ויקיפדיה:ויקיפדים שהלכו לעולמם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ונתתי להם בביתי ובחומותי יד ושם

דף הנצחה זה מוקדש לזכרם של חברים שהיו ואינם. הקהילה נושאת עימה את זכרם ואת תרומתם.

אריה חיון

Arie Haion mourning.JPG
אריה חיון במפגש פורום

אריה (20 באוקטובר 1954 - 25 באוקטובר 2006; נודע בוויקיפדיה כמשתמש:John Doe) נולד בנתניה להורים יוצאי תוניסיה, הבכור למשפחה בת שמונה ילדים. למד אלקטרוניקה במסגרת פנימיה בבית ספר "אורט" נתניה, ואת לימודיו המקצועיים השלים בבית הספר להנדסאים ובקורס תכנות. עסק בפיתוח חומרה ותוכנה לפי הזמנה עבור חברות שונות. ההתמחות שלו הייתה בתכנון ופיתוח מערכות משולבות מיקרו-מעבדים.

בין הסופרים שאהב לקרוא היו דיימון ראניון, ג'ון לה-קארה וג'ון גרישם. כמו כן אהב לקרוא ספרות מדע בדיוני משל אסימוב ואחרים. אהב לשמוע מוזיקת ג'אז, מוזיקה קלאסית, שאנסונים צרפתיים, בעיקר את ז'אק ברל וז'ורז' ברסנס, וגם להקות רוק משנות הששים כגון הדלתות, סנטנה וקינג קרימזון.

אריה אהב אוכל משובח ויינות טובים. הוא נהג להזמין לעתים מספר מצומצם של אנשים ולהכין להם ארוחה מושקעת בת כמה מנות. לחם השאור שאפה היה ידוע בין בני המשפחה והחברים בטעמו המיוחד.

תרומותיו

אריה שימש כמפעיל מערכת. הערכים שכתב או תרם להם באופן משמעותי היו: פול אוסטר, דיימון ראניון, גינטר גראס, ג'ון סטיינבק, אי השדים, ספק כוח, מעגל מודפס

חברים כותבים

 • יהי זכרו ברוך. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 12:44, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
 • יהי זכרו ברוך. אלדדשיחה 12:48, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
 • את אריה הכרתי כאן מימיו הראשונים בוויקיפדיה, בתחילה כ-ARH ולאחר מכן כג'ון דו. כמפעיל היה לוחם נמרץ בהשחתות, אדם שקפדנותו וחריצותו מורגשים היטב ברחבי הוויקי. אל המפגש באוניברסיטת תל אביב הגיע עם רחל, אותה כבר הכרנו מהערכים שהחלה לכתוב בנושא הספרות האנגלית. איש לא ניחש שהאדם הצנוע והשקט הנמצא ביחד עם רחל הוא לא אחר מאשר ג'ון דו מפעיל המערכת. חשבנו שכרבים מבינינו מחזיקה רחל בבן זוג שאינו ויקיפד, שהסכים ללוות אותה אל המפגש... הסוד נודע לי רק לאחר פטירתו. ליווינו כאן בצער ובכאב את מותו, ואת התמודדותה של רחל לאחר לכתו. חבל על דאבדין ולא משתכחין. יהי זכרו ברוך. אלמוג 13:22, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
 • הכרתי את אריה בעיקר בכינוי ג'ון דו וניהלתי איתו שיחות רבות מאוד במסנג'ר. נפגשתי איתו פעמים אחדות הן במפגשים כלליים והן במפגשי מפעילים ושם בעצם נודע לי על זהותו המסתורית. אני זוכר את אריה כוויקיפד מצוין, מפעיל מערכת מוערך וכנכס יקר שאבד לוויקיפדייתנו. יהיה זכרו ברוך. גילגמש שיחה 14:55, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
 • את אריה הכרתי ב"גלגולו" הוירטואלי הקודם. יחד עם רחל תבדל"א, היה מעין "אח גדול" לחבורת זאטוטים. תנורו הפיק מיני מאפה משובחים ששמעם הלך מפה לאוזן. לא ידעתי שהיה גם ויקיפד עד שהיה מאוחר מדי. יהי זכרו ברוך. Ranbar - שיחה 01:08, 12 באוגוסט 2010 (IDT)

ראו גם

אבי נחמיאס

Avi nachmias mourning.jpg
אבי נחמיאס בסיור אלף מלים בהרודיון

אבי (נודע בוויקיפדיה כמשתמש:Avin). הצטרף לוויקיפדיה ב-5 באוקטובר 2005, היה נגד צנזורה בכל צורה ועל כל נושא, ובלי יוצא מן הכלל. גילה עניין בספרים, היסטוריה, גאוגרפיה, טכנולוגיות, מוזיקה, ארכאופוניה וטכנאות קול.

נפטר ב-5 באוגוסט 2010

תרומותיו

אבי תרם באופן משמעותי לערכים רבים: אשדוד, בית הספר החקלאי כדורי, בר גיורא (יישוב), הר כיתרון, הרצליה, צור הדסה, קריית יערים, שדה התעופה הרצליה, שער מנדלבאום, עקרון, האוניברסיטה העברית בירושלים, הספרייה הלאומית, יהודה לייב מאגנס, שיירת הדסה, יהודי ההרים, מלחמת העצמאות, מבצעי צה"ל במלחמת העצמאות, חכיתיה, רדיו רמאללה, קול ירושלים, נורה חשמלית, אניאק, משנק, ירוק, אלבום מוזיקה, אמיל ברלינר, אריך-נגן, דיקטפון, הקלטה, פונוגרף, פטיפון, קלטת שמע, תומאס אלווה אדיסון, תקליט, תקליטור, סינגל, ברכה צפירה, חזנות, מקאם, הפונותיקה הלאומית, ישו כוכב עליון (סרט), עבודת שדה, אברהם פררה, אוויה S-199, בואינג 377 סטרטוקרוזר, MIM-23 הוק, DC-3 דקוטה, זיהוי עמית-טורף, מאוזר, מאוזר K98, מודי אלון, קרב האוויר הראשון במלחמת יום הכיפורים, קאת, פרדיננד. הקלטת טקס הכרזת העצמאות - ערך אחרון

חברים כותבים

 • הגיע לסיור אלף מילים להרודיון, סיפר שאינו בקו הבריאות, אך נראה כ"כ חי ומתעניין. מותו הוא מכה קשה, תנחומי לבני משפחתו, יהי זכרו ברוך. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 12:46, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
 • יהי זכרו ברוך. אלדדשיחה 12:49, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
 • את אבי הכרתי מעבודה משותפת על הערך המומלץ קול ירושלים. אבי הווירטואלי, שטרם הכרתי באופן אישי, היה אדם בעל ידע עמוק, הבנה בנושא בו הוא כותב, יכולת ניסוח, וסקרנות אינטלקטואלית, ששיפרו את הערך שעליו עבדנו פי כמה וכמה. לאחר מכן פגשתי אותו בכמה מפגשים, והתרשמתי כי המדובר באדם נעים, שהשיחה עמו מעניינת וידידותית, ומותירה תמיד טעם של "עוד". כוויקיפד היה בעל רוח קהילתית, תמיד רצה לסייע, ותמיד בסבר פנים יפות. הידיעה על מותו באה לי בתדהמה. יהי זכרו ברוך. אלמוג 13:12, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
 • את אבי הכרתי כאשר כתבתי על יאג'ור בערך נשר. אבי טען שיש לכתוב על הכפר ערך נפרד, הצעתי שהוא יכתוב את הערך ואמנם כך הוא עשה. לאחר מכן היינו בקשר בנושאים שונים. פגשתי בו בסיור להרודיון. בתחילת חודש יולי אבי פנה אלי בדף שיחתי סיפר שיש לו בעיות בריאותיות וביקש ממני שאשלים את העבודה שלו על מחוזות המנדט. איחלתי לו שיבריא וישלים את הכתיבה בעצמו. לא עלה על דעתי שהמצב כה קשה. יהא זכרו ברוך Hanay שיחה 13:26, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
 • כשאבי ז"ל עבד על הערך האחרון שלו, הקלטת טקס הכרזת העצמאות (ערך מאוד מושקע), ביקשתי ממנו להוסיף מידע. בדיעבד, התנהגתי בחוצפה, אבל אבי הסביר לי בסבלנות רבה, בחברות ובנעימות מדוע הוא צודק. בסיועו של דוד שי הגענו במהרה לנוסח מוסכם. יהי זכרו ברוך. Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 14:09, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
 • הכרתי את אבי תחילה מהערות תורמות ומועילות בערכי מוזיקה שכתבתי ובהמשך פנים אל פנים, במפגשי ויקיפדיה ואף במפגש חברים בביתנו. אבי עבד כטכנאי הקלטות עם אחי, הם היו מיודדים ושמחו להיפגש בהזדמנות זו. אבי הבטיח לי לפני זמן מה להשיג חומר על המוזיקולוגית בתיה באייר לשם כתיבת ערך, אך כנראה לא הספיק. לא ידעתי על מחלתו וצר לי מאד על לכתו. אדם עתיר ידע, שקט ונעים הליכות, חבר טוב וויקיפד חרוץ, אחראי ותורם. יהי זכרו ברוך. שלומית קדם - שיחה 19:23, 8 באוגוסט 2010 (IDT)
 • אבי התמיד להגיע לסיורי אלף מילים בירושלמיים ותמיד תרם מידיעותיו הרבות והאישיות אודות תולדות העיר גם בסיורים ועם בערכים בדרך נעימה וחביבה. לא ידעתי על מצבו ומותו הכה אותי בתדהמה. יהי זכרו ברוך. Ranbar - שיחה 01:11, 12 באוגוסט 2010 (IDT)
 • לא הכרתי את אבי אישית אבל כואב לי הלב. יהי זכרו ברוך. Rhoneשיחהאונייה גדולה, גדולה יותר, הגדולה ביותר. עזרו לי לתרגם! • 01:15, 12 באוגוסט 2010 (IDT)
 • לא הכרתי את אבי אישית וגם בוויקיפדיה לא יצא לי ל"שוחח" עמו הרבה. לפני כמה חודשים השאיר בקשה בדף השיחה שלי והתפלאתי מדוע לא הגיב לשאלה שהעליתי. כעת נכנסתי לדף המשתמש שלו ונדהמתי לגלות שנפטר. את בקשתו ממני נותר לי להשלים ואדאג לכך בהקדם האפשרי. אני מקווה שהוא שומר עלינו שם למעלה ומאחל למשפחתו שלא ידעו עוד צער. יהי זכרו ברוך. Kippi70 - שיחה 00:48, 18 בדצמבר 2010 (IST)
 • לא הכרתי את המנוח אבי נחמיאס אבל למוד למדתי ממנו וחבל שלא זכיתי להכירו. מה טוב שיש אנשים המפיצים מידע אמין ללא כל צנזורה. כוחה של האמת. רמי יובל

מיכה לבנה

Micha Livne mourning.png
מיכה לבנה

משתמש:מיכה לבנה הוא מיכה (מייק) לבנה, (31 באוקטובר 1932 – 25 באפריל 2011) היה איש ידיעת הארץ, סופר, בוטנאי, ארכיאולוג, סייר ומחנך ישראלי. לבנה למד הוראה במכללת בית ברל במגמת ביולוגיה בשנים 1960–1961, וסיים תואר ראשון בביולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא התאפיין ביכולות אוטודידקטיות ניכרות. משנת 1951 שימש כמדריך טיולים ומנחה מדריכים. התמחה במיוחד בתחומי הבוטניקה ותולדות ההתיישבות. גם בשנותיו האחרונות, על אף גילו המבוגר, המשיך בסיורים והדרכת טיולים. לבנה נפטר ב-25 באפריל 2011, ונטמן בבית העלמין בקיבוץ שבו חי מרבית חייו, מעיין ברוך.

תרומותיו

מיכה תרם לוויקיפדיה בחודשיה הראשונים בשנת 2004. בין תרומותיו הערכים נחל חרמון, נחל דן, צמחים מוגנים בישראל.

דרור דורי

משתמש:דרור דורי היה המתרגם הישראלי ד"ר דרור חיים דורי. נולד בתל אביב ב-11 ביולי 1931, היה בעל תואר דוקטור לפילוסופיה מטעם ניו סקול בניו יורק ושימש כמרצה לכלכלה באוניברסיטת סירקיוז שבמדינת ניו יורק. התעניין בהיסטוריה של צרפת וכתב מאות ערכים בנושא זה. בשנת 1996, לאחר שאיבד את כושר שמיעתו, החל להתמקד בתרגום מסותיו של מישל דה מונטן. הוציא לאור שני ספרים ובהם מסות נבחרות של מונטן, וכן תרגם את המסה של מונטן "סנגוריה על רמון סבונד".

נפטר ב-29 בפברואר 2012.

תרומותיו

דורי תרם מאות ערכים המצוינים בדף המשתמש שלו. כמו כן תרם למיזם ויקיציטוט.

חברים כותבים

דרור כתב ערכים בעיקר על דמויות היסטוריות מהאצולה הצרפתית. דרור היה מתרגם במקצועו ובשנים האחרונות היה פעיל מאד בוויקיפדיה וכתב מאות ערכים. יהי זכרו ברוך סקרלט - שיחה 09:00, 7 במרץ 2012 (IST)

יהי זכרו ברוך. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 09:03, 7 במרץ 2012 (IST)
מאות ערכיו של דרור דורי הם אנדרטה חיה לאיש המשכיל והנחבא אל הכלים. הלוואי והיינו כולם כמותו - משקיעים רוב זמננו בוויקיפדיה בכתיבת ערכים במקום דיוני אין סוף. ראוי שימצא או תמצא מי שיכינו דף הנצחה לזכרו. שנילי - שיחה 09:13, 7 במרץ 2012 (IST)
במקביל לדף הנצחה לזכרו, יצרתי ערך עליו. יהי זכרו ברוך. גרש - שיחה 10:02, 7 במרץ 2012 (IST)
הכרתי אותו רק בוויקיפדיה, אך למדתי שמדובר באדם מיוחד. גילגמש שיחה 17:14, 7 במרץ 2012 (IST)
הערה: אין צורך בדף לזכרו של דרור דורי. יש לנו דף מרוכז לכל הוויקיפדים שהלכו לעולמם: ויקיפדיה:ויקיפדים שהלכו לעולמם. צריך לערוך שם את הפרק אודותיו. גילגמש שיחה 17:26, 7 במרץ 2012 (IST)
מצער מאוד לשמוע, יהי זכרו ברוך. הוא היה פעיל גם בוויקיציטוט ודאג לקשר אל הציטוטים בערכי ויקיפדיה. רחל - שיחה 20:09, 7 במרץ 2012 (IST)
יהי זכרו ברוך. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 19:26, 7 במרץ 2012 (IST)
בס"ד יהי זכרו ברוך, הכרתי אותו מכאן וגם מויקיציטוט. צריך להודיע גם לקהילה של ויקיציטוט. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 20:18, 7 במרץ 2012 (IST)
חדשות מאד מצערות. היו לו תרומות רבות וחשובות וכוויקיפד הצטיין בנועם הליכות, מחויבות לאנציקלופדיה וערכים משובחים. יהי זכרו ברוך. דורית 20:25, 7 במרץ 2012 (IST)
יהי זכרו ברוך. ערן - שיחה 20:40, 7 במרץ 2012 (IST)
חבל על דאבדין ולא משתכחין. דוד שי - שיחה 21:05, 7 במרץ 2012 (IST)
צנוע, איכותי, ומעורר כבוד. יהי זכרו ברוך. Noon - שיחה 21:18, 7 במרץ 2012 (IST)
הכרתי את דרור דורי כוויקיפד בעת שכתבתי את הערך על מסע הצלב האלביגנזי ודורי הושיט לי סיוע על ידי כתיבת ערכים נלווים. היה ויקיפד אדיב ונכון לעזור ותרומתו לוויקיפדיה תעיד עליו. בברכה. ליש - שיחה 22:01, 7 במרץ 2012 (IST)
מצער לשמוע. עידושיחה 22:56, 7 במרץ 2012 (IST)
אין כמעט ויקיפד עם יחס ערכים:שיחה גדול כל כך. גם אין ויקיפדים רבים בני דורו. תרומתו ייחודית ולא זכתה לדי הערכה. עצוב מאוד. ‏Harel‏ • שיחה 23:27, 7 במרץ 2012 (IST)
מאוד מצער לשמוע. יהי זכרו ברוך. Itzuvitשיחהויקיפדיה בצבע 23:28, 7 במרץ 2012 (IST)
מצער מאד לשמוע. אדם רחב ידע ונעים הליכות, שתמיד שמח לחלוק את ידיעותיו. התכתבנו מעט על בית מונמורנסי. יהי זכרו ברוך ותנחומי למשפחתו. Ranbar - שיחה 00:05, 8 במרץ 2012 (IST)
מצער לשמוע, תנחומיי למשפחה. Ravit - שיחה 00:21, 8 במרץ 2012 (IST)
יהי זכרו ברוך • חיים 7 • (שיחה) • י"ד באדר ה'תשע"ב • 01:06, 8 במרץ 2012 (IST)
סקרלט, יש לך אפשרות להשיג תמונה שלו, כדי שנציבה בראש הטור? גרש - שיחה 01:13, 8 במרץ 2012 (IST)
לא הכרתי אותו, אבל הערכים שכתב בוויקיפדיה הרשימו אותי מאוד. יהי זכרו ברוך. Ewan2 - שיחה 18:26, 8 במרץ 2012 (IST)
נתקלתי בערכים שכתב, תרומתו הייתה מרשימה. יהא זכרו ברוך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 08:29, 9 במרץ 2012 (IST)
צר לי מאוד לקרוא על פטירתו ועוד יותר צר לי שלא זכיתי לעבוד עמו כיוון שלא כתבתי עד כה דבר בתחום בו עסק. היות שלא היה פעיל בדיונים למיניהם גם לא נתקלתי בשמו. אני שולח את תנחומיי למשפחתו. יהי זכרו ברוך, --Kippi70 - שיחה 11:21, 9 במרץ 2012 (IST)
הצטערתי מאוד לשמוע על פטירתו, היה משתמש תורם ומשכיל מאוד. תנחומים למשפחה. איתי פ.שיחה 11:35, 9 במרץ 2012 (IST)
חבל שלא זכיתי להכיר. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 16:24, 26 באוגוסט 2012 (IDT)

ישראל קרול

Wiki Sukkot 2009 meeting DSC 2733.JPG
ישראל קרול

לתרומותיו כאן וכאן

חברים כותבים

אני מצטער לבשר כאן בשורה קשה מאוד: ישראל קרול, שכתב בוויקיפדיה. נפטר היום. ההלוויה תהיה בעוד כשעה (חצות) בבית הלוויות העירוני ברחוב שמגר בירושלים. ברוך דיין האמת. הידרו - שיחה 23:04, 2 באוקטובר 2012 (IST)

יהי זכרו ברוך. • בברכה, אמיר (שיחה), הידעת? 23:14, 2 באוקטובר 2012 (IST)
ישראל היה עורך נלהב שגילה בקיאות מדהימה בתחומי העניין שלו. יהי זכרו ברוך. דניאל תרמו ערך 23:15, 2 באוקטובר 2012 (IST)
אדם יקר ועורך מוכשר. אהבתי לשוחח איתך ולערוך איתך. יהי זכרך ברוך, ישראל. אביעדוסשיחה י"ז בתשרי ה'תשע"ג, 23:18, 2 באוקטובר 2012 (IST)
הכרתי אותו מקרוב, נפגשנו בספריה הלאומית בחורף. בחור מלא אהבת חיים ותוכניות. למדן ואוהב היסטוריה. איש יקר. חבל על דאבדין, יעל 23:25, 2 באוקטובר 2012 (IST)
יצא לי להיפגש עמו בעבר בנסיבות חברתיות, ולשתף עמו פעולה מספר פעמים בנסיבות אחרות. אדם משכמו ומעלה. ברוך דיין האמת. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:36, 2 באוקטובר 2012 (IST)
אני לא מאמין בכלל שאני אומר את זה, אבל אני בדרך ללוויה.
ברוך דיין האמת. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:41, 2 באוקטובר 2012 (IST)
אמיר, אנא מסור את תנחומיי קהילת ויקיפדיה בכללותה. דניאל תרמו ערך 23:43, 2 באוקטובר 2012 (IST)
איני מאמין למשמע אוזני. נעתקו המילים מפי. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 23:44, 2 באוקטובר 2012 (IST)
ישראל קרול ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 23:47, 2 באוקטובר 2012 (IST)
עצוב לשמוע על אדם צעיר שמת בנסיבות טרגיות שכאלה. תנחומיי, TZivyAשיחה • ט"ז בתשרי ה'תשע"ג 23:51, 2 באוקטובר 2012 (IST)
עצוב בכלל לשמוע על נסיבות טרגיות. תנחומיי • חיים 7 • (שיחה) • י"ז בתשרי ה'תשע"ג • 00:00, 3 באוקטובר 2012 (IST)
לא הכרתי את ישראל כלל, אך העצב מגיע מהטרגדיה בגיל כה צעיר וכמובן מקהילת ויקיפדיה בה תרם רבות, וכעת, לא עוד. חבל על דאבדין ולא משתכחין. KIKAR HASHABATשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 00:03, 3 באוקטובר 2012 (IST)
איזו אבידה. היה נלהב, פיקח ובעל ידע רב. איני מאמינה שעלי לדבר עליו בלשון עבר. יהי זכרו ברוך. דורית 00:09, 3 באוקטובר 2012 (IST)
מישהו צריך להתנדב לכתוב כאן. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 00:22, 3 באוקטובר 2012 (IST)
למרות שלא הכרתי אותו, יהיה לי הכבוד לכתוב לזכרו של אדם. KIKAR HASHABATשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 00:28, 3 באוקטובר 2012 (IST)
מצטרף לתנחומים. עבדנו יחד מספר פעמים והוא תרם רבות לוויקיפדיה העברית. עדירל - שיחה 00:37, 3 באוקטובר 2012 (IST)
אריאל, מהכרותי המועטה עם ישראל אני לא בטוח שהוא היה רוצה בזה. למען האמת, אני די משוכנע שהוא לא היה רוצה בזה • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 00:39, 3 באוקטובר 2012 (IST)
גם אני הכרתי אותו. הלוואי והייתי מכיר טוב יותר, אולי דברים היו שונים. מכל מקום, ראוי לכתוב עליו מספר מילים, ולא רק כדי לצאת ידי חובה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 00:53, 3 באוקטובר 2012 (IST)
הוא ביקש לשמור על פרטיותו (על ידי כך שניתק את שמו האמיתי מכינויו הוויקיפדי). ראוי שנמשיך לעשות זאת גם עכשיו, כך שגם אם יבקשו לכתוב אליו, יש לעשות זאת ללא קישור לדף המשתמש או אזכורו. דורית 01:01, 3 באוקטובר 2012 (IST)
הרעיון לכתוב לזכרו בטל ומבוטל. יהי זכרו ברוך. KIKAR HASHABATשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 01:04, 3 באוקטובר 2012 (IST)
מקבל ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 01:06, 3 באוקטובר 2012 (IST)
יהי זכרו ברוך. Danny-wשיחה 02:59, 3 באוקטובר 2012 (IST)
איזה בחור חמוד. קשה להאמין • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 01:17, 3 באוקטובר 2012 (IST)
אפשר לכתוב עליו בלי קישור לדף המשתמש, מה גם שהוא שינה ניק כמה פעמים ותרם רבות באופן אנונימי. מגיע לו שנזכור אותו ואת פועלו. אני עדיין המומה ואילולא נכחתי הלילה בהלווייתו, ספק אם הייתי מאמינה לכל זה. תמרה שיחה 01:19, 3 באוקטובר 2012 (IST)
חבל מאוד. יהיה זכרו ברוך. Ewan2 - שיחה 01:20, 3 באוקטובר 2012 (IST)
כמו תמר. אפשר, רצוי וראוי לייחד לו פסקה בדף היזכור, כך או כך. אביעדוסשיחה י"ז בתשרי ה'תשע"ג, 01:21, 3 באוקטובר 2012 (IST)
ברור שכן. זה מגיע לו. • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 01:26, 3 באוקטובר 2012 (IST)
יהי זכרו ברוך. תומר - שיחה 01:34, 3 באוקטובר 2012 (IST)
מאוד עצוב. יהי זכרו ברוך. Ravit - שיחה 06:54, 3 באוקטובר 2012 (IST)
תנחומי למשפחתו וידידיו. Botend - שיחה 17:40, 3 באוקטובר 2012 (IST)
אז זהו, שבתי הביתה מהלוויה הירושלמית הלילית הקצרה.
אבל אני עדיין לא מעכל. דיברתי אתו רק לפני חודש, והוא היה כמו תמיד סקרן ונלהב לשמוע על דברים מעניין וחדשים. יחסרו לי השיחות אתו, השאלות שלו על לשון ועל תכנות, אהבת הספר מעוררת הקנאה שלו. אני אתגעגע כמו כולם. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 01:30, 3 באוקטובר 2012 (IST)
לצערי אני לא זכיתי להכירו - לא אישית ואף לא בוויקיפדיה (למיטב זכרוני). אמיר, כמי שהכיר אותו, התוכל לכתוב עליו משהו בויקיפדיה:ויקיפדים שהלכו לעולמם? ‏Ldorfman‏ • שיחה 01:52, 3 באוקטובר 2012 (IST)
אני המומה, בתקופה שהיה פעיל היינו בקשר גם מחוץ לוויקיפדיה. הוא אמנם פרש פורמלית אבל המשיך לתרום כאנונימי, לדבריו היה לו כך קל יותר. תמיד קיוויתי שיחזור לפעילות מלאה. קשה להאמין שבחור כה צעיר ששינה את חייו לחלוטין, נפטר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 08:29, 3 באוקטובר 2012 (IST)
חבל על דאבדין ולא משתכחין, תנחומי למשפחתו. דוד שי - שיחה 08:49, 3 באוקטובר 2012 (IST)
יהי זכרו ברוך. ערן - שיחה 08:54, 3 באוקטובר 2012 (IST)
הכרתי את הדמות הווירטואלית הקורנת והאינטליגנטית שלו כאן בוויקיפדיה. משכמו ומעלה. יהי זכרו ברוך. Noon - שיחה 10:36, 3 באוקטובר 2012 (IST)
פשוט הלם. כל כך עצוב. Itzuvit - שיחה ה-סדנה 11:29, 3 באוקטובר 2012 (IST)
לא הכרתי את ישראל אבל נפגשנו לרגע בפעילות בספריה הלאומית. מזעזע ומאד עצוב. יואב ר. - שיחה 11:30, 3 באוקטובר 2012 (IST)
הכרתי את ישראל בסיורי אלף מילים בירושלים ותמיד נהנתי לשוחח עמו. אני המום מלכתו בגיל כה צעיר כאשר כל חייו היו עוד לפניו. כפי שנאמר לפני אדם משכיל, דעתן וויקיפד מעולה. Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 12:31, 3 באוקטובר 2012 (IST)
יהי זכרו ברוך. Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 12:38, 3 באוקטובר 2012 (IST)
אני המום. היכרתי אותו באופן שטחי במשך שנתיים בעבודה בספרייה. תמיד מחייך, תמיד נעים הליכות. הספרייה פרסמה הודעה לזכרו: "הוא היה איש מקסים, אהוב על כולם, מוכשר, בעל ידע רחב, סייע ועזר לרבים מאתנו.
אנו פותחים "קו חם" בחברת "מתן מיתר" בו ניתן לשוחח ולהתייעץ עם אנשי מקצוע ולקבל כלים שיסייעו להתמודד.
מספר הטלפון 1700-700-404. אנשי המקצוע עודכנו על המקרה.
היום בשעה 20:00 מתכנסים חבריו הקרובים ברח' שמאי 13 במרכז שורשים לשוחח על ישראל. הם הזמינו את המעוניינים להצטרף למפגש." חיים לוי - שיחה 13:28, 3 באוקטובר 2012 (IST)

ניהלנו שיחות נפש ארוכות עד אור הבוקר. סיפור חיים לא פשוט. ניסיתי לעזור כמיטב יכולתי. לא יודע מה להגיד. אני מקווה שלא הקשינו עליו כאן. יהי זכרו ברוך. יחסיות האמת • י"ז בתשרי ה'תשע"ג 14:19:39

יהי זכרו ברוך. תנחומי למשפחה.
יהי זכרו ברוך. יצא לי להכיר אותו לזמן קצר. היה ילד יפה! סקרלט - שיחה 15:01, 3 באוקטובר 2012 (IST)
מצער מאוד לשמוע, כואב הלב על אדם כל כך צעיר. רחל - שיחה 16:53, 3 באוקטובר 2012 (IST)
בס"ד לצערי, ראיתי את ההודעה הזו באיחור, ואני בשוק. יהי זכרו ברוך. תומכת ברעיון לכתוב בדף המיוחד, ללא קישור לדף המשתמש. 17:44, 3 באוקטובר 2012 (IST)
יהי זכרו ברוך. בברכה, MathKnight (שיחה) 18:32, 3 באוקטובר 2012 (IST)
אני בהלם מוחלט. רק עכשיו סיפר לי על זה חבר, ולמרות שכבר חודשים לא ביקרתי כאן, ידעתי שזה המקום בו אמצא חברים מתאבלים יחדיו על נפש אומללה זו. תנחומיי למשפחתו שתמיד הייתה מעוניינת בקשר עמו, למרות כל תהפוכות חייו. שלכם - ברי"א מחוץ לחשבון; 18:44, 3 באוקטובר 2012 (IST)
מצטרף לתדהמה ולזעזוע. מצאתי בו ידיד וירטואלי אוהב יושר ושונא צביעות. מצאנו שפה משותפת למרות חילוקי דעות עמוקים, גם בשיחות טלפון מחוץ לוויקיפדיה ואפילו כמעט-מפגש בליל הסדר, שעבורו הוא היה מוכן מיוזמתו לרכב על אופניים כדי לא להביך אותי בנסיעה בחג. לצערי לבסוף המפגש לא יצא לפועל, אבל מספר הטלפון שלו נשאר בזיכרון הנייד שלי להזדמנות נוספת. התנהלותו בוויקיפדיה עוררה אצלי את הרושם שהוא עבר מקוטב אחד למשנהו וטרם הגיע לאיזון ושלמות נפשית עם דרכו החדשה. חששתי בשבילו, אבל לא תיארתי לעצמי עד היכן הדברים מגיעים. חבל על דאבדין. משתמש: עזר מחוץ לחשבון.
הצטערתי לשמוע על לכתו של אדם זה שהיה לי הכבוד להתדיין איתו מספר פעמים במהלך פעילותי כאן. יהי זכרו ברוך. Kulystabשיחהגן עדן, גיהנום, או הובוקן... עד חג המולד • י"ח בתשרי ה'תשע"ג • 23:17, 3 באוקטובר 2012 (IST)
ישראל הוא אחד הויקיפדים שבזכותם גם אני ויקיפד. לצערי לא יצא לי לפגוש אותו באופן לא וירטואלי, אבל בכל השיחות ושיתוף הפעולה שלנו תמיד התגלה כאדם צעיר עם תשוקה נדירה לידע ולדעת. H. sapiens - שיחה 12:08, 4 באוקטובר 2012 (IST)
שלא נדע מצרות, ברי"א ידידינו המשותף (גם מחוץ לגבולות הויקי), סיפר לי על הטרגדיה. הכרתי את ישראל מעל גבי הויקי ולאחר מכן (עקב הכרות קרובה עם משפחתו) נפגשנו באופן יזום לשיחת נפש ארוכה, שמרנו על קשר טלפוני ואף הזמנתי אותו ליטול חלק בשמחות נישואי ילדי.
לא ציפיתי שאלו תהיינה הנסיבות בהן אכתוב שוב בויקי לאחר העדרות כה ממושכת, אך ראיתי לי לחובה להתנחם ולנחם בין חברים כאן בויקי, מתוך ידיעה ברורה שיועמד כאן גל-עד וירטואלי/ספונטני לזכרו.
ישראל היה אדם בעל נפש, שעבר תהפוכות חיים רבות ולא חדל לרגע מצמאונו הגדול לידע בכל תחומי החיים, כתיבתו הייתה למופת ויחסיו הפנימיים היוו דוגמה חיובית עבור כולנו - חבל על דאבדין. תנחומי למשפחתו האבלה, שאהבה אותו, כיבדה אותו בכל דרכיו, ורצתה תמיד בטובתו. ותנחומי לכל קהילת ויקיפדיה על אבדתה/אבדתנו הגדולה. יהי זכרו ברוך ושלא נדע עוד צער, שכול ומכאוב. אורח לרגעויקיהדות • י"ט בתשרי ה'תשע"ג • 18:21, 4 באוקטובר 2012 (IST)

יהי זכרו ברוך מי-נהר - שיחה 20:26, 4 באוקטובר 2012 (IST)

ישראל ז"ל פרח היית ותמיד תהיה בליבי ובלב כל מי שבאמת הכיר אותך. אוי לנו שעזבתנו ישראל.. אני זוכר אותך עוד מגיל 13 כמה זמן בילינו ביחד.. איזה ילד פרח היית וככה נשארת. הכית בי תדהמה שיקח לה זמן לעבור. אני כל כך עצוב שלא נפגשתי איתך בשנה האחרונה, אולי דברים היו אחרת. אני עדיין לא מבין איך כל זה קרה וכנראה שלא אבין. נוח על משכבך בשלום חבר יקר. IsraelTechnology (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

ישראל, היית בחור מקסים. אני כל כך מצטער. אביעד המקורישיחהבואו להצביע 23:00, 4 באוקטובר 2012 (IST)

נאמרו כאן דברים רבים, אך לא דברים מפורשים, סיפרו לנו על משפחה אוהבת, אך ישראל עצמו כתב בעבר דברים אחרים. אפשר לקרוא דברים ברורים יותר כאן. בברכה ובצער. ליש - שיחה 23:00, 4 באוקטובר 2012 (IST)
”קשה להבדיל בין טיפש שאינו אומר מילה לבין חכם שותק“ TZivyAשיחה • י"ח בתשרי ה'תשע"ג 23:40, 4 באוקטובר 2012 (IST)
יהי זכרו ברוך ! ‏dMy‏ • שיחה • 23:55‏, 04/10/2012 • י"ט בתשרי ה'תשע"ג
הלב כואב ודואב על הבשורה הקשה הזאת, תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. טיפוסי - שו"ת 01:54, 5 באוקטובר 2012 (IST)
הצטערתי מאוד לשמוע על מותו של ישראל. מהמעט שיצא לי להכיר, התרשמתי מאדם סקרן, חייכן ונעים הליכות. עידושיחה 22:12, 6 באוקטובר 2012 (IST)
חבר, חושב עליך לפעמים. תנוח על משכבתך בשלום אור פ - שיחה 20:50, 15 בפברואר 2013 (IST)

אחרי מותי מאת חיים נחמן ביאליק

”אַחֲרֵי מוֹתִי סִפְדוּ כָּכָה לִי:
"הָיָה אִישׁ – וּרְאוּ: אֵינֶנּוּ עוֹד;
קֹדֶם זְמַנּוֹ מֵת הָאִישׁ הַזֶּה,
וְשִׁירַת חַיָּיו בְּאֶמְצַע נִפְסְקָה;
וְצַר! עוֹד מִזְמוֹר אֶחָד הָיָה-לּוֹ –
וְהִנֵּה אָבַד הַמִּזְמוֹר לָעַד,
אָבַד לָעַד!“

לזכרו. יעל 15:41, 4 באוקטובר 2012 (IST)

מרגש, תודה יעל. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 16:04, 4 באוקטובר 2012 (IST)

לא מקרה הוא, כי אם עצמות טבע נפשי, מה שאני מרגיש עונג ונחת רוח בעסק הנסתרות האלהיות בהרחבה וחופש. זאת היא עיקר מטרתי. כל התפקידים של יתר הכשרונות, המעשיים והשכליים, אינם כי אם טפלים למהותי. אני צריך למצוא את אושרי בקרבי פנימה, לא בהסכמת הבריות, ולא בשום קריירה איזו שתהיה. כל מה שאכיר יותר את עצמיותי, וכל מה שיותר אתיר לעצמי להיות מקורי ולעמוד על רגלי עצמי, בהכרה פנימית, הממוזגת מדיעה, הכרה, הרגשה ושירה, יותר יאיר לי אור ד', ויותר יפותחו כחותי להיות לברכה לי ולעולם.

הזיכוכים שאני מזכך את עצמי, את מחשבותי, רעיונותי, מידותי והרגשותי. הם יהיו זיכוכים כוללים לכל העולם כולו. חייב אדם לומר בשבילי נברא העולם.

הרב אברהם יצחק הכהן קוק, ערפלי טוהר, פסקאות עז' עח'

אין לי קשר לישראל, אך קראתי את כל אשר נכתב כאן, וחשתי צורך להוסיף משהו לזכר מי שהיה ויקיפד, וגם הרבה מעבר לכך. בברכה, משתמש כבד - 00:05, 07/10/12

לזכרו

אני חושבת שאנחנו צריכים להחליט ובמהרה. אנחנו יכולים לכתוב בויקיפדיה:ויקיפדים שהלכו לעולמם, תוך שאנחנו לא מקשרים לשמות המשתמש מהם הוא פעל. אפשרות נוספת היא להנציחו גם במשתמש:ישראל קרול. זהו חשבון שאינו רשום ונקי מתרומות. בדף המשתמש הזה אפשר לכתוב בקצרה עליו ועל השתתפותה בצער של קהילת ויקיפדיה על פטירתו. אישית, אני חושבת שאיש צעיר שנגע בחיים כה רבים, ראוי שיסופר ויכתב עליו. כמי שהיה חלק מקהילתנו, יש לנו יכולת (הגם שמוגבלת) לסייע בכך. אך, אני מבקשת לדעת לפני כן מצד אלו שהביעו התנגדות לכך, האם בכך אנחנו לא נאמנים לדרכו? האם עצם הכתיבה עליו כאן אינה מכבדת את זכרו? כי לדעתי, דברים קצרים, כלליים, שאינם פוגעים בפרטיותו ויש בהם הסבר על כאבם של ויקיפדים על לכתו של חבר קהילה בטרם עת, אין בהם פגם. דורית 21:27, 6 באוקטובר 2012 (IST)

קשה לי עם זה כי אני חושב שהוא לא היה רוצה בזה. עם זאת, אני מכיר בצורך של הקהילה בהנצחתו. אני חושב שהצורה שציינת מעלי יכולה אולי לתת מענה לצורך הקהילתי מן הצד אחד וגם לכבד את רצונו בפרטיות מן הצד השני • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 22:06, 6 באוקטובר 2012 (IST)
רצונו בפרטיות יכובד היטב, אני מתכוונת להשגיח על העניין באופן אישי ובטוחה שגם ויקיפדים אחרים יעשו כמוני. אני רק לא בטוחה שזה נגד דרכו, כל עוד נדבוק באמת, שהרי הוא עצמו היה מחויב לה בכל מה שעשה. דורית 22:15, 6 באוקטובר 2012 (IST)
לדעתי אפשר לכתוב עליו, אבל בבקשה שזה לא יהיה משהו אנמי ומתייפייף, הוא היה שונא התחסדויות. שפם אדום - שיחה 22:51, 6 באוקטובר 2012 (IST)
אני משוכנע שישראל היה גאה במורשתו הויקיפדית וירצה שחבריו ידעו באילו ערכים ותחומים עסק. ויקיפדיה הייתה חשובה לישראל מאוד ואשתדל להציג זאת בדף לזכרו. הידרו - שיחה 22:53, 6 באוקטובר 2012 (IST)
אני מסכימה עם הידרו, יש בהחלט לקשר בין הדף לזכרו ולתרומות שלו. הוא היה גאה בהן. רק בוויקיפדיה העברית הוא שינה את שמו במיזמים האחרים הוא השאיר את שם המשתמש כפי שהיה ידוע בו עד ששינה. גם כשפתח שם משתמש חדש טרח לידע את אלה שהוא היה בקשר איתם שמדובר בו, גם כשערך כאנונימי ופניתי אל האנונימי טרח להודיע שמדובר בו. נכתבו עליו פה דברים רבים, אנחנו זוכרים מיהו ומה היו תרומותיו, חבל שבעתיד לא ידעו עד כמה תרם לוויקיפדיה העברית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 00:12, 7 באוקטובר 2012 (IST)
אני באמת לא יודעת מה נכון. מה שאני כן יודעת זה שהוא שינה את שמו, וגם כשפתח שם משתמש חדש והיה ניסיון לחשוף מהו שמו האמיתי הוא דאג להבהיר שאין לו שום רצון להיחשף. אם יש כאן בעלי ידיעה ממשית שאכן אין בעיה בקישור לתרומותיו השונות, אז אשמח אם יביעו דעתם. בכל מקרה, אם אין התנגדות, אני מציעה שמעבר לכתיבה בויקיפדיה:ויקיפדים שהלכו לעולמם, דף המשתמש "ישראל קרול" יוקדש לו. וכדי שזה לא יתמסמס, אשמח גם אם הויקיפדים שהיו עמו בקשר ועמלו איתו על ערכים שונים יודיעו לי על כך, כדי שנוכל ביחד לכתוב את הדף האמור. דורית 00:39, 7 באוקטובר 2012 (IST)
למיטב ידיעתי, ישראל השתמש בניקים שונים כדי להימנע מניג'וזים של אנשים ש"התחשבנו" אתו בניקים הקודמים. בפני אחרים הוא לא הסתתר ולא הקפיד על אנונימיות. אדרבא, הוא הזדהה תמיד והגיע להמון טיולים משותפים ולמפגשים. אני מאד מסכימה עם הידרו שצריך לציין את התרומות הרבות שלו בוויקיפדיה ולא לחשוש שמא לא היה רוצה בכך. אני כותבת את כל זה בדמעות ולא מאמינה שאנחנו מדברים על ישראל בלשון עבר. תמרה שיחה 01:15, 7 באוקטובר 2012 (IST)
אני גם חושב שישראל היה רוצה שננציח אותו לאחר מותו. תרומתו לוויקיפדיה ניכרת וחבל אם דורות הבאים לא יכירו את פועלו. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 04:59, 7 באוקטובר 2012 (IST)
אני מקווה להתחיל לעבוד על הדף בקרוב, אלא שהיו עם ישראל בקשר ומבקשים לסייע, אנא הודיעו לי. דורית 19:04, 9 באוקטובר 2012 (IST)

זה מקרה טרגי ועצוב. לא הכרתי את ישראל ואת פועלו, אולי בגלל שכתב בניקים שונים. נכתבו עליו כאן דברי הערכה רבים, וזה כמובן טוב, אבל לעומת זאת, נכתב כאן, כי הוא "השתמש בניקים שונים כדי להימנע מניג'וזים של אנשים ש"התחשבנו" איתו בניקים הקודמים". אם זה נכון, אז זה ממש לא בסדר. אגסי - שיחה 16:03, 8 באוקטובר 2012 (IST)

ברוך דיין האמת אבגד - שיחה 18:54, 29 באוקטובר 2012 (IST)

מכתב נושן מישראל

לא הכרתי את ישראל אישית ומהמעט שזכור לי, לא היו לי גם הרבה אינטרקציות איתו בוויקיפדיה. אולם היום מצאתי במקרה מייל שהוא שלח לי בחודש אוגוסט 2010, שנתיים לפני מותו. הרקע שבו המייל נשלח אינו חשוב. מה שחשוב זה מה הוא מעיד על אופיו ואישיותו של ישראל. יש לציין שאת הדברים אני מעתיק באישור שהוא נתן לי בזמנו. ישראל הציע לי מיוזמתו להעתיק את דבריו לדף שיחתי אולם נמנעתי מלעשות זאת עד היום. כעת, כפי שהוא ביקש, אני מעתיק את הדברים במספר שינויים קוסמטיים מתבקשים.

משתמש מסוים הסיב את תשומת לבי אמש על גסות הרוח שנהגתי בו - תוך כדי תמיכתי ב-X. הוא ציין בפני שהוא לא מבין על מה ולמה אני משמיץ אותו - מאחר שהוא מעולם לא התגרה בי או התנכל אלי. אותו הדבר לגביך, אף אתה מעולם לא התגרית בי, ואין שום סיבה שאתבטא כלפיך שלא כראוי. הטרוניה שהייתה בלבי על התנהגותך עם X (ואולי מעט עם Y) אינה מצדיקה זאת. אני מתנצל על כך, הסרתי את דבריי הלא ראויים, ואני מקווה שתקבל את התנצלותי.

ישראל

הלוואי שכולנו נלמד ממנו משהו. יורי

5 שנים למותו של ישראל קרול היום

הועתק מוויקיפדיה:כיכר העיר

התמונה ממפגשי ויקיפדים בפארק הירקון, מה- 2 באוקטובר 2009

משתמש:ישראל קרול 147.235.8.62 02:33, 2 באוקטובר 2017 (IDT)

תודה על האזכור, בכל פעם שאני נתקלת בעריכה שלו בגרסאות קודמות, הלב שלי מחסיר פעימה Face-sad.svg. הייתי איתו בקשר, גם קשר טלפוני. הוא אהב לערוך בערכים העוסקים בארכאולוגיה. חנה HanayשיחהShalom Koboshvili. Feast of Sukkot prayers. gouache on paper. 30.5×41 cm. 1938.jpg חג סוכות שמח Face-smile.svg 04:03, 2 באוקטובר 2017 (IDT)
איש יקר ואהוב. עם המון אנרגיות חיוביות. עצוב כל כך!!! דריה - שיחה 15:21, 2 באוקטובר 2017 (IDT)
עצוב מאוד. צחי לרנר - שיחה 16:42, 2 באוקטובר 2017 (IDT)
גם אני זוכר, ועדיין פוגש בעריכות שלו. H. sapiens - שיחה 20:49, 2 באוקטובר 2017 (IDT).
ישראל... גם אני לא שוכח. בדיוק העליתי את זכרו לפני כמה ימים :(
למדן וספקן, מלא חיוניות, צמא לידע ולדיוק. ממש עליו נאמר: חבל על דאבדין ולא משתכחין.
תמיד אני מהרהר: אילו רק... אביעדוסשיחה 01:11, 3 באוקטובר 2017 (IDT)
איש יקר. יהי זכרו ברוך. Danny-wשיחה 13:52, 23 באוקטובר 2017 (IDT)
הלך בטרם באתי. יהי זכרו ברוך. ביקורת - שיחה 17:05, 23 באוקטובר 2017 (IDT)
יהי זכרו ברוך. ‏Lionster‏ • שיחה 10:37, 24 באוקטובר 2017 (IDT)
חבל, חבל... איש יקר. יהי זכרו ברוך. אלדדשיחה 10:40, 24 באוקטובר 2017 (IDT)

אלישע פורת

אלישע פורת

אלישע פורת - (25 ביוני 1938 - 23 במרץ 2013)

אלישע, שהיה ידוע כאן כמשתמש: Alosha38 היה אחד מהתורמים הייחודיים לוויקיפדיה העברית. הוא הגיע אל הוויקיפדיה בשנת 2005, ועל אף שהיה סופר ומשורר ידוע, שמר על אלמוניותו. עם זאת, ממספר רמזים שפיזר עמדתי על זהותו האמיתית, ויצרתי עמו קשר שהתפתח לידידות אמת. כך היה, צנוע וישר דרך.

אלישע היה מאגר מידע בלתי נדלה על סופרים ומשוררים בשפה העברית ובשפה היידית. הוא הוסיף לוויקיפדיה העברית קורפוס מידע מהימן וראוי שלא ניתן היה להשיג במקומות אחרים, וסייע להנצחת התרבות היידית, ולשימור חלק חשוב בתרבות העברית. התרומה שלו לוויקיפדיה העברית היא ייחודית. איני רואה לו תחליף.

במשך שנים מספר כתב כאן, עד שחדל מטעמי בריאות. לפני מספר שנים חל שיפור בבריאותו, אך הוא לא שב לכתוב באופן סדיר כשם שהיה כותב. זכיתי לקבל ממנו מעין פקס דו שבועי שכלל סיפורים מרתקים על סופרים וספרות. לעתים היה מתקשר על מנת לספר לי על ספר שלו שיצא לאור, מאמר שהתפרסם במדור הספרים ב'הארץ' או סתם כדי לדרוש בשלומי. רחשתי לו כבוד רב וחיבה רבה. הוא היה איש שהעברית היא כל עולמו, ישראלי ציוני מן הסוג הישן, אדם שלחם על אדמת הארץ הזו, וחש אותה בכל נימי נפשו. זכות גדולה זכתה הוויקיפדיה העברית בכך שכתב בה. זכות גדולה זכו אלו מעמנו שהיו עמו בקשר, ללמוד ממנו על ארץ ישראל ואהבת ארץ ישראל, על ספרות וסופרים, על תרבות ותרבות שיח.

יהי זכרו ברוך. פומפריפוזה - שיחה 21:10, 24 במרץ 2013 (IST)

יהי זכרו ברוך. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:14, 24 במרץ 2013 (IST)
עצוב כל כך, עוד לפני שהגיע לגיל שיבה בכי. Hobo X Hobot 00:08, 25 במרץ 2013 (IST)
בס"ד יהי זכרו ברוך, אדם שיחסר מאד לוויקיפדיה. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 00:15, 25 במרץ 2013 (IST)
יהי זכרו ברוך. אלדדשיחה 00:43, 25 במרץ 2013 (IST)
שלא נדע עוד צער ודאבה. Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:40, 25 במרץ 2013 (IST)
הסתכלתי שוב בדף שיחתו, והבנתי עד כמה גדול החלל שנפער. ברוך דיין האמת. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 08:04, 25 במרץ 2013 (IST)
אבדה גדולה לוויקיפדיה העברית. יהי זכרו ברוך. אביהושיחה 09:54, 25 במרץ 2013 (IST)
מצער לשמוע, תנחומיי • חיים 7 • (שיחה) • י"ד בניסן ה'תשע"ג • 14:00, 25 במרץ 2013 (IST)
בנוסף, תרם אלישע תוכן ועצות טובות בימיו הראשונים של פרויקט בן-יהודה, בהתנדבות כמובן ובלי לבקש קרדיט. Ijon - שיחה 01:03, 29 במרץ 2013 (IST)


- הועבר מהדף ויקיפדיה:כיכר העיר

חברנו אלישע פורת (משתמש:Alosha38), שהרים תרומה ייחודית לוויקיפדיה בכתיבה ידענית ורחבת היקף, שקדנית ואוהבת על משוררי וסופרי היידיש, והיה פעיל עד לשבוע האחרון, הלך לעולמו. עוזי ו. - שיחה 17:44, 24 במרץ 2013 (IST)

יהי זכרו ברוך. בברכה, MathKnight (שיחה) 17:46, 24 במרץ 2013 (IST)
היה בהחלט פעיל. נראה כה פתאומי. יהא זכרו ברוך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 17:50, 24 במרץ 2013 (IST)
אלישע תמיד יהיה זכור לי כאיש מעניין ורב ידע, שתרם לוויקיפדיה רבות מידענותו האישית ומהתעניינותו הרחבה. גם מחוץ לוויקיפדיה ניכרת השפעתו על התרבות היהודית והעברית. יהי זכרו ברוך. דוד - שיחה 18:14, 24 במרץ 2013 (IST)
יהי זכרו ברוך. האם יש מי שיוכל לכתוב עליו הספד בדף שהוקדש לכך? אינני זוכרת איך מגיעים אל דף הזיכרון, אבל רחל ודאי תדע. שלומית קדם - שיחה 18:57, 24 במרץ 2013 (IST)
הדף הוא ויקיפדיה:ויקיפדים שהלכו לעולמם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 19:01, 24 במרץ 2013 (IST)
וואו. מאוד מפתיע. אכן תרם רבות והיה איש עשיר בידע. יהי זכרו ברוך. Itzuvit - שיחה סדנה 19:12, 24 במרץ 2013 (IST)
כואב לשמוע, תנחומיי. • חיים 7 • (שיחה) • י"ג בניסן ה'תשע"ג • 20:17, 24 במרץ 2013 (IST)
מצער מאוד לשמוע. אני זוכרת את אלושה מימיו הראשונים בוויקיפדיה, הייתי עוזרת לו בויקיזציה של הערכים שכתב. יהי זכרו ברוך. רחל - שיחה 20:34, 24 במרץ 2013 (IST)
וואו. הופתעתי והצטערתי מאוד לשמוע (איכשהו זה תמיד בא בהפתעה). ללא ספק, ויקיפדיה יצאה נשכרת מאוד מתרומתו. יהי זכרו ברוך, ותנחומיי שלוחים למשפחה. אביעדוסשיחה י"ד בניסן ה'תשע"ג, 20:38, 24 במרץ 2013 (IST)
אני חושב שמכל הוויקיפדים אני הייתי בקשר הטוב ביותר עם אלישע ז"ל. לקחתי על עצמי את המשימה הקשה לכתוב לו הספד בדף הוויקיפדים שהלכו לעולמם. בשורה קשה. פומפריפוזה (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם 00:00, 10 בינואר 2000 (IST) 21:14, 24 במרץ 2013 (IST)
יהי זכרו ברוך. תנחומי לקרוביו. Botend - שיחה 21:28, 24 במרץ 2013 (IST)
חבל על דאבדין. לאלישע פורת הייתה תרומה ייחודית לוויקיפדיה, שגרמה לי הרבה נחת. יהי זכרו ברוך. דוד שי - שיחה 22:22, 24 במרץ 2013 (IST)
יהי זכרו ברוך. מי-נהר - שיחה 22:44, 24 במרץ 2013 (IST)
חדשות מאד מצערות. אלישע פורת הרים תרומה חשובה לוויקיפדיה ובתחומים שבהם יש לנו חוסר גדול. הידע הרחב, נועם ההליכות שלו והערכים הייחודיים שכתב, זכורים לי, וודאי גם לרבים אחרים, מאד לטובה. יהי זכרו ברוך ותנחומיי הכנים למשפחתו. דורית 22:47, 24 במרץ 2013 (IST)
אני לא מפסיק להיתקל בערכים שהעלה, כבר לפני חצי עשור ויותר. הוא בהחלט הותיר אחריו מורשת נכבדת בוויקיפדיה. אביעדוסשיחה ט"ז בניסן ה'תשע"ג, 19:43, 26 במרץ 2013 (IST)
צר לי מאוד על לכתו וצר לי עוד יותר שלא זכיתי לעבוד איתו כאן. אני כל הזמן נתקל כאן בתרומותיו. הוא יחסר למיזם. יהי זכרו ברוך ותנחומים מכל הלב ליקיריו. --Kippi70 - שיחה 00:42, 7 באפריל 2013 (IDT)
אדם טוב, שתרם לנו רבות, יהי זכרו ברוך. דודג' וייפר - סליחה, אני רק שאלההצטרפו למיזם המקורי!אמצו ערך 18:27, 15 באפריל 2013 (IDT)
אני זוכר את אלישע עוד מעריכותיו הראשונות בוויקפדיה. אתגעגע לתרומותיו. גילגמש שיחה 17:26, 18 באוגוסט 2013 (IDT)
אלישע פורת עזר לאימי בעולם הספרות, והיא דיברה עליו בחום ובאהבה. ניכר גם מכאן בויקיפדיה שהיה אדם מיוחד ואהוב. יהי זכרו ברוך. --Ritai - שיחה 22:41, 23 בינואר 2021 (IST)

אוריה אורן

Ouria-Orren.jpg
אוריה אורן

משתמש:אוריה אורן (1985-‏2015)

אוריה היה פעיל בוויקיפדיה בעיקר בתחום הבוטניקה וצמחיית ארץ ישראל.

לזכרו

בס"ד כמה חבל! יהי זכרו ברוך! ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 17:33, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
הופתעתי מאוד לשמוע על מותו. הכרתי את אוריה באופן שטחי בלבד, אך גם הכרות שטחית זו הותירה בי רושם עז. יהי זכרו ברוך. גילגמש שיחה 21:40, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
אובדן גדול. יהי זכרו ברוך. דני. Danny-wשיחה 01:18, 27 בספטמבר 2015 (IDT)
תנחומיי • חיים 7שיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ו • 01:44, 27 בספטמבר 2015 (IDT)
לא הכרתי את אוריה ודרכינו לא הצטלבו בוויקיפדיה, אבל מותו של בחור בן 30, אוהב טבע וצמחים, מצער גם בלי להכירו. תנחומי למשפחה ולחבריו. שלומית קדם - שיחה 12:06, 27 בספטמבר 2015 (IDT)


- הועבר מהדף שיחת משתמש:אוריה אורן
אנו מודיעים בצער רב על מותו של חברנו אוריה אורן בטרם עת, ומשתתפים בצער המשפחה.
אוריה היה פעיל בוויקיפדיה בעיקר בנושאי בוטניקה.
יהי זכרו ברוך.
דני. Danny-wשיחה 17:37, 25 בספטמבר 2015 (IDT)

קיבלתי את ההודעה על מותו בקבוצת הבוטניקה של ארץ ישראל בה היה חבר פעיל. גם שם וגם בוויקיפדיה הוא תרם הרבה ידע ותמונות בנושאי בוטניקה ופרחי ארץ ישראל אותם אהב כל כך. הוא כתב ערכים רבים על צמחים פחות מוכרים וכן עזר לצלמים שביננו בזיהוי פרחים. יהי זכרו ברוך. ‏ MathKnight (שיחה) 17:45, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
ממש מצער. גם אני נעזרתי בו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:49, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
אכן מצער מאוד. צריך לערוך את הפרק אודותיו בדף ויקיפדים שהלכו לעולמם ולהוסיף תבנית שחורה בדף המשתמש. גילגמש שיחה 17:58, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
צר לי לשמוע. Corvus,(שיחה) 18:01, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
ממש עצוב. תנחומים למשפחתו. על פי תיבת משתמש בדף שלו, הוא היה אמור בעוד 11 ימים לחגוג 30. אגסי - שיחה 18:03, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
יהי זכרו ברוך. ערן - שיחה 18:35, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
שלא נדע עוד צער ודאבה. ראיתי שנפתחה פסקה בויקיפדיה:ויקיפדים שהלכו לעולמם#אוריה אורן. Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 21:40, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
חבל על דאבדין. יהי זכרו ברוך. דוד שי - שיחה 23:48, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
תנחומים לשרה ואון ולכל משפחתו. Nachum - שיחה 13:50, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
עכשיו גיליתי, אני המום מכך, בחור כה חביב, עזר לי רבות בבוטניקה, פירגן לי על תרומותיי לוויקיפדיה מעומק הלב, ואני פירגנתי לו - לא פעם ולא פעמיים. מצטער מאד שהלכת מעולם זה; תנחומיי למשפחה. יהיה זכרו ברוך. ‏Ben-Yeudith‏ • שיחה 19:07, 30 באוקטובר 2015 (IST)

איתם הנקין

Eitam-Henkin.jpg
איתם ונעמה הנקין

משתמש:שמעון האיתן (1984-‏2015)

הרב איתם הנקין היה רב וחוקר תורני. נרצח יחד עם רעייתו נעמה ב-1 באוקטובר 2015, י"ט בתשרי ה'תשע"ו בפיגוע ירי.

הלב נשבר. הרב לא היה "עורך בוויקיפדיה", כי השקיע את עתותיו במחקר מקורי, הכין את הבשר לאנציקלופדיות הבאות. היה חוקר חרוץ וישר, דובר אמת בלבבו, ענוותן ושפל ברך. נוח למקום ונוח לבריות. מלבד היותו איש הלכה מובהק כיאה לצאצא למשפחת הנקין, היה חוקר איכפתי בתולדות ההלכה. חסרונו יורגש מאד עדי יבא שילה. נקווה שיקומו כמה שיאחזו בדרכו, ישחיזו מח ולב וגם עט, יעשו ויצליחו ויתנו פרי. הנאהבים והנעימים שבמותם לא נפרדו, ישמיעו את זעקתנו לפני כיסא הכבוד כי יבלע המוות לנצח, ויתן כח להוריהם, וחוסן נפשי ליתומים הקטנים. קיצרתי מפני קדושת המועד ועדיין הלב הומה, אף שלא הכרתיו אישית ואת מראהו לא ראיתי בלתי היום. ביקורת - שיחה 00:14, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
מצטרף לדברים. יהי זכרם ברוך. ה' יקום דמם. יזהר ברקשיחה • י"ט בתשרי ה'תשע"ו • 00:36, 2 באוקטובר 2015 (IDT)


- הועבר מהדף ויקיפדיה:כיכר העיר
לזכר ידידנו משתמש:שמעון האיתן שנרצח הערב עם רעייתו: הפך לאבל מחולנו. איש הלכה מובהק וחוקר דגול. עולם הספר התורני ומחקרו אבד אבידה גדולה. השם יקום דמו ודם עבדיו. ביקורת - שיחה 23:40, 1 באוקטובר 2015 (IDT)

בשורת איוב. בשורה עצובה מאוד. זהו הוויקיפד השני שהולך השבוע לעולמו, והפעם בידי המרצחים הפלסטינים של אבו מאזן. מי ייתן והשם ייקום דמו. יהיה זכרו ברוך. ‏ MathKnight (שיחה) 23:43, 1 באוקטובר 2015 (IDT)
יהי זכרו ברוך. ‏Archway שיחה 23:56, 1 באוקטובר 2015 (IDT)
בס"ד יהי זכרו ברוך, תעבירו לויקיפדיה:ויקיפדים שהלכו לעולמם. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 23:57, 1 באוקטובר 2015 (IDT)
בשורה נוראה. ניתן לכתוב דברים גם בדף שיחתו. תהי נשמתו צרורה בצרור החיים. דני. Danny-wשיחה 00:01, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
עצוב לשמוע. משתתפת בצער המשפחה אופק כחול - ביבר הזכוכית 00:05, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
פיגוע מחריד. תנחומים למשפחות נעמה ואיתם הנקין ז"ל שנרצחו לעיני ארבעת ילדיהם. אגסי - שיחה 00:41, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
יהי זכרך ברוך, אני בטוחה שאתה במקום טוב יותר עכשיו. תשגיח על ארבעת הנסיכים שהשארת בעולם הדווי הזה.--יעלי 1 - שיחה 00:56, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
ואגב בשם המשתמש שלו שאותו אני מנועה מלערוך, נכתב נרצח בתאריך וכו' כדאי להוסיף נרצח על ידי בני עוולה או משהו דומה --יעלי 1 - שיחה 00:59, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
תיקון טעות: ששה נסיכים. ביקורת - שיחה 01:42, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
לא זכיתי להכיר. אני בטוח שמדובר באדם משכמו ומעלה. יהיה זכרו ברוך. גילגמש שיחה 06:33, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
יהי זכרו ברוך. דוד שי - שיחה 07:53, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
יהי זכרו ברוך. (שימנשמע?) 1.. 2.. צא! 08:51, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
יהי זכרו ברוך. יונתן - שיחה 09:36, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
לא הכרתי אותו בוויקיפדיה, אבל ממה שקראתי היה אדם מאד איכותי. סיפור מאד מצער. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 09:45, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
יהי זכרו ברוך. הלוחש - שיחה 15:04, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
איתם היה אדם שגישר בין עולמות. בין תורה ומחקר אקדמי. בין חיי ציבור לחיי משפחה. הוא היה הקול השקט אך הבוטח. מוות, כל מוות, הוא מזעזע. רצח, כל רצח, הוא מחריד. רוצח, כל רוצח, הוא מתועב ובן עוולה. מי יתן ולא נדע עוד רצח, שבענו ממרורים אלו. Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 22:13, 2 באוקטובר 2015 (IDT)
הלב מסרב להאמין. תמרה שיחה 01:44, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
עצוב מאוד. הי"ד!‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם כ"ז בסיוון ה'תשע"ו 16:01, 3 ביולי 2016 (IDT)

לאה זיגלר (ענפי)

לאה זיגלר ענפי.jpg
לאה זיגלר (ענפי)

משתמש:לאה זיגלר ענפי (1927–2015)

לאה זיגלר, בתו של יצחק ענפי ואם לשנים. (מעט המידע שמצאתי). כתבה בוויקיפדיה כ"גמלאית מאושרת מאזור השרון".

היא תרמה את הערך על אביה ואת הערך המעניין על יוני דואר בשירות ההגנה וצה"ל. לאחרונה כתבה בוויקיפדיה ב-2011, היא נפטרה בשיבה טובה בדצמבר 2015. יהי זכרה ברוך. ביקורת - שיחה 01:56, 30 במרץ 2017 (IDT)

מצער לשמוע על פטירתה. הערך המקסים על יוני דואר בשירות ההגנה וצה"ל והמצגת שערכה על יוני הדואר בצה"ל עם קום המדינה יהיו אנדרטה נאה לזיכרה. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:44, 30 במרץ 2017 (IDT)
נפטרה בשיבה טובה, כאישה מאושרת, מה עוד צריך. יהא זכרה ברוך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 09:33, 30 במרץ 2017 (IDT)
יהי זכרה ברוך • חיים 7שיחה • 20:25, 30 במרץ 2017 (IDT)

דניאל דןוג סיגאוי

DanVeg.png
דןוג

Danveg (שיחה | תרומות | מונה) -‏ - 2016

נר נשמה Face-sad.svg
בצער עמוק ובכאב רב אני מודיע על מותה של אחותנו, חברתנו, והשותפה שלנו לכל דבר שהיה שווה לעשות, דניאל דןוג סיגאוי, שהלכה מאיתנו אתמול בלילה, 23.12.2016.

דןוג נאבקה הרבה שנים. היא נאבקה בטרנספוביה ובהומופוביה, היא נאבקה נגד סקסיזם, גזענות וכמו רבות מדי מאיתנו, היא נאבקה בתהומות של דכאון ואובדנות, שאליהם החברה שלנו מתעקשת לדחוף את כל מי שמעזה להפר את כללי המגדר.

אתמול בלילה היא הפסידה במאבק והתאבדה. כך נלקח מאיתנו אחד האורות הגדולים שהאירו את העולם הזה.

נוחי על משכבך עם כמה שיותר רעש ובלאגן, כי שקט מעולם לא היה הקטע שלך.

תחסרי לנו מאוד.

BAswim‏ 19:13, 24 בדצמבר 2016 (IST)

מאד מאד מצער לשמוע, פגשתי אותה בסדנאות עריכה של ויקי נשים, וגם בהרצאה בחיפה. ראיתי את תרומתה בוויקיפדיה, שהייתה מבורכת. יהי זכרה ברוך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:23, 24 בדצמבר 2016 (IST)
עצוב לשמוע. הלוואי שתהיה האחרונה. • צִבְיָהשיחה • כ"ד בכסלו ה'תשע"ז 20:26, 24 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך. (שימנשמע?) מה, אין? 20:38, 24 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך. גילגמש שיחה 20:40, 24 בדצמבר 2016 (IST)
עצוב מאד לשמוע .יהי זכרה ברוך. Liad Malone - שיחה 23:06, 24 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך. בר הראלשיחה 23:09, 24 בדצמבר 2016 (IST)
זה כל כך עצוב, מאוד מצער. יהי זכרה ברוך. אסף (Sokuya) - שיחה 23:54, 24 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך. Alex 121 Alex - שיחה 23:59, 24 בדצמבר 2016 (IST)
אני מאד מצטער, עצוב שהיה לה עד כך קשה, הכרתי אותה רק טיפה כשהיא השתתפה בדיונים זב"חיים ותמיד היתה נקודת אור. נוחי בשלום על משכבך דןוג. PelicanTwo - שיחה 03:27, 25 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך. דוד שי - שיחה 07:49, 25 בדצמבר 2016 (IST)
עצוב לשמוע, תחסר לנו. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:53, 25 בדצמבר 2016 (IST)
שלא נדע עוד צער, תנוח בשלום על משכבה, אמן. תום - בואו נדבר - החיוך שלך הופך אותי להרבה יותר שמח. 08:52, 25 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך. אילי - שיחה 08:58, 25 בדצמבר 2016 (IST)
כל כך עצוב לשמוע, יהי זכרך ברוך. אבנר - שיחה 09:02, 25 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך. אופק כחול - ביבר הזכוכית 09:22, 25 בדצמבר 2016 (IST)
עצוב וכואב מאוד לשמוע. אבדה כואבת לוויקיפדיה, ולקהילת ויקינשים בפרט. --Itzike - שיחה 10:00, 25 בדצמבר 2016 (IST)
דןוג הייתה המתנדבת החביבה והאהובה במפגשי ויקינשים. היה לה סבלנות אין קץ לכל המתקשות, השואלות, המתבלבלות. עם חיוך נעים היא סייעה לכולן. היא תחסר לנו. לסטר - שיחה 10:31, 25 בדצמבר 2016 (IST)
אין מילים. זה כל כך עצוב... יהי זכרה ברוך. דריה - שיחה 11:44, 25 בדצמבר 2016 (IST)
אבידה גדולה. יהי זיכרה ברוך. Face-sad.svg Danny-wשיחה 12:44, 25 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך. Tmima5 - שיחה 14:03, 25 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך Chenspec - שיחה 15:02, 25 בדצמבר 2016 (IST)

יהי זכרה ברוך, לא יצא לי לשמוע עליה בוויקיפדיה אבל אני בטוח שהיא הייתה אישה מדהימה ושעזרה בוויקיפדיה, עצוב שדןוג נפטרה ואני מביע את תנחומי הכנים 46.117.187.5 15:06, 25 בדצמבר 2016 (IST)

יהי זכרה ברוך--היידן 17:47, 25 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרך ברוך... אביעדוסשיחה 20:07, 25 בדצמבר 2016 (IST)
ויקיפדית מופתית עם ערכים מעוררי השראה. תחסרי מאד. Enewme - שיחה 20:31, 25 בדצמבר 2016 (IST)
אני לא מאמינה... אוי, כל כך עצוב לשמוע... כואב מאוד. Ravit - שיחה 22:02, 26 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך חוה - שיחה 13:18, 28 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך Mr. Brinks - שיחה 04:01, 29 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך. Aleph Aleph - שיחה 13:06, 29 בדצמבר 2016 (IST)
יהי זכרה ברוך נר נשמהHaim123 (שיחה | תרומות | מונה)‏ 16:19, 29 בדצמבר 2016 (IST)
יהיה זכרה ברוך BDaniel - שיחה 16:23, 29 בדצמבר 2016 (IST)
במסיבת סוף שנת 2016 של #ויקינשים, מיזם מדהים ומיוחד שיש לי הזכות לקחת בו חלק, פגשתי שוב את דניאל, בפעם האחרונה. כמה מעניין היה במפגש, כמו תמיד במפגשי המיזם הזה. דניאל הייתה מתנדבת שהגיעה באופן קבוע לסייע בקורס של ויקינשים. אני הגעתי לקורס ללא כל ידע מוקדם ולמדתי המון מהמדריכות המקסימות שעושות הכל בהתנדבות ובסבלנות אין קץ. במפגש האחרון, ליד התותים והתה, אמרתי לדניאל כמה אני מעריכה את העובדה שהיא הגיעה ללמד אותנו בהתנדבות. ענתה על כל השאלות, ישבה איתי והסבירה לי איך עושים מה, ונתנה כתף. היה לי הצורך לומר לה כמה למדתי ממנה. אתמול נודע לי על מותה של דניאל, שהייתה אחת המתנדבות המובילות במיזם. כמה עצוב. יהי זכרה ברוך. Laliv g - שיחה 15:10, 30 בדצמבר 2016 (IST)
לא הכרתי את דניאל, אבל תמיד עצוב לשמוע על אישה צעירה שמוותרת על החיים, מה גם שלפי התבטאויות אלה שהכירו אותה היה לה מה לתת מעצמה. חבל.שלומית קדם - שיחה 20:27, 2 בינואר 2017 (IST)
עצוב ביותר. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 21:42, 2 בינואר 2017 (IST)
עצוב וטרגי. יהי זכרה ברוך. אגסי - שיחה 23:28, 2 בינואר 2017 (IST)
עצוב. יהי זכרה ברוך. אלדדשיחה 23:35, 2 בינואר 2017 (IST)
עצוב. עצוב מאד. נר נשמה ביקורת - שיחה 23:54, 2 בינואר 2017 (IST)
צר לי מאוד על כך, וכעת דיברתי עם עורכת דין שהכירה אותה היטב. צר לי על חוסר הסובלנות בחברה הישראלית, שגרמה לתגובה כזו. הכתובת על הקיר בדף שלה בפייסבוק אומרת הכל, ויש שם עוד תמונות שלה. אני מאוד מצטער, משום שאני מכיר את התחושות. אני מקדיש לדניאל מאמר של אטילה שומפלבי, העוסק בנושא אחר, ונראה לי שהוא מתאים גם לטרגדיה של דניאל. עורך-בורוכוב - שיחה 15:37, 6 בינואר 2017 (IST)
לא זכיתי להכיר אותה אבל ועוד איך היכרתי את פועלה הרב. יהי זכרה ברוך. שלא נדע עוד צער. Ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר ~ חברים של כולם בעולם 11:14, 8 בינואר 2017 (IST)
פה ושם נתקלתי בעריכות שלה. לא זכיתי להכר אותה וצר לי מאוד שלא הצליחה לראות את האור בקצה המנהרה. אני מקווה שתמשיך לעשות למעננו, כמו בחייה, במקום שבו היא נמצאת עכשיו. היא לבטח תחסר לכולנו. בעצב רב --Kippi70 - שיחה 14:46, 12 במאי 2017 (IDT)

עמרי טל

Omri.tal (שיחה | תרומות | מונה) -‏ 2017

נר נשמהFace-sad.svg

בצער רב אני מודיעה על פטירתו של עמרי טל, סטודנט לפיזיקה והנדסת חשמל באוני' ת"א, שהלך לעולמו בטרם עת ב- 06.01.17. עמרי היה סטודנט בקורס הבחירה "ויקיפדיה - מיומנויות של יצירה וצריכת ידע" באוני' ת"א, ובמסגרת הקורס הספיק לכתוב שני ערכים: ג'ולי וינטר הנסן, בשיתוף עם מיזם נשים באדום, וכן את הערך קונצ'רטו לפסנתר מס' 1 של שופן. תוצרי הקורס בו השתתף מוקדשים לזכרו.
יהי זכרו ברוך. Shani - שיחה 17:02, 8 בינואר 2017 (IST)

שני, מאד מצער לשמוע, בחור צעיר בתחילת דרכו. יהא זכרו ברוך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:07, 8 בינואר 2017 (IST)
עצוב מאוד, המוות לוקח המון ויקיפדים... יהי זכרו ברוך נר נשמה תנחומיי למשפחה על מותו של הבחור הצעיר הזה. Ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר ~ חברים של כולם בעולם 18:29, 8 בינואר 2017 (IST)
עצוב לשמוע על מוות בטרם עת. תודה על הרחבת הערך על הקונצ'רטו של שופן. אבנר - שיחה 19:17, 8 בינואר 2017 (IST)
יהי זכרו ברוך. עצוב לשמוע. (שימנשמע?) מה, אין? 19:21, 8 בינואר 2017 (IST)
יהי זכרו ברוך. בר הראלשיחה 00:11, 10 בינואר 2017 (IST)
יהי זכרו ברוך גילגמש שיחה

סיגל לאה רוה

Sigal Lea Raveh (שיחה | תרומות | מונה) -‏ 2020

נר נשמהFace-sad.svg

ככתוב בדף שיחתה. המשתמשת תרמה לוויקיפדיה בין היתר באמצעות מיזמי ויקינשים ונשים באדום. יהי זכרה ברוך.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:47, 24 באוקטובר 2020 (IDT)

עצוב לשמוע, יהי זכרה ברוך! ‏Ovedcשיחה 07:54, 25 באוקטובר 2020 (IST)
עצוב לי מאוד לגלות. למרות שדרכנו במיזם הצטלבו רק מעט, נוצרה בינינו ידידות שגלשה גם מחוץ לויקיפדיה, וגיליתי אישה חברותית, מקסימה וסקרנית. לפני חצי שנה כתבה לי שלאחר מאבק ארוך נמצאת בתהליך החלמה והתאוששות. עצוב שכך הסתיים הסיפור, ובגיל יחסית צעיר. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 09:57, 25 באוקטובר 2020 (IST)
יהי זכרה ברוך. גילגמש שיחה 13:14, 25 באוקטובר 2020 (IST)
עצוב ,תנחומים למשפחתה. אגסי - שיחה 16:54, 25 באוקטובר 2020 (IST)

אוֹרי רדלר

אורי רדלר תמונה מסלע מאיר הוצאה לאור.JPG
אורי רדלר

הייתשלהדוס (שיחה | תרומות | מונה) -‏ 2020

נר נשמהFace-sad.svg

הסופר והמתרגם אורי רדלר הלך לעולמו אתמול, 8 בנובמבר 2020. בין היתר, כתב את הספר "לו". יהי זכרו ברוך. ‏עמיחישיחה 10:59, 9 בנובמבר 2020 (IST)

פגשתי את אורי לראשונה פה בויקיפדיה, ומאוד אהבתי את כתיבתו הן במרחב הערכים והן בדפי השיחה. אורי הפגין ידע נרחב מאוד לצד תובנות מקוריות וחותכות, וחוש הומור משובח. מאוחר יותר גם יצא לנו להפגש בהזדמנויות שונות, ולמדתי שכאדם לא היה שונה בהרבה מדמותו ה"וירטואלית" - חכם, שקט, ידידותי ואף יפה תואר. יחסר לי מאוד. עמית - שיחה 12:31, 9 בנובמבר 2020 (IST)
סודהלשתייה, תיאה, אורי! לעולם לא אשכח את השיחות הארוכות שלנו. סקרלט - שיחה 12:49, 9 בנובמבר 2020 (IST)
המום, צמרמורת, צער עמוק. אהבתי את הבחור, שילוב של חוכמה ושנינות, רצינות והומור. אב צעיר שתיאר באהבה ובהומור(בפייסבוק) את גידול בנו (ושל בת זוגו אותה כינה אז"ש - א' זהובת השיער). פוסטים חכמים שניתחו אירועים פוליטים ואחרים. יגון.שנילי - שיחה 17:36, 9 בנובמבר 2020 (IST)
כל כך הצטערתי לשמוע על מותו של אורי. הכרתי אותו בוויקיפדיה העברית וגם נפגשנו בתל אביב. אהבתי את הייחוד של שם המשתמש שלו הייתשלהדוס שמשמעותו היא סודה לשתייה מהסוף להתחלה. אורי היה נכנס מידי פעם לערכים שילדים כתבו בוויקיפדיה על סדרות טלוויזיה של ילדים, שכללו פרטי פרטים של כל פרק. כל מה שהילדים ראו בפרק הם כתבו. אורי היה נכנס ועושה סדר, מסיר המון תוכן ומשאיר ערך קצר והגיוני. תמיד תהיתי איך יש לו סבלנות לעבור על כל התוכן הזה ולקצץ. הוא יחסר מאד. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 18:06, 9 בנובמבר 2020 (IST)
יחסר לי העדכון השבועי על בנך זהוב השיער, תחסר לי השנינות בפיד, תחסר לי לשיחות מזדמנות על נושאים ברומו של עולם וגם בתחתיתו. עצוב לי. • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 10:06, 11 בנובמבר 2020 (IST)


- הועבר מהדף ויקיפדיה:כיכר העיר
אני המום להודיע על פטירתו בטרם עת של חברנו אורי רדלר, הוא משתמש:הייתשלהדוס. עמית - שיחה 10:06, 9 בנובמבר 2020 (IST)

אני מודיע כאן בצער רב על פטירתו של אחד העורכים הוותיקים שלנו, אורי רדלר. ([1]). גילגמש שיחה 10:08, 9 בנובמבר 2020 (IST)

שמעתי על כך בצער רב. פגשתי אותו בזמנו בתל אביב והייתי איתו בקשר בתקופה מסויימת, עד שהפסיק לערוך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 10:43, 9 בנובמבר 2020 (IST)
בפוסט הזה בפייסבוק מודיעים על פטירתו של אורי, ומספרים עליו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 10:45, 9 בנובמבר 2020 (IST)
יהי זכרו ברוך.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 10:46, 9 בנובמבר 2020 (IST)
יהיה זכרו ברוך דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 10:50, 9 בנובמבר 2020 (IST)

המום, צמרמורת, צער עמוק. אהבתי את הבחור, שילוב של חוכמה ושנינות, רצינות והומור. אב צעיר שתיאר באהבה ובהומור(בפייסבוק) את גידול בנו( ושל בת זוגו אותה כינה אז"ש - א' זהובת השיער). פוסטים חכמים שניתחו אירועים פוליטים ואחרים. יגון. שנילי - שיחה 10:58, 9 בנובמבר 2020 (IST)

ברוך דיין האמת. ‏DGtal‏ - שיחה 11:03, 9 בנובמבר 2020 (IST)
יהי זכרו ברוך... ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 11:04, 9 בנובמבר 2020 (IST)
משתתף בצער המשפחה, עצוב! ‏Ovedcשיחה 11:06, 9 בנובמבר 2020 (IST)
הגבתי בפייס. דוריאןDGW – Talk 11:16, 9 בנובמבר 2020 (IST)

אוי, אני המומה. מצער מאוד לשמוע, זוכרת אותו מהשנים הראשונות שלנו בוויקיפדיה. יהי זכרו ברוך. רחל - שיחה 11:24, 9 בנובמבר 2020 (IST)

יהי זכרו ברוך. יאירשיחה 11:31, 9 בנובמבר 2020 (IST)
יהי זכרו ברוך חברהסודית - שיחה 11:33, 9 בנובמבר 2020 (IST)
הכרתי את אורי כשהתחיל לכתוב בוויקיפדיה לפני שנים רבות, באותו הזמן עדיין השתמש בשמו המקורי בתור כינוי, רק בהמשך שינה להיתשלדוס. לאורי תרומה עצומה לוויקיפדיה העברית. הניח את היסודות לערכים אודות כשלים לוגיים (נדמה שכתב את מרבית הערכים) והתעסק גם עם ערכים בתחום הכלכלי. בהמשך זכיתי לפגישה עם אורי והתרשמתי עמוקות מאישיותו המיוחדת. בשנים האחרונות המעיט בעריכה בוויקיפדיה, אך פרסם מאמרים וגם ספרים. אורי יחסר לי. יהי זכרו ברוך. גילגמש שיחה 12:00, 9 בנובמבר 2020 (IST)
מעניין כמה ויקיפדים זוכרים את ההסבר לשם המשתמש שלו בוויקיפדיה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 12:39, 9 בנובמבר 2020 (IST)
אני בטוח שהוותיקים זוכרים. גילגמש שיחה 12:48, 9 בנובמבר 2020 (IST)
סודה לשתיה? 93.172.190.191 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)
אוי. הספקתי להתכתב אתו, למרות שהגעתי אחרי תקופת הפעילות האינטנסיבית שלו. צער עמוק. ביקורת - שיחה 13:37, 9 בנובמבר 2020 (IST)
הופתעתי מאוד והצטערתי לשמוע. היו לא מעט נושאים שלא ראיתי איתו עין בעין, אבל מאוד הערכתי אותו. אורי היה בעל ידע עמוק ונרחב בנושאים רבים, וכותב מחונן ומעורר קנאה. בכלל, מהאנשים היותר מעניינים שיצא לי להכיר. יהיה זכרו ברוך. יורי - שיחה 14:06, 9 בנובמבר 2020 (IST)
עצוב, ראיתי את הידיעה המרה לראשונה כאשר הופיע לי ברשימת המעקב, הדף אולי הכי עצוב בוויקיפדיה- ויקיפדיה:ויקיפדים שהלכו לעולמם. כידוע, הוא כתב את הרומן לו (ספר), לפי הדף שלו באתר סימניה הוא הוציא 5 ספרים. האם הוא לא עומד בקריטריונים של סופר וראוי לערך? אגסי - שיחה 17:19, 9 בנובמבר 2020 (IST)
אגסי, גם אני חשבתי על זה. יהיה נהדר אם מישהו ירים את הכפפה, לרגל המאורע ולזכרו. יאירשיחה 18:35, 9 בנובמבר 2020 (IST)
עברתי על הדף שלו בפייסבוק, ראו: [2], [3] (לפני כחודש). מצמרר... ידידיה צבאןשיחה • כ"ב בחשוון ה'תשפ"א • 17:54, 9 בנובמבר 2020 (IST)
מצער מאוד. אורי היה מהתורמים הבולטים לוויקיפדיה העברית בראשית דרכה, בכתיבת ערכים וגם בעריכת ערכים, ותרם משמעותית לאיכותה. יהי זכרו ברוך. דוד שי - שיחה 19:28, 9 בנובמבר 2020 (IST)
יהי זכרו ברוך. דני Danny-w - שיחה 17:18, 10 בנובמבר 2020 (IST)
נדמה שכתב רק שלושה ספרים וספר אחד יצא בשלוש גרסאות. זה לכשעצמו מידע לא מספיק טוב. היתי רוצה להמנע מדיון חשיבות בנושא כזה לכן כדאי לכתוב את הערך רק אם ידועים פרטים אודות תפוצת הספרים האלה וגם פרטים אודות עיסוקיו האחרים. גילגמש שיחה 09:08, 11 בנובמבר 2020 (IST)

- סוף העברה
לא זכיתי להכירו, ועדיין עצוב לי. אלי אשד כתב פוסט לזכרו. נעם דובב - שיחה 02:44, 9 בדצמבר 2020 (IST)

לצערי הרב, לא זכיתי להכיר אותו לעומק, אם כי נתקלתי בו כמשתמש "הייתשלהדוס" בשנים האחרונות. קראתי את הפוס של אלי אשד כדי להתרשם מעט ממה שעשה. צר לי מאוד על לכתו ולבי עם משפחתו בשעה קשה זו. יהי זכרו ברוך. --Kippi70 - שיחה 10:37, 9 בדצמבר 2020 (IST)

הגעתי לדף הזה בטעות ונדהמתי לראות שאורי איננו, אמנם לא זכיתי להכירו אבל קראתי כמה מתרגומיו ונהנתי במיוחד מספרו לו, יהי זכרו ברוך שמיה רבהשיחה • ו' באדר ה'תשפ"א • 23:31, 17 בפברואר 2021 (IST)