ויקיפדיה:ויקיפדיה צעד אחר צעד/1

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

רעיון הוויקי שעליו מושתתת ויקיפדיה פירושו שכל אחד יכול לערוך ולכתוב על כל נושא. השינויים שתבצעו ישנו את הדפים בצורה מיידית לכלל המשתמשים.
נתחיל בהסבר על האפשרות החשובה בוויקי: עריכת דף.
אם אתם מוצאים טעות בערך, תוכלו לתקנה בצורה הבאה: (לחצו על התמונות להגדלה)

כמעט בכל דף בוויקיפדיה יש לשוניות "עריכה" ולשונית "עריכת קוד מקור" שנמצאות למעלה ושמאפשרות עריכה של הדף שבו אתם צופים. לחצו על לשונית העריכה שנמצאת למעלה כדי לערוך את כל הדף.
בנוסף, בדפים בהם יש כותרות (בדף זה, אין כותרות) יש קישור "עריכה" לצד כל כותרת המאפשר עריכה של הפסקה המצויה תחת הכותרת.
עריכה חזותית
עריכה חזותית
בלחיצה על עריכה או עריכת קוד מקור ייפתח דף העריכה עם הסברים. אין צורך להבין את כל ההסברים כבר בנסיונכם הראשון - פשוט גללו בתיבת העריכה ומצאו את הטקסט שרציתם לערוך. כתבו את התיקון או את העריכה שלכם. (אך שימו לב, לא למחוק מילים או סימנים אשר אינכם מכירים ולא ראיתם אותם קודם שלחצתם על כפתור עריכה. סימנים אלו משמשים את המערכת לצורכי עיצוב, על חלק מהם נלמד בהמשך המדריך.)

בסיום העריכה לחצו על "פרסום השינויים" (שבעבר נקרא "שמירה") לשמירת השינויים ולפרסומם. לפני השמירה ספקו בתיבת התקציר הסבר קצר למהות העריכה שביצעתם - למשל טעות הקלדה או תיקון טעות או כל פרט אחר שיוכל להסביר את מהות עריכתם. לאחר מכן לחצו על כפתור "פרסום השינויים".

בעריכת קוד מקור: אם שיניתם יותר מפסיק או מילה, לחצו קודם על כפתור "תצוגה מקדימה" כדי לבדוק שהתוצאה היא אכן כפי שרציתם. כל כותב עלול לשגות, ובעזרת אפשרות התצוגה המקדימה ניתן להימנע מטעויות מיותרות.

כעת מומלץ לתרגל את הנושא ולצבור מעט ניסיון. גשו לדף ויקיפדיה:ארגז חול, עדיף בחלון חדש, ונסו לערוך אותו, למשל להוסיף בו ברכת שלום.