר יותר.

בזמן שאתם קוראים שורות אלו, אנשים אחרים עורכים ויוצרים ערכים. על־אף שדוקטורים, סטודנטים לתארים מתקדמים, ומומחים בתחומים שונים משתתפים באופן קבוע בכתיבת ערכים בשפות שונות, אינכם צריכים רקע מיוחד כדי לקחת חלק במיזם.

קל מאוד לערוך:

  1. היכנסו לדף שאותו תרצו לערוך או לתקן.
  2. לחצו על הלשונית עריכה המופיעה למעלה.
  3. ערכו את הדף.
  4. לחצו על "תצוגה מקדימה" כדי לראות איך נראים השינויים, ו...
  5. לחצו שמירת הדף כדי לשמור את מה שערכתם. עכשיו השינויים נשמרו בוויקיפדיה וכל אחד יכול לראותם.

רוצים להתנסות בעריכה מבלי שהשינויים יישמרו? התנסו בעריכה בארגז החול.


לאחר שתסיימו,